Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik do tura??

93 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 17:36

Jaki ciągnik do tura?? Prawda.
Ale najlepiej jakby był to jakiś ciągnik 4x4, może jakiś zetor?, tylko że żaden nie znajdzie się w cenie.
Jak do np: 20tys. poleciłbym Ci MF255- mocna pompa i oszczędny silnik.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik do tura?? Dzisiaj, 09:18
  •  

#22 Share miodek22

miodek22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 17:44

Jaki ciągnik do tura?? jak coś podobnego do mf255 to może ursus 4512
http://www.allegro.p...ursus_4512.html

#23 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 19:08

Jaki ciągnik do tura?? ciągnik pracujący w turze powinien mięć masę, przedni napęd, dobre wspomaganie i mieć masywny przód, tutaj ja myślę ze 914 był by odpowiedni

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 19:41

Jaki ciągnik do tura?? A jak ma podmokłe tereny ?-wtedy o 914 można zapomnieć-idzie co prawda ale koleiny po horyzont

#25 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 19:45

Jaki ciągnik do tura??

A jak ma podmokłe tereny ?-wtedy o 914 można zapomnieć-idzie co prawda ale koleiny po horyzont

a co z nim nie tak :) :D to może jakiś zetor 5245

#26 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 13 czerwiec 2007 - 20:12

Jaki ciągnik do tura?? hehe 914 czesto widziany w turze, ale czy najlepszy? chyba ze ktos zrobi sobie orbitrol na wspomaganie... ale i tak sprzegło i skrzynia... ;/

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 czerwiec 2007 - 20:25

Jaki ciągnik do tura??

a co z nim nie tak :D :) to może jakiś zetor 5245

Jego ciężar+ciężar Tura (z reguły jeszcze długawy Tur na nim siedzi)+bela+podmokła łąka=koszmar :)-wiem bo sąsiad się z nim mordował -zresztą spójrz w galerii na mój patent -sąsiad jak zobaczył w akcji (zero kolein) to zamierza swoją 902 (teraz na niej ma Tura) zmodernizować

#28 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 15 czerwiec 2007 - 17:37

Jaki ciągnik do tura?? @jaro a jaka jest różnica pomiędzy 902 a 914 ? Ten drugi ma przedni napęd i tak samo zamiast standardowego ogumienia 320/85-24 można by założyć szersze np. 420/70-R24

#29 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 czerwiec 2007 - 18:32

Jaki ciągnik do tura?? wg mnie do tura musi być ciągnik z napędem 4x4 wtedy maszyna ma przyczepność, nawet jak jest mokro to nie stanie w błotku. z napędem na jedną oś zaraz się ślizga i zonk -dalej nie jedziesz. Polecam Zetora 5245 z turem, mało pali i ma napęd

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 czerwiec 2007 - 00:59

Jaki ciągnik do tura?? wolalbym ursusa 914, ze wzgledu na skrzynie, sprzeglo, reduktor, w tych zetorach do tura to po prostu tragedia i nikomu bym tego nie polecil
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 12:07

Jaki ciągnik do tura?? jak do tego tura to 914 1014 skrzynia w turzeładnie on chodzi wsadzisz sobie bieg i drugim dazkiem tylko przód tył ułatwia to prace turem wzmacniacz mometu i fakt ze jest ciązki ale do innych prac w polu jest naprawdee dobry ja mam 385 bez napedu i zadowolony jestem jak na 35 ha i 15 łąk to idealnie sie sprawuje a przodek by sie przydał ale i bez tego da sie zyc tylko teraz tura załozyc

#32 Share dominator150

dominator150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 13:17

Jaki ciągnik do tura?? a ursus 3514

#33 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 08 lipiec 2007 - 15:31

Jaki ciągnik do tura?? Ja mam w TUR-ze C 360. Nie jest źle, ale przydały by się w nim następujące udogodnienia:
- wspokoamagnie ukł. kierowniczego,
- przedni napęd,
- lepsza skrzynia (hydr. przekładnia nawrotna)

