Skocz do zawartości

Zdjęcie

REMONT SILNIKA T25A

436 odpowiedzi na ten temat

#241 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:quady, motoryzacja, budownictwo, rolnictwo

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:28

REMONT SILNIKA T25A Koledzy mam problem z władkiem. Silnik wypluwa olej przez odmę, czasami w dużych ilościach, czasami praktycznie nic oraz z odmy leci taki biało-przezroczysty dymek. Takie mam pytanie czy wymiana pierścieni coś pomoże czy lepiej już robić cały remont? Dodam że ciśnienie oleju jest jak najbardziej ok. 4at jak zimny i 2-3,5at jak się nagrzeje. Jakie powinno być ciśnienie w cylindrach? Ogólnie silnik pali bardzo dobrze, nawet dziś przy -7 stopniach i tydzień nie odpalaniu zapalił z wielką łatwością.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
REMONT SILNIKA T25A Dzisiaj, 13:38
  •  

#242 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:46

REMONT SILNIKA T25A Pierścienie to gra nie warta świeczki.Zestawy kosztują koło 400 zł komplet + panewki i korbowody do zrobienia i lata po hula a pierścienie zanim się ułożą do owalu to też potrwa.

#243 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 08 grudzień 2013 - 22:57

REMONT SILNIKA T25A Ja już kilkanaście lat temu zminiałem tylko tłoki wraz z pierścieniami, tuleje oraz sworznie tłokowe i tulejki w korbowodach (te od sworzni tłokowych) i do niedawna wszystko było w porządku. Ostatnio zaczął znów nieco brać olej więc mam zamiar powtórzyć cały zabieg - silnik przejechał od remontu tyle samo co do remontu :). Dodam, że ciśnienie oleju jest w porządku tzn od nowości ciśnienie nieco skakało i jest tak do dziś. Sworznie zmieniałem, bo był spory luz, panewki na korbowaodach były w dobrym stanie w momencie remontu więc ich nie wymieniałem. Pamietam tylko, że miałem spory problem ze sworzniami - dostałem jakieś od rzemieślnika niechromowane i nie dało się ich dopasować do tulejek w tłoku - sworznie były tak dziadowsko wykonane, że przy pierwszym włożeniu sworznia luz był ok, ale wystarczyło wyjąć sworzeń i włożyć drugi raz a luz był coraz większy - tzn rósł w rękach :). Bierzcie oryginalne chromowane sworznie.

#244 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:14

REMONT SILNIKA T25A Jak były pierścienie zapieczone to nie ma sprawy ale jak jest owal ca cylindrze to życzę powodzenia z takim remontem. :P

#245 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:30

REMONT SILNIKA T25A

Koledzy mam problem z władkiem. Silnik wypluwa olej przez odmę, czasami w dużych ilościach, czasami praktycznie nic oraz z odmy leci taki biało-przezroczysty dymek. Takie mam pytanie czy wymiana pierścieni coś pomoże czy lepiej już robić cały remont? Dodam że ciśnienie oleju jest jak najbardziej ok. 4at jak zimny i 2-3,5at jak się nagrzeje. Jakie powinno być ciśnienie w cylindrach? Ogólnie silnik pali bardzo dobrze, nawet dziś przy -7 stopniach i tydzień nie odpalaniu zapalił z wielką łatwością.

Wymieniaj pierścienie i będzie dobrze przy silniku chłodzonym powietrzem zazwyczaj to pomaga

#246 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:59

REMONT SILNIKA T25A Ten pomysł z pierścieniami podrzucił mi sprzedawca części z Czarnej. I tak dopiero po świętach będę zabierał się za putina z braku czasu i zobaczymy co to wyjdzie. Dzięki za rady.

