Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2655 odpowiedzi na ten temat

#321 Share mateuszpodyma

mateuszpodyma

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 22:53

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn tu macie kilka linków:
http://www.agrofoto....lot-do-ogorkow/

http://www.agrotrade...o_zbioru_ogorka

http://www.gieldarol...ischmann,401926

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 02:07
  •  

#322 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2692 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 styczeń 2011 - 08:33

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn nie miesza się partenokarpnych ze zwykłymi bo się przepylają i będzie sporo bombek i koślawych.
Samolot ja mam. 24 osoby czyli 12 rzędów. u mnie zbierają w skrzynki które leżą tam gdzie powinny być taśmy. Chciałem taśmy założyć ale to koszt ponad 5 tyś a za tyle to biorę gościa który przez 5 lat będzie wymieniał skrzynki i odnosił na przyczepę. A tyle taśmy i łożyska wytrzymają.
Do wszystkich samolotów trzeba mieć mb-truck, unimog albo mtz ze specjalnymi zwolnicami za 5tyś. Bo w czasie wysypu szybciej jak 60m/godz nie pojedzie.
Ja swój podczepiam pod byle jaki traktor( wcześniej super, ostatnio majorek) bo mam zrobiony dyszel że mogę go ciągnąć a nie tylko zawieszać na tuz. A na samolocie skrzynia od żuka 4 biegowa i motoreduktor. W ten sposób włączam wom w traktorze (traktor na luz, 700 obrotów), wałek napędza mi skrzynię i motoreduktor. Wrzucam bieg jaki chcę i jadę 60,100,200,lub 400 m/godz.
Wcale taniej rwacze na tym nie wychodzą. Tylko że nie niszczą krzaków, wszyscy w jednym miejscu i można tempo narzucić. I każdy woli na tym robić jak z wiaderkami latać. A minus że musi być ciągle skład bo inaczej masz gdzieś nie oberwane.

Edytowany przez saszeta, 05 styczeń 2011 - 08:42.

#323 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 08:56

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja w tym roku zasadzę chyba Octopusa F1 z Syngenty i Sonate z Rijk Zwaana

Edytowany przez marekpieg1234, 15 styczeń 2011 - 17:23.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share gosiuniaino

gosiuniaino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 10:50

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Witam
chciała bym się dowiedzieć cz w tym roku opłaca się siać ogórki? jakie jest nawożenie? jakie opryski się stosuje?

#325 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:05

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Oplacalnosc uprawy ogorkow to wrozenie z fusow,moze po nieudanym roku mali zrezygnuja ale pogoda ma tez znaczenie.

Edytowany przez andrzej261082, 16 styczeń 2011 - 14:15.

#326 Share mateuszpodyma

mateuszpodyma

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 00:26

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn tak jak pisze andrzej jest to wróżenie z fusów. Największe znaczenie ma pogoda ale i bez znaczenia jest to że dużo osób które siało w tamtym roku może zrezygnwać ale znowu jest też druga możliwość że jeżeli w tamtym roku nie płaciły to w tym oddają z nawiązką, także nic nie wiadomo. Widząc po twoim poście to z uprawy ogórków jesteś zielona i na twoim miejscu nie pchałbym się w dzidzine na której się nie znam. Ja się na tym już troche znam bo będę siał już chyba 6 rok z rzędu i nie jest to taka prosta uprawa jakby się mogło wydawać wielu osobom

#327 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2692 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 07:43

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn @mateuszpodyma nie ma co zniechęcać. Ja wam mówię że będzie taki rok jak zeszły. I gdybym nie miał samolotu, sortownika i reszty sprzętu do tej uprawy to bym nie siał w tym roku. Mali nie zrezygnują, raczej jak ktoś się przejechał na dużej ilości to sobie odpuści

#328 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 09:26

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Jak sądzicie czy można sadzić partenokarpne odmiany bez okrycia, bo nie wiem czy ładować się w koszty związane z folią, itp?
A może lepiej zwykłe odmiany?

Edytowany przez marekpieg1234, 17 styczeń 2011 - 10:44.

#329 Share ladypunk200

ladypunk200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 13:28

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Partenokarpne maja to do siebie ze koszty nasion i materiałów sa wysokie ja co roku sialem zwykłe ale w tym roku będe siał partenokarpne na folii. Myśle 1ha zrobic pod włóknina a druga cześć bez przykrycia moim zdaniem jak bedzie ciepły maj to nie bedzie problemu ze wschodami chyba ze smietka zniszczy ci ogorka. Zreszta na temat partenokarpnych niech wypowiedza sie inni plantatorzy którzy uprawiali tego typu ogorka. A co do cen duzy wplyw bedzie miala sprzedaz skupionego towaru przez zakłady przetworcze jeżeli uda im się sprzedać wszystko co kupili w tym sezonie to i zapłacą troche lepiej w następnym no i przede wszystkim pogoda tego to już nikt nie przewidzi:)

