Skocz do zawartości

Zdjęcie

REMONT SILNIKA T25A

436 odpowiedzi na ten temat

#141 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 15 marzec 2013 - 21:52

REMONT SILNIKA T25A Moglby mi ktos zrobic rysunek jak zlozyc pierscienie zgarniajace 2 czesciowe? Jutro bede zakladac tloki i nie wiem jak sie za nie zabrac? Sworznie juz leza w zamrazarce, tylko te nieszczesne pierscienie. Nie dali mi zadnego opisu w pudelkach ani nie ma na nich zadnych napisow....

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
REMONT SILNIKA T25A Dzisiaj, 15:22
  •  

#142 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:36

REMONT SILNIKA T25A Witam ,kolego zbyszek- masz blisko mnie ,przyjedż dam Ci rysunek z pudełka lub książki :D Pozdrawiam.

#143 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 00:22

REMONT SILNIKA T25A Pewnie 2 razy jechalem dosc blisko jak zawozilem wal z mojego garazu na Somsiorach do Skepego do szlifierni i potem odbieralem. No to juz od 15.03 20 lat na karku i prawka kat. B brak.. :unsure: . Tak to bym podjechal.

KPK Kumurun Team

#144 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 00:40

REMONT SILNIKA T25A Wiesz gdzie jest Rogówko to zapytaj gdzie mieszka ten co ma kombajn to Ci wskażą, jak nie to za skrzyżowaniem pierwsza droga w prawo i do końca jechać, a kończy się u mnie w podwórku,czekam i pozdrawiam.

#145 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 22:23

REMONT SILNIKA T25A Pozakładałem pierścienie według schematu, który miał wujek jeszcze z czasów CCCP. Co prawda było to pudełko z zestawem 4 pierścieniowym od MTZ, ale kształty pierścieni się zgadzały, no i były to pierścionki składane.

Potem tłoki na piec, a sworznie do zamrażarki (2 dni tam leżały leżały, zimne aż w ręce szczypało) i pięknie się wpasowały, same wpadły.
Głowice dawałem do regeneracji, dlatego włożyłem pod nie te podkładki miedziane, zobaczymy jak będą trzymać.

Jedyne, co mi się nie podobało, to lekko niedokładnie zrobiona sprężynka blaszkowa pierścieni zgarniających, 3 sztuki pasowały, a jedną musiałem przypiłować.

W sumie, to na miarce oleju się okaże, czy dobrze pozakładałem.
Okazało się, że ten silnik był rozbierany przede mną tylko raz i nawet 2 uszczelki były oryginalne, pod filtr oleju i pod tylny simmering. W jednej głowicy są nadwymiarowe szpilki, ale trzymają dobrze.

Jedno mnie dziwi, że nie wybili znaku na kole od pompy i teraz nie wiem jak ją ustawić. Włożę koło tak jak mi się wydaje, a te kilka ząbków spróbuję skompensować na dziurach.
Jutro niedziela, więc nie robię i dlatego mam prośbę: Jeśli ktoś ma na wierzchu koło napędu pompy, niech mu zrobi dokładne zdjęcia i wstawi tutaj, to sobie spróbuję dopasować, Tam są jakieś literki, ale to się ma do dziurkowanej tarczki od pompy. Nie ma znaku T :(

KPK Kumurun Team

#146 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 23:45

REMONT SILNIKA T25A Masz stary czy nowy typ napędu pompy?
Rozkręciłeś połączenie obu kół napędu pompy?
Zrób zdjęcie swoich kół. Połącz koła tak jak były. Symbole na kołach tych kołach się zgrywały?

#147 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 12:29

REMONT SILNIKA T25A Kół nie rozbierałem, bo niby po co?
Symbole się zgrywały tak: 2 literki z 2 kreskami chyba tam jest jeszcze jedna kreska ale ona nie trafia w nic i literka też.
Fotki jakie mam, później dam lepsze:

Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek

Jest 6 km ode mnie, więc nie mogę tak sobie iść i cyknąć fotek :(

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 17 marzec 2013 - 12:32.

