kml22

Rębak do gałęzi ...

Polecane posty

Założyłem z powrotem te 2 noże co zdjąłem na początku. Z 4ma nożami jest o wiele lepiej niż z 2ma.  Bo krótsza zrębka mniej miejsca zajmuje w big bagu i łatwiej ją wrzucić widłami do piwnicy a potem szuflą do pieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpiszcie sobie scyzor SAM w wyszukiwarce Google i zobaczcie jak to mój tata zrobił. Mamy też kanał na YouTube gdzie są filmy rębaków domowej produkcji.


www.scyzorsam.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekfarma    2

Witam ,nie zakładam nowego tematu podepne się pod temat drzewny ,mam solidny wałek na pile krajzega ,jednak ma wadę oś pod tarczę piły to 40 mm a takiej piły tarczy nie mogę dostać są 30 mm,mam piły o otworze większym daje pierścienie i ok tylko piły już do wywalenia , kupić nowy wał przeróbka mocowania koszt co najmniej 300zł ,czy jest możliwość powiększenia otworu