Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rębak do gałęzi ...

206 odpowiedzi na ten temat

#81 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 16 październik 2011 - 14:30

Rębak do gałęzi ... Do tego z podawaniem ręcznym gałęzie musisz wpychać ;[ , w pozostałych wystarczy popchnięcie gałęzi tak by maszyna sama złapała, dalej sama ciągnie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rębak do gałęzi ... Dzisiaj, 22:48
  •  

#82 Share gejc76

gejc76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 październik 2011 - 17:05

Rębak do gałęzi ... Z wyglądu fajny ten rozdrabniacz i pieniądze takie nawet względne ,a ciekawe jak się spisuje w pracy wydajność itd.Posiada ktoś takie cudo ,warto w to inwestować czy szukać coś konkretniejszego (zaznaczam że potrzebuje do własnych potrzeb )pozdrawiam

#83 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 29 październik 2011 - 19:40

Rębak do gałęzi ...

Do tego z podawaniem ręcznym gałęzie musisz wpychać ;[ , w pozostałych wystarczy popchnięcie gałęzi tak by maszyna sama złapała, dalej sama ciągnie.

Gorzej jak za rękę :huh:
Oni różnią się tylko podawaniem? Bo jeżeli tak to chyba nie warto płacić 4000zł więcej bo niewiele dołożyć i można kupić drugi rębak. :mellow:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Rębaki: jak o nie dbać? zobacz »

•  

#84 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 październik 2011 - 20:16

Rębak do gałęzi ... Chyba lepiej bo mniej trzeba uważać bo bezpieczniej. Jak sam rębak wciąga gałęzie.

#85 Share typoli

typoli

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 22:33

Rębak do gałęzi ... Witam
Mam czy z ktoś z was się orientuje jak może być zrobiony wyrzut zrębek w tym rębaku http://www.youtube.c...?v=tjSNupEKULU. Może ktoś z was posiada taki rębak.

#86 Share pelcu3

pelcu3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 12:11

Rębak do gałęzi ...

Witam
Super sprawa. A z czego masz wykonane noże tnące?

Z resora od samochody dostawczego.

#87 Share greg73

greg73

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:29

Rębak do gałęzi ... Mój rębak

Edytowany przez MAT912, 29 marzec 2012 - 10:27.

#88 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:25

Rębak do gałęzi ... Miał być link?

#89 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:52

Rębak do gałęzi ... Witam!
Mam pytanie,ktoś może próbował zrobić rębak podobny do przedstawionego w poście 58 tego tematu.Widziałem coś podobnego lecz nie docinało i ślimak zrobiony "na oko" trochę zapychał się na świeżych gałęziach, suche szły dobrze.Takie rozwiązanie w rębaku nie szkodzi skrzyni traktora,potrzebuje mniej mocy,łatwo zrobić wyrzut zrębki na przyczepę i można dać spore obroty na ślimak to idzie dość szybko.Jest problem z wykonaniem ślimaka,rysunek i pomysł wykonania przez amatora.Może kto z was wie gdzie taki ślimak kupić albo jak wykonać?

#90 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 13:36

Rębak do gałęzi ... U producenta rębaków ślimakowych, za 2k z wałem i łożyskami, 2 rodzaje, w firmie nawijającej ślimaki, wstęga z płaskownika 12 długości 80cmm, za ok 800zł, ewentualnie można spróbować nawijać i spawać z prętów 10-12 mm. Możesz też skontaktować sie z kolegą który pisał , że robi taki rębak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 18:40

Rębak do gałęzi ... Może masz namiary na firmę skoro podajesz ceny (możesz wrzucić),nikt chyba na forum nie pisał że robi taki albo nie doczytałem.

#92 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 00:40

Rębak do gałęzi ... Namiarów na firmę obecnie nie mam. Dzwoniłem do nich na wakacje i po usłyszeniu ceny pozbyłem się ochoty na taki rębak i namiarów do nich. Pytaj wujka gogla. Zapytaj kolege Kamis na temat wykonania ślimaka. Żeby nie było nieporozumień dodam, że ślimak o którym mowie ma stałą średnicę.

#93 Share rysss

rysss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:12

Rębak do gałęzi ... Witam Robimy rębak według projektu ze strony internetowej ................ .Gość przysłał rysunki ale takie ubogie dużo nieścisłości.Rysunki tokarzowi musieliśmy robić od nowa . Jesteśmy w trakcie dorabiania części i poszczególnych elementów .Rębak ma być do ciągnika.Jeszcze nie wiem ile będzie kosztować . . Pozdrawiam.........

#94 Share heniek56

heniek56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 13:06

Rębak do gałęzi ... Witam,

Bardzo zaciekawiła mnie Pana konstrukcja rębaka.
Sam chciałbym zbudować podobny . Czy jest możliwość skontaktowania się z Panem telefonicznie w celu uzyskania dodatkowych informacji? mój e-mail henrykrossa@wp.pl

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Witam

AD1 kola ciężko powiedzieć od jakiej maszyny ... kupione na zlomie i przetoczone na szerokosc ok 20mm, srednica jakies 200mm . W zasadzie srednica moze byc dowolna o ile bedzie taka sama dla obu kol. Trzeba tylko pamietasz ze im mniejsza srednica tym sily na zebach beda wieksze.
Kola sa ze staliwa ...

AD2 T-25 ;-)

AD3 Moze w okresie Bozego Narodzenia wybierzemy sie z rebakiem po galezie i wtedy bedzie film. Jak narazie nie ma sensu tego wyciagac tylko dla filmu ...

Jedna rzecz tylko zostala skopana w tym rebaku - sama konstrukcja jest za slaba zeby z tylu zapinac do niego np woz czy mala przycze a majac jeden traktor moze byc to nieco uciazliwe.

pozdr

Witam,

Bardzo zaciekawiła mnie Pana konstrukcja rębaka.
Sam chciałbym zbudować podobny . Czy jest możliwość skontaktowania się z Panem telefonicznie w celu uzyskania dodatkowych informacji? mój e-mail henrykrossa@wp.pl

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

#95 Share chamier77

chamier77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 08:45

Rębak do gałęzi ... Sam wciąga i pobiera wyrzut na 4strony,zaczep do podczepienia przyczepy ,podczepiany i napęd od traktora ,waga.,około320kg. grubość cięcia do 12cm.zależności od mocy traktora,system ślimakowy ,możliwość zrobienia całego lub samego ślimaka z wałem, interesuje więcej informacji na tel.669950880 - praca Rębaka

#96 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 09:24

Rębak do gałęzi ... Jaka cena?

#97 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:19

Rębak do gałęzi ... Jaka cena za sam ślimak. Wykonany z przeciętych kółek?
[

#98 Share chamier77

chamier77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 22:25

Rębak do gałęzi ... można tak jak inni pokazują spróchniałe i suche co ???? jeżeli ktoś złe przygotuje gałęzie nie myśli i tnie jak popadnie to czami tak bywa najlepiej jak Ozimek ma tak co najmniej 20-30cm bez gałęzi odrostu żeby załapał. Spróbujcie zobaczyć gdzie tną gałęzie od drzew owocowych np.jabłonie tyle co pamiętam ta są śliwki czerwone dziczki. Co do konstrukcji to są rożne rozwiązania zaleta tego jest tania konstrukcja i nie zawodna ,tania w utrzymaniu niema przekładni i hydrauliki która nie jest tania w naprawach. Co do grubości Prz uziomu ma grubość np.8cm to grubość gałęzi później jest o wiele więcej bo gałązki sumuj to wyjdzie dwa razy więcej jeżeli ktoś miał do czynienia to wie. Co do wydajności zależy od czynników -jakie gałęzie,kto wpuszcza 1cz 2 osoby,czy ktoś podaje gałęzie i zbiera , donosi z dala oraz organizacji pracy

#99 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 22:32

Rębak do gałęzi ... Po co 2 takie same posty w podobnych tematach?
My o ceny pytamy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share chamier77

chamier77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 07:42

Rębak do gałęzi ... jeżeli kogoś taki rębak interesuje to na pewno się dogadamy do ceny wal ślimakowy warzy okolu 45kg plus wirnik 50kg {wirnik zrobiony na wzór dmuchawy do siana grubość blachy 8mm a ślimak , krążki 12mm } nie wiem co ciebie interesuje komplet bo one są ze sobą skręcone śrubami i razem pracują jako jeden wał cena rębaka to około 3500zl , każdy sprawdzony przy kliencie i na pewno się dogadamy tel. kontaktowy 669 950 880 a co do wału to dzwon zrobię