Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prognozy cen zbóż 2009

256 odpowiedzi na ten temat

#61 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 23:57

Prognozy cen zbóż 2009 Tak 600 netto z nowych zbiorów. Podpisałem na połowę resztę trzymam do stycznia może uda się coś lepiej wyciągnąc w zaszłym roku nic nie sprzedałem w żniwa i dostałem po d*pie teraz chcę troche rozłożyć ryzyko cenowe może wyjdzie przyzwoita średnia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prognozy cen zbóż 2009 Dzisiaj, 07:18
  •  

#62 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 22 czerwiec 2009 - 18:16

Prognozy cen zbóż 2009 ja słyszałem ze u naszych południowych sąsiadów nie jest za dobrze ponieważ dotknęła ich susza więc cena w Polsce powinna być przyzwoita cena zbóż ponieważ nasi będą eksportować towar za granicę a od naszych zachodnich sąsiadów nie będą brali bo tam maja wyższe ceny :D

#63 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 19:03

Prognozy cen zbóż 2009 tylko nie zapominaj ze u nas byla tez susza a zboza wygladaja jak marzenie i jak tak dalej pojdzie to bede rekordowe plony i to nie tylko u nas bo w ukrainie w niemczech i francji tez wiec ceny poleca na leb na szyje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 19:09

Prognozy cen zbóż 2009

Tak 600 netto z nowych zbiorów. Podpisałem na połowę resztę trzymam do stycznia może uda się coś lepiej wyciągnąc w zaszłym roku nic nie sprzedałem w żniwa i dostałem po d*pie teraz chcę troche rozłożyć ryzyko cenowe może wyjdzie przyzwoita średnia.

ajak można wiedzieć to na jaką ilość podpisałeś umowe bo kwota jest natyle przyzwoita że ja bym z pola wszystko sprzedał za takie pieniądze.A firma jakaś poważna?

#65 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 23:35

Prognozy cen zbóż 2009 150ton połowę przewidywanych zbiorów Firma HaGe Polska

#66 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 10:00

Prognozy cen zbóż 2009 pytanie czy to sciema czy tragiczna prawda

#67 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 18:17

Prognozy cen zbóż 2009 ELEWAR Kępno skupuje jęczmień konsumpcyjny po 380+VAT termin płatności 14 dni
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#68 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 18:52

Prognozy cen zbóż 2009 domnie jest sporo telefonów czy chce kupić zboże, pszenżyto ceniąsobie od 340zł do 410zł jęczmień podobnie, a żyto i owies to już jest śmieszne 250-300zł, jutro więc jade przywieźć 20ton
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#69 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 18:58

Prognozy cen zbóż 2009 i uwazam ze cena i tak jeszcze spadnie....na pewno poleci pszenica jeczmien i pszenzyto....reszty nie jestem pewien.....moje szacowanie cen to np jeczmien po zniwach jakies 280zl/t moze mniej

#70 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 19:07

Prognozy cen zbóż 2009 No tak tam a za 2 lata moze jeczmien po 100zł/t co?
Ciekawe czy za tyle bys sprzedał?

Cena nie moze ciagle spadac musi zaczac tez kiedys rosnac :D

Najlepiej niech przed zniwami sie wszyscy załamia bo ponoc cena ma byc niska super podejscie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 20:58

Prognozy cen zbóż 2009 powiem tak:przewidzialem ta sytuacje wiec nie sialem nawozow(tak powinni zrobic wszyscy wtedy by potanialy nawozy z powody zapchanego rynku i druga korzysc tego to wzrost cen na drugi rok)jednego nie rozumiem....podam na przykladzie
jest jakas firma samochodowa....produkcja idzie na 100% bo jest popyt wiec towar sie sprzedaje....zaczyna spadac sprzedaz..firma przestaje produkowac auta i czeka na moment kiedy produkcja zaczyna byc oplacalna...............
bardzo podobna sytuacja nastapila na rynku rolnym....wiec do licha nie wiem po co rolnicy w calej polsce kupili nawozy.....w mojej okolicy bylo tak.....ludzie jechali z jeczmieniem do skupu, sprzedawali po 350zl/t i zaraz jechali po polifoski po ponad 2 tys...dla mnie bezsens.....dlateog jak juz mowilem nie posialem nawozu nie licze na wysoki plon i nie martwie sie po ile sprzedam bo wszytsko co zbiore to zesrutuje na pasze.....tak nalezalo zrobic w mojej sytuacji.....a co do ciebie pablo to po czesci cie rozumiem bo zaczalem rozsiewac jakas straszna propagande o niskich cenach.....ale popatrz na plony jeczmieni ozimych ktore sa bardzo wysokie i to one niejako ustalaly cen zboz.....jeden z uzytkownikow pisal ze koles chcial mu sprzedac owiec po 280 zl(zbior owsa jeszcze sie nie zaczal czyli cena bedzie jeszcze nizsza) wiec bedzie tragicznie....nie ma sie co oszukiwac

#72 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 21:55

Prognozy cen zbóż 2009 Co do cen to ja owies sprzedałem po 280zł/t ale tylko tone miałem wiec nie płacze za bardzo.

