Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prognozy cen zbóż 2009

256 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 12:21

Prognozy cen zbóż 2009 urodzaj w całej Polsce? ciekawe. napewno w mojej miejscowości. opad od początku kwietnia to około 60% normy ( prawie cały spadł 2 tyg temu), a na wielu polach pszenica słabo nawożona nawet się nie chce wykłosić, mieszanki na ciężkich ziemiach wzeszły z miesięcznym opóźnieniem, nie mówie o burakach kukurydzy i ziemniakach, bo szkoda słów takie są słabe. płd wsch.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prognozy cen zbóż 2009 Dzisiaj, 13:21
  •  

#42 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 12:23

Prognozy cen zbóż 2009 no to przyjedź na północ to wtedy się zdziwisz, a jęździłem troche po polsce to też widizałem zboża wystraczy spojrzeć na galerie na af
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#43 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 13:00

Prognozy cen zbóż 2009 mysle ze ceny beda masakrycznie niskie....spodziewam sie 300zl/t a moge byc nawet spadki ponizej tej granicy...takie moje zdanie bo tata byl na polu i mowil ze zboza wygladaja bardzo dobrze a sypal zero nawozu wiec ci co sypneli moga miec rekordowe plony co sie przelozy na cene......jezeli zniwa za granica glownie na zachodzie europy beda dobre a zapowiadaja sie tez na rekordowe to bedzie zapas zboza na kilka lat

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share rotor69

rotor69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 13:55

Prognozy cen zbóż 2009 kolego lukasz, przyjedz na pld wsch to tez się zdziwisz. pomorze to nie cała Polska, ani też Ukraina więc nie uogólniaj. Sugerowanie się plonem zbóż zdjęciami z af dało by plony na pograniczu 10 i więcej t/ha a wówczas cena była by jak post wyżej 300zl/t.

#45 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 18:08

Prognozy cen zbóż 2009 no i raczej ceny nie będą przkeraczać 400zł, a zresztą pogadamy za 2 miesiące, ale nie był bym optymistą w tym przypadku, bo 10ton z ha to będzie realne
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#46 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 18:08

Prognozy cen zbóż 2009 to ze rośnie to nie znaczy że będzie w magazynie ja czekam jak towar będzie pod dachem i w analizach wyjdą dobre parametry
kujawy to jes to!!!!!

#47 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 18:21

Prognozy cen zbóż 2009 zapomnieliście chyba o skupie interwencyjnym!! cena nigdy nie spadnie dużo poniżej 100 euro, co najwyżej pszenica paszowa będzie tańsza

#48 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 18:21

Prognozy cen zbóż 2009 ja uważam że ceny będą na poziomie 350- 450 zł.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#49 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 19:35

Prognozy cen zbóż 2009 no chyba jakieś brednie piszecie bo jeszcze do niedawna wszyscy siedzieli w temacie (susza)ipisali że po 2 ton prognozy ateraz raptem po 10?Ja mam bardzo ładne zboża ale jak ktoś sie orientuje co to jest optymalna obsada kłosów na metrze kwadratowym to wie że podczas suszy niebyło krzewienia i tych kłosów jest zamało by wygenerowac wysoki plon .Dróga sprawa ile NPK posialiście pod zboża ?Przy tym kursie EURO cena przenicy w pazdzierniku nie będzie niższa niż 500-530zł .pozatym dzie wy widzicie ten urodzaj rekordowy na Ukrainie i na zachodzie ?Kierowca przywoził PRP sol z francji i mówił że bardzo dużo widział podrodze upraw zniszczonych przez grad i bórze apozatym niemcy pare statków podstawią i sądze że w porcie taniej jak 600zł to niebędzie,ajak sie myle to prosze mnie poprawić

#50 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 19:41

Prognozy cen zbóż 2009 prawda jest taka że w żniwa trzeba patrzec czy odbierają zboże statkami w portach od nas jak tak to bedzie cena na zboże a jak nie to ceny nie będzie . dwa lata temu była taka sytuacja i ceny utrzymywały się na wysokim poziomie. zboża są ładne ale niw wszystkie. co będzie czas pokaże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 czerwiec 2009 - 23:35

Prognozy cen zbóż 2009 mieszkam blisko portow i odkad tylko pamietam zawsze statki pod pszenice podplywaja, wiec nie wiem co to za wsakznik :P
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#52 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 15:22

Prognozy cen zbóż 2009 chodzi mi o to że na jaką skalę zaczną wykupywac nasze zboże w żniwa. jeżeli będzie spore zainteresowanie to i cena może byc przyzwoita. jeżeli natomiast zainteresowanie będzie średnie to bym sie cudów nie spodziewał że ceny będą na poziomie sprzed 2 lat.

#53 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 18:07

Prognozy cen zbóż 2009 Jadąc to może i z drogi ładnie zboża wyglądają, ale jak sie wejdzie to już nie jest tak kolorowo. A do zbiorów jeszcze sporo czasu, były lata że ładnie wyglądało i na koniec czerwca wyschło, albo grad w żniwa załatwił, lub jak niedawno było porosło na sporej części pól. Proponuje nie dzielić skóry na niedźwiedziu.

#54 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 12:13

Prognozy cen zbóż 2009 jest jeszcze jedna zecz jaka wplynie na cene zbza mianowicie pogłowie trzody chlewnej, narazie mamy swinski dolek. swini praktycznie nie ma ale jak wiadomo poglowie sie powoli odbudowuje i bedzie potrzeba wiecej paszy dla nich

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 czerwiec 2009 - 17:21

Prognozy cen zbóż 2009 Denzel co ty gadasz??? jaki swonski dolek??????? czlowieku takich cen nie bylo ze 3 lata jak sa teraz. Za kg 12-13zl sie sprzedaje 20kilogramowe prosiaki :mellow: a wiec dolka nie ma zadnego.

#56 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 17:27

Prognozy cen zbóż 2009 Podpisałem kontrakt z HaGe na pszenice 600 zł netto odbiór z podwórka 12,5 białko jak u was?

#57 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 17:52

Prognozy cen zbóż 2009

Denzel co ty gadasz??? jaki swonski dolek??????? czlowieku takich cen nie bylo ze 3 lata jak sa teraz. Za kg 12-13zl sie sprzedaje 20kilogramowe prosiaki :D a wiec dolka nie ma zadnego.

No właśnie co Ty gadasz :D jest świński dołek i dlatego ceny są tak wysokie, gdyby była górka ceny były by dużo niższe.
Ostatnio słyszałem że pogłowie odbuduje się dopiero po dwóch latach, chyba w Agrobiznesie, ale wiadomo że tam często mijają się z prawdą :mellow:

Wracając do tematu to zbiory narazie zapowiadają się nieźle, przynajmiej w moim regionie, więc może odbić się to na cenach, ale do żniw jeszcze daleko więc plony i ceny to narazie przypuszczenia :lol:

#58 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 14 czerwiec 2009 - 18:14

Prognozy cen zbóż 2009 no pogłowie świń tak szybko się nie odbuduje bo dużo tych dużych rolników zrezygnowało z chowu świń i woli [posiać rzepak

#59 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 14 czerwiec 2009 - 18:46

Prognozy cen zbóż 2009 @west ten kontrakt po 600zł/t to na nowe zbiory?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 10:08

Prognozy cen zbóż 2009 Z tymi plonami to jest różnie, mieszkam na pograniczu dwóch gmin i moje obserwacje są takie : w gospodartwach nowoczesnych i towarowych zboża są niezłe zarówno pszenice i jęczmienie, podobnie jak ja wiele osób na czymś tam zaoszczędziło ale zainwestowali w uprawy, przyczym takich gospodarstw jest mniej, w gospodarstwach mniejszych małotowarowych zboża są są bardzo słabe niedożywione, to poprostu widac że plonu tam nie będzie. Jakie będą ceny - "bądź mądry i pisz wiersze", hodowla rozwija się u nas spowrotem myślę że zaintersowanie zbożem paszowym będzie ale dopiero pod koniec roku, jednego jestem prawie pewien pszenicy konsupcyjnej może brakować, ceny za zboża z poprzedniego roku i ceny azotu zrobiły swoje, pszenica konsupcyjna może być w cenie, kolega West napisał że zakontrkatował po 600 zl po żniwach, jeżeli jest to prawda a zakładam że tak, to cena pszenicy konsupcyjnej może poszybować do 700 zł ( no i jeszcze pogoda zobaczymy co pokaże), co do paszówki trudno prorokować jeżeli produkcja drobiu nadal będzie w takim tempie szła to na jesień może kosztowac ok. 500, ceny jęczmienia wg mnie to wielka niewadoma myślę że szaleństw nie będzie może cena ruszy w nowym roku, będzie zależeć od rozwoju hodowli trzody chlewnej. Tak jest moja prognoza (może pobożne życzenia :mellow: . pozdrawiam jerzy