KPK Kumurun Team

#148 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 17:58

REMONT SILNIKA T25A zbyszekbrzuze ja mam właśnie wczoraj rozebrany ponownie silnik, jak jutro nie zapomnę wziąć aparatu, to Ci napykam zdjęć ile chcesz i czego chcesz. Swoją drogą rozebrałem silnik ponownie tuż po remoncie. Po remoncie kapitalnym został uruchomiony normalnie i silnik pracował na 1000 obr/min stojąc na podwórku przez pół dnia, a później pojechałem nim po cielaki do szwagra i mojej jazdy było tylko około 2km i nagle silnik stanął jak wryty :huh: Ściągnęliśmy go do garażu i szukaliśmy przyczyny dlaczego nie można było obrócić wałem. Rozebraliśmy górę silnika i tam wszystko w porządku, więc rozebraliśmy dół - miskę. Sprawdziliśmy panewki główne i korbowodowe i też są ok. Zdjęliśmy pokrywę rozrządu, a tam wałek wyrównawczy stoi jak zaspawany jak również koło pośrednie które go napędza, zeszło bez tulejki tulejka została na czopie i ledwo ją zdjęliśmy. wałka jeszcze nie wyjęliśmy, bo trzeba wyjąć silni, ale to jutro. Najciekawsze jest to, że wszystkie te tulejki zmieniałem na nowe zakupione w sklepie i później roztaczane. Po ich zamontowaniu wszystko lekko się obracało. Smarowanie wszędzie było, kanały czyszczone przed złożeniem, założona nowa pompa magistrali smarującej. Tulejki były dotoczone z lekką tolerancją luzu. Moim zdaniem te nowe tulejki to straszny badziew, albo trzeba je roztaczać z milimetrowym luzem, bo później i tak spuchną. Faktem jest, że stare fabryczne nie były zrobione z samego mosiądzu jak te nowe, tylko z jakiegoś stopu z mosiądzem.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#149 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 23:50

REMONT SILNIKA T25A To zrób mi nawet 20 zdjęć tego koła, które napędza pompę wtryskową, ale połączonego, nie rozebranego, bo głównie o to się rozchodzi. Resztę mam w porządku. A jeśli Ci nie spadło, to pokaż jak się ma znak "T" np do dużego wypustu, tego co na pompę nachodzi, coby można było zakładać pompę tylko w 1 pozycji. Kilka zbliżeń boku też by było dobre (odległość 2 literek od znaku "T")

Z góry dzięki :)

Ja wymieniałem tylko tulejkę na małym pośrednim kole, tak rozrząd chyba oryginalny.
Pompa oleju nowa, wał po szlifie na R1 (był na N2)

Fotki z remontu na: www.facebook.com/wladimirect25
Jeszcze będę musiał ciśnienie oleju zmniejszyć, bo ustawiali na 6, żeby w ogóle smarował...

KPK Kumurun Team

#150 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 25 marzec 2013 - 19:17

REMONT SILNIKA T25A Czy to jest normalne żeby po dłuższej/cięższej pracy kapał olej z odmy?

Edytowany przez Piotruniu25, 25 marzec 2013 - 19:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 22:42

REMONT SILNIKA T25A Jak silnik ma już trochę MTH na karku to normalne. Świadczy o pewnym zużyciu silnika. Ale nie oznacza tragedii.

#152 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:10

REMONT SILNIKA T25A Ty, a jaką masz uszczelkę między filtrem oleju, a rozrządem, oryginalną? Jak ro biłem remont, to zauważyłem, ze u mnie była oryginalna i ona była inaczej ukształtowana, niż nowa z kompletu. W tej nowej olej z dysz filtru mógłby spływać do kanału odmy, bo ruski jakoś żałowali papieru, a w oryginalnej ten otwór był zakryty. Dałem silikon na wszelki wypadek.

W sumie to może kapać olej, który wyparował i się skroplił.

KPK Kumurun Team

#153 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 21:09

REMONT SILNIKA T25A Sory, za post pod postem.
Po złożeniu wszystkiego, silnik bardzo ciężko się obraca, z każdym obrotem jest coraz lżej, ale na początku rozrusznik go nie mógł radzić. Dałem bieg i wziąłem na popych, to tylko opony przysiadały. Pokręciłem trochę za wieniec jednocześnie dolewając oleju na cylindry i jest lepiej. Na popych zaczyna się obracać.

Czy to normalne?

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 29 marzec 2013 - 21:11.

KPK Kumurun Team

#154 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 21:37

REMONT SILNIKA T25A Jak nie posmarowałeś pierścieni i tulei olejem to normalna rzecz że nie chciał obrócić rozrusznik.

#155 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 21:41

REMONT SILNIKA T25A Olej na cylindry wlewasz przez otwory po wtryskach?
Wał kręcił się lekko przed założeniem cylindrów?
Jak wchodziły tłoki w tuleje? Smarowałeś olejem?
Skoro pomaga mu to to dobrze.

#156 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 02:05

REMONT SILNIKA T25A Oleju to ja mu nie zalowalem, tuleje byly posmarowane, tloki, pierscienie tez. przed skreceniem wal krecil sie idealnie, 2 razy sprawdzalem, zeby nie odwalic jak doswiadczony mechanik u nas przy Bizonie, ze nie sprawdzil. Robilem tak jak mnie uczono w szkole, czyli olej, olej i jescze raz olej. Panewki oczywiscie tez posmarowalem, inaczej by sie pewnie przykleily do walu po 2 obrotach. Tloki z pierscieniami wkladalem za pomoca gumowego mlotka i blaszanego scisku, czyli chyba dobrze. Az mi prawie radio spadlo ze stolu :D Wszystko sie krecilo dobrze, jak go wstawilem do traktora, to jeszce skrecalem sprzeglo i sie krecil, a na drugi dzien juz ciezko. olej wlewam przez zawory, bo wtryski juz sa zalozone. Sprobuje go we wtorek odpalic.

KPK Kumurun Team

#157 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 12:03

REMONT SILNIKA T25A W moim było podobnie, po remoncie rozrusznik kręcił, ale ciężko. Odpalił z trudem a niebieskie dymienie z tłumika nie ustawało. Po kilku minutach pracy silnika rozbiórka i okazało się, że pierwszy cylinder ok, a drugi zatarty. Kupuje jeszcze jeden komplet a on jak z innej bajki. Tłok wchodzi w cylinder jak nóż w masło i teraz władek już odpalił jak trzeba. Jakość nowych części pozostawia wiele do życzenia.
KPK Kumurun Team

#158 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 12:45

REMONT SILNIKA T25A przy tak ciasnym spasowaniu powinno sie silnik dotrzec na zimno. Teraz rozmawialem zjednym czlowiekiem i mi powiedzial co i jak w takim przypadku. Sprobuje jego porad i zdam relacje.

KPK Kumurun Team

#159 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 12:52

REMONT SILNIKA T25A A co to za docieranie na zimno.Tłok się nie dociera tylko pierścienie.Jak złapie temperatury to i tak złapie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 20:21

REMONT SILNIKA T25A Kiedyś czytałem na innym forum o takim docieraniu. Łączy sie ciągniki WOM-em i jeden napędza ten docierany - gaz w nim jest zamknięty. Warunkiem jest żeby ciągnik napędzający miał "lewe" obroty WOM-u (np: sześdziesiątka, zetor na obrotach wałka zależnych przez wsteczny). Silnik i tak musi być złożony tak jak trzeba bo jak nie to się i tak zatrze...