Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prognozy cen zbóż 2009

256 odpowiedzi na ten temat

#141 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 00:11

Prognozy cen zbóż 2009 ja sie nie wypowiadam bo nerwów brak na to wszystko;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prognozy cen zbóż 2009 Dzisiaj, 00:59
  •  

#142 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 09:23

Prognozy cen zbóż 2009 Ja rzepaku nic jeszcze nie sprzedałem licze że cena troche podskoczy...

#143 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 13 sierpień 2009 - 22:02

Prognozy cen zbóż 2009 dzisiaj w agrobiznesie dali małą nadzieję że cena ma ulec stabilizacji i podskoczyć ale ile ? :D
soja i kukurydza w usa ponoć droga i cena pszenicy ma podskoczyć ile i kiedy :D
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 13 sierpień 2009 - 23:35

Prognozy cen zbóż 2009 Też oglądałem. W przeliczeniu na zł we Francji pszenica po 513zł/t czyli troszkę lepiej :D

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#145 Share Donato

Donato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 09:52

Prognozy cen zbóż 2009 Ceny u naszych zachodnich sasiadow, pomijajac fakt ze jestesmy w UE, nie odzwirciedlaja wartosci naszych zbóz. Na zachodzie jest urodzaj, natomiast wiosenne warunki na terenie naszego kraju "destrukcyjnie" wplynely na nasze plony. Skupy beda sie niesprawiedliwie wzorowac cenami np gieldy Matif, do momentu az ci ktorzy musza wyczyszcza swoje magazyny. Do ceny zachodnich zboz nikt nie dolicza ceny transportu, ktora oprocz wzrostow cen na gieldach moze znaczaco podbic cene naszych płodów.

Ktos w tym temacie slusznie poruszyl temat przyczyn powalajacych cen. To poniekad my rolnicy, manipulowani przez wielkie koncerny wplynelismy na to ze realia sa takie a nie inne. Zamiast produkowac srednio 3-4 t/ha niektorzy produkuja od 25-100% wiecej. Firmy nasienne dostarczaja coraz plenniejszych odmian, a to jest juz swego rodzaju manipulacja, poniewaz nikt nie bedzie strzelal do wlasnej bramki i w momencie kiedy sasiad sieje najbardziej plenne odmiany, nie zasieje ekstensywnych odmian. Nie dosc ze rolnik przez to nie ma ceny, to jeszcze przewala niepotrzebne tony ziarna.

#146 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 12:01

Prognozy cen zbóż 2009 dlatego mysle ze trzeba by było obowiazkowo wprowadzic programy rolno srodowiskowe co by wykluczylo sianie zboz ozimym a tym samym o polowe mniejsze plony co by spowodowalo wzosty cen.........oczywiscie nie da rady tak zrobic bo wystarczy ze jeden kraj sie nie zgodzi a tak bedzie napewno i ozyje import

#147 Share Donato

Donato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 12:07

Prognozy cen zbóż 2009 To dobry pomysl, ale bardzo wyimaginowany. Łatwiejsze byłoby już zrzeszenie rolnikow w grupy producenckie, bo wtedy nie musielibysmy nikogo pytac o zdanie. Swoja droga to dobry watek na nowy temat; dlaczego my rolnicy nie zrzeszamy sie w grupy producenckie?? Wtedy moglibysmy dyktowac warunki, albo przynajmniej negocjowac, a nie przyjmowac ochłapy ofert.

#148 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 sierpień 2009 - 17:04

Prognozy cen zbóż 2009 Najprościej obsiać w kazdym gospodarstwie np.co drugi hektar.Jeśli tak postąpili by rolnicy w całej UE ,ceny pokryły by z nawiązką utratę plonów z części nie obsianej,wszyscy którzy chcą eksperymentować z maksymalnymi plonami i ogromnymi nakładami byli by niegrożni dla rynku,żyli byśmy godnie.Tylko niestety jesteśmy zbyt mało odważni na taki krok,zbyt chciwi i zaślepieni chęcią imponowania innym.Mimo wszystko uważam że ceny wróca do normy za ok 2 lata ,tylko szkoda że w tym czasie zbankrutuje wielu z nas.Kwestią bardzo krótkiego czasu jest również spadek cen trzody ,i to do takiego poziomu jaki mało kto sobie wyobraża,3 zl to może być pobożne życzenie.

