Zaloguj się, aby obserwować  
Dawid777

Zostac przy niemieckim czy kupic polski nowy?

Polecane posty

Dawid777    0

Mam dylemat, a mianowicie kupiłem pług KRONE rex donald 4 do Zetorka 7211 za okazyjną cene 2tys. Kupiłem odkrecam jedną skibe i wyjdzie ok. 45cm na korpus. Elementy robocze jak nowe w 3skibach w czwartej popiersie do wymiany. Co mam zrobic jak dają mi za niego 3tys sprzedac i kupic nowego staltecha czy zostac przy KRONE? Pług ma orac kamieniste pola 4-6 (suche nawet bardzo jesienią mokre wiosną) na 20ha. Zaznaczam że tnę słome prawie na całej powierzchni upraw. Czy opłaca sie go zmieniac na polski za 3500zł na 35cm odkładnicach zabezpieczenia śrubowe. Jeszcze nie robiłem KRONE w polu http://www.allegro.pl/item566752951_plug_4...y_staltech.html Staltech, http://img27.imageshack.us/my.php?image=220220091002.jpg http://img149.imageshack.us/my.php?image=220220091005.jpg mój krone co jest lepszym rozwiązaniem?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Moim zdaniem to sprzedaj tą zagonówkę i kup sobie jakąś lekką obrotówkę ,bo i tak zetorem w 4 skibach sie nie najeżdzisz a 3 obrotówka to też jest wygodna na klinach a jakby zetorkowi przód podnosiło do 2 worki z piaskiem i musi w 3 skibach iść <_< A oto przykładowe propozycje :)

http://www.allegro.pl/item572361253_plug_o..._3_skibowy.html

http://www.allegro.pl/item568079573_plug_o...and_overum.html

http://www.allegro.pl/item571894534_plug_o...owy_lemken.html

 

a w staltechem to nawet bym sobie głowy nie zawracał , ale to jest tylko moja opinia i ja Ci tylko podpowiadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

U mnie obrotówka raczej nie bardzo... pole długie 4km a szerokie 20m inne podobnie może zmienie niedługo ciągnik na 7745 lub JD 2140, ale to sie okaże później narazie odkreciłem skibe razem z ramą a jak bym kiedyś coś większego kupił to przykręce, ale ojciec mi truje że "nowe to jest nowe jakie by nie było" co o tym myślicie?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Orałem tym pługiem fajnie idzie tylko się na przedpłużkach zapycha... i 2 śruby mi poszły na polu niby bez kamieni... to co bedzie jak wiadę na pole gdzie są same kamienie? :angry:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

było sobie kupić jakieś z resorami albo hydrauliczne ja mam na polach straszne brukowce :P miałem staltecha i ciągnik 120km na kamieniu dwa korpusy poszły po 4 godzinach orki, sprzedałem go po pierwszym sezonie i kupiłem overuna na zab.hydraulicznych, nie zamienie go już na żaden inny orka stała się przyjemna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A co sądzicie o mini pługu 4 skibowym mianowicie http://www.allegro.pl/item551988038_plug_4..._gwarancja.html


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

nie polecam bo jak wiedziesz na większy kamień to może być nieciekawie :P albo nie lepiej kupić atlasa na zab.hydraulicznym ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Może mi zetor nie pójśc w atlasie, bo dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział że miał takiego i się nie nadaje...


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ale jest dużo pługów z zabezpieczeniami wolałbym kupić taki używany niż nowy na zabezpieczenia non stop) jak masz kamieniaste pola to naprawde najlepsze rozwiązanie czasami w ciągu dnia prostowałem i wymieniałem te lemiesze kilka razy... ile zdrowia i nerwów mi to zjadło tylko ja wiem, teraz w ciągu 3 lat jak mam z zab. hydraulicznymi nie zgiełem lemiesza a czasami naprawde duży kamień złapałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Tylko u mnie sucho i może się wygiąc zabezpieczenie a nie wejśc w ziemie :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie więcej niż 4tys. :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4
Nie więcej niż 4tys. :)

 

witam kolego. a rozwarzales kupno polskiego(nowego) pługa 3x40 czy nie wchodzi wogole w rachube? aha a ta sprzedaz tej 4 jeszcze aktualna czy juz nie? cena do malej negocjacji? no bo tez mam 7211 i sie zastanawiam własnie nad kupnem 4 skibowego niemieckigo i najlepiej krone


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj