zubi1990

REMONT SILNIKA T25A

Polecane posty

znawca    0

już wszystko wyjaśnione głowica żle siadla na cylinder i dlatego miałem przedmuchy jutro kupuje tylko uszczelkę pod głowice i zaczynam docierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja raz dałem te uszczelkę miedziana to jak obciążyłem mocno na zimnym silniku zaraz ja wywaliło

oryginalnie jej tam niema i ja teraz tak mam i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja nigdy nie stosuję uszczelki tylko głowica bezpośrednio na cylinder i zawsze trzyma bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Dziwne, ja skladam na te uszczelki i nic nie wywalilo, chyba ze nowe cylindry i glowice to bez.

Obciazenia byly dosc mocne i wszystko w porzadku. Tlok spuchl (wadliwy) i nie wyleciala zadna uszczelka.

 

Pod wtryskiem mialem takie zdarzenie, ale w MTZ, po chwili pracy poszedl ogien spod wtryskiwacza, podkladka sie stopila.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Witam. Jednak sprawdziła się opinia o szlifowaniu wałów w T-25. Od remontu Władek zrobił 200 mtg i wczoraj pękł wał na małych obrotach. Szlif wału wyszedł najmniejszy jaki jest, było osiowanie bloku robione widać nie pomogło.

 

Teraz pytanie.

 

Od nowa muszę osiować blok, jak 200 mtg temu był robiony? Korbowód wymienić ? Wał jak kupie taki za 400 zł będzie chodził? Bo już mam dość w niego wkładać kasy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

No to przykra sprawa.

U mnie jak poszedł wał po szlifie to wrzuciłem nowy już bez prostowania bloku. Z tego co pamiętam to nie kupiłem najtańszego ale już i tak przeciwwagi ma przykręcane i jedna śruba była popuszczona. Troszkę się bałem, że nie zrobiłem prostowania bloku tym bardziej, że przy obracaniu wału ręką w pewnym momencie coś go przytrzymywało. Dopiero w tym roku doszedłem co to było. Nacięcie na wpust w wale jest minimalnie źle zrobione i zawory spotykały się z tłokami i wtedy delikatnie go blokowało. Nie zwróciłem na to uwagi aż do teraz. Ciągnik był ogólnie słaby i nie dawało mi to spokoju więc dwa razy do rozrządu zaglądałem i jak pomierzyłem kąty otwarcia i zamknięcia zaworów to wreszcie wyszło szydło z worka. Musiałem wiercić nowy otwór w kole od wałka rozrządu żeby o pół ząbka go przestawić i dopiero teraz zawory mijają się z tłokiem i ciągnik odżył :) Zobaczymy na jak długo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Ja swojemu szlif robiłem w ubiegłym roku i jeszcze się dociera, bo mało go używam. W tej chwili ma zrobione 70 mth. i jak narazie nic złego się nie dzieje (odpukać) Jak będzie dalej zobaczymy, jak się coś zkitra to napiszę.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To ile czasu planujesz go docierać. Co nim robisz, że on jeszcze nie dotarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Już tyle razy słyszałem o tym pękaniu wałów po szlifie. Nie chce mi się wierzyć to że szlifowanie wału powoduje potem jego pękanie, przecież w trakcie szlifowania zdejmowane są setne części milimetra materiału. Mnie jeden mechanik mówił że przyczyną pękania wałów korbowych w t25 jest złe ustawienie wałka wyrównoważającego względem wału korbowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

mtracz Ja swoim Władkiem mało robię, bo mam małe gospodarstwo 10 ha. Cięższe prace polowe wykonuję ciągnikami szwagra (zetor 7745T i Lamborghini Champion 135 DT) Swoim jedynie siałem na wiosnę kilka ha owsa i kilka ha trawy i to wszystko co wykonał Władzio na wiosnę. Nie długo może pójdzie w rotacyjną to troszkę mu wpadnie mth.

Co do pękania wałów, to nie zgodzę się z tym że to ma związek ze złym ustawieniem wałka wyrównoważającego. Wałek ten jak i pozostałe ustawiany jest na znaki, więc nie wiem co to ma do rzeczy..