#149 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 14 sierpień 2009 - 20:40

Prognozy cen zbóż 2009 @xemit dla czego myślisz że za 2 lata cena będzie lepsza??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#150 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2009 - 10:04

Prognozy cen zbóż 2009 Poniewaz przesłanki by zboże zaczęło gwałtownie drożeć sa marne ,natomiast koszty produkcji wielce prawdopodobne. Pakowanie zboża w silosy nie rozwiązuje tematu gdyż jak wiemy wcześniej czy póżniej wypłynie ono na rynek ,jeśli cena na przednówku nie wzrośnie, a silosy będą opróżniane pod zbiory 2010 ,minima cenowe z tego roku mogą być pokonane ,podobnie jak możliwosć pozbycia się ziarna.Rolnikom trudno pogodzić się z tym że niestety jedyną drogą do poprawy opłacalności jest produkcja, która jest niższa niż potrzeby rynku,w dalszym ciągu inwestujemy w środki plonotwórcze które są wodą na młyn dla podmiotów żerujących na naszej pracy.Wszelkie dzierżawy w zamian za dopłatę powinny być porzucone, zakup środków ochrony ,nawozów maszyn oraz inwestycje na poziomie minimalnym.Wszyscy którzy żerują na rolnictwie powinni "zdychać" razem z nami ,gdyż tylko ich lament bedzie szerzej zauważony.Wszelkie grupy producenckie ,związki itp to tylko następne koryto ,które my musimy zapełniać i nić ono nie zmienia.Zmianę powoduje tylko brak towaru i walka o jego zdobycie i niestety to musimy zrozumieć miast produkować towar na który nie ma kupca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 15 sierpień 2009 - 10:33

Prognozy cen zbóż 2009 Czyli rolnictwo ekstensywne i 2 tony z ha :D

#152 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2009 - 11:53

Prognozy cen zbóż 2009 Żyjemy nie z plonu ,a z tego co mamy w kieszeni.Co daje plon 10t/ha?Satysfakcję,wątpię gdyż ta wiąże sie z wynagrodzeniem, a to ma szansę właśnie przy 2 , a nie 10 tonach średnio z ha.W wypadku nadprodukcji wszelkie podmioty gospodarcze wstrzymują,ograniczają produkcję ,zamykają nierentowne filie,zwalniają pracowników.My zwiększamy plony,dokupujemy ziemię,powiększamy nakłady.Pytanie,kto ma racje?

#153 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 15 sierpień 2009 - 12:43

Prognozy cen zbóż 2009 Xemiat masz racje,tylko kiedy tak bedzie?? :D Jesteśmy zbyt rozdrobnienie by wziąść sprawy w swoje ręce :D
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#154 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2009 - 17:51

Prognozy cen zbóż 2009 .Wiadomo że biotechnologia zaszła tak daleko ,że nastąpił powążny wzrost plonów roślin uprawnych,natomiast zwierzęta gospodarskie zużywają mniej paszy na wyprodukowanie mleka,mięsa bądż jajka.Człowiek również nie smaruje chleba z dwóch stron ,oraz spada liczba ludności.Więc gdzie to zboże ma się podziać?Jęsli nie powstrzymamy tej fali sami ,wielu zbankrutuje niezależnie czy duzy czy mały.P.s.Zauwazyłem że na różnych portalach w komentarzach dotyczących rolnictwa i spraw opłacalności ludzie z miast zadają pytanie -jeśli się wam nie opłaca to po co produkujecie ?Czy nie mają racji uwazając nasze skargi za bezzasadne?

#155 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 18:22

Prognozy cen zbóż 2009 xemit ty to jesteś bystry chłop ,a przynajmniej tak wnioskuje z twych postów i dodam że w wiekszosci sie z toba zgodze .Tylko troche wiencej optymizmu , ludzie muszą jeść, amy musimy produkować na rynek tyle że jak kiedyś we wsi było 100gospodarstw to teraz zostanie 2 i obrobi wszystko i może nawet cos zarobi. Ale oby doczekać tych czxasów jak z rolnictwa bedzie jakis godziwy zysk.

