Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn

2996 odpowiedzi na ten temat

#2681 Share wojtekbaszak

wojtekbaszak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 19:16

Zgadza sie ogórek partenokarpny i cena tak jak Frez piszesz dużo wyższa. Sprawdzałem i ok 110zł za 1000 nasionek. Laryy a ja narazie nie mam wymarzonej roboty i kręgosłup już nie ten i 10 arów mam do dyspozycji i nie traktuje uprawy ogórka jako utrzymanie rodziny a jako hobby z korzyścią dla całej mojej dużej rodziny a rolnictwo to moje hobby i nie mam areałów liczonych w ha a te 10 a które posiadam wykorzystam żeby swoim dzieciom pokazać że można coś samemu z dobrym efektem zrobić bo rolnictwo upada i markety zagraniczne rządzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dzisiaj, 15:07
  •  

#2682 Share Paramonov

Paramonov

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 21:38

Pryska ktoś z was comandem na chwasty?  ja w tamtym roku pryskałem pierwszy rok i ogórki nie były żółte ani nic ale plon był słaby... możliwe że przez comand ? Fakt że pole było czyste ale nie wiem czy nie zrezygnować z pryskania jak i ogórków ma nie być.

#2683 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1199 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 22:10

Ja zawsze pryskam comandem i nie zauważyłem ,żeby plon był słabszy.Jaką dawkę dajesz na 100 litrów wody?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2684 Share czpat99

czpat99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 14:25

Jak macie dobra robotę to tego się pilnuje a 10arów ogórka to szkoda kręgosłupa zarobisz z tego przy dobrych wiatrach 3tys a wlorzysz 1200zł czyli szkoda nerw

Jak byś do szkoły chodził i szukał pracy na wakacje, to byś się wolał schylać i zbierać swoje ogórki, niż u Kowalskiego truskawki ;)

#2685 Share Paramonov

Paramonov

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 20:47

Ja zawsze pryskam comandem i nie zauważyłem ,żeby plon był słabszy.Jaką dawkę dajesz na 100 litrów wody?

0,2l środka na 300l wody na ha.... może poprostu miały być słabe a ty ile dajesz na ha ? mieszacie z derwinolem czy z jakimś innym środkiem nie chce plewić ale chce żeby było co  zbierać :D

#2686 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1199 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 07:48

Ja daje tak samo bo 65ml na 100l wody ,tylko ,że ja uprawiam 2tygodnie przed sianiem i pryskam a póżniej tylko sadzę.

#2687 Share pablo6234

pablo6234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 18:27

Ja miałem w tamtym roku Platine, Sparte i Monisje powiem tak Platiny było 1/3 pola   i zbierałem więcej niż z pozostałych 2/3  ogórek super ale wiadomo trzeba za nasiona zapłacić drogo ale w tym roku też sieje i to tylko platine mniejszy kawałek a plon ten sam.

#2688 Share kucharek999

kucharek999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 08:22

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Jaka jest norma wysiewu odmiany platina ma 1ha? Ile nasion?

#2689 Share Diwad890

Diwad890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:nowoczesna technoligia,uprawy

Napisany 07 kwiecień 2017 - 13:31

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn witam,myślalem nad uprawa ogórka na foli z nawadnianiem czy jest to opłacalne czy lepiej samo nawadnianie?

#2690 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 20:49

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Ja tak miałem i do tego ferdykacja plon z 13arów 10ton 8ton konserwy 2tony kwasa z ogórka zrezygnowałem bo nie ma ludzi a żeby na tym wyjść z jakimś zarobiłem to minimum 1ha trzeba mieć inne badyle są bardziej opłacalne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2691 Share ziemniakpl

ziemniakpl

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 20:59

Laryy123 ty rezygnujesz z ogórka? niemożliwe W ubiegłym roku jak pamiętam ty jako jedyny byłeś zadowolony z ogóra choć sezon był poniżej średniej.To jak sezon będzie powyżej średniej to możesz bardzo żałować swojej decyzji.Pamiętaj że po złym zawsze jest dobre.

#2692 Share wojtekbaszak

wojtekbaszak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 21:47

Laryy123 a które badyle byś polecił do uprawy?  Bo korci mnie na przyszły rok prócz ogóra zainwestować w coś jeszcze. W tym roku 10a przeznaczam na Atlantisa i Allianz taki poligon doświadczalny, ale po dziadkach posiadam jeszcze 2h ziemi i na jesień przygotował bym ziemie. Co polecasz? Ogóry jak wypalą pozostawie, bo co roku jak zwykle dla siebie i rodziny a nadwyżka to po sąsiadach i w detalu na bazarku opyle. Poddaj pomysł jeśli możesz w co by zainwestować na przyszły rok? 

#2693 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 08 kwiecień 2017 - 08:20

W przyszłym roku możesz śmiało wszystkie gatunki sadzić i zarobisz bo ten rok większość z nas wykończy

#2694 Share frez

frez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 kwiecień 2017 - 08:33

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Dobrze powiedziane

#2695 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 08 kwiecień 2017 - 18:06

To dlaczego robicie warzywka jak nie opłaca się wam...

#2696 Share wojtekbaszak

wojtekbaszak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 kwiecień 2017 - 21:06

Panowie koledzy proszę o porade, planuję produkcje rozsady, czy ogórek dobrze poradzi sobie w doniczkach torfowych? Bo ogórek nie lubi przesadzania a jak posadze razem z doniczką nie narusze korzenia. Czy ktoś produkował tak rozsadę? A może w krążki  torfowe lepsze? Proszę o podpowiedzi.

#2697 Share doropkiewicz

doropkiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 01:18

Laryy123 a które badyle byś polecił do uprawy?  Bo korci mnie na przyszły rok prócz ogóra zainwestować w coś jeszcze. W tym roku 10a przeznaczam na Atlantisa i Allianz taki poligon doświadczalny, ale po dziadkach posiadam jeszcze 2h ziemi i na jesień przygotował bym ziemie. Co polecasz? Ogóry jak wypalą pozostawie, bo co roku jak zwykle dla siebie i rodziny a nadwyżka to po sąsiadach i w detalu na bazarku opyle. Poddaj pomysł jeśli możesz w co by zainwestować na przyszły rok? 

internet daje możliwość anonimowego wypowiadania się, tak więc trzeba czasem weryfikować pewne wypowiedzi, bo nie zawsze mogą być zgodne z prawdą i zachować dystans do pojawiających się tutaj postów

#2698 Share frez

frez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 05:03

To dlaczego robicie warzywka jak nie opłaca się wam...

Strata czasu na wymianę argumentów w temacie opłaca się czy nie. Jeśli ktoś chodzi do pracy a ogórki uprawia tylko z doskoku nie zrozumie prawdziwego rolnika.
Ten temat jest o ogorkach i na tym się skupmy..

#2699 Share RubenDesiewicz

RubenDesiewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, uprawy, maszyny, technologia..

Napisany 09 kwiecień 2017 - 09:20

W jakim terminie wykonujecie siew ogórka z rozsady, które stać będą w tunelu foliowym bez możliwości ogrzewania?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2700 Share Czos

Czos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 11:48

Uprawa ogórków - ogolnie jarzyn Słuchając niektórych pewnie można stwierdzić ze dużo osób sadzi że na ogorki można zarobić sam jestem tego zdania inne badyle w tym roku klapnely i powstanie dużo nowych plantacji ogorkow ceny kwasa nie są takie zle. Sam organizuje ludzi i podwajam plantacjie do LARREGO ludzie są i chcą pracować ale z Ukrainy