Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rębak do gałęzi ...

206 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 02 lipiec 2013 - 09:12

Rębak do gałęzi ... Kilka słów z mojej strony odnośnie rębaka.
Ja ten temat przerabiam od 5 lat - wtedy to posadziłem ok 0,5 ha wierzby energetycznej. No i pojawił się problem jej rozdrobnienia do takiej postaci by można ją było spalać w piecu.
Na początek z pomocą przyszła sieczkarnia - taka do sieczki. Miała ona 4 noże ale 3 wykręciłem i eksploatowałem ją na jednym. Średnica gałęzi max 6cm świeżej wierzby natomiast długość ok 5-6 cm. No - niby nieźle, ale przy małej zrębce pojawia się problem ze suszeniem gdyż zagrzewa się sterta.
Kolejny krok to zakupienie bądź zrobienie rębaka do gałęzi ok 10 cm i napędzany przez ciągnik.
Chciałem kupić rębak od kolegi z forum (5 strona tego tematu - post z dwoma filmikami), byłem obejrzeć, zrobiliśmy próbę no i .... ....rozczarowanie. Ciągnik napędzający to Mtz (80KM) .Przy gałęziach ok 5 cm nie było problemu, długość zrębki ok 8cm, ale przy podanu gałęzi świeżej o średnicy 9 cm ciągnik się zadusił.
Zainteresowanie padło na zakup rębaka walcowego. Na Youtube reklamuje się gość co takie cuda wykonuje. Kupiłem sam element tnący, prowizorycznie zamontowałem na ramce i do ataku. Efekt 100% zadowolenia. Materiał z którym radzi sobie c330 to ok 10 cm średnicy. 12 cm by przerobić zapinam c360. Zrębka długości 6 do15 cm, hałda usypana na 1,2 m nie zagrzewa się - po prostu same plusy oprócz ceny - kosztuje takie coś ok 4500, ale po oględzinach stwierdzam że zrobienie takiego urządzenia metodą podwórkową jest praktycznie niemożliwa (chodzi mi o precyzję)
https://www.youtube....h?v=JqknQXT7Fzw - to pierwszy film z mojej pracy rębakiem - montaż jak wspomniałem prowizoryczny w celu sprawdzenia jak działa.
Finalnie rębak dostanie własną ramę, pomyślę jeszcze nad kołem zamachowym, no i jakaś metoda załadunku na przyczepę. Dmuchawa raczej odpada ze względu na duże zrębki - bardziej skłaniam się do podajnika łańcuchowego, no i mam nadzieję jeszcze w tym roku taką konstrukcję zrobię no i Wam przedstawię.

Edytowany przez Mareczek78, 02 lipiec 2013 - 09:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rębak do gałęzi ... Dzisiaj, 11:06
  •  

#142 Share ramzeus

ramzeus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 00:40

Rębak do gałęzi ... Witam budowniczych rębaków. Tu: jest link do filmiku z pracy mojego rębaka. Tnie gałązki do 15cm. Wielkość zrębki t ok 2cm

#143 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 18:01

Rębak do gałęzi ... Witam wide ze z okolic Kola Jestes,a dokladniej skad?ja z okolic Sompolna.Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Rębaki: jak o nie dbać? zobacz »

•  

#144 Share najdi

najdi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 18:06

Rębak do gałęzi ... witam!!!
szykuje sie do zrobienia rębaka walcowego i mam takie pytanie czy na wałki wystarczy pręt 80mm?

#145 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 20:03

Rębak do gałęzi ... Nie znam sie na rebakach ale...fi 80 to jest 8 cm.takze powinno spokojnie wystarczyc
.

#146 Share najdi

najdi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 10:34

Rębak do gałęzi ... pytam dlatego że mam rysunki modelu rojek i tam wałki są zrobione z pręta 110 mm. Ja dysponuję prętem 80 mm i che sie upewnić czy to nie za mało? dodam że mój rębak będzie ciął gałęzie maks 5cm.

#147 Share ramzeus

ramzeus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 09:12

Rębak do gałęzi ... @zbyszkoWlkp
Jestem z okolic Rzeszowa.

@najdi
W moim rębaki wałek jest fi65, na łożyskach fi60.

#148 Share Jarek62

Jarek62

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 15:01

Rębak do gałęzi ... Jestem zainteresowany rębakiem walcowym

jestem na etapie wyboru rodzaju rębaka.przestudiowałem wszystkie posty. wersja która przedstawił mareczek 78 jest moim zdaniem najciekawsza.tylko nurtują mnie pytania średnica wałków roboczych,orientacyjny kąt nachylenia noża do osi wałka,grubość, szerokość i wysokość noży.Mając znajomego emeryta tok-frezera z maszynami Możliwe że można znacznie obni.zyć koszt wykonania.
Mareczek 78 jeśli to możliwe proszę o odpowiedż.

najdi piszesz czy wał fi 80 wystarczy. oczywiście że tak.zrębki będa krótsze.widziałem na you tube filmik.dawał sobie świetnie rade .tak,,na oko,,wał roboczy miał 80mm.filmik chyba słowacki ,,sekalec lesa,,
posiadam rys. wału roboczego fi 110 ale mam co do niego wątpliwości.czy mógłbyś przedstawić swoją wersję (rysunek)tego elementu?

Nie pisz posta pod postem. Połączone

#149 Share nerdy111

nerdy111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 21:36

Rębak do gałęzi ... witam!

Miał ktoś do czynienia z rębakami firmy Stiler? (http://rebaki.pl) interesuje mnie rębak do c-360 do cięcia gałęzi max 100-120mm i waham sie między tarczowym a walcowym no i producentem oczywiście... rębaki firmy stiler wyglądają dość solidnie i wcale nie są najdroższe... tylko jak zdają egzamin w praktyce? wiecie coś o nich? bo w necie prócz filmików nie ma nic... :/

#150 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 17:49

Rębak do gałęzi ... Witam Wszystkich.Chce kupic rebak,tylko niewiem ktory.Co sadzicie o tych? http://tablica.pl/of...c8-ID41RMP.html http://tablica.pl/of...zow-IDX7ZH.html http://tablica.pl/of...zi-ID4r2qP.html
Zalezy mi na tym aby galezie cial do 10cm Mam laki przy lesie i wiadomo sa i rowy a w rowach od h*ja wierzby i na dodatek tak sie rozrosla ze szok...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share czwarty

czwarty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 18:28

Rębak do gałęzi ... Witam przerabiałem to już wiec ci doradzę rębak śrubowy/ślimakowy my kupiliśmy od gościa eko-tech stanclewo lepiej dołóż kasy naprawdę nie będziesz żałował super prosta maszyna rąbie do 12 cm średnicy ....testowaliśmy wierzbę i sosnę poszła 15cm {zrębka dość gruba paczka zapałek/paczka papierosów nie pleśnieje jak sieczka z tarczowych i nie tak nastroszona jak z walcowych... TA Z ŚRUBOWEGO IDEALNA } na ciągniku 80km.....baja wcześniej w budowę innej maszyny wydaliśmy 2 tysiaki i poszła w odstawkę ....ta naprawdę robi furorę ...jak co to pytaj.... hejka...będziemy "rąbać" za kilka dni to wstawię film HD ten na stronie producenta troszkę odbiegają jakością wizualna heheheh

Edytowany przez czwarty, 25 grudzień 2013 - 18:36.

#152 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 20:36

Rębak do gałęzi ... A może ktoś wyjaśnić czy bębnowe są dobre czy złe bo potrzeba mi rębaka żeby ciął tak do 10cm max i żeby był tani i testowałem walcowy to na mokrych i cienkich gałązkach słaby efekt a bębnowego nikt nie ma.

#153 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 16:01

Rębak do gałęzi ... http://www.ceneo.pl/20059022#tab=spec
a co sadzicie o tym czyms?.Szukam porownuje iwszystkie dobre...tylko ta cena hehe

#154 Share czwarty

czwarty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 20:09

Rębak do gałęzi ... walcowe moim zdaniem na suche kruche gałązki..... olcha sosna .... nie nastroszone na końcach
tarczowe nie radzą sobie z mokra długą wierzbą....używaliśmy

Rębak Skorpion 120 S

nie radził sobie ze świerkami....może słabo tak na 3
śrubowy/ślimakowy wierzba sosna do 15cm średnicy dawał rade, świerki jodła (choinki) chrupał aż miło ...

#155 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 17:43

Rębak do gałęzi ... Masz Kolego namiary na jakis rebak slimakowy co bym mogl porownac?taki do 10cm.zeby chrupal

#156 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 22:05

Rębak do gałęzi ...

Witam przerabiałem to już wiec ci doradzę rębak śrubowy/ślimakowy my kupiliśmy od gościa eko-tech stanclewo lepiej dołóż kasy naprawdę nie będziesz żałował super prosta maszyna rąbie do 12 cm średnicy ....testowaliśmy wierzbę i sosnę poszła 15cm {zrębka dość gruba paczka zapałek/paczka papierosów nie pleśnieje jak sieczka z tarczowych i nie tak nastroszona jak z walcowych... TA Z ŚRUBOWEGO IDEALNA } na ciągniku 80km.....baja wcześniej w budowę innej maszyny wydaliśmy 2 tysiaki i poszła w odstawkę ....ta naprawdę robi furorę ...jak co to pytaj.... hejka...będziemy "rąbać" za kilka dni to wstawię film HD ten na stronie producenta troszkę odbiegają jakością wizualna heheheh

http://www.youtube.com/watch?v=PNWe86Om0us

jeżeli się nie mylę to mój rębak działa na tej samej zasadzie mam opisane w moim poście nr 62

Edytowany przez kamis, 01 styczeń 2014 - 22:13.

#157 Share chamier77

chamier77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 23:53

Rębak do gałęzi ... zbyszkoWlkp najlepszy rębak ślimakowy do (smieci)nie wstydzi sie zadnego gatunku drzewa.Co do średnicy ciętego drzewa karzdy producent podaje co innego a praktyce wychodzi inaczej .Filmik pokazuje przed modernizacja rebaka.http://www.youtube.com/watch?v=O5Oc6PJ8Ncg najlepiej zadzwonic pod nr.669 950 880 udziele więcej iformacji.

Edytowany przez chamier77, 21 styczeń 2014 - 22:48.

#158 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 10:21

Rębak do gałęzi ... Chamier77 ;) Wiesz gdzie jest Lichen?wlasnie ja 10km.od Lichenia mieszkam hehe i na Kaszuby mam od h*ja kilometrow.Pomysle nad ta wyprawa ale to latem moze sie wybiore do Ciebie.Pozdrawiam.

#159 Share chamier77

chamier77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 22:46

Rębak do gałęzi ... zbyszkoWlkp zapraszam będziesz miał okazje zobaczyć morze bałtyckie odemie to tylko 75km.przyczepke z rębakem zostaw i jedz do Ustki wracając zaczep i do domu.

Edytowany przez chamier77, 21 styczeń 2014 - 22:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share zbyszkoWlkp

zbyszkoWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 20:38

Rębak do gałęzi ... W Ustce to moj wuja ryby lowi wiec morza to ja mam po dziurki w nosie hehe.W gory chce jechac tylko jeszcze nie wiem kiedy.Juz ze trzy lata jade i jade i jade...i d*pa z wyjazdu...Pozdrawiam.