:(

#34 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 15:32

Jaki ciągnik do tura?? Ja przy MFie mam 4 lata tura i praca z nim nie wpłyneła dobrze na traktor , dzwignia do rewersu nadaje się do wymiany bo nie za każdym razem przełacza a wczoraj to się dopiero wk... bo odwalałem gnój od zgarniaka a potem myłem koła a tu na spawie przy obręczy koła powietrze ucieka ogłądam dokładnie koła przednie a tu wszystkie mocowania gwiazdy do obręczy popękane wcześniej myślałem że poprostu słaba farba i przy myciu poodpadała , narazie pospawam ale chyba będe musiał nowe felgi kupić :angry:

spawy nie popuszczały tylko powyrywane są z obręczy , chyba za cienka jest obręcz

#35 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 17:18

Jaki ciągnik do tura?? Do tura najlepszy ciągnik z przednim napędem i rewersem. Może Ursus 4514-5314 albo Zetor 7340. Mój kumpel ma w 4514 i jak na razie wymienił tylko końcówkę siłownika hydrostatycznego wspomagania. Niepolecałbym Zetorów serii 5245-7745. Mam w 7745 i wali mi sie przednia oś i wspomaganie (mam zwykłe nie hydrostatyczne).

#36 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 17:34

Jaki ciągnik do tura?? Mam tura przy 1014, pracuje z nim już chyba 2 lata i w tym czasie wymieniłem kilka końcówek drążków kierowniczych, założyłem nowe opony (tamte wystrzeliły i popękały), przednia oś ciągle się luzuje, rozsypała mi się przednia zwolnica, pękło mocowanie do ramy, luzuje się miska olejowa i mocowanie silnika ze skrzynią biegów, sprzęgło szarpie, wspomaganie nadaje się do wymiany i to chyba wszystko. Dodam, że jest używany bardzo dużo (pracuje na żwirowni) i uważam, że inny ciągnik pewnie by więcej nie wytrzymał.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#37 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 18:01

Jaki ciągnik do tura?? ja proponuje ursusa c-360 mam na nim tura przez kilka ładnych lat i nienazekam i tanio wyjdzie
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#38 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 18:13

Jaki ciągnik do tura?? Ja mam tura przy 902 i co jest plusem to 4 biegi w tył przydatne przy załadunku bel, wspomaganie i amortyzacja z przodu. Do minusów zaliczam małą zwrotność (jednak jest dość długi). Proponuje MF 3065, krótki, silny, komfortowy i masz 4x4.

#39 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 08 lipiec 2007 - 20:07

Jaki ciągnik do tura??

Proponuje MF 3065, krótki, silny, komfortowy i masz 4x4

sam miałem tura przy 914 a teraz mam przy mf 3060.
mf jest dużo zwrotniejszy wygodniejszy i przy pracy z turem w niczym nie ustępuje 914. ponadto jest lepszy do prac na podmokłym terenie gdyż ma szersze przednie ogumienie i jest sporo lżejszy. sporą zaletą przy pracy w turze jest też ilość przełożeń (posiada skrzynię 32/32) i tzw. bieg pod obciążeniem co pozwala dobrać odpowiednią prętkość do każdej pracy. moim zdaniem idealna maszyna do tura
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 09 lipiec 2007 - 12:32

Jaki ciągnik do tura??

Mam tura przy 1014, pracuje z nim już chyba 2 lata i w tym czasie wymieniłem kilka końcówek drążków kierowniczych, założyłem nowe opony (tamte wystrzeliły i popękały), przednia oś ciągle się luzuje, rozsypała mi się przednia zwolnica, pękło mocowanie do ramy, luzuje się miska olejowa i mocowanie silnika ze skrzynią biegów, sprzęgło szarpie, wspomaganie nadaje się do wymiany i to chyba wszystko. Dodam, że jest używany bardzo dużo (pracuje na żwirowni) i uważam, że inny ciągnik pewnie by więcej nie wytrzymał.

o jakim wspomaganiu mówisz? orbitrol?

ja nie mam tura przy 914 a przednia os ciągle sie luzuje :(

Dodaj odpowiedź