Skocz do zawartości

Zdjęcie

REMONT SILNIKA T25A

436 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 28 listopad 2012 - 19:02

REMONT SILNIKA T25A Mi się wydaje, że odwrotnie zakładasz. A czekaj ty zakładasz nowe czy stare? Jeśli stare to chyba muszą być na tych samych miejscach co wcześniej. Mi kiedyś wyleciały przy odkręcaniu i potem nie szło złożyć lekko kluczem śrubę obruciłem i już wału się nie ruszy i trzeba było tak ustawić jak było wcześniej.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
REMONT SILNIKA T25A Dzisiaj, 23:00
  •  

#62 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 19:37

REMONT SILNIKA T25A Jakie masz panewki i jaki szlif wału.Ruskie panewki są na szlif 0,5 a szlif robią na 0,25 i powinieneś mieć panewki polskie.U mnie za spasowanie panewek głównych i korbowych biorą 50 zł i mam spokój.Nie jeździsz kombinujesz tylko składasz. :P

#63 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 17:40

REMONT SILNIKA T25A Spokojnie panowie. Wał był szlifowany w Białymstoku i tam dostałem razem z wałem panewki Polskie więc myślę że zakład lipy nie zrobił tylko po prostu te panewki to badziew. Kiedyś w tym samym zakładzie robiłem szlif, dostałem panewki Radzieckie, złożyłem wszystko do kupy i hulało wiele lat, a teraz takie cyrki. Do Białego mam 100 km, ale po niedzieli zapakuję blok, wał, stopki i korby. niech sami zobaczą jak to się pasuje na ich panewkach, bo jak im tylko powiem to mi w życiu nie uwierzą. Nie wiem ile za to wezmą. Za szlif + panewki zwinęli 350 zł, więc może skóry z pleców nie zedrą.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#64 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 03 grudzień 2012 - 21:39

REMONT SILNIKA T25A

Jeżeli wał idzie do szlifu to się bierze i blok i korbowody.Zakład który robi szlif wału zarazem powinien pasować panewki główne i korbowe.Biorą za to kasę i wystawiają gwarancję.Tak odbywa się u mnie.Zaworze wał blok i korbowody oni zamawiają panewki i wykonują szlif.Składają wystawiają papier i jest ok.Raz miałem wał szlifowany w Sieradzu od c 360 i pomylili wymiary, na jednym czopie drugi szlif a na reszcie pierwszy.Od tego momentu się skończyło czy zaworze ja czy klient nie ma reguły zawozi wszystko i po sprawie potem składam i wszystko pasuję. :D

gdzie taka lipę robią w sdz?

#65 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:40

REMONT SILNIKA T25A @Buszmen11 to jest sprawa z przed 7-8 lat coś takiego. :) Burdelu nikomu nie będę robił.Podałem tylko miejscowość ale fakt jest taki ze polecieli sobie w kulki może panewki pan złe kupił a może pan źle składa. ;[ Wał poprawili i chodzi do dzisiaj ale mi na nerwach zagrali. :ph34r: Od tej pory zmieniłem zakład i na razie jestem zadowolony z ich usług. :P

#66 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 21 styczeń 2013 - 00:35

REMONT SILNIKA T25A http://allegro.pl/ze...2960160530.html
Co wy na to? sensacja jakś, czy zwykła tuleja?

http://allegro.pl/ro...2938500895.html
To dobra oferta jest. Odkręcane przeciwwagi, miarka oleju jak w nowym typie, tylko góra zwykła na świecę w kolektorze

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 21 styczeń 2013 - 01:24.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#67 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 09:47

REMONT SILNIKA T25A Tuleje i cały silnik dobra oferta.Silnik nie wiadomo gdzie był składany ale cena konkretna.

#68 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 09:54

REMONT SILNIKA T25A Czekamy na dalsze opinie

KPK Kumurun Team

#69 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 19:17

REMONT SILNIKA T25A Tylko po co komu nowy blok silnika.
Wał - 800
Głowica 2szt - 400
Cylindry,tłoki,pierścienie,sworznie 2kpl -400
Panewki - 50
Tuleja korbowodu 2szt - 20
Komplet uszczelek - 30
Razem 1700zł.Za tyle można zrobić remont silnika na najdroższych oryginalnych rosyjskich częściach.A jak ktoś chce mieć świece w głowicy to niech kupi taką ze świecami,dorobi instalacje i po problemie.

