Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko?

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 17:37

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko?

Hmm... Pewnie w jakims stopnu te wyniki się sfałszują ale pewny nie jestem może te ich aparatury wypatrzą wszystko. Wiem tylko że we wsi położonej nieopodal nas też byli na kontroli tylko sprawdzali czy koleś nie oszukał ich co do zbrojenia i zrobili takiego rendgena ze przy prawie pełnym szambie pokazały sie wszystkie druty (jak grafika 3D :rolleyes: ) dobrze ze koleś nie kantował.

A widziałeś to??Mój kuzyn pracuje w ARiMR i jak o tym usłyszał to ze śmiechu padł. Wiesz ile taki sprzęt kosztuje??Oni sprawdzają TYLKO faktury, jeśli na fakturach się zgadza to nic nie gadają, u mojego sąsiada była kontrola z Wawy i wiem jak to wygląda. A o tym "rentgenie" bujde (przynajmniej w moich stronach) puszczali ci, co handlują żelastwem by mieć lepszy zbyt. Są potrzebne faktury za: stal, beton z atestem(ewentualnie cement+uszczelniacz jeśli ktoś sam mieszał)i kratki ściekowe oraz właz. No może że same faktury sprawdzają to trochę i przesadziłem, sprawdzają też zgodność obiektu z projektem. Wszystko, niczego nie prześwietlają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? Dzisiaj, 16:38
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 17:38

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? Ja brałęm firmę i zostawiła tylko 1000zł z dofinansowania, ale ja dostałęm jeszcze na nową chłodnię 600l i dojarkę bańkową nową i wykończenie obory ze 6 tyś, miałem powiatowych i regionalnych wszystko było ok, kasy poszło może i więcej od dofinansowania -szczególnie w oborę, chłodnie też trochę droższą kupiłem bo wanienke, ale mam pewność ze zbiorniki będą szczelne i przedewszystkim płyta mocna, robili niektórzy przez miejscową firmę albo sami z bloków betonowych murowali ale też dużo nie zostawało może 30%, a jeden koleś wpadł 7341 z turem do zbiornika (przejeżdzał obok a te zbiorniki z bloczków takie solidne :rolleyes: ), mogę się w tym roku pośmiać z tych którzy rok temu śmiali się ze mnie że firmę wziołem, bo w tym roku wszystko podrożało a beton zamawiać musieli z rocznym wyprzedzeniem do tego nawet nie ma pracowników bo wszyscy uciekli za granicę.
Mam pytanko, czy Ci którzy nie wyrobią sie przed końcem tego roku będą musieli zwrócić tą kase co dostali z odsetkami?bo jest jeszcze kilku takich u nas

#23 Share akuraciarz

akuraciarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 18:32

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? My robilismy sami, ale zrobilismy wiekszą i wydalismy jakies 90 %. Calosc lalismy z wlasnej roboty betonu i plyte(120m2) i zbiornik (70000l) deski do szalowania mialem od budowy garażu ktory budowaliśmy w tym samym roku...wiec do sumy budowy plyty nie wliczalem ceny za deski...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? Dzisiaj, 16:38
  •  

#24 Share Jozek18

Jozek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 18:41

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? Ja też sam zrobiłem i mi to by zostało około 20 000 zł (200m3)....a'le ja robiłem na SPO razem z budynkiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 19:16

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? a ile czekaliście na wypłatę drugiej części dofinansowania.