Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik do tura??

93 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 18:26

Jaki ciągnik do tura??

o jakim wspomaganiu mówisz? orbitrol?

ja nie mam tura przy 914 a przednia os ciągle sie luzuje :(

Serwo

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik do tura?? Dzisiaj, 12:21
  •  

#42 Share dawid19

dawid19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 08:45

Jaki ciągnik do tura?? ja kupil bym zetora 7211

#43 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 19:00

Jaki ciągnik do tura?? Do Tura to ciagnik 4x4 i ze wspomaganiem, wtedy wie sie ze sie pracuje :rolleyes:

#44 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 03 sierpień 2007 - 20:01

Jaki ciągnik do tura?? niedrogi a dobry bedzie np. zetor 7211 :rolleyes:
Power by tradition

#45 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 18 wrzesień 2008 - 13:10

Jaki ciągnik do tura?? Podczepie się jeśli autor mi pozwoli
Znajomy rolnik chce kupić 60 konny nowy zachodni ciągnik w granicach do 80tys. złotych szczególnie będzie on robił z turem (najprawdopodobnie tym http://www.agrofoto....image75176.html ) więc lepjej żeby miał rewers nawet może być meczaniczny poza tym troche se pojeżdzi z przyczepom i może zdaży się praca w polu jakaś cięższa a i może prasowanie

#46 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 13:56

Jaki ciągnik do tura?? za 80 tyś ale chyba netto? nowy 60km to raczej ciężko znaleźć?

#47 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 18 wrzesień 2008 - 14:49

Jaki ciągnik do tura?? do tura przydatni jest nie tylko napęd 4x4 czy wspomaganie kierownicy :lol: ale takrze rewers bo sprzęgło bedzie ciągle chodzic i sie zwali (ja przy pronarze 82sa nie mam rewersu :angry: a szkoda)

#48 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2009 - 11:02

Jaki ciągnik do tura?? Sprawa jest tego typu że chciałbym kupić ciągnik do ładowania obornika na rozrzutnik w grę wchodzą ciągniki zetor lub ursus o mocy 80 kM , i teraz nie wiem jaki będzie lepszy czy z napędem 4x4 czy wystarczy 4x2, dodam że ciągnik był by też wykorzystywany do drobniejszych prac typu prasowanie słomy, opryski może niekiedy orka. Ja osobiście wolał bym z napędem 4x2 ale czy to nie będzie za " delikatny " ciągnik ??

#49 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 11:40

Jaki ciągnik do tura?? Ja bym ci proponował ciągnik 4x4 zwłaszcza że będzie wykorzystywany czasem do prac w polu , a i do pracy z obornikiem zawsze lepiej jest mieć ten napęd na przód bo może zrobić się niezłe błotko koło pryzmy obornika zawsze lepiej sobie poradzi niż bez napędu na przód,proponował bym ci zetora 7745 lub ursusa 914 <_<

#50 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 12:50

Jaki ciągnik do tura?? Było już o tym 100 razyna forum. Bierz 4x4 i się nie zastanawiaj.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 13:02

Jaki ciągnik do tura?? o modowie -dlaczego nie grzmicie .co to ma być za temat? nawet "stara baba wie" że do ładowacza to tylko z napędem na 4.

#52 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2009 - 13:32

Jaki ciągnik do tura?? a to niby dlaczego tylko z napędem 4x4 jeśli gnój jest złożony na utwardzonym placu to zwykła 80-ątka też powinna dawać sobie spokojne rade, poza tym nikt cię nie zmusza byś zaglądał do tego tematu Panie Wszechwiedzący <_<

#53 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 05 marzec 2009 - 13:38

Jaki ciągnik do tura?? Do ładowacza to tylko 4x4 znajomy zamontował najpierw Tur 4 to Zetora 7211 i to nie był dobry pomysł miał za lekki tył no i jak się dobrze nabrał krokodylem obornika to mu się z opon placki zrobiły teraz przełożył go do 7341 i mówi że nie ma co porównywać. Zetror 7211 miał moc, ale mu trakcji brakowało.
Tak więc:
- do ładowacza to tylko 4x4
- do prasy obojętne
- opryski obojętne
- orka jestem za 4x4

#54 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 13:40

Jaki ciągnik do tura?? to po co się pytasz jak sam wiesz najlepiej co ci pasuje. rób jeszcze większy smietnik na forum klonując jednakowe tematy

#55 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 13:48

Jaki ciągnik do tura?? Mi przy ciapku w turze brakuje 4x4 a ty przy takim się zastanawiasz????<_< tylko 4x4.

czy nie ma podobnego tematu?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#56 Share marcin12145 marcin12145

marcin12145
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2009 - 13:52

Jaki ciągnik do tura?? @wijtas ty umiesz czytać?? czy ja napisałem gdzieś w moich postach wyraźnie że WIEM że sobie poradzi?? napisałem tylko że powinna sobie poradzić ale 100% pewności nie mam więc napisałem ten temat

@darek4x4 a jakby zamontować przeciw wagę pomogło by to coś?? Dodam że obornik byłby przywożony tirem więc na pewno nie był by znów taki zbity acha i jest to obornik kurzy więc jest suchy

@andrzej2110 przyznam się że nie szukałem zbyt długo podobnego tematu a to tylko z tego względu że ciągnik musze kupić najpóźniej do końca przyszłego tygodnia, a odświeżanie starego tematu i czekanie na jakąkolwiek odpowiedz po prostu mi się nie uśmiechało, ale jak uznasz że ten temat jest zbędny to go po prostu zamknij i będzie po sprawie

#57 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 14:08

Jaki ciągnik do tura?? http://www.agrofoto....hl=jaki do tura - spokojnie można by tu zapytać
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#58 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 05 marzec 2009 - 14:10

Jaki ciągnik do tura?? Wiesz zalozenie tego tematu jest zdecydowanie bez sensu, bo kazdy dobrze wie ze 4x4 jest najlepsze, Sam wiem po sobie bo mam 4x2 to nie dam rady ladowac obornika tym ciagnikiem niesty. Ja polecam dwu napedowca zdecydowanie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#59 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 05 marzec 2009 - 14:13

Jaki ciągnik do tura?? Na tym Zetorze 7211 miał założony na TUZ wycinak do kukurydzy(waży coś około 250kg), a w nim były kamienie to myślę, że to trochę ważyło. Ladowany był obornik krowi wypychany z obory tym to właśnie ciągnikiem.
Powiem Ci tak że jak bdziesz sporadycznie pracował z ładowaczem to możesz się uprzeć na 4x2 ale ja tego nie polecam jak będzie trochę tylko ślisko to koła tylne będą tylko kręcić bezradnie. Wiem to po pracach C-330 z Tur1 i jak instrukcja przewiduje przeciwciężar (cały zalany betonem) z tyłu to jak się trochę rozpruszt to jest już ślisko, a tylne koła kręcą bezradnie, a jak zjedziesz z utwardzonego to koło zrobi plum i po zabawie kiper z łyżki jak stoisz i dopiero wyjedziesz.
Z ciągnikiem 80 KM będzie to samo większy ciągnik większy ładowacz, a tak samo napęd na tył.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 14:22

Jaki ciągnik do tura??

http://www.agrofoto....hl=jaki do tura - spokojnie można by tu zapytać

połączone

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Dodaj odpowiedź