Skocz do zawartości

Zdjęcie

REMONT SILNIKA T25A

437 odpowiedzi na ten temat

#421 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 listopad 2015 - 21:11

REMONT SILNIKA T25A

Zacinanie się zaworu w prowadnicy.

Krzywy zawór.

Niewłaściwy luz zaworowy.

Zacinająca się klawiatura.

Zacinający się popychacz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
REMONT SILNIKA T25A Dzisiaj, 04:17
  •  

#422 Share RobertT25

RobertT25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 20:32

REMONT SILNIKA T25A

Witam  szykuje mi się remont silnika w t25 i tak patrze na allegro te zestawy naprawcze i nie mogę się zdecydować ,może podpowiecie jaki warto kupic

#423 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 11:19

REMONT SILNIKA T25A

Zadzwoń do firmy Grand w Czarnej Białostockiej może coś Ci doradzą.Kiedyś mieli dobre części.Oryginalnych rosyjskich raczej nie kupisz jak już to raczej ukraińskie.

Możesz też przejrzeć ofertę sklepu w Parczewie,ogłaszają sie na olx.

#424 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 10 styczeń 2016 - 18:34

REMONT SILNIKA T25A

Polecam sklep w Żmigrodzie (dolnośląskie) 100% najwyższa półka części. 

KPK KUMURUN TEAM

#425 Share Adrian3210

Adrian3210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Rolnictwo :)

Napisany 10 styczeń 2016 - 19:45

REMONT SILNIKA T25A

Ja ci polecam sklep w Lubartowie "ROLNEX". Jedne z lepszy części do t25 w okolicy u mnie. Ogłaszają się na allegro, możesz zobaczyć, zadzwonić, zapytać. ;)

#426 Share Easy_Rider76

Easy_Rider76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 13:38

REMONT SILNIKA T25A

OSTRZEŻENIE! Swego czasu oryginalne części do T-25 i MTZ można było kupić w przedsiębiorstwie Agroma- Czarna Białostocka. Ale to było dawno i nieprawda. Ta firma już dawno nie istnieje, a hurtownie  bazują z częściami bazują na dobrej marce tej firmy, ale jak rozmawiałem z pracownikiem z jednej z nich, ostatni raz w fabryce władimirca po części byli w 2007 roku!! Znaczy w sklepach z "Czarnej" jest to samo co i w innych.

A Agroma Czarna Białostocka obecnie wygląda TAK!

1ebbfb91925babdc799e8fa8c6465628.jpg

#427 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 23:04

REMONT SILNIKA T25A

Agroma nie istnieje ale Grand działa i może ma swoich dostawców.Oczywiście nie chcę nikogo namawiać do zakupów w tej firmie ale zadzwonić i zapytać zawsze można.

Opisywałem kiedyś w temacie "Uwaga bubel" swoje poszukiwania oryginalnych części Poniżej mój troszkę skrócony post:

Kiedyś obdzwoniłem wszystkie sklepy jakie znalazłem w internecie w poszukiwaniu podłogi do władka i przy okazji wypytałem każdego jak to jest z oryginalnością części.I wszyscy sprzedający (nikt nie szedł w zaparte że jest inaczej) stwierdzili że już nie ma oryginalnych części.Jeżeli coś się jeszcze trafi to są to stare zapasy sprzed kilkunastu lat które się jeszcze nie sprzedały.

Jedynie sklep w Czarnej Białostockiej dał info że trochę oryginalnych  części do silnika (tylko do silnika) są w stanie sprowadzić z Rosji.

#428 Share Easy_Rider76

Easy_Rider76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 23:35

REMONT SILNIKA T25A

Na zamówienie owszem, ale to większość firm ma kontakty. Mi nawet w tamtym roku, ku ogromnemu zdziwieniu "majstra", udało się kupić oryginalne ruskie podkładki rewersu, a w Czarnej ich nie mieli....

Zgadza sie, to ta najlepsza hurtownia która tam funkcjonuje, i faktycznie jak napisałeś "zapasy sprzed kilkunastu lat" bo jak pisałem, ostatnia dostawa byłą w tym 2007 roku. Mam nawet chyba do nich numer, bo to od nich uzyskałem tą informację.

Chciałem tylko uczulić tym postem by nie kierować sie przy wyborze sklepu lokalizacją w tym mieście bo się można przejechać.

Edytowany przez Easy_Rider76, 11 styczeń 2016 - 23:38.

#429 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 21:11

REMONT SILNIKA T25A

Oryginalne części to najszybciej można trafić w takich małych rodzinnych sklepikach z częściami. Ostatnio całkiem przypadkiem byłem w sklepie z częściami do Ursusa w centrum Konina i pytam gościa czy prowadzi też T25 a on , że to już się nie sprzedaje ale coś tam ma jeszcze ze starych zapasów. Po "przebiciu się"

na sam koniec magazynu tam cała półka z nowymi częściami do Władka z epoki ZSSR, trochę wykupiłem :D  :P , zwłaszcza do silnika i skrzyni. Następnym razem chyba kupię wszystko, ceny przystępne/negocjonowane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#430 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 15 styczeń 2016 - 00:36

REMONT SILNIKA T25A W Golubiu Dobrzyniu na składnicy podobnie. Niby mają niewiele, ale kiedyś coś z ojcem potrzebowaliśmy, to nas zaprowadził na magazyn i kazał wybierac z tego co tam leżało na półkach :) Oficjalnie ruska nie prowadzą.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#431 Share piotr95

piotr95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 12:25

REMONT SILNIKA T25A

witam mam taki problem z moim wladkiem pokazuje mi sie olej na oby dwóch głowicach przy kolektorze wydechowym nie wiem jaka dokładnie jest tego przyczyna. myślę ze możne wymiana glowic by tylko nie wiem gdzie je naj lepiej zakupić zęby były dobrej jakości a nie jakiś bubek proszę o pomoc

#432 Share grzegorzchylak

grzegorzchylak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 09:47

REMONT SILNIKA T25A Czy można podpiłować zamki pierścieni, gdy po złożeniu z dużą ilością oleju zestawu naprawczego bardzo ciężko przesunąć tłok w tulei? Cy to coś da? pomoże

#433 Share Easy_Rider76

Easy_Rider76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 11:34

REMONT SILNIKA T25A

po pierwsze włóż same pierścienie do cylindra i szczelinomierzem zmierzy luż stykowy, Powinien wahać sie w granicach 0,3-0,5 mm, ja kupiłem raz ponoć nominalne a tłok z pierścieniami nie chciał wejść w cylinder, a jak włożyłem same pierścienie to okazało sie ze zamki zachodzą na siebie, znaczy mijają się i trzeba było piłować.

Tłoki i cylindry są tej samej grupy selekcyjnej?

#434 Share grzegorzchylak

grzegorzchylak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 14:15

REMONT SILNIKA T25A

Wszystko jest stare oryginalne, tylko pierścienie nowe założone,  bo brał olej. Każdy pierścień (sam) wchodzi z odpowiednim luzem na zamku, ale gdy nałożę tuleję to muszę porządnie ciągnąć, aby przesunąć tłok nacisk 30-40 kg

#435 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 07 grudzień 2016 - 17:49

REMONT SILNIKA T25A

Rowki dobrze wyczyszczone w tłokach? Jak twierdzisz, że zamki mają luz to jedynie pozostają te rowki. Chyba że pierścienie jakieś grubsze trafiłeś i rowki za płytkie.

#436 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 18:31

REMONT SILNIKA T25A

Rowki pod pierścieniami muszą być dokładnie oczyszczone z nagaru, inaczej pierścień nie ma miejsca aby się zmieścił w rowek i to może być przyczyną, ponadto cylinder należy posmarować olejem.

#437 Share grzegorzchylak

grzegorzchylak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 19:49

REMONT SILNIKA T25A Rowki były brudne. Zostalo trochę nagaru. Teraz jest ok. Dzieki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#438 Share krzysiekg

krzysiekg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany Wczoraj, 21:32

REMONT SILNIKA T25A

Witam. Robiłem mały remont silnika tzn. tuleje, tłoki, pierścienie, docieranie zaworów, regeneracja wtrysków. Po złożeniu traktor odpala i pracuje ładnie ale na zimnym silniku podczas kręcenia rozrusznikiem słychać rytmiczne stukanie dobiegające z głowic (z tłumika), po 5 minutowej jeździe już tego nie słychać, i nie wiem co to może być. Czy mogą tak stukać zawory podczas zamykania ?? Dodam że podczas pracy silnika jest to słyszalne dopiero przy minimalnych równych obrotach. Może Macie pomysł co to może być ??