zubi1990

REMONT SILNIKA T25A

Polecane posty

mtracz    76

Tak samo jedna sztuka.

Chyba, że ktoś nie wyjmował starych. Bo zostawały w głowicy.

Jak blondynka u lekarza, że ma dwa kręgosłupy.

Lekarz ogląda zdjęcie rentgena i w końcu mówi: tampony się wyciąga, a nie wkłada jeden za drugim. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

@zbyszekbrzuze Czyli wziąłeś się za remont ? Co do podkładek pod wtryskami to powinna być jedna, nie wiem czemu Ty masz 3.

 

Malowanie też będzie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Z tymi podkładkami wygląda tak i nie można ich zdjąć:

wtrysk.bmp

 

Chyba, że pomyliłem uszczelniające z dociskowymi...

 

Do głowic nie zaglądałem, bo już ciemno było a lampa spadła i sie rozwaliła :(

 

 

Pawel807: Malowanie może będzie, ale po kolei, najpierw trzeba zrobić to. Może założę specjalny wątek z historią remontu.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Te podkładki są luźne ? Jeżeli tak to i ja mam takie. Podkładki uszczelniające są z miedzi. Zakładasz na koniec wtryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Napisano (edytowany)

Dobra to juz wiem.

 

Teraz tak:

1. Czy opłaca się kupowac tulejki korbowodów i w blok ze sklepu, bądź internetu, czy lepiej dotoczyć u tokarza?

2. Czy mógłby mi ktoś przybliżyć ozn. panewek: N1, N2, R1, R2 R3, R4. w moim silniku są N1

3. nie widać żeby gubił smarowanie na wale (panewki nie mają przetarć), to co to może być?

Podczas pracy silnika na średnich obrotach wskazówka manometru strasznie drgała. Po odpaleniu brakowało skali (zawór redukcyjny zakręcony do końca), a na ciepło było dobrze, ale po robocie w polu (np. przetrząsanie) spadało poniżej 1, a czasem poniżej 0,5 bar.

 

Dzisiaj spróbuję jeszcze zajrzeć do rozrządu.

 

4. gdyby się okazało, że główne panewki też są dobre, to robić coś z wałem, czy tylko wymienić panewki dobrać półpierścień i składać, ewentualnie wymienić tulejki rozrządu?

 

Wie ktoś może czym wyczyścić blok ze spalonej ropy z olejem i kurzem? nic nie bierze tego

Edytowano przez razor275

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hacki    0
Napisano (edytowany)

naftą i pędzlem z skruconym włosem

Edytowano przez hacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

To będzie śmierdziało naftą jak nie wiem... Poszukam w sklepie jakiejś dobrej chemii, żeby spryskać i myjką przejechać. Gdzieś czytałem na forum, że można podłączyć ciepłą wodę do zwykłej myjki (do 60 *C).

 

A pozostałe moje wątpliwości kto rozwieje?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ja do mycia stosuje na powierzchniach takich bendzynę i rozpuszczalnik uniwersalny w stosunku 1:1, i pędzlem jak podaje wyżej kolega ,ale wcześniej ropą to potraktuję aby trochę rozmiękło zabrudzenie :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Najpierw wypróbuje tą miksturę na moich dłoniach, bo zasmoliły sie od tego silnikam że 2 dni nie mogę zmyć :D

Niech sie ktoś wypowie o tych tulejkach, bo to naprawadę ważne, bo chcę zrobić dobrze...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92
Napisano (edytowany)

Korbowody to zawieź do szlifierza.Jak nie będą pasować nominały to dotoczą nad wymiar a co do wałka rozrządu jak nie będzie luzu to nic nie rób a jak będzie i o ile nie ma wydartych krzywek to też do szlifierza wciśnie nad wymiar i wałek doszlifują a panewki to masz nominał i jak nie ma wyczuwalnego luzu to załóż nowe panewki.Teraz co do ciśnienia to pompa olejowa do wymiany i skontroluj rurkę czy nie jest pęknięta no i sprawdź bąka jak ma luz też gubi ciśnienie no radził bym też zegar ciśnienia oleju też zmieic tylko zetorowski polecam bo te ruskie to szajs i ciśnienie na zaworze ustaw na 4 atmosfery no i proponował bym puścić ciśnienie sprężarką przed rozebraniem żeby sprawdzić czy nie jest gdzieś na pęknięty na magistrali no i tulejki na kołach rozrządu sprawdź luzy.A zapomniałem o wałku z przeciw wagami też jak będzie luz to do szlifierza i luz na dźwigniach zaworowych.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie śmierdziało naftą jak nie wiem... Poszukam w sklepie jakiejś dobrej chemii, żeby spryskać i myjką przejechać. Gdzieś czytałem na forum, że można podłączyć ciepłą wodę do zwykłej myjki (do 60 *C).

 

A pozostałe moje wątpliwości kto rozwieje?

Ja tak podłączam do myjki z serii HD Karchera- działa z powodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

W tej myjce masz metalowa pompę

 

kto ma z tworzywa lepiej niech tak nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Co do tulejek jakichkolwiek w silniku, to właśnie przerabiałem ten temat i powiem tak: Jeżeli masz gdzieś w pobliżu tokarza, który ogarnia temat, to lepiej zamów u niego, tylko trzeba dać stare na wzór. Tak jak pisał balcerek1 tulejki korb i wałków (rozrządu i wyrównoważający) lepiej dać tam gdzie robią szlify, oni to zrobią najlepiej - chodzi tu o współosiowość. Ja kupowałem większość tulejek przez internet i to co otrzymałem to jeden wielki chłam jakiego w życiu nie widziałem. Tulejki nie dość że nie trzymają wymiaru, to otwory olejowe są tak powiercone, że zaślepiają wlot oleju z magistrali. Większość otworów musiałem przewiercać na nowo. Klawiatury zaworów kupiłem nowe kompletne, po rozpakowaniu i porównaniu z moimi 32 letnimi, te nowe mają większe luzy na tulejkach o jakości ich wykonania już nie wspomnę. Ostatecznie założyłem swoje stare, po wcześniejszym przeczyszczeniu kanałów olejowych (bardzo ważna sprawa) Uszczelki do silnika też do du...y nie pasują na otwory i się fałdują, komplet podkładek zabezpieczających do silnika to dosłownie jakiś żart. Nie wiem jak w innych regionach naszego jakże kochanego kraju, ale u nas w jakimkolwiek sklepie z częściami sprzedają kilka podkładek i blaszek z dwoma otworami przewiązanych drucikiem dosłownie z 8 szt. i twierdzą, że to jest komplet do silnika. :D a powinno ich być coś około 20 już nie pamiętam dokładnie. Jakiś rzemieślnik zobaczył że jest potrzeba to produkuje, ale oryginalnego kompletu jak żyje na oczy nie widział, ale jest producentem.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Kontowanie to jest ustawienie sworznia tłoka równolegle do osi wału

 

Jak ja to robiłem jakieś 15 lat temu to się nazywało roztaczanie tulejek sworznia, czyli dopasowywanie średnicy tulejek w korbowodzie do średnicy sworznia tłokowego. Robiło się to na wytaczarce w specjalnym uchwycie.

Z kontowaniem się nie spotkałem. A po drugie czy nie powinno się pisać kątowanie czyli od kąta, a nie kontowanie od konta (takiego jak banku)? Tak pytam bo kontowanie mi się kojarzy z jakąś operacją księgową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Napisano (edytowany)

Zegar mam właśnie jakiś Polski, ale wyskalowany do 4bar, to wskazówka się wyrywała z niego, a potem opadało. Czyli mówicie, że panewki wszystkie wymienić? Zrobię tak, bo jedna ma rysę, to i tak do wymiany.

 

Silnik już rozebrany:

http://www.facebook....352310664881426

 

Wstawię jeszcze filmik poglądowy o tym jak silnik chodził przed remontem.

 

Tylko nie wiem, czy tarcza sprzęgłowa była dobrze założona na wałek, niech ktoś sprawdzi na zdjęciu, bo lekko mi sprzęgło ciągnęło.

 

 

Kątowanie ma na celu zapewnienie równoległości gniazd w korbowodzie, czy nie jest np. skręcony, bo inaczej tłok podczas suwów będzie wykonywał niepotrzebny ruch obrotowy, co będzie doprowadzało do obracania się pierścieni i będzie też większe obciążenie panewek. Na skręcenie narażone są głównie korby ze stopów lekkich i silnie przegrzewane.

 

 

EDIT:

Film przedstawiający pracę silnika, trochę nudny, ale warto obejrzeć do końca.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, jak widac bardzo słabo podnośnik działa, przedmuchy silnika, i jakiś lekkie stuki słychać ,ale ciężko wypowiedzieć się co do tych stuków, ponieważ najlepiej lokalizuje się miejsce stuku( bynajmiej ja tak robię) biorę wężyk i jeden koniec wkładam do ucha ,a drugi przykładam w różne miejsca silnika ,oraz do misy olejowej dla lokalizacji, góra czy dół silnika stuka, i bardzej słyszalne są stuki i wówczas w miarę dokładnie można zlokalizować miejsce, czy to wał na dole ,u góry, a może coś innego, tłoki w tulejach czy sworznie tłokowe, a może wałek rozrządu.Zawsze jeżeli to możliwe przed zabraniem się za rozbieranie silnika w ten sposób robiłem- obsłuchanie silnika, co ułatwia póżniej naprawę :rolleyes:Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

