Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mercedes, czy Perkins

123 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 12:39

Mercedes, czy Perkins bobytempelton@ moze i do ciezarowek ale w kombajnach wytrzymuja i w tych wiekszych 208 218 byly montowane jakos mercedesy nawet i w tych mniejszych w 96 98 to sporadycznie byl perkins
tak jak pisalem widzialem silnik z 105 (kombajn stary i duzo wiec na zachodzie raczej nie stal) i byl prawie jak nowka ;p
i jakos mnie nie przekonuje prekins do kombajnu ;/ bo widzialem co pokazuja ;p

aa i w claasach jak byl montowany np merol w 96 to ile on ma?? 170? bo nie pamietam juz a jak byl perkins to mial chyba 150 20 KM a robi roznice
wiec lepiej wziac kombajn ktory ma silnik wiekszy i chodzi sobie prawie ze na pusto niz z przeciazonym silnikiem ktory dostaje w du*e
tak samo z paliwem silnik ktory chodzi lekko spali mniej niz ten co jest przeciazony ;D

Edytowany przez kravter, 19 styczeń 2012 - 12:44.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Claas Tucano 320

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 385000.00 PLN
  • 20 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mercedes, czy Perkins Dzisiaj, 02:34
  •  

#42 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 13:23

Mercedes, czy Perkins wtrace swoje 5 groszy. Brat ma NH 8070 z silnikiem MB OM352A, przebieg ponad 3400mth i jak do tej pory czyli od 3 sezonow jak go urzytkujemy zero problemow, male spalanie sięgające nawet 12-13 litrow na hektar przy plonie okolo 7t/ha uwazam wrecz za idealne. Cisnienie oleju na gorąco 5 atm wiec czego chciec wiecej. O perkinsie powie tylko tyle ze dwoch znajomych juz wymienialo ten silnik na inny(w 105 i 86) bo sie zatarły podczas pracy. Oby dwa do tego kopca i przerywaja na wysokich obrotach(stojaca pompa wtryskowa) ale jakos kosza. Wiadomo mozna trafic zajechanego MB ale nikt takiego nie kaze kupowac.

#43 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1250 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 15:01

Mercedes, czy Perkins To ile miał koni 96 to zależy czy miał hydrostat, zwykły miał 150 a hydro 170.

#44 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:50

Mercedes, czy Perkins nom a perkins w kazdym modelu mial mniej koni niz mercedes ;D

#45 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1250 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 18:55

Mercedes, czy Perkins W 96 nie było Perkinsa, a w 86 czy 76 standard był Merc 120 lub Perk 120, jak ktoś zabulił wiecej to dostał Merca 150, ale standard to 120 tu i tu...

#46 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 14:54

Mercedes, czy Perkins jak nie bylo jak byl sporadycznie ale byl ;p pewnie na zyczenie klijeta ;D wiem ze byl bo pare razy sie napotkalem ze w 96 byl perkins :P chyba ze sobie ktos sam wstawil ;D

#47 Share wesoly

wesoly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 22:02

Mercedes, czy Perkins Witam
Kupiłem używanego Claasa Dominatora 88VX z 99r. jest w nim 6 cylindrowy silnik Perkins 160 KM. Moje pytanie do posiadaczy i użytkowników takich kombajnów z tymi silnikami ile to "cudo" powinno palić? Pierwsze żniwa przeleciały i jestem niemile zaskoczony gdyż spodziewałem się, że kombajn będzie chociaż troszkę oszczędniejszy aniżeli Bizon Rekord. Spalanie przeważnie w stojącym zbożu bez sieczkarni oscylowało w granicach 20 litrów, dodam że nie byłą to wydajność 1,5 ha/h a oscylowała w granicach 1-1,2 ha na godzinkę i to spalanie uważam za duże. Podczas koszenia z sieczkarnią normalnie było widać jak wskazówka od ilości paliwa schodzi do zera :(. Co można zrobić, czy tak ma być? W sumie jestem w lekkim szoku, bo miałem dzień gdzie na oparach wróciłem do domu a 300 litró ropy poszło.
Z góry dziękuje za jakiekolwiek sugestie w tym temacie i ile te kombajny palą, bo sie za głowe łapałem jak patrzyłem na wskaźnik a znajomy kosił 2 dni na jednym baku.

Pozdrawiam

#48 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1250 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 06:35

Mercedes, czy Perkins Na Perkinsie 6372 120km ok. 100l(pół baku) 9 godzin szło robić.

#49 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 23:43

Mercedes, czy Perkins

Witam
Kupiłem używanego Claasa Dominatora 88VX z 99r. jest w nim 6 cylindrowy silnik Perkins 160 KM. Moje pytanie do posiadaczy i użytkowników takich kombajnów z tymi silnikami ile to "cudo" powinno palić? Pierwsze żniwa przeleciały i jestem niemile zaskoczony gdyż spodziewałem się, że kombajn będzie chociaż troszkę oszczędniejszy aniżeli Bizon Rekord. Spalanie przeważnie w stojącym zbożu bez sieczkarni oscylowało w granicach 20 litrów, dodam że nie byłą to wydajność 1,5 ha/h a oscylowała w granicach 1-1,2 ha na godzinkę i to spalanie uważam za duże. Podczas koszenia z sieczkarnią normalnie było widać jak wskazówka od ilości paliwa schodzi do zera :(. Co można zrobić, czy tak ma być? W sumie jestem w lekkim szoku, bo miałem dzień gdzie na oparach wróciłem do domu a 300 litró ropy poszło.
Z góry dziękuje za jakiekolwiek sugestie w tym temacie i ile te kombajny palą, bo sie za głowe łapałem jak patrzyłem na wskaźnik a znajomy kosił 2 dni na jednym baku.

Pozdrawiam

mam w 96 morolka i jak zaleje do pelna to smiga 2 dni i jeszcze jest dosc sporo w baku :P i to nie jest pierdzenie dostaje dobrze w d*pe nie raz wywali ponad 20ha dziennie

ale 20 l? bez jaj, nie dymi? a przygladales sie czy nie masz jakiegos wycieku?

#50 Share wesoly

wesoly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 12:13

Mercedes, czy Perkins

mam w 96 morolka i jak zaleje do pelna to smiga 2 dni i jeszcze jest dosc sporo w baku :P i to nie jest pierdzenie dostaje dobrze w d*pe nie raz wywali ponad 20ha dziennie

ale 20 l? bez jaj, nie dymi? a przygladales sie czy nie masz jakiegos wycieku?

No dlatego ja się pytam kto ma silnik Perkinsa... w 96 jest chyba bak 400 litrów ale to mniejsza z tym. Nie pisałbym gdyby mnie to spalanie nie zastanawiało. A silnik igła, jeść z niego można.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 15:14

Mercedes, czy Perkins

nom a perkins w kazdym modelu mial mniej koni niz mercedes ;D

kolego nie w każdym merkator perkins 105 km i merc 105 Km i co do twojej uwagi ze merc jest lepszy to się mylisz wiecej pali jedyna wada perkinsa to ukłąd paliwowy musi byc super szczelny i ciezko sie go odpowietrza ja znowu widziałem kilka merców z wysadzonym kopytem nie ma reguły ten jest doby i ten zależy co popadniesz!

#52 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 15 sierpień 2012 - 20:56

Mercedes, czy Perkins No ja mam w jednym perkinsa a w drugim mercedesa to mercedes pyk i chodzi a perkinsa trzeba kręcić ze trzy sekundy.Mercedes weźmie trochę więcej paliwa i nieraz oleju a perkins tylko jak będzie miał ciężko.A to one w mercatorach 75 mają tylko po 105 km?Myślałem że więcej.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 sierpień 2012 - 09:35

Mercedes, czy Perkins Co do silnika Perkinsa Six 354 to z tą mocą jest nieco inaczej. 95 koników przy 2400 obr/min, a te 104,5 konia uzysać można przy 2400 obr/min i wysileniu jednostki na 110% mocy nominalnej.
Szczegółowe wyniki badań i testów są dostępne pod adresem
http://www.google.pl...NjaFAYOlFvd4o3A
Masz tam wszystko co Cię może zainteresować

#54 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 09:39

Mercedes, czy Perkins odnośnie mocy w silnikach tu są dane http://konedata.net/claas.htm

#55 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 21 sierpień 2012 - 16:23

Mercedes, czy Perkins mam mercatora 75 ze szwecji i dostałem z nim instukcje obsługi po szwedzku i jest tabela silników podane jest ze kazdy ma po 105KM

#56 Share kowal1234

kowal1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 październik 2012 - 17:21

Mercedes, czy Perkins Mam pytanie czy nie orientujecie ile może kosztować remont kapitalny mercedesa 4 cylindrowego od classa protektora proszę o szybką odpowiedz

#57 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 07 październik 2012 - 21:04

Mercedes, czy Perkins ;[ zapamiętajcie sobie zasadę raz na zawsze "Perkins" pali b. mało pod małym obciążeniem, pod dużym żłopie jak smok :huh: "Mercedes" ma bardziej stabilne zużycie ropy <_< w końcu na jedno wychodzi :huh:
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#58 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2966 postów

Napisany 07 październik 2012 - 22:24

Mercedes, czy Perkins Bajki piszesz, mam perkinsa i pod dużym obciążeniem ( za duży gruber jak na 75km, temperatura pod czerwone pole) spalił jakieś 1,5l/h więcej niż w pługu 4 gdzie też ma co robić ale temp silnika cały czas w normie. Perkins w moim odczuciu szybciej schodzi z obrotów niż silniki np zetora czy ursusa i trzeba dać np bieg niżej ale nie zobaczysz chmury czarnego dymu i wiru w baku. To przykład z życia wzięty, ale z technicznego punktu widzenia pompa rotacyjna właśnie ma bardziej stałą dawkę paliwa niż tłoczkowa, więc odwrotnie jak piszesz

Edytowany przez pawel885, 07 październik 2012 - 22:49.

#59 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 19:11

Mercedes, czy Perkins Potrzebuje informacji, jakim momętem dokręca się głowice w perkinsie 6 cyl.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 13:31

Mercedes, czy Perkins Witam teraz mam prównanie mercedes a perkins mam mercatora z perkinsem i dominatora 105 z mercedesem, nie pracowałem mercedesem w polu ale jesli chodzi o odpowietrzenie to w mercedesie poprostu bajka , odpalasz chodzi goasnie znowu odpalasz troche popompujesz i chodzi, a perkins ... to juz kupe roboty trzxeba wszystko odpowietrzyc filtry pompe wtryski, i kupe kręcenia, ale ogólnie polecam perkinsa chodził całe żniwa bez awryjnie, tylko ta przekładnia kątowa na pomie paliwa mogło to by byc inaczej zrobione...