Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko?

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin1985

marcin1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 15:11

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? jak u was to wygladało
robiliście sami czy firmy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? Dzisiaj, 09:40
  •  

#2 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 15:49

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? u mnie firma wpadla szybko zrobila i cala kaslke wziela.Rowniez u nas na wiosce robili sami ludzie to im troche zostalo ale ile zostalo to nie wiem bo nikt nie chcial powiedziec.Ale mysle ze pare dobrych groszy jak samemu sie robi to zostanie.

#3 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 16:54

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? My robiliśmy samemu. W czerwcu jak materiały były jeszcze tanie i płyty akro szło dostać na szalunki. Nie licząc swojej robocizny, cyklopa(kopał pod płytę) i ciągnika z przyczepą do ziemi to zostało nam ponad 50%. Czyli starczyła pierwsza kwota którą dostaliśmy.
Gdybym miał drugi raz robić płytę i szambo to zrobił bym je sam ;)

#4 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 18:17

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? Ja robiłem sam, wydałem ok 40% całości, czyli nie całą pierwszą ratę. Co do firm: u mnie w okolicy niektóre brały całość, inne 80 lub 90%, ale nie mniej, a z okresem wykonania różnie, u kumpla z sąsiedniej wsi robili 2 tygodnie(ale 100% wzięli) a u 2 sąsiadów(ta sama firma) zaczęli w maju a kończyli w grudniu ;) Jeden kolo w mojej okolicy dostał prawie 150 tys na płytę, a budowa kosztowała go ledwo 70tys. On to zarobił ;) ;)

#5 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 19:25

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? My zrobiliśmy 2 razy większą i chyba 3 tysiące zostały, zbrojenie było przez nas wykonane. Sam druty łączące przycinałem ;)
Przy zalewaniu betonu pracowała firma - znajoma.

#6 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 21 marzec 2007 - 22:26

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? hehe z tego co gadałem z ludzie to zostało im na dobre piwo ;)
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#7 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 marzec 2007 - 22:31

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? A jak to w końcu jest, te płyty gnojowe to będą obowiązkowe, czy nie? My jeszcze nie mamy, bo się teść ociągał i zabrakło pieniędzy i nie wiem czy ja będe musiał zrobić, żeby np dostać jakieś inne dopłaty. Ostatnio sie mówi w mediach, że nie potrzebne, ale ja będe miał około 80 szt bydła.

#8 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 12 maj 2007 - 13:31

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? U nas robila firma plyte i zostalo trohe kasy a naet wiecej jak troche i plyta byla zrobiona troche wieksza

#9 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 12 maj 2007 - 18:58

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? U mnie wyszło jakies 60% ale zrobiliśmy wieksza i wyższe murki. Koparka JCB prawie jak swoja, przyczepa ciągnik i to wszystko. Codziennie po 4 robiliśmy i szybko poszło. Materiały kupowane byly 4miesiace przed zaczątkiem budowy.
Technika Rolnicza! (.pl)

#10 Share marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 12 maj 2007 - 19:08

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? No dobra ale jak później rozliczyliście sie z kasy, przecież musieliście okazać jakieś rachunki??? i czy nie było wymagania co do firmy, to znaczy przy budowie płyty musi być firma???
. . .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? Dzisiaj, 09:40
  •  

#11 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 12 maj 2007 - 19:11

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? Budować nie musi firma. Marcin wiesz w jakim państwie żyjesz? :blink:
Technika Rolnicza! (.pl)

#12 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 maj 2007 - 15:52

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? Mój wujas niekiwnął nawet palcem podczas budowy, wszystko robiła firma, ale niestety do tego interesu musiał dopłacić jeszcze 8 tys. zł bo kasy niestarczyło a zroboł troszeczke większe niż to było w projekcie ale i tak jest płyta troche mała.
Niestety za wygode się płaci :blink:

#13 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 maj 2007 - 19:06

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? ja robiłem sam tzn zatrudniłem fachure budowlacna on sobie wzioł pomocnika. Wykop robiła mi firma koparaka case łyzka 1m3:) 4m głeboko :lol: i odwozili ziemie wywrotka. Sam załatwiałem materiały i zostało mi spokojnie 50%;) Beton był z betoniarni gruszka B-20 ( to chyba najwiekszy koszt z całosci).

#14 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 25 maj 2007 - 20:56

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? najgorsze jest to ze ceny materialow bydowlanych ida w gore i automatycznie zostanie mniejsza kasa.a mam do was pytanie jak pozniej jest z rozliczeniem kosztow budowy. czy trzeba przedstawiac faktury VAT za materialy budowlane i za usluge kopania??