stukaly tylko luzne tloki i sworznie tlokowe. dół był cicho. ja go dokladnie sluchalem. po rozebraniu to sie sprawdzilo. Jedna sprawa: koło zamachowe było przykręcone na aluminiowe podkładki i niezle trzymalo. ja to odkreciłem i teraz zakręcić na te same czy dać nowe?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

m__092_A12.jpg

Trzeba zakupić coś takiego.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Spawarką spróbuje to zabezpieczyć :) albo spytam wuja, on miał sieczkarnię to miał pod dostatkiem aluminiowych podkładek pod śruby trzymające noże.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Wyżej masz glache zabezpieczającą parę zł poco kombinować ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ale Alu trzymały dobrze, jeśli mówicie że to dobre, to przy okazji części to kupię, jedynie jak się odkręci, to mi obudowę rozwali...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBazyllo    2

Witam! Mam kolejne pytanie do znawców T-25. Złożyłem swojego T-25 jak się okazało pompa oleju mi wysiadła i dla tego przytarłem wał. Po złożeniu byłoby wszystko dobrze tylko przy składaniu przeskoczył mi tryb od pompy wtryskowej na rozrządzie. Chciałem się was zapytać czy muszę rozbierać dekla ponownie czy też mogę ustawić moment wtrysku na śrubach regulacyjnych pod dekliekiem od wlewu oleju. Dla próby przestawiłem na śrubach i normalnie mi odpalił i w miarę dobrze pracuje ( jeszcze nie pokoją mnie delikatne drgania przenoszące się na kierownicę i delikatnie kopcenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hubertoski
      Witam wszystkich użytkowników forum. W naszym 8045 nastąpiła awaria silnika tj. duży korek na wale odkręcił się , efekt obrócona panewka , pęknięty wał korbowy , przyczyna ? o tym zaraz , części wszystkie zamówione , silnik w połowie złożony, czyli tuleje osadzone , wał skręcony na 3 podporach, zauważyłem że gwint na jednej ze stóp ( obok miejsca uszkodzonej panewki) jest zerwany, i to mogło być przyczyna odkręcenia się korka, drgania itd. tak czy inaczej , jak uważacie w jaki sposób naprawić ten gwint, hemi coil i pozostawić oryginalną śrube , czy też przewiercenie na większy otwór i przegwintowanie i dotoczenie / dobranie śruby a więc rozwiercenie jednego otwóru na stopie. Pozdrawiam.
    • Przez wajdek85
      Witam, zamierzam w niedługim czasie kupić talerzówkę 2,4m,
      problem w tym że większość firm w opcji ma wał strunowy, a mnie interesuje rurowy.
      jak już znalazłem firmę która jest w stanie zrobić rurowy to chcą za niego 2500 zł.
      długo myślałem jak taki wał taniej zrobić i wymyśliłem:
      do kwadratowego wału przyspawam w odstępach 50cm talerze uzębione a do nich rurki.
      Stąd moje trzy pytania, czy według was taki wał wytrzyma?
      I najważniejsze pytanie jak przyspawać rurki, czy iść na łatwiznę i spawać w linii prostej czy męczyć się z ich gięciem i zrobić tak jak większość firm czyli spiralnie?
      no i czy według was średnica około 35mm rurki wystarczy?
    • Przez Wieslaw55
      Witam. Pytanie jak w temacie czy luz na przedniej osi może spowodować zerwanie wału napędowego oczywiście jeżeli tego nie naprawiamy. Słyszałem, że takie żeczy się zdarzają dlatego jak ktoś coś wie to proszę o odpowiedź.
    • Przez lejek
      Nie wiem czy wybrałem dobre miejsce na ten temat,jeśli nie to proszę skorygować.
      Niedawno kupiłem od niemiaszka JD 3152D

      zapomnieli o oleju więc padła uszczelka pod głowicą

      i poszły panewki

      garki i pierścienie są ok

      jeśli chodzi o uszczelke to raczej nie ma problemu ale wał to nie bułka z masłem.trzeba wyciągnąć do szlifu,
      może ktoś już to robił sam i doradzi od czego zacząć i na co uważać.
      Będe wdzięczny-Dzięki.
    • Przez zbyszekbrzuze
      Witam, tak jak w temacie jak jest zrobione uszczelnienie walu korbowego od strony sprzegla w Jumzie. Mianowicie rozpolowilem Bialoruske z powodu awarii sprzegla, Zatarte lozysko, cale spilowane i stopione oraz pogiete lapki, oraz spalona tarcza. Chcialbym przy okazji wymienic uszczelniacz walu korbowego, lecz nie mam zadnego katalogu i nie moge znalezc opisu co za uszczelniacz tam siedzi. Koncowk walu jest wieksza od uszczelniacza tak jak w Bizonie, ale nie zauwazylem tam zadnej pokrywy.
      Prosze o garsc informacji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj