Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mercedes, czy Perkins

123 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ksiadz666

ksiadz666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2009 - 13:34

Mercedes, czy Perkins

owiem ci ze w dominatorach były te i te silniki......oczywiscie 6 cyl. Wszyscy którzy maja Perkinsa narzekaja i mówia ze chcieliby Merca, ja mam Mercedesa z turbem zero problemów, zachodze zima i na dotyk pali. Użytkownicy Perkinsa narzekaja na czeste awarie pomp wtryskowych i ze cięzko je odppowietrzyc w razie problemu.... :P

Czy te silniki z turbo trzeba w jakiś sposób specjalnie traktować (nie gasić od razu po zejściu z dużych obrotów czy inne) tak jak na przykład w samochodach ? Mam Dominatora 98s, silnik Mercedesa. Jeżeli to możliwe to prosiłbym o kilka wskazówek. Pozdrawiam, Krzysiek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mercedes, czy Perkins Dzisiaj, 21:08
  •  

#22 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 10 maj 2009 - 19:14

Mercedes, czy Perkins Zawsze lepiej rozgrzany silnik pozostawić na chwile pzy nominalnych obrotach :P
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#23 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 10 maj 2009 - 19:19

Mercedes, czy Perkins nie zaszkodzi jak pochodzi sobie z 5 minut na malych obrotach;) wtedy troche sie wychlodzi silnik i turbina. gdzies czytalem ostatnio ze " bez gwiazdy nie ma jazdy" ;p pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#24 Share ksiadz666

ksiadz666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2009 - 19:51

Mercedes, czy Perkins Rataj też tak słyszałem :P Dzięki za pomoc Panowie :P Miłego wieczorku :P

#25 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 10 maj 2009 - 20:31

Mercedes, czy Perkins ten tekst po prostu mnie rozbraja;p nie to zebym byl jakims zagorzalym fanatykiem tej marki ale tak jakos przypadl mi ten tekst do gustu. a silniki to robia naprawde mocne i wytrzymale;) pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#26 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 maj 2009 - 20:43

Mercedes, czy Perkins Ja bym radził Mercedes.W większych kombajnach Claas typu Mega 208,Maxi 118 zakładano Mercedesa silniki.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#27 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 25 maj 2009 - 09:39

Mercedes, czy Perkins pan emmtec taka bajeczkę napisal
heheheh
łątwiejszu to moze Ty masz rozruch
a silnik mercedesa forda i perkinsa dysponuja tą sama mocą w consulach
68 km
jak jest silnik zadbany to karzdy bedzie ok
i dlaczego wszystkich dziwi że w nowych claasach same mercedesy
niemcy stoja za swoja gospodarką a mercedes przecież niemiecki jest

Opus meum est

#28 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 25 maj 2009 - 09:45

Mercedes, czy Perkins No i napędzają niemiecki rynek :P
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#29 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 25 maj 2009 - 13:03

Mercedes, czy Perkins o tak napędzaja rynek
a w polsce sami złodzieje
bizon poszedł spać
ursus też pójdzie
nie podoba mi sie nawet ten new holland co przejął bizona
jak wygląda zołty bizon??
ma być czerwony jak za dawnych lat
ale to nie wroci
a pytasz mercedes czy perkins
przecież i tak nie bedziesz zmieniał motoru??
bo toby było dziecinne i bezsensowne
no chyba że Ci klękł??

Opus meum est

#30 Share Mmaciekdd

Mmaciekdd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, maszyny rolnicze, internet.

Napisany 21 listopad 2009 - 14:17

Mercedes, czy Perkins Jestem już po żniwach, i teraz z czystym sumieniem moge wszystkich polecić silnik MERCEDESA w tych kombajnach. Przez cały sezon kombajn pracował od świtu do nocy, i niespalił najmniejszej ilości oleju. Jeśli chodzi o chłodzenie to wskazówka dochodziła najwięcej do połowy zielonego pola czyli ok 50-60stopni. kombajn po zimie zapalił na dotyk, i również w sezonie ciepły czy zimny palił po dotknięciu przycisku "START" :D:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:56

Mercedes, czy Perkins Głównie to MERCEDES ma trochę większe spalanie ale mechanicy mówią że jest twardszym silnikiem od Perkinsa według mnie oba są dobre obecnie pracuje na Perkinsie i nie narzekam.No i jeszcze kwestia części zamiennych u mnie szybciej bym dosteł do perkinsa ale w dobie internetu wszystko można zamówić B) CLAAS jest porządną marką wiec nie mątował by byle jakich silników B)

#32 Share Daniel05

Daniel05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 20:35

Mercedes, czy Perkins Wg mnie te dwa silniki (mercedes i perkins) nie różnią się znacząco jeśli chodzi o wykonanie czy też awaryjność.Słyszałem że to Perkins jest silnikiem ,,nie do zajechania" i mówił to człowiek znający się na rzeczy.....A jeśli o mnie chodzi to Mercedes w kombajnie jakoś bardziej delikatny sie wydaje:p..Także każdy swoje chwali...ja nie narzekam na Perkinsa.Pozdrawiam!

#33 Share Daniel05

Daniel05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:13

Mercedes, czy Perkins Ile ludzi tyle opinii.Perkins wg mnie niczym Mercedesowi nie ustępuje a i jest silnikiem bardziej wytrzymałym.Zresztą jaki sens pisać o jakichś tam awariach czy usterkach!?...jeśli ktoś nie szanuje sprzętu albo kupił zajechany to normalne że będzie sie psuł..nawet i ten ,,wspaniały" Mercedes....Moim zdaniem Perkins jest lepszym silnikiem,łatwiej dostać części do niego...zresztą jak już wyżej wspomniano.....Niemiec do swoich sprzętów byle jakich jednostek nie zakładał!:).PZDR!.

#34 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:18

Mercedes, czy Perkins haha Niemcy jacy są tacy są ale maszyny mają dobre :P

#35 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 02:47

Mercedes, czy Perkins tylko merol on jest dorzywotni i pojedzie na wszystkim a perkins to juz delikatny na paliwo i u mnie w okolicy sa 3 perkinsy i dymia nikt nie wie czemu ;p

#36 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 08:41

Mercedes, czy Perkins Jeszcze kilka lat temu kosiliśmy Classem Cosmosem 4 Perkins żadnych problemów (10 sezonów) nigdy nie było, kombajn był z 74 roku. Użytkujemy aktualnie mercatora 84 rok również Perkins tylko większy (4) sezony odpukać nic się nie dzieje. Perkins zrobi to samo i kto wie może mniej spali.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#37 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 10:34

Mercedes, czy Perkins Kravter sieje deko za dużo propagandy że Perkins to szajs ;) Ja powiem, że widziałem dojechane Mercedesy ;)

#38 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:19

Mercedes, czy Perkins Ciekawe jak ci zwolennicy mercedesów w clasie by zaczeli gadać podczas jego naprawy :D , popłakali by się ze szczęścia jak by wiedzieli coś o jego konstrukcji, cenach i dostępie części i metodach regeneracji silnika, niektóre stare silniki mercedesa nie posiadały tulei, cylindry były honowane w bloku silnika, droga metoda, z koniecznością wożenia bloku do specjalistycznych zakładów posiadających potężne honownice, i późniejsze szukanie nadwymiarowych tłoków i pierścieni :( . Oczywiście nie we wszystkich mercedesach tak było, i po za tym to trwały silnik, ale wolałbym perkinsa którego można naprawić na kolanie :D .
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#39 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 17:14

Mercedes, czy Perkins @bobytempelton tak ciekawe jak wsadzisz te tuleje w perkinsie (szklanki) albo musza byc mocno zamrozone albo prasa a co do merca to juz widzialem silnik rozebrany w clasie 105 na tulejach 0 progow a silnik byl orginalny od nowosci

@JD1052 nie mowie ze szajs bo mam 2 ciagniki na perkinsach ;) ale w kombajnie nie chce go ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 23:44

Mercedes, czy Perkins @kravter oczywiście suche tuleje montuje się tylko prasą i specjalnie dotoczonymi krążkami, demontować też można prasą, ale już innymi krążkami, jeżeli przywołujesz mnie do tablicy pewnie wiesz czym powinny się różnić ;) ,demontować można też innymi metodami; śrubokrętem,z ciągaczem śrubowym itd. jeżeli nam na nich nie zależy bo są zjechane...
a po za tym napisałem że silniki mercedesa są bardzo trwałe, też nieraz robiło się busy czy ciężarówki po milionie km przebiegu, i dalej jeździło toto, a silnik w niezłym stanie, ale te silniki były stwarzane do ciężarówek gdzie pracowały do 2tys obr/min, a w kombajnach to jest minimalna prędkość obrotowa....perkins konstruował silniki specjalnie do traktorów, kombajnów, koparek, maszyn gdzie dostawały po garach, większość perkinsów ma przynajmniej układ wyważający przydatny przy wyższej prędkości obrotowej...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.