Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rębak do gałęzi ...

206 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 19 styczeń 2014 - 19:20

Rębak do gałęzi ... Do kolegi chamier77 - oczywiście możecie się przejechać i obejżeć jego rębak. Ja byłem - i nie kupiłem. Do tego rębaka trzeba by dokupić bądź posiadać ciągnik ok 100 KM. Jak pisałem wcześniej prezentacje zrobił mi na gałęziach grubości kija od szczotki - no może najgrubsze były grubości trzonka od szpadla. Wszysko ładnie - zrębka ok tz długość ok 8 cm. Ale jak poprosiłem o grubszy towar ok 8-9cm to traktor udusiło (MTZ moc 80KM). Teraz mam walcowy to z 10 cm gałęziami c330 sobie spokojnie radzi - przełożeniew rębaku 2,5:1. U kolegi chamiera77 przełożenia nie ma - slimak kręci sią tak jak przekaźnik.

Podsumowując - rębak chamiera jest ok, ale do pewnej grubości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rębak do gałęzi ... Dzisiaj, 07:20
  •  

#162 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 20:43

Rębak do gałęzi ... Witam,podzielam zdanie kolegi czwarty rębak ślimakowy to super maszyna i nie prawda że 8cm udusi ciągnik 80KM ja mój kupiłem używany i jest z firmy EKO-TECH z Biskupca swego czasu napędzał go Zetor 6045 i szło aż miło,a najlepszą sprawą w tym rębaku jest to że bezproblemowo wciąga gałęzie nawet z licznymi odgałęzieniami,rosochami po prostu podający nie zastanawia się czy dany konar pójdzie czy się zablokuje,więc jeżeli ktoś nie chce wręcz popychać gałęzi w rębak to naprawdę polecam,dodałem zdjęcie z cięcia brzozy do galerii maszyny leśne http://www.agrofoto....-maszyny-lesne/

#163 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 21:31

Rębak do gałęzi ... panowie a takie pytanie czy nie dalo by rade przerobic mlynka srutownika na taki rebak galezie by byly cienkei w nim ciete jest to młynek na kamienie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Rębaki: jak o nie dbać? zobacz »

•  

#164 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:37

Rębak do gałęzi ... do KOSTEK12 - że udusi gałaź 8-9 cm traktor 80KM to niestety prawda ale w tym konkretnym przypadku jaki omawiam - a dlaczego - rębak kolegi o którym mowa posiada ślinak walcowy a nie stożkowy tak jak to ma np rębak PIRANIA. Ten rębak walcowy miał sporo zwoji ok 12 do 15 - nie pamiętam dokładnie oraz niewielki kąt podawania gałęzi. Efekt taki ze jak grubsza gałąź była podana slimak użynał ten materiał kilkoma zwojami na raz. Tarcie wtedy się kumuluje. W tym konkretnym porzypadku gdyby było koło zamachowe myślę że problem po części byłby rozwiązany - ewentualnie przełożenie np 1:4.
Ja tam byłem i oglądałem to dzieło - po obejrzeniu filmików byłem wnebowzięty - zrębka duża, załadunek na przyczepę, w miarę prosta konstrukcja. Natomiast po oblędzinach - mało prrecyzyjnie wykonany element tnący (metoda garażowa), brak koła zamachoewgo i możliwości jego montażu bez większych ingerenci w konstrukcję, obudowa wirnika spawana (w razie urwania się łapy wirnika lub zapchania nie ma dostępu.
Ale na pewno pomysł dobry, cena przystępna, ale nie zaspokajał moich potrzeb

W mojej gminie w komunalce mają rębak PIRANIA - jest to konstrujcja z krótkim ślimakiem stożkowym. Ślimaczek jest krótki za nim łopaty wirnika i koło zamachowe. Fajny mały rębaczek z wyrzutem napędzany traktorem ok 60KM. Na rowach tną piłami bądź kosami zakrzaczenia, a rębakiem pozbywają się gałęzi kierując zrębkę w rów.

Miałem nawet na takie coś ochotę ale jest zawsze jakieś ale:
-cena - 8000 netto - jak dla mnie trochę dużo
-zbyt mała zrębka ok 4 cm(zależne jaki slimak wybierzesz) - kłopoty przy suszeniu (mój walcowy tnie od 8-15cm)
-pirania ma nisko rurę wyrzutu zrębek - nie wiem, ale miałby pewnie problem z załadunkiem na wiekszą przyczepę

#165 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 20 styczeń 2014 - 22:01

Rębak do gałęzi ... Ja od ładnych kliku lat opalam tylko drewnem i zrębkami pozyskiwanymi czeską piranią. jestem z niej bardzo zadowolony- prosta i niezawodna maszyna, bezproblemowo wrzuca zrębki wysoko na przyczepę.

http://jarekstryszaw...a.pl/rebak.html

#166 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 22:19

Rębak do gałęzi ... Jeżeli chodzi o rębak to tylko z napędem hydraulicznym z możliwościom stopowania walców podających i wstecznym biegiem.Kolega posiada taki rębak to średnicy klocki ursusem c 360 rąbie tylko taki jak jego rębak kosztuję tylko 39 tyś zł.Nastawiony jest na pozyskiwanie zrębki.

