Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kąt wtrysku

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 22:50

Kąt wtrysku Co się będzie działo z silnikiem jeśli będzie ustawiony zły kąt wtrysku, ile ciągnik może stracić mocy gdy mamy zle ustawiony kąt wtrysku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kąt wtrysku Dzisiaj, 21:15
  •  

#2 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 22:57

Kąt wtrysku czerwony korektor wylotowy, a nawet ogien z tłumika, u mnie tak jest i wydaje mi sie ze to wina konta wtrysku...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#3 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 23:13

Kąt wtrysku Przestawiałeś coś czy tak ma od nowośći?

#4 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 23:27

Kąt wtrysku Nie od nowości, nie testowałem, poprostu od nowości mi ciezko Pali (teraz kozacze bo podgrzewacz płynu jest) ale bez niego nie za ciekawie jest. Z czasem zaczął mi robic sie czerwony korektor, z początku delikatnie, teraz bardziej. Fakt ze na opale (od nowości) no ale jezor ognia okolo 10cm nad tłumikiem to przesada, tez trzeba kont zmienic, ale ja na tym sie nie znam...

Kontakt 661995047

#5 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 05 marzec 2009 - 13:26

Kąt wtrysku Ustawienie kąta wtrysku ma wpływ zarównona na odpalanie jak i na spalanie paliwa no i jaką ma moc ciągnik u mnie kąt wtrysku ustawiany był kilka razy powód niebardzo na tym się kto zna. Ustawiłem go razem ze znajomym, ale zajeło to nam sporo czasu.
Musisz być pewien, że masz dobrze działające wtryski i oczywiście odpowiednio ustawioną pompę wtryskową, dopiero wtedy możesz zmieniać kąt wtrysku.
Przyczyna może być także w paliwie, paliwo kilka lat temu miało inny skład niż teraz.

#6 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 21:37

Kąt wtrysku marcin974 to raczej nie kąt wtrysku tylko zawory, bo jak coraz czerwieńszy korektor Ci się robi a przecierz kąt się sam nie przestawi. A szczelność zaworów ssących łatwo sprawdzić bierzesz zdejmujesz wąż z korektora ssącego i pasek papieru ok 3cm szerokości i ma go tylko wciągać

#7 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 22:14

Kąt wtrysku masz na myśli by zdjąc tego "grzybka" nad filtrem czy sprawdzić przed samym korektorem?

Kontakt 661995047

#8 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 12:28

Kąt wtrysku Narazie nie sprawdzałem przed filtrem czy to działa, ale za czyli przed kolektorem działa

#9 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 06 marzec 2009 - 12:31

Kąt wtrysku Wydaje mi sie ze to jednak zly kąt wtrysku, ja tak mialem przy c-360 i kolektor a nawet caly tłumik robil sie czerwony i jezor u góry, A po regulacji i odpowiednim ustawieniu kąta wszystko jest ok. A wtryski to zawież do zakladu jakiegos i Ci ustawią u mnie za ustawienie i wymiane koncówek biorą 5 zł od sztuki. nie weim jak przy mtz bo przy C-360 to sa znaki na koncówkach i wtryskiwaczach i jak sie wyjmie wtryskiwacz to od razu widać czy jest dobry kąt wtrysku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 12:38

Kąt wtrysku Ale jemu chodziło o kąt początku wtrysku-przestawienie pompy

#11 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 06 marzec 2009 - 12:43

Kąt wtrysku To przepraszam heheh myslalem o czym innym.

#12 Share annabiedronka

annabiedronka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 22 październik 2009 - 19:07

Kąt wtrysku nie wiem jak w 82 ale w 50 kąt wtrysku jest łatwo ustawić.na kole zamachowym od strony silnika jest dwa otwory-jeden to górne położenie tłoka a dr€gi to moment początku wtrysku paliwa. Na obudowie sprzęgła od strony silnika jest wkręcona taka śrubka trzpień wykręcamy ją następnie obracamy,i wkładamy w ten sam otwór.teraz najlepiej wykręcić pierwszy wtrysk i obracać powoli wałem(zgodnie z kierunkiem obrotów silnika) dotat aż wtrysk poleje paliwem.teraz odkręcamy przewód tego wtrysku przy pompie cofamy wałemo 1\2 obrotu i powoli krecoc spowrotem druga osoba musi starać się popaść tą śrubą z obudowy sprzegła w otwory na kole zamachowym "nie jest to takie proste"następnie gdy już bolec śruby wpadnie w pierwszy otwór "zawsze sprawdzać czy po nim będzie za chwile drugi"- to w tym momencie na pompie w wyjściu przewodu który wykecilyśmy powinno paliwo lekko drgnąć ku górze.o ile tak sie nie dzieje to odkecamy z przodu pompy te bebechy i odkręcamy te dwie śrubki co trzymają takie kółeczko z otworami na około-"wcześniej zaznaczyć w których otworach były te dwie śrubki"-a nastepnie przesuwamy to kółkoo 1 otwór dokęcamy i próbujemy czy sie zegrało aż do skutku.Najlepiej jest po każdym przestawieniu zapalić ciągnik i słuchowo i wzrokowo ocenić w którym momencie silnik najlepiej odpala i niema metalicznych stuków świadczących o zbyt wczesnym zapłonie.[ to 1-3godz. roboty w dwie osoby ]

#13 Share przemkow

przemkow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 18:09

Kąt wtrysku

a co oznacza jesli na kole zamachowym mam tylko jedna taka dziurke? To tłok w górnym połozeniu czy poczatek wtrysku? ciagnik to mtz 50, silnik d50. a rocznik ciagnika poczatek lat 70

#14 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 19:46

Kąt wtrysku

a co oznacza jesli na kole zamachowym mam tylko jedna taka dziurke? To tłok w górnym połozeniu czy poczatek wtrysku? ciagnik to mtz 50, silnik d50. a rocznik ciagnika poczatek lat 70

aczy niema znakuw  GMP-czyli górny martwy punkt  lub GPT-czyli górny punkt tłoczenia tu następuie początek wtrysku

#15 Share przemkow

przemkow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 20:13

Kąt wtrysku

nie ma zadnych innych znaków. 

oczywiscie mowa o zamontowanym silniku i podgladzie przez rozrusznik. ale to co kojarze to na 99,99999999999999% nie ma na moim kole zadnych oznaczen literowych. a do niedawna myslałem ze to do wywazenia koła :)

#16 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 21:05

Kąt wtrysku

Aczy jest podglond na koło zamachowe od dołu

#17 Share przemkow

przemkow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 11:22

Kąt wtrysku

nie ma podgladu, ale z innego tematu doczytałem ze jak jest jeden punkt to oznacze 26 stopni przed GMP. czyli poczatek wtrysku. 

dzikie za zainteresowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share karol1983

karol1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów