SIEWCA

koniec skupu mleka - jak sobie radzić

Polecane posty

wojtas    75
W ostatnim top agrar podobno były podane średnie kwoty mlecze w gospodarstwach europy. Nie mogę teraz tego sprawdzić więc strzelam i proszę o wyrozumiałość jeśli się mylę...średni polski rolnik posiada ok 30 tyś l, średni niemiecki rolnik ok 250 tyś l. Czy się wyrówna??? Czas pokaże...

Ale jaka jest liczba dostawców i hodowców w Polsce a jaka w Niemczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... W całej Polsce jest właśnie bardzo dużo dostawców mleka o małych ilościach. Ale jak tacy mali w Polsce się wykruszą to napewno by było odczuty spadek produkcji mleka w skali kraju.

Więc nie ma co tu zbytnio porównywać.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Chciałbym dodać jeszcze jedno. W minionym tygodniu jeden dyrektorów Mlekpolu powiedział, że być może za " jakiś czas " poprzeczka dotycząca ilości

do odbioru bezpośredniego zostanie podniesiona wyżej. Dlatego ci rolnicy chcący w przyszłości żyć z mleka, już teraz muszą myśleć o zwiększeniu

produkcji, o inwestycjach. Pozostała bowiem już tylko jedna alternatywa : albo się rozwijać, albo zwijać.......

Z tym rozwojem to bardzo ciężko mamy 80tys limitu cena od kilku miesięcy 60-70gr czyli poniżej kosztów produkcji, nie wiem czy opłaca się inwestować w coś co przynosi straty... na razie czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Damian 40000 rzeczywiście trudno podejmować dziś wydające się "głupie" decyzje, ale było tak już na początku lat 90-tych, kiedy to mleko było tanie jak barszcz, a inwestowanie wówczas kwitowano uśmieszkiem. Tylko dziś tych już nie ma, nie znaleźli siebie w żadnym kierunku prod. rolnej.

To trudne decyzje , ale czas ucieka......


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Zgadzam się i dlatego na razie nie likwidujemy stada mlecznego nie sprzedajemy także jałowic bo kiedy sytuacja się odwróci trzeba mieć od razu jak największą produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocznik1994    0

Ech.

W latach 90 cena mleka to tak średnio 1,20 zł.

Tylko ile kosztował litr oleju napędowego a ile środki ochrony roślin i nawozy sztuczne?

Obecnie w Mlekovicie litr mleka wychodzi coś około 70 groszy, a ostatnio mleko poszła poza klasę Extra....

Dzisiaj Ropa jest już prawie po 4 zł [Wczorajsza cena 3.95/l]

Nawozy i reszta.

Chyba sami wiecie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No u mnie tez juz widze ze skup mleka powoli dogorewa, i przy tej cenie mleka 76 groszy, i odliczajac 5gr na zlewniarza i 5 groszy na mleczarnie to zostaje cale gó**o tak trzeba powiedziec, i zamierzam we wrzesniu sprzedawac kwote mleczna i dosc z ta męką.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kiedyś to 1 litr mleka = 1 litr ropy.

Szkoda ze teraz tak nie jest.....


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kiedyś ojciec za świniaka kupował beczkę ropy i furę nawozu. :D, a dziś za świniaka kupi się 100 litrów.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Andrzeju2110 litr ropy równy cenie litra mleka ? Kiedy to było, chyba za panowania E. Gierka. A może tam u Ciebie blisko Petrochemii sprzedawano ON w promocji, albo wymieniano ON na mleko :):D


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tak u mnie promocja taka ze najdroższe paliwo jest... Im dalej od Płocka tym taniej... Nie słyszałeś o protestach na stacjach w Płocku??

 

Jedno jest pewne. takie ceny litr ropy=litr mleka były dawnooooo

ale gdyby teraz te ceny się wyrównały bym nie płakał :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie mleko w cenie ropy :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Oj masz rację Andrzej, gdy mam jechać w okolice Płocka to u siebie leje do pełna :D

 

W branży mleczarskiej mamy to, co było jeszcze nie dawno z nawozami-byleby z rolnika jak najwięcej wydoić. Wykorzystuje się pewien zastój w branży i drastycznie obniża się ceny mleka, jak niegdyś zawyżało się ceny nawozów. Gdy w tym roku sprzedaż nawozów spadła, to i ceny spadły(w kwietniu za saletrę płaciłem 1200zł/t a w czwartek 870zł/t, to tak dla przykładu podaję). podobnie będzie z mlekiem-spadnie produkcja, zejdą zapasy(większość towarów mleczarskich łatwo się psuje, oczywiście poza serami, więc zapasy zejdą szybko)i ceny znów drgną w górę. Czy do poziomu jaki mieliśmy rok, półtora temu....to jest znak zapytania.

 

Gdy w styczniu byłem na praktykach w Hiszpanii, podczas wizyty w gosp mleczarskim zapytaliśmy jak oni sobie radzą w czasie kryzysu w branży-oni nas się pytali o jakim my kryzysie mówimy. Tam tego nie było, z dawien dawna mieli cenę na poziomie ~0,4-0,45euro/l i o spadkach tam mowy nie było, w kwietniu pytałem się znajomego z Hiszpanii jak u nich z mlekiem, odpisał mi że bez zmian od stycznia, czyli tam kryzysu nie mają. To mówi mi samo za siebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z tym mlekiem to będzie tak jak z trzoda chlewną. Teraz panika że polscy rolnicy hodują o 5 mln świń mniej niż zapotrzebowanie na rynek. No i podobnie będzie z mlekiem. Za rok, dwa będzie panika mleczarni że jest za mało mleka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hmm Wątpię bo są kwoty mleczne. A na świnie nie ma kwot i każdy produkował tyle ile chciał. Raczej zmniejszy się ilość dostawców ale litraż ogólny nie spadnie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

Za mało mleka to nie będzie bo czy mleko jest po 50gr czy po 1,50 to ludzie pchają się w to cały czas :D, cały czas powstają nowe obory. Trzodę chlewną można porównywać z ceną zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj