Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik do tura??

93 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 14:52

Jaki ciągnik do tura??

jeśli gnój jest złożony na utwardzonym placu to zwykła 80-ątka też powinna dawać sobie spokojne rade

Jeśli planujesz używać ładowacza czołowego tylko na utwardzonym placu to nie widze przeciwwskazań, jeśli plac będzie oblodzony czy coś w ten deseń konieczna jest przeciwwaga dla zwiększenia trakcji. Jeśli zależy Ci na zwrotności, tym bardziej przemyśl opcje ciągnika bez przedniego napędu - gdzieś już podawałem średnice zawracania dla ciężkiej serii i różnice między 4x4 a ośką są znaczne. To tak dla zastanowienia <_<

Zajżyj jeszcze do tego tematu:
http://www.agrofoto....ura-t16406.html

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor Proxima Power 110

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 125000.00 PLN
  • 23 maj 2017
Renault 120-14 ,120-54

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Renault
  • 55000.00 PLN
  • 16 lip 2017
New Holland 8160

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 62000.00 PLN
  • 16 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik do tura?? Dzisiaj, 00:47
  •  

#62 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 15:30

Jaki ciągnik do tura?? Choć raz zgodzę się z Tobą @mirasek jednogłośnie i bezapelacyjnie <_<-takie małe co nieco dla fanów 4x4-ciekawe jak pod pełnym obciążeniem na betonie będzie zachowywał się przedni most przy pełnym skręcie-nic tam aby nie będzie chrupać ?-na betonie nie będzie że koło ma poślizg...

#63 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9438 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 16:35

Jaki ciągnik do tura?? Na betonie nie musi używać przedniego napędu przecież. Ale jak będzie pracował w trudnym terenie to się napęd przydaje.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#64 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 05 marzec 2009 - 17:27

Jaki ciągnik do tura?? A ja sie z Toba jaro nie zgodze, bo kto Ci gwarantuje ze ciagnik bedzie zawsze chodzil po utwardzonym placu, a nawet jesli to przedni naped nie przeszkadza w manewrowaniu na betonie. Tylko bez wzgledu na to czy z przednim czy bez to przeciwwaga jest raczej zalecana.

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 17:30

Jaki ciągnik do tura?? Zgoda ale z drugiej strony zależy ile ma tam miejsca-jak niezbyt dużo to bez napędu i na betonie 4x2 sprawdzi się nie gorzej-tym bardziej że w tego typu ciągniku większa część masy przypada na tylną oś-żeby nie było że jestem takim fanem 4x2 bo mam taki <_<-nie-ogólnie lepszy jest 4x4 ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach-a w szczególnych warunkach 4x2 może być lepszy

#66 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 17:31

Jaki ciągnik do tura?? No niby tak, ale nie wiem jeszcze co tam ma chrupac przy skrecie i obciązeniu?

#67 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 06 marzec 2009 - 18:33

Jaki ciągnik do tura?? Może ja też się wypowiem - mam tura przy Zetorze 8111 jak symbol wskazuje bez przedniego napędu jeśli ciągnik pracuje na twardym podłożu nie ma problemu z manewrowaniem - wypada nawet lepiej niż ciągnik 4x4 ale jeśli tzreba wjechać na miękki teren np. załadunek słomy na polu tutaj są już problemy. Mój brat przejezdził całe żniwa tym ciągnikiem załadował nim około 1200 sztuk bel 120x160 i nie raz były przeboje bo bywało tak że przednie koła zapadły się do tego stopnia że siadały na błotnikach zwłaszcza jak było po deszczu. Ogólnie mówiąc do tura polecam ciągnik z przednim napędem :P

#68 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 18:52

Jaki ciągnik do tura?? http://www.agrofoto....image21161.html -to tyle gwoli zapadania się na polu-w każdym bądź razie mój nie zapada się z belą na podmokłej łące

#69 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 19:46

Jaki ciągnik do tura?? jak się nie ma co się lubi to się lubi wiecie co :P

mi w C330+Tur1 najbardziej brakuje EH rewersu i dźwigni krzyżowej do obsługi hydrauliki, zdecydowanie obejdę się bez napędu 4x4 i wspomagania
kierownicy :P

choc gdyby w C330 był EH rewers to i wspomaganie by się przydało...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#70 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 20:53

Jaki ciągnik do tura?? No to może strawestuję to co napisał @pioter-jak się nie ma ładowarki teleskopowej to się lubi wiecie co- ciągnik z napędem 4x4 i rewersem no i dźwignią krzyżową bo bez niej nie ma roboty :P.
Pioter-przecież wyżej napisałem że też jestem fanem 4x4-ale popróbuj coś takim ciągnikiem porobić w stodole w której ustawiam bele-powodzenia,druga sprawa-mój sąsiad ma Zetora 6245 (czyli z napędem)-tyle że jest na wąskich oponach z przodu i ładowacz długi taki jakiś na nim-rezultat ?-w miejscu w którym ja jadę spokojnie (uwaga-bez napędu) sąsiad grzeje na napędzie i w dodatku z przeciwwagą .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 12:07

Jaki ciągnik do tura??

No niby tak, ale nie wiem jeszcze co tam ma chrupac przy skrecie i obciązeniu?