Plony sa bardzo wysokie ale zobacz ile było w polsce burz nawałnic które zniszczyłu uprawy do tego wiosenna susza która zaszkodziła ozimym a potem ciagły deszcz i grzyb w zbozach... To ze na AF wszyscy sie chwala i ciesza ze zbieraja bo 6-8t to nie znaczy ze tak w całej Polsce bedzie i w kazdym zbozu.

Co z tego jak w Polsce bedziemy produkowac mniej to czy myslisz ze ceny pójda w góre? Ja bym na to nie liczył ale na lepsze ceny prewnie trzeba poczekac jeszcze kilka lat chociaz juz w tym roku ponoc maja byc mniejsze zbiory niz w tamtym.

#73 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 22:05

Prognozy cen zbóż 2009 gdyby rolnicy byli solidarni, to byśmy się zmuwili i przez pare miesięcy przetrzymali zboże itp. a oni musieli by nam podnieść cenę. co Wy o tym sądzicie?
sorry, za zejście z tematu...
:)

#74 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 07 lipiec 2009 - 22:27

Prognozy cen zbóż 2009 wujek rozmawiał z jednym z pracowników pobliskiego młyna i dowiedział się ze cena za żyto w żniwa będzie 180zł/tona!! :D nie wiem jak będzie z resztą ale myślę ze cena wyjściowa za pszenice będzie ok 400zł/t.Zobaczymy jeszcze jak to bedzie :D

@marcin99023 piękne ale niemożliwe.
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#75 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 22:37

Prognozy cen zbóż 2009 Ja bym za 180zł/t nie sprzedał i pewnie wiekszosc rolników tez... Mówic to sobie oni moga co chca nawet ze za darmo rolnik im odda a jak bedzie to sie okarze po znawach bo w moim rejonie to cudów w plonach nie bedzie...

#76 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 22:42

Prognozy cen zbóż 2009 Czas pokaże jak to będzie. Myśle ze nikt normalny nie sprzeda za tą cenę ale róznie to bywa :D Nie ma co kombinować tylko czekać na żniwa :D

Jeśli chodzi o plony to oziminy w moich okolicach to lichutkie są :D co innego jest z jarymi bo te się nawet ładnie prezentują :D

#77 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 09:48

Prognozy cen zbóż 2009

Co do cen to ja owies sprzedałem po 280zł/t ale tylko tone miałem wiec nie płacze za bardzo.

Plony sa bardzo wysokie ale zobacz ile było w polsce burz nawałnic które zniszczyłu uprawy do tego wiosenna susza która zaszkodziła ozimym a potem ciagły deszcz i grzyb w zbozach... To ze na AF wszyscy sie chwala i ciesza ze zbieraja bo 6-8t to nie znaczy ze tak w całej Polsce bedzie i w kazdym zbozu.

Co z tego jak w Polsce bedziemy produkowac mniej to czy myslisz ze ceny pójda w góre? Ja bym na to nie liczył ale na lepsze ceny prewnie trzeba poczekac jeszcze kilka lat chociaz juz w tym roku ponoc maja byc mniejsze zbiory niz w tamtym.

ceny by poszly w gore przy obecnym kursie euro...rolnicy by zebrali mniej i juz by byla ustalona cena na przyszly rok....a przy okazji nawozy by zjechaly o 50%....nawet jesli niemcy wywoza nasz nawoz to rynek sie wkoncu zapcha...nie ma innego wyjscia....

#78 Share marcin99023

marcin99023

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 10:06

Prognozy cen zbóż 2009

wujek rozmawiał z jednym z pracowników pobliskiego młyna i dowiedział się ze cena za żyto w żniwa będzie 180zł/tona!! :D nie wiem jak będzie z resztą ale myślę ze cena wyjściowa za pszenice będzie ok 400zł/t.Zobaczymy jeszcze jak to bedzie :D

@marcin99023 piękne ale niemożliwe.

dlaczego nie możliwe? przecież jak by zrobić taką akcje w internecie, choćby na jedno województwo, to potem wszyscy by brali z nich przykład, wiem, że to troche nie ralne ale...
:)

#79 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 10:15

Prognozy cen zbóż 2009 Intencja jak najbardziej słuszna ale trudna do wykonania :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 11:50

Prognozy cen zbóż 2009 trudna bo nie jeden ma kredyt do splacenia ja na przyklad musze cos w zniwa sprzedac nie mam wyjscia