#70 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 21:32

REMONT SILNIKA T25A Też prawda do tych 2,850 to możesz założyć nową pompę olejową koła na rozrządzie pompę zregenerować nowy wałek rozrządu założyć i tulejki nowa klawiaturę i wałek z przeciw wagami możesz za tulejować i jeszcze na gorzałkę zostanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:33

REMONT SILNIKA T25A Akurat u mnie pompa wtryskowa jest po pegeneracji, to odchodzi od kosztorysu. Kompletny blok to raczej przesada. Tak tylko pokazałem, żeby było o czym pisać. Wiecie co, jak bym miał całego zrobić, to wyjdzie z 4 tysie, więc zastanawiam się, czy nie dołożyć 2 tys. i wymienić traktor na mniej zużyty, ewentualnie kabinę i radio przerzucić a ten sprzedać..

KPK Kumurun Team

#72 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:56

REMONT SILNIKA T25A I pewny będziesz co kupisz?
Co sam zrobisz to będziesz wiedział i miał.

#73 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 00:52

REMONT SILNIKA T25A Jest pewne ryzyko. Ja nie zarządzam finansami gospodarstwa, więc mogę tylko dawać ojcu propozycje co do zakupów. Ja wolałbym zrobić, nawet drożej, niż kupić ciągnik, który będzie chodził dobrze, a za miesiąc zapowietrzy się, albo hamulce zginą, albo rewers pęknie. Ja mam ciężką nogę, więc dla mnie nie może być żadnych niedoróbek, bo to nie wychodzi sezonu na przegarnianie siana, gdzie się leci 17~20 km na godzinę po kretowiskach i w zakręty na jednym hamulcu, albo zawija też na hamulcu na 4~5 biegu do tyłu żeby nawrócić. Tylko ziemia lata, jak łąka niezbyt twarda. Ja też lubię, jak coś jest zrobione dokładnie, no i jestem mechanikiem z zawodu:).

KPK Kumurun Team

#74 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 22 styczeń 2013 - 23:19

REMONT SILNIKA T25A Nie jestem pewien, ale nie wydaje mi się, że oryginalnie tuleje były azotowane. Poza tym opis jest taki: tuleje azotowane, pierścienie rosyjskie oryginalne.... nie napisali, że tuleje są rosyjskie. Ciekawe jak pierścienie będą współpracowały z dużo twardszą powierzchnią tulei? I czy te pierścienie są przeznaczone do takich tulei? Ale może tylko się czepiam :)

#75 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1379 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 23:57

REMONT SILNIKA T25A Kolor mają jak nasz wał od Bizona jak przyszedł od azotowania, to może i jakiś tam czas były w azocie. Tylko jak długo? Trzeba by zapytać sprzedawcy o jakiś papier potwierdzający. O producenta i czy oni kompletują te zestawy, czy sprowadzają całość w pudełkach.

Hmm. A gdyby tak azotowane tuleje, chromowe pierścienie, kute tłoki i korbowody, utwardzony i wyważony wał, turbinka, zmienione krzywki na wałku, większa dawka i poszerzone kanały w głowicach i może większe zawory? 45 KM z D21 by wyciągnął jak nic.

KPK Kumurun Team

#76 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 00:15

REMONT SILNIKA T25A A wskaźnik temperatury na to "Nie możliwe" :lol:

#77 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:57

REMONT SILNIKA T25A Siema. Szybkie pytanie szlifował z was ktoś wał korbowodowy w t-25 ? Wał mam prawdopodobnie oryginalny, kiedyś zmieniane tylko panewki. Ciśnienie ma na zimnym 4, a ciepłym ledwo 1 i to na wysokich obrotach. Proszę o odpowiedź.

#78 Share pawnic4

pawnic4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Władimirec T25Aw trakcie Modernizacji Władimirec T25A 1995r po tuningu i Bizon Rekord w trakcie modernizacji

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:04

REMONT SILNIKA T25A tak mój wujek szlifował i chodzi już jakies 10 lat i jest super ciśnienie ma 4 na gorącym a 4,5 na zimnym
Wladimirec T25A tuning 1995r

#79 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:15

REMONT SILNIKA T25A

http://allegro.pl/ro...2938500895.html
To dobra oferta jest. Odkręcane przeciwwagi, miarka oleju jak w nowym typie, tylko góra zwykła na świecę w kolektorze

Przypatrzcie się na żeberka głowicy szczególnie z lewej strony patrząc od strony kolektorów - ten silnik już trochę przeszedł...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pawnic4

pawnic4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Władimirec T25Aw trakcie Modernizacji Władimirec T25A 1995r po tuningu i Bizon Rekord w trakcie modernizacji

Napisany 30 styczeń 2013 - 21:23

REMONT SILNIKA T25A bo to nie jest nowy silnik po podróba pół nowy blok silnika nowe głowice wał i to wszystko co z tym zwiazane i wymalowane farba podkladową
Wladimirec T25A tuning 1995r