#156 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 18:22

Prognozy cen zbóż 2009 @Xemit czytam twoje posty i dużo w nich racji, nikt tak naprawdę za na nami nie optuje ani związki ani izby rolnicze, dopiero jak wyjdziemy na blokady to szybko się zjawiają aby zbić polityczny kapitał(czyli wejść do sejmu). Zgadza się z z twierdzeniem że dopiero jak zaczną bankrutować fabryki maszyn nawozów, dilerzy, producenci częsci maszyn, herbicydów, dopiero zacznie się lament, ale ja ich nie pożałuję bo z nas rolników obdarli by ostatnią koszulę. Nie zgodzę się że wysoki plon powoduje spadek opłacalnośći, ja produkuję pszenicę jakościową od lat i mam na nią zbyt i po dobrej cenie, u tego samego młyna, po prostu trzeba robić produkt który jest potrzebny na rynku a nie taki którego nikt nie chce. Druga rzecz podmioty skupujące zorientowały się że mogą nas bezkarnie okradać dlaczego wiedzą że wielu znas ma kredyty na nowy sprzęt i musimy na ratę przywieźć, nno i wiedzą że jesteśmy w słabej kondycji finansowej i do tego nie zgrani, unas nie ma solidarnośći zawodowej, do tego stopnia że przy byle okazji okradamy się nawzajem. Widać musi zostać taka grupa rolników zgranych i mających dobry towar aby odbiorcy zabiegali o ich towar.

#157 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:29

Prognozy cen zbóż 2009 @Xemit od jakiegos czasu zastanawiam sie dlaczego zostałes na gospodarce :D Po twoich wypowiedziach sadze ze nie skonczyłes pierwszej lepszej zawodowki wiec dlczego nie robisz " kariery" wyzej???

#158 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2009 - 20:51

Prognozy cen zbóż 2009 Ja nie zostałem,ja ją sobie kupilem ,dawno,dawno temu..Golutką , poprzednik nie zostawił nawet wideł,o snopku słomy i worku ziarna nawet nie wspomnę.Dzisiaj wygląda to nieco inaczej,ale wiem ile kosztowało to lat wyrzeczeń.Dzisiaj posiadam pozornie silne gospodarstwo ,które do tej pory jakoś wiąże koniec z końcem.Niestety dochodzę do wniosku, że nie ubłagalnie nadchodzi koniec dla takich jak ja.Moze nie za rok ,nie za dwa ,ale wcześniej czy pózniej tak sie stanie.Zaczynam żałowąc że wtedy miałem taki pomysł.Znajomi którzy spasowali w okresie lat 89-90 dzisiaj są w zupełnie innym miejscu ,owszem mają problemy, ale pozycja którą posiadają jest ich warta.Ja pracuję za czapkę śliwek ,walczę o utrzymanie się na rynku i zaczynam mieć tego dosć.Dzieci pomału kończa edukację ,oczywiście nie związaną z rolnictwem,a we mnie dojrzewa myśl by to wszystko sprzedać i pozyć jak człowiek,biały człowiek.

#159 Share edzio

edzio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:Rolnicstwo,Motoryzacja

Napisany 16 sierpień 2009 - 10:54

Prognozy cen zbóż 2009 ta właśnie :P ue wiedzieli co robili dali rolnikowi możliwość kupienia nowego sprzętu i rolnik musi tyrać na kredyty które pozaciągaliśmy i jesteśmy uwiązani jak psy na łańcuchach cza robić i za marne pieniądze płody oddawać,tak samo ue jest nie sprawiedliwa pod względem dopłat.obyśmy przetrwali ci co mają lepsze klasy ziemi mają większe szanse bo jak u nas na lekkiej ziemi nie podsypie nawozu to nic nie urośnie i nie da się zmniejszać dawki nawozu co roku my jako pierwsi odpadniemy i małe gospodarstwa u nas w tym roku już kilku zrezygnowało i mają dość pozdro
moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.co...h?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 943 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 11:47

Prognozy cen zbóż 2009

Czyli rolnictwo ekstensywne i 2 tony z ha :P

Trochę wapna azot poniżej 100kg/ha odpowiednia odmiana, zaprawa nasienna oprysk na chwasty jesienią. Plon całkiem niezły można uzyskać, który jak dobrze pójdzie pokryje koszty produkcji, a dopłata na czysto zostanie :D