#247 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 21:04

REMONT SILNIKA T25A Masz na cylindrach te blaszana owiewkę ?
bo jeżeli jej niema to kilka godzin ciężkiej pracy i po pierścieniach

#248 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 22:05

REMONT SILNIKA T25A przerabiałem ten temat w swoim t 25 z 15 lat temu też stwierdziłem że pierścienie mu pomogą a tuleje miały 7000 motogodzin i przeszedł 300 motogodzin i olej chlapał lepiej i walił odmą i przez wydech niż przed zmianą więc odradzam chyba że był przegrzany to tak ale zestawy nie są drogie więc dla mnie lepiej raz wydać 400 zł i mieć spokój chyba że nie masz zajęcia i lubisz się bawić i być może będzie lepiej to miłej zabawy. B)

#249 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 09 grudzień 2013 - 23:23

REMONT SILNIKA T25A

Jak były pierścienie zapieczone to nie ma sprawy ale jak jest owal ca cylindrze to życzę powodzenia z takim remontem. :P

Tak jak pisałem - tuleje też zmieniałem.

#250 Share lukaszek85

lukaszek85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 10:19

REMONT SILNIKA T25A właśnie tej blaszanej owiewki nie było, dopiero później ją dorobiłem. I właśnie jak dostał po garach mocno to zaczął pluć olejem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share peter83

peter83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Elektryka,Rolnictwo i Wędkarstwo

Napisany 16 grudzień 2013 - 11:44

REMONT SILNIKA T25A Koledzy potrzebuje jakieś namiary na sprawdzony sklep internetowy z częściami.Robię remont generalny Władziowi.

#252 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 16:31

REMONT SILNIKA T25A Ja brałem większość części do remontu silnika w tym sklepie: www.sklep-agromar.pl Remont robiłem władkowi na wiosnę i jak dotąd nic się nie dzieje, tak więc polecam.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#253 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 18 grudzień 2013 - 23:45

REMONT SILNIKA T25A Marcelix Ile zrobiles godzinek od remontu ?

Apropos pytania, ja kupowalem czesci z firma-grand, a znajomy, ktoremu robilem remont, kupowal od firmy Kisiel. grand ma niepewne pompy olejowe, (nie wszystkie)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#254 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 10:50

REMONT SILNIKA T25A Ogólnie mało robię rusinem i zrobiłem dopiero 40 mth. Jeszcze się dociera, bo wał był szlifowany.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#255 Share Mikua

Mikua

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 18:51

REMONT SILNIKA T25A Co do zakupu internetowego polecam firme rolmex.maja oryginalne cześci do ruskich

#256 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 24 grudzień 2013 - 01:31

REMONT SILNIKA T25A

Ogólnie mało robię rusinem i zrobiłem dopiero 40 mth. Jeszcze się dociera, bo wał był szlifowany.

Wał się dociera pierwsze kilka godzin po odpaleniu.
Zestawy tłokowo-cylindrowe potrzebują więcej czasu ;)

A jakie masz odczyty ciśnienia oleju?
Ruszałeś zawór?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#257 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 08:38

REMONT SILNIKA T25A Z ciśnieniem oleju to mało ciekawie. Wymieniałem cały kompletny zawór. Udało mi się kupić stary leżak magazynowy produkcji Radzieckiej z lat 80tych. Mój miał wystukany rowek pod kulką, tak jakby jakiś duży opiłek się dostał. C do ciśnienia to na zimnym jest 4 bary nawet na wolnych obrotach, a jak się rozgrzeje to spada. Na wolnych ma wtedy 1,5 bar a na wysokich 3,5 bar. Bąka sprawdzałem i luzów nie miał jedynie wzdłużny na osi, ale został wyeliminowany. W moim przypadku obstawiam jeszcze ubytki ciśnienia na klawiaturze, bo nie robiłem jej tulejek. W trakcie remontu kupiłem całą nową, ale jak dotarła i przyjrzałem się jej dokładnie to miała większe luzy niż moja stara i tak zostało.Nowe leżą gdzieś pod nogami. Co prawda olej mam zalany 10W40, ale to tylko na okres zimowy, trzeba będzie jemu zmienić na 15W.

#258 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 09:40

REMONT SILNIKA T25A Ciśnienie masz prawidłowe- książkowe, tym bardziej na półsyntetyku.
Luz osiowy bąka ma być 0,4-1mm.

#259 Share Rico39

Rico39

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:38

REMONT SILNIKA T25A Spod kola zamachowago wydostaje mi się olej. Czy ktos miał taki problom?Jak zlikwidować ten wyciek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:01