#15 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 maj 2007 - 19:37

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? u nas wlasnie skonczylismy w tamtym tygodni plyte

zbiorniki juz byly w listobadzie wstawione do ziemii :D

a teraz firma robila sam plyte tzn oni tylko robili a my mielismy juz wczesniej drut kupiony :D a teraz beton z gruszki placilismy

pieniedzy praktycznie jesli dadza druga polowe starczy na styk lu min brakie tylko ze my zrobilismy plyte ok 50 m kw a w agencji wyliczyli nam ze may miec na to bydlo 28 m kw

wiec gdyby byla robiona tak a ja k w planie to by zostalo

firma wziela za robocizne chyba ok 2400 zl

jesli chodzi o papiery to trzeba zlozyc a agencji oswiadczenie ze sie zakonczylo budowe a ono maj a 60 dni roboczych wtedy na przelanie pieniedzy od chwili zlozenia oswiadczenia,

jesli chodzi o kontrole to ni moga przyjsc w ciagu natepnych 5 lat od ukonczenia budowy, dlatego trzeba trzymac wszystkie faktury, projekty, atesty itd przez piec lat, nic nie moze zginac i trzeba to miec i to wszystko :)

#16 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 31 maj 2007 - 19:49

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? jesli chodzi o kontrole. WIEc jak wziołes lub wezmiesz ponad 10tys euro to masz kontrole przed i po wykonaiu budowy z agancji powiatowej, ale to pikus tylko ogladaj co i jak. Pózniej moga w każdej chwili zjechac z regionalnego oddziału agencji i zrobic kontrole, która polega na sprawdzeniu szczelnosci i wymiarów oraz przepatrza papiery ( faktury, pozwolenia i td.) Ja na miałem narazie tylko powiatowych 2 razy, ale mój znajomy co robił razem ze mna i ten sam fachowiec to miał juz regionalnych i wkładali echosonde która sprawdzała szczelność, pózniej dokumenty przepatrzyli i po sprawie.

#17 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 13:14

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? Czyli mówicie ze lepiej samemu zrobić ? A jakie materiały tam potrzeba dajmy na to na płyte o powierzchni 50m2 ? Tak z ciekawości pytam :D

KS Falubaz

#18 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 14 lipiec 2007 - 13:16

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? ja (my) robilismy samemu. tzn zaplacilismy firmie za wykop, uszalowanie. oddzielnie, innej firmie, palcilismy za beton. plyte zrobilismy wieksza niz w projekcie, ale mimo to zostalo nam ok 30% kwoty. moj sasiad ("dalszy" wujek) robil sam, tzn robili jego siostrzency i zrobil plyte za mniej niz polowe kwoty.

czyli TAK. samemu sie oplaca robic.

materialy potrzebne do robienia plyty 50m^2 to bedzie drut (u mnie na 150m^2 wyszlo okolo 2,5t), deski oraz beton (u mnie 57m^3) i to wsio :P

#19 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 lipiec 2007 - 11:20

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko?

.................
jesli chodzi o papiery to trzeba zlozyc a agencji oswiadczenie ze sie zakonczylo budowe a ono maj a 60 dni roboczych wtedy na przelanie pieniedzy od chwili zlozenia oswiadczenia,
jesli chodzi o kontrole to ni moga przyjsc w ciagu natepnych 5 lat od ukonczenia budowy, dlatego trzeba trzymac wszystkie faktury, projekty, atesty itd przez piec lat, nic nie moze zginac i trzeba to miec i to wszystko

a trzeba jakies papiery skladać do agencji jak nie bralo się pieniążków na budowę plyty tylko np MR???

jesli chodzi o kontrole. WIEc jak wziołes lub wezmiesz ponad 10tys euro to masz kontrole przed i po wykonaiu budowy z agancji powiatowej, ale to pikus tylko ogladaj co i jak. Pózniej moga w każdej chwili zjechac z regionalnego oddziału agencji i zrobic kontrole, która polega na sprawdzeniu szczelnosci i wymiarów oraz przepatrza papiery ( faktury, pozwolenia i td.) Ja na miałem narazie tylko powiatowych 2 razy, ale mój znajomy co robił razem ze mna i ten sam fachowiec to miał juz regionalnych i wkładali echosonde która sprawdzała szczelność, pózniej dokumenty przepatrzyli i po sprawie.

stoje przed problemem budwy tego ustrojstwa.
w sumie to niewielki zbiornik bo 20-25 m3 i plyta tez cos kolo 20-30 metrow3.
zastanawia mnie jednak sprawa kontroli i tej sondy - plyte i zbiorniki chce postawic (musze bo dzialka jest mala) zaraz obok miejsca gdzie jest obecnie skladowany obornik i się zastanawiam czy to nie wplynie na zafalszowanie odczytów bo caly teren przeciez jest przesiąknięty gnojówką a zeby bylo lepiej to z 20-30 lat temu tam jakies oczka ktore zostaly zasypane. jak nie patrzyl - wynik moze byc chyba zafalszowany.
co o tym myslicie???
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 17:29

czy została komuś kasa przy budowie płyty obornikowej czy firmy biorą wszystko? Hmm... Pewnie w jakims stopnu te wyniki się sfałszują ale pewny nie jestem może te ich aparatury wypatrzą wszystko. Wiem tylko że we wsi położonej nieopodal nas też byli na kontroli tylko sprawdzali czy koleś nie oszukał ich co do zbrojenia i zrobili takiego rendgena ze przy prawie pełnym szambie pokazały sie wszystkie druty (jak grafika 3D :rolleyes: ) dobrze ze koleś nie kantował.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)