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Ale może nie każdy przywiązuje do tego uwagę, a wystarczy że przestawi się koła zębate o jeden ząbek i przez to po jakimś czasie w wyniku dużych naprężeń pęka wał. Słyszałem też że byli tacy co szlifowali wał w t25 , przejeździli kilkaset motogodzin i dalej jeżdżą. Podobno można jeździć bez tego wałka wyrównoważającego. Ogólnie to w wielu silnikach wał można szlifować nawet 2 razy. Więc dziwi mnie to dlaczego w t25 wał korbowy przez jeden szlif miałby pękać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Gdyby tak jak piszesz winne było złe ustawienie wałka wyrównoważającego to równie często pękały by nowe wały czy też wały oryginalne po większym remoncie silnika gdzie można się pomylić w ustawieniu tak samo jak przy zakładaniu wału po szlifie. Mimo to bardzo często słyszy się że wał po szlifie długo nie wytrzymał a o tym żeby oryginał czy nowy ze sklepu pękł ja osobiście nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

@Marcelix docieranie to okres do 30-50 MTH i te godziny pracy są najważniejsze, potem to już zwykłe użytkowanie. Więc nie wiem co jeszcze chcesz docierać przy 70MTH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Witam. Jednak sprawdziła się opinia o szlifowaniu wałów w T-25. Od remontu Władek zrobił 200 mtg i wczoraj pękł wał na małych obrotach. Szlif wału wyszedł najmniejszy jaki jest, było osiowanie bloku robione widać nie pomogło.

 

Teraz pytanie.

 

Od nowa muszę osiować blok, jak 200 mtg temu był robiony? Korbowód wymienić ? Wał jak kupie taki za 400 zł będzie chodził? Bo już mam dość w niego wkładać kasy....

 

Przykra sprawa... Moj mial 1000MTh na polszlifie i teraz jest po pelnym 1 szlifie 122MTh

 

Jak w korbowodzie byl pekniety wal, to wymien,bo panewka moze potem lapac, albo sie obroci. wrzuc nowy wal nawet ten tanszy, jak bedzie sie obracac, to blok OK, jak nie to osiowanie.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter83    0

Mam mały problem.Cieknie mi olej spod wtryskiwaczy.Uszczelki pod wtryskiem wymienione a i tak leci mało tego to dymi tak jakby spalał olej.Jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Spod wtryskiwacza nie ma prawa cieknąć olej bo tam nigdzie w pobliżu oleju nie ma chyba że olej spływa spod pokrywy zaworów lub co gorsze pęknięta jest głowica.

Ten dym to normalnie z tłumika wylatuje jasny czy wydmuch*je go z głowicy? Jeśli z głowicy to upewnij się że miedziana uszczelka pod wtryskiem jest taka jak trzeba i że dobrze siadła bo inaczej naprawdę wygląda to na pękniętą głowicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To nie olej tylko ropa i rozrabia bród i wygląda i to na łączeniu końcówki z wtryskiem ale i tak masz końcówki do wymiany bo piszesz że kopci jak by olej brał to wtryski raczej leja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Jaki wał polecacie względem jakości i ceny, polski czy oryginalny o 300 zł droższy, a może szlif starego wału ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Wsadzisz polski lub 'oryginalny', bedzie chodzic, wstawisz najtanszy lub po szlifie i tez bedzie:).

To zalezy do czego bedziesz traktora uzywac.

Ktorys z kolegow pisal, ze na najtanszym wale nie mogl ustawic rozrzadu, bo zle byl naciety rowek na klin.

Po szlifie zdarza sie ze wal peknie, ale nie musi.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Planuje remont generalny silnika, budżet to do 2000-2500 zł a władek ma być do normalnego użytku czyli 3,5 ha + usługi, w usługach liczę prasę k442

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zalezy od stanu silnika, ale podstawowy zestaw:

-Cylindry komplety (Nowy Typ)

-Glowice (Nowy Typ ze swiecami) Lepsze sprezanie, latwiejszy rozruch i moc prawie 36KM

-Korbowody nowe, lub tylko tulejki

-Wal korbowy najlepiej oryginal

-Panewki glowne i korbowe

-Tulejki rozrzadu sprawdzic ew wymienic, tylko zuzyte, ale na porzadne. (dziadostwo teraz produkuja, trzeba uwazac)

-Pompa oleju najlepiej Hylmet

-Tulejki kol posrednich rozrzadu sprawdzic, ewentualnie wymienic, znajac zycie to na duzym bedzie jeszcze dobra a na malym wybita.

-Koncowki wtryskow, pompa jak dobra nie ruszac

-olej, filtry, kpl uszczelek, simeringi.

W budzecie powinienes sie zmiescic, tylko kazdy element dokladnie zweryfikuj, dokladnie wszystko wyczysc, wszystkie kanaly olejowe, rurki itp. nowy wal w srodku tez bedzie brudny...

 

K442, przeciez ona nie ma sprzegla jednokierunkowego, jak ty chcesz tym jezdzic?

Wiem, ze mocy wystarczy, bo mam taka, ale kwestia napedu...

 

 


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

Wielkie dzięki, jeszcze takie pytanie odnośnie zestawu naprawczego, czy z nowego typu podejdą do starego ? K442 7 lat pracuje tylko przy t25 i jakoś dawał rade i problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jesli komplety nowy typ, to i glowice nowy typ, inaczej to nie ma sensu bo tloki bedza uderzac w zawory. do bloku pasuje bez problemu. Znajomy ma taki tuning, nawet sam mu montowalem i jest zadowolony.