Może sie wychrupać najsłabszy element w układzie przeniesienia napędu na przednią oś :P
http://www.agrofoto....urem-t9584.html

#72 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 18:53

Jaki ciągnik do tura?? No to mój wniosek, ze cągniki macie jakies lipne, albo stare wysluzone czy cos takiego. U mnie przy mtz prze tyle lat jeszcze nic nie chrupalo w przednim napedzie, a co dopiero w jakims zachodnim sprzecie. Tak więc nadal nie wiem o co wam chodzi ze cos wam chrupie!!!

#73 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 18:58

Jaki ciągnik do tura?? Nie nam-tylko kol.Spojlerowi

#74 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 19:27

Jaki ciągnik do tura?? No dobra troche za bardzo uogólnilem. hehe :P

#75 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 19:35

Jaki ciągnik do tura?? @rino to mało przewozisz MTZ i w niezłych warunkach u mnie jak kopał piach na budowy to miał z tyłu wycinarke i załadwoaną a na przodzie łyche 1,8m to tak się kopał że przy przeciążeniu wszystko wytrzymaało ale poleciał tryb na przednim lewym kole koszt 400zł + 5h roboty mojej i przeskoczy coś często w moim jak ma ciężko na ładowaczu a przeżucam moim minimum 3tys ton rocznie ale grubo więcej i z ładowaczem jest 6 rok altatek ma 13. pozdrawiam sam będe do ładowacza kupowal coś lepszego raczej Agrotron 410 lub Agrofarm 430 lub JD 5100R lub MF 5445 w kolejnośći wg mojej chęci zakupu

#76 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 09:11

Jaki ciągnik do tura?? Krzysiu tyle co ja mtz rocznie przewoże turem to jeszcze na oczy nie widzialeś. Tylko sobie zaloz poządna przeciwwage a nie wycinarkę, ja na tyle woze ponad 1,5 tony i sie nic z przodem nie dzieje. Nawet przy ukladaniu 1,5 tonowych plyt drogowych nic w prodzie nie chrupialo. Tura mam 7 lat i przodek tylko raz sie zerwał na przekladni stożkowej, ale to była wina urwanych śrub na tulei. A z ta łycha 1,8 metra to wcale takiego szalu nie robiles, ja mam od nowosci 2,2 metra i tez pełne lyzki piachu sie wozilo i nie tylko.

#77 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 08 marzec 2009 - 09:21

Jaki ciągnik do tura?? Chłopaki spokojnie... moim zdaniem nie ma co tak przeciążać sprzętu bo wszystko wytrzymuje do czasu prosty przykład to my ludzie :P

#78 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 19:46

Jaki ciągnik do tura?? Nie będe tu robił boruty ale jak ktoś ma mtz to wie ile podniesie i jak często się psuje na mtz z tur 6 podnieść 750kg kiszonki krokodylem to jest już dużo na max wysokośc i jechać daje to około 1t łącznie a palete cemętu to opony 11,2r20 siedzą na max i przednia oś się poddaje czy nowa czy stara, moja wycinarka z balastem to 1t masy i dobrze wiem że mtz przeworzący często ciężar o masie 1,5t poprostu nie tylko most popeka ale cały się rozleci czy bedzie mój twój czy kogo kolwiek bo wogóle tyle nie może przewozić i nie ma takiej wytrzymałej konstrukcji całego napędu to ciągnik na max obciążenie 1t i nie na max wydźwigu są tu ludzie co mają i wiedzą że nie ma mowy bo mtz to nie ładowarka teleskopowa a jakby tyle podnosił i takie tony to by jeszcze wyszło że lepszy niż ładowarka mtz to ma biede z 1,8m łyżką przy kolach 18,4r30mishellen i 11,2r20 a 1,5tony to mój nawet nowy na tylnym podnośniku nie podniusł więc chyba masz lepszy model bo ja zwykły mtz82 z podnośnikiem 2,5t i takowy to nie podniesie 1,5t nawet strzala z takim ciezarem nie zrobi albo jeżeli podniesie z 1,3t to popekają ramiona łącznik wszystko w mtz 82 na tuz tylnym jest przewidziane max ale to max na ciężar 1t a jak więcej to pęka wsszysko mnie to do 1t caly tuz już jest któryś z kolei

#79 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 20:04

Jaki ciągnik do tura?? Krzysiu-nie wiem dokładnie ale mój stary Zetor 7211 spokojnie tonę podnosi -tyle że opony jakieś takie naleśnikowate się robią :P (ma tylko jeden siłownik pomocniczy)-i z pewnością może podnieść sporo więcej (z tym że nie wiem bo nie próbowałem :P)-a taki MTZ to chyba jednak trochę inna bajka ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 20:19

Jaki ciągnik do tura?? Krzysiu to widze, ze albo jestes mlody i malo masz doswiadczenia albo poprostu nie masz pojecia o tym co piszesz. Bo jak ktos pisze, ze jak podniesiesz 1,5 tony to sie ciagnik rozleci to cos jest nie tak. Ja juz tyle lat pracuje turem i mtz i przod sie nie psuje. U mnie przeciwwage ponad 1,5 tonu podnosi bez problemu na ciegnach od zetora, czyli dluższych o jakies 5 cm. Ale co ja Ci bede tlumaczyl skoro ty i tak swoje jakies niewiadomo skad informacje bedziesz pisał.

Dodaj odpowiedź