#330 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 19:07

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Sam jestem malym plantatorem bo ogorasy sieje na 20 arach bodajze z 7 lat sprzedawalo sie nawet po 0,20zl,zrezygnowac z powodu ceny nie zamierzam , a ze robocizna jest swoja to wiecej zostaje w kieszeni . Najwazniejsze ze do skupu sa 3 kilometry i nigdy nie bylo problemu ze sprzedaza, @saszeta ma racje dla malych gospodarstw uprawa ogorkow to spory zastrzyk gotowki w okresie wakacyjnym zwlaszcza gdy dzieci sa w domu i kasa za ogorki jest ich wtedy chetnie zrywaja :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 19:28

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn A ja mam pytanie odnośnie nawożenia, stosujecie chlorkowy czy siarczanowy potas? Zawsze stosowałem siarczanowy i było dobrze :rolleyes:

#332 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2692 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:44

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn bo chlorkowego nie powinno się stosować chyba że na jesień albo w marcu.
najgorsze jest to że gdzie tu opłacalność sprzedając po 20 groszy. Dla mnie to głupota. Bo lepiej zrobić coś innego niż urwać 40 kg na godz.(czyli 8 zł-tyle ja płacę). A gdzie całe koszty? Mnie sam zbiór kosztuje ok.30 groszy/kg. Za mniej jak 40 nie sprzedam bo nie będę robił żeby handlarz zarobił na moim garbie.Ale patrząc na giełdach w Kaliszu czy we Wrocławiu rolnicy tego nie rozumieją

#333 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 21:58

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn A uprawa lub chodowla czego nie jest glupota,no zboza ale niewiadomo jak dlugo.Wychodzi na to ze rolnicy nie potrafia obliczyc oplacalnosci nic tylko robota,robota,robota od switu do zmierzchu ale to nie moje zainteresowania

#334 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2692 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 08:08

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn no sporo rolników nie potrafi. A nie lepiej jak było w zeszłym roku urwać zamiast 500 kg to 250 i sprzedać nie po 0.20 tylko po 0.40 groszy? Bo sporo było na rynku ogórka więc każdy się prześcigał żeby sprzedać. A wystarczyło żeby każdy mniej urwał, mniej by się narobił, sprzedał by drożej bo by była mniejsza podaż. A pieniądze w kieszeni by były takie same

#335 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 08:53

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Zawsze siałem, ale w tym roku chcę sadzić ogórka. Czy można kupić rozsadę gotową Sonate i Karaoke? Ceny przystępne?
Jaki jest plon tych odmian?

Edytowany przez marekpieg1234, 18 styczeń 2011 - 12:59.

#336 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2692 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 16:09

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn możesz zlecić u krasonia ale tam było chyba 1 zł za krzak. Rijk zwaan sprzedaje mini rozsadę po 2-3 nasiona w kostce gotowe do sadzenia. U nich się kupuje w euro za 1000szt bo to pod berlinem robią. Sama kostka to chyba z 40 euro/1000 a do tego każde nasiono karaoke z 10 groszy. Ceny mogą być trochę inne ale nieznacznie. Taniej samemu zrobić rozsadę

#337 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 16:33

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Właśnie myślę zrobić sam, tylko nie mam pomysłu w jaki sposób zrobić kostkę.

#338 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:01

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

no sporo rolników nie potrafi. A nie lepiej jak było w zeszłym roku urwać zamiast 500 kg to 250 i sprzedać nie po 0.20 tylko po 0.40 groszy? Bo sporo było na rynku ogórka więc każdy się prześcigał żeby sprzedać. A wystarczyło żeby każdy mniej urwał, mniej by się narobił, sprzedał by drożej bo by była mniejsza podaż. A pieniądze w kieszeni by były takie same

Saszeta jak przychodzi pare dni kryzysu i ogórek dochodzi do 0.20 gr to zakiś sobie nadwyżke zamiast oddać za prawie darmo. Kiszony to dobra kasa.

#339 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2692 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:13

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Myślałem nad tym w zeszłym roku ale wolałem przestać rwać. Znajomi kiedyś zrobili 120 beczek 200 litrowych i wszystko wyrzucili bo się zepsuły. A ty sprzedajesz kiszone? W beczkach czy jak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 691 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:29

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn No ja kisiłem w tym roku na początek 30 beczek. kupowałem po 0.6 gr i 1zl i mieszałem je czyli wkład 0.80 gr a moi rodzice jak sprzedają je w sklepie to po 5 zl :D Tu jest ten plus aczkolwiek juz nam zabrakło i kupujemy od rolnika chyba po 3 zł :) Liczyłem kosztu to mi wyszło na beczke +- 90 zł bo czosek i chrzan bardzo drogie były chrzan 20zl za kg. do beczki wchodzi 80kg. To za beczke dostawalismy 400zl :D ale Ty byś miał około 240. Nic nie wyrzuciłem nawet kilograma bo tutaj na forum dostałem przepis na ogórki (najważniejsza chemia oczywiście) i były bardzo smaczne :D z głupich 30 beczek mialem 9 tys zł na czysto :o :)