 

A nie pcha Cie ta prasa jak wcisniesz sprzeglo? Ja probowalem i niby szlo praswanie po rownym, ale na gorkach, to juz nie jest latwe... zeby byl walek ze sprzegielkiem, to by inna robota byla...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

 

-Glowice (Nowy Typ ze swiecami) Lepsze sprezanie, latwiejszy rozruch i moc prawie 36KM

 

 

Możesz rozwinąc skąd wzieło sie tyle mocy po zmianie na nowy typ zestawu naprawczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Silnik D120 ma wlasnie 36KM

Moze tutaj nie osiagnie sie tych calych 36 KM, bo by trzeba zmienic ustawienia pompy wtryskowej (kat, dawka, obroty) i kolektor ssacy, ale wiem tylko, ze w nowym typie jest lepsze sprezanie, bo tloki dochodza blizej glowicy i sluchowo silnik jakby lepiej pracowal. W pracy na pewno jest mocniejszy, to akurat sprawdzalismy jak ktory idzie w podobnych maszynach.

Na hamowni pewnie tez nikt nie byl z takim przerobionym silnikiem.

Napisalem to tylko z doswiadczen. Nie napisalem, ze bedzie mial 36KM, tylko prawie, a to jest roznica :)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hubertoski
      Witam wszystkich użytkowników forum. W naszym 8045 nastąpiła awaria silnika tj. duży korek na wale odkręcił się , efekt obrócona panewka , pęknięty wał korbowy , przyczyna ? o tym zaraz , części wszystkie zamówione , silnik w połowie złożony, czyli tuleje osadzone , wał skręcony na 3 podporach, zauważyłem że gwint na jednej ze stóp ( obok miejsca uszkodzonej panewki) jest zerwany, i to mogło być przyczyna odkręcenia się korka, drgania itd. tak czy inaczej , jak uważacie w jaki sposób naprawić ten gwint, hemi coil i pozostawić oryginalną śrube , czy też przewiercenie na większy otwór i przegwintowanie i dotoczenie / dobranie śruby a więc rozwiercenie jednego otwóru na stopie. Pozdrawiam.
    • Przez wajdek85
      Witam, zamierzam w niedługim czasie kupić talerzówkę 2,4m,
      problem w tym że większość firm w opcji ma wał strunowy, a mnie interesuje rurowy.
      jak już znalazłem firmę która jest w stanie zrobić rurowy to chcą za niego 2500 zł.
      długo myślałem jak taki wał taniej zrobić i wymyśliłem:
      do kwadratowego wału przyspawam w odstępach 50cm talerze uzębione a do nich rurki.
      Stąd moje trzy pytania, czy według was taki wał wytrzyma?
      I najważniejsze pytanie jak przyspawać rurki, czy iść na łatwiznę i spawać w linii prostej czy męczyć się z ich gięciem i zrobić tak jak większość firm czyli spiralnie?
      no i czy według was średnica około 35mm rurki wystarczy?
    • Przez Wieslaw55
      Witam. Pytanie jak w temacie czy luz na przedniej osi może spowodować zerwanie wału napędowego oczywiście jeżeli tego nie naprawiamy. Słyszałem, że takie żeczy się zdarzają dlatego jak ktoś coś wie to proszę o odpowiedź.
    • Przez lejek
      Nie wiem czy wybrałem dobre miejsce na ten temat,jeśli nie to proszę skorygować.
      Niedawno kupiłem od niemiaszka JD 3152D

      zapomnieli o oleju więc padła uszczelka pod głowicą

      i poszły panewki

      garki i pierścienie są ok

      jeśli chodzi o uszczelke to raczej nie ma problemu ale wał to nie bułka z masłem.trzeba wyciągnąć do szlifu,
      może ktoś już to robił sam i doradzi od czego zacząć i na co uważać.
      Będe wdzięczny-Dzięki.
    • Przez zbyszekbrzuze
      Witam, tak jak w temacie jak jest zrobione uszczelnienie walu korbowego od strony sprzegla w Jumzie. Mianowicie rozpolowilem Bialoruske z powodu awarii sprzegla, Zatarte lozysko, cale spilowane i stopione oraz pogiete lapki, oraz spalona tarcza. Chcialbym przy okazji wymienic uszczelniacz walu korbowego, lecz nie mam zadnego katalogu i nie moge znalezc opisu co za uszczelniacz tam siedzi. Koncowk walu jest wieksza od uszczelniacza tak jak w Bizonie, ale nie zauwazylem tam zadnej pokrywy.
      Prosze o garsc informacji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj