Skocz do zawartości

Zdjęcie

koniec skupu mleka - jak sobie radzić

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 28 czerwiec 2009 - 13:52

koniec skupu mleka - jak sobie radzić Andrzeju2110 litr ropy równy cenie litra mleka ? Kiedy to było, chyba za panowania E. Gierka. A może tam u Ciebie blisko Petrochemii sprzedawano ON w promocji, albo wymieniano ON na mleko :) :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koniec skupu mleka - jak sobie radzić Dzisiaj, 16:12
  •  

#62 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 15:38

koniec skupu mleka - jak sobie radzić Tak u mnie promocja taka ze najdroższe paliwo jest... Im dalej od Płocka tym taniej... Nie słyszałeś o protestach na stacjach w Płocku??

Jedno jest pewne. takie ceny litr ropy=litr mleka były dawnooooo
ale gdyby teraz te ceny się wyrównały bym nie płakał :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#63 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 16:54

koniec skupu mleka - jak sobie radzić to co chciałbys litr ON za 60 gr :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:16

koniec skupu mleka - jak sobie radzić Nie mleko w cenie ropy :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:33

koniec skupu mleka - jak sobie radzić Oj masz rację Andrzej, gdy mam jechać w okolice Płocka to u siebie leje do pełna :D

W branży mleczarskiej mamy to, co było jeszcze nie dawno z nawozami-byleby z rolnika jak najwięcej wydoić. Wykorzystuje się pewien zastój w branży i drastycznie obniża się ceny mleka, jak niegdyś zawyżało się ceny nawozów. Gdy w tym roku sprzedaż nawozów spadła, to i ceny spadły(w kwietniu za saletrę płaciłem 1200zł/t a w czwartek 870zł/t, to tak dla przykładu podaję). podobnie będzie z mlekiem-spadnie produkcja, zejdą zapasy(większość towarów mleczarskich łatwo się psuje, oczywiście poza serami, więc zapasy zejdą szybko)i ceny znów drgną w górę. Czy do poziomu jaki mieliśmy rok, półtora temu....to jest znak zapytania.

Gdy w styczniu byłem na praktykach w Hiszpanii, podczas wizyty w gosp mleczarskim zapytaliśmy jak oni sobie radzą w czasie kryzysu w branży-oni nas się pytali o jakim my kryzysie mówimy. Tam tego nie było, z dawien dawna mieli cenę na poziomie ~0,4-0,45euro/l i o spadkach tam mowy nie było, w kwietniu pytałem się znajomego z Hiszpanii jak u nich z mlekiem, odpisał mi że bez zmian od stycznia, czyli tam kryzysu nie mają. To mówi mi samo za siebie....

#66 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:24

koniec skupu mleka - jak sobie radzić Z tym mlekiem to będzie tak jak z trzoda chlewną. Teraz panika że polscy rolnicy hodują o 5 mln świń mniej niż zapotrzebowanie na rynek. No i podobnie będzie z mlekiem. Za rok, dwa będzie panika mleczarni że jest za mało mleka.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#67 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 12:14

koniec skupu mleka - jak sobie radzić hmm Wątpię bo są kwoty mleczne. A na świnie nie ma kwot i każdy produkował tyle ile chciał. Raczej zmniejszy się ilość dostawców ale litraż ogólny nie spadnie.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 13:09

koniec skupu mleka - jak sobie radzić Za mało mleka to nie będzie bo czy mleko jest po 50gr czy po 1,50 to ludzie pchają się w to cały czas :D, cały czas powstają nowe obory. Trzodę chlewną można porównywać z ceną zboża