#167 Share polk5

polk5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 12:52

Rębak do gałęzi ... Witam !
Czytam o tych rębakach i podziwiam pomysłowość.
Ja tnę gałęzie świerze do 8cm gubości i suche do 7cm grubości. Gatunek drzewa nie ma znaczenia. Tnę od ok 15 lat sieczkarnią Z-305 . Zostawiłem tylko dwa noże. długośc zrąbka to ok 5 cm. Ciągnik c328 i obroty 1600. Wydajnośc to ok 5 m sześciennych na godzinę w dwie osoby. Sieczkarnia była stara kupiona ze złomu za cenę złomu. W okolicy kilka osób tak zrobiło i wszystkim sprawuje się dobrze. Zbierałem też gałęzie z pokosu (porzeczka) z przystawką do trawy ale to już c360 bo ciapek był za szybki i za słaby. Genialna sprawa. Opał prawie za darmo.

#168 Share mireek111

mireek111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,pszczelarstwo, inne....

Napisany 26 sierpień 2014 - 10:45

Rębak do gałęzi ... Witam, jaki kupić wałek napędzający rębak , grubość ciętych gałęzi do około 6 cm , czy taki wystarczy ? http://olx.pl/oferta...html#9202ffe607

#169 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:28

Rębak do gałęzi ... Powinien wytrzymać bo te z rurek za słabe

#170 Share mireek111

mireek111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,pszczelarstwo, inne....

Napisany 07 wrzesień 2014 - 09:20

Rębak do gałęzi ...

Podpowiedzcie mi co zrobiłem żle rębak nie wyrzuca zrębki, zapycha się na wyjściu z bębna, i nic rurą nie leci.Rura nie mała średnica 200mm długa na metr poziomo.

Edytowany przez mireek111, 14 październik 2014 - 17:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 październik 2014 - 22:03

Rębak do gałęzi ...

Jeśli robisz rębak tak jak udostępniasz zdjęcia to nic dziwnego że nie działa :-)

#172 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 27 październik 2014 - 12:08

Rębak do gałęzi ...

panowie polecicie kogoś kto solidnie wykona rębak, średnica ciętego materiału do 6cm, wyrzut na przyczepę, z okolic łódzkie/mazowieckie???

#173 Share JarekZawadzki

JarekZawadzki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 19:33

Rębak do gałęzi ...

co myślicie o Rębaku do gałęzi GR-110

#174 Share lukaszolawa

lukaszolawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 19:11

Rębak do gałęzi ...

To jest tańsza wersja http://allegro.pl/ok...4816981925.html

Ktoś takie coś posiada  bo zastanawiam sie nad kupnem ?

#175 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 19:39

Rębak do gałęzi ...

Cześć potrzebuje takiego rębaka/schredera jak w linku ponizej. Wiecie kto to wykonuje lub jakies ogłoszenie do kupna lub gdzie to kupic?

www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#176 Share Wrath

Wrath

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 19:50

Rębak do gałęzi ...

http://www.zmprecyzj...der-rf-195.html

#177 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 06:12

Rębak do gałęzi ...

A są inni producenci tego w Polsce bo ten troche za ciezki i za drogi.Szukałem w googlach ale znalazłem jeszcze podobne tylko ze tamten ważył coś w granicach 1 t

www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#178 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 15:52

Rębak do gałęzi ...

A panowie mam co roku do porąbania te dwie trzy przyczepy wałków na jula.pl oglądałem takie małe domowe łuparki hydlauliczne za 600 zł nacisk 4 tony silnik 1,5 kw i 900zł nacisk 6,5 tony silnik 2,2 kw ma ktoś coś podobnego bo te silniczki wydają się słabe ale nacisk tyle ton poradzą sonie z sękami czy tylko czyste proste kawałki

#179 Share Ocelor

Ocelor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:03

Rębak do gałęzi ... Kolega ma rębak teknamotor. Dość solidna i mocna maszyna made in Poland. Widaiałem kilkukrotnie „w akcji” i pełen szacuneczek dla naszej krajowej myśli technicznej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 27 luty 2015 - 11:02

Rębak do gałęzi ...

Jeszcze raz się zapytam czy łuparka z silnikiem 2,2 kw wyglądała dość solidnie pionowa radzi sobie z klocami sękatymi ma ktoś coś takiego zdaje to egzamin czy pozostać przy łuparce ręcznej siekiera