Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prognozy cen zbóż 2009

256 odpowiedzi na ten temat

#201 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 10:20

Prognozy cen zbóż 2009 Nikt nie powiedział a przynajmniej ja ze jak upadna małe gospodarstwa to cena bedzie wyzsza. Chodzi o to ze poprostu jak ma sie 3 czy góra 5ha to za taka cene zboza i srodków do produkcji nie opłaca sie za bardzo przewracac wogóle ziemi i wielu rolników którzy pracuja dodatkowo bo z takiego areału i tak sie nie utrzymaja odda pole w dzierzawe i tak sie skonczy. Ja uwazam ze duzy moze wiecej i ma cos do powiedzenia przy zakupie nowozów wapna itp. A jesli kilku rolników wiekszych sie zbierze to wtedy jest juz duzo lepiej.

A jakos towaru z Ukrainy i Rosji jest dosc watpliwa bo tam moga stosowac wszystko co sie chce i do czego europejski rolnik nie ma dostepu bo jest szkodliwe itp. Co to za sprawiedliwosc? Ale zreszta nie ma co mówic o sprawiedliwosci jesli chodzi o Polskiego rolnika.

Jestem ciekaw jaka aktualnie cene za pszenice dostaje rolnik niemiecki moze wie ktos?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prognozy cen zbóż 2009 Dzisiaj, 03:16
  •  

#202 Share sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 17:24

Prognozy cen zbóż 2009 Aktualne ceny
- pszenica paszowa od 440-380 zł/t
- pszenica konsumpcyjna można uzyskać nawet 510 zł/t przy parametrach białko > 11,5 gluten>26 l.o. >220, wilgotność pon. 14,5%.

Wg mnie ceny zbóż jak już w ogóle pójdą w górę to dopiero po nowym roku, i to tylko o około kilkanaście procent.
Zauważyłem, że rolnicy zasieją w tym roku dużą powierzchnię rzepakiem.

#203 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 17:24

Prognozy cen zbóż 2009 no tez jestem ciekaw.....bo tam koszty produkcji musza bys bardzo malenkie jezeli Polsce oplaca sie sprowadzac zboze z innych krajow np Niemcy placac do tego razy 4 (kurs euro)troche kontrowersyjne ze lepiej jets sprowadzic zboze z zagranicy placac razy 4 niz wziac od polskiego rolnika

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 06:13

Prognozy cen zbóż 2009 @sprawdzoneporady gdzie tak płaca za jakosciowa pszenice?

#205 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 24 sierpień 2009 - 09:03

Prognozy cen zbóż 2009 @sprawdzoneporady, w mojej okolicy także areał uprawy rzepaku znacznie się zwiększył. Może nawet o 50%

#206 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 24 sierpień 2009 - 10:46

Prognozy cen zbóż 2009 Jak narazie u nas ceny zbóż nie powalają na kolana a właściwie to jednak powalają hhe :o tylko negatywnie ;[ 40 zł/q pszenica, i tu uwaga 17zł/q jęczmienia :) (są jeszcze zeszłoroczne zapasy) Żal normalnie, teraz coraz więcej ludzi na rzepak sie przerzuciło bo zboże jest z deka nie opłacalne :)
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#207 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 15:17

Prognozy cen zbóż 2009 Wszystko ładnie pięknie z tym rzepakiem, tylko pytanie ile czasu pola wytrzymają monokulturę.
W moich okolicach kiła kapustnych to standard. Zwłaszcza w dużych gospodarstwach, które cięgiem siały rzepak po pszenicy.
W tym roku poorali sporo plantacji, to co dopiero będzie w przyszłym.

?????

#208 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 20:33

Prognozy cen zbóż 2009 @sprawdzoneporady kto oferuje 510zł/t za pszenicę jakościową?

proszę również o wskazanie jakie są ceny skupu owsa w kuj-pom

#209 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 07:19

Prognozy cen zbóż 2009 ceny owsa w woj. pomorskim kształtują się w okolicach 220-250zł za tone i nikt nie kupuje, a jest ktoś tu z woj. pomorskiego, bo chce kupić pszenżyto ? a nie orientuje się jeszcze w cenie
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#210 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 20:14

Prognozy cen zbóż 2009 Dziś słyszałem ze żyto po 16 zł /q ... a rok temu było po 70-80....

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 20:50

Prognozy cen zbóż 2009 przy takich cenach opłaca się poszukać odbiorców pelletu, podejrzewam iż palniki do pelletu poradzą sobie ze zbożem po niewielkim przeregulowaniu, co więcej zboże ma podobną wartość opałową co pellet i jest bardziej ekologicznym paliwem, ponadto spalenie części zboża spowoduje oczyszczenie rynku i ze względu na sztywność popytu wykorzystanie części ziarna jako opału przyczyni się do bardziej niż proporcjonalnego wzrostu cen, przede wszystkim spalaniem zboża powinni zająć się hodowcy trzody chlewnej, gdyż w długim okresie niska cena zbóż dotknie ich najbardziej

#212 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 21:41

Prognozy cen zbóż 2009 A tych hodowców trzody których znam niska cena cieszy. Pasze mają za bezcen.

#213 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 22:28

Prognozy cen zbóż 2009 kissmy... mysle ze wiekszosc bedzie chciala skarmic zboze dla swinek i bydla gdyz na razie jest dobra cena.....w ten sposob w przyszlym roku nie zarobi sie na niczym bo cena wszedzie bedzie na granicy oplacalnosci.......

#214 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 22:33

Prognozy cen zbóż 2009 Za pół roku cena świń spadnie do 2 zł bo każdy kto ma zboże będzie chciał przepościć je przez świnie bo przy obecnych cenach to najlepsze wyjście. Z tego zrobi się nadwyżka mięsa a wtedy cena na skupie spada szybko a w sklepach o 10 gr.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#215 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 07:06

Prognozy cen zbóż 2009 jestem dość dużym hodowcom trzody bo chowie 500szt w cyklu zamkniętym teraz cena mnie cieszy zboża bo kupuje, ale i cena świń, ale z tego co słyszałem najniższa cena ma być na przełomie września i października, a znacznego wzrostu pogłowia trodzy nie będzie, mam wielu znajomych dużych rolników którzy chowali po kilka set kila tyś szt i powiedzieli żę już nigdy do tego nie wrócą bo po co się babrać w za przeproszeniem gównie:),wolą posiać rzepak i do tego zbożą coś, bo wiadomo kto ma już coś ha to wie żę sporo go dopłaty utrzymują , na paliwo ma ,na nawóz też i na opryski coś styknie :D
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#216 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 11:07

Prognozy cen zbóż 2009 oby bylo tak jak mowisz ale spodziewam sie tego ze ci mniejsi rolnicy masowo zaczna hodowle i spokojnie nadrobia to co produkowalo nie jedno duze gospodarstwo.....obym sie mylil

#217 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 11:21

Prognozy cen zbóż 2009 Ja mysle ze wiele gospodarstw nie wroci juz do produkcji trzody jesli podukowali wczesniej ale tak jak kolega wyzej mówi mozna sie obawiac tego ze duzo mniejszych gospodarstw przerzuci sie na produkcje trzody towaru bedzie pod dostatkiem na rynku i cena znowu spadnie jak zwykle.

A co do zboza to nie wiem dlaczego sprowadzaja towar z zachodniej europy czy on naprawde jest tanszy niz u nas to co np; W Niemczech rolnik dostaje mniej niz 100 euro za tone pszenicy? Jakos mi sie w to nie chce wierzyc. Ale ja nie wiem jakie sa ceny na zachodzie a w tym temacie widocznie tez nikt nie wie :D

Kiedy wkoncu w Polsce cena zbóż sie usytabilizuje i bedzie wynosic tyle ze rolnikowi chociaz troche zacznie sie opłacac produkcja?

#218 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 15:08

Prognozy cen zbóż 2009 ja mysle ze cena bedzie z dwa lata chyba ze bedzie zla zapowiedz przyszlorocznych zniw to wtedy moze cos drgnie do gory.

powracajac do importu to tez mi sie nie chce wierzyc ze taniej wychodzi placic niemieckiemu rolnikowi razy 4 niz wciac od nas

#219 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 15:56

Prognozy cen zbóż 2009 Dlaczego piszecie o niemieckim rolniku, tańsze zboże to raczej Ukraina itp a nawet z innych kontynentów statkami jak cenowo jest tańsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 26 sierpień 2009 - 19:07

Prognozy cen zbóż 2009 wskazuje się konkretny przypadek, gdy się go zna, stąd zapewne ten niemiecki rolnik, na zachodzie ceny rynkowe są zobrazowane na giełdach - np MATIF, podobnie na południu, tylko w Polsce rolnicy nie potrzebują takich narzędzi stąd ze względu na brak informacji ceny zbóż znacznie odbiegają od tych na zachodzie i charakteryzują się znacznym zróżnicowaniem na obszarze kraju, a zgadnijcie kto przechwytuje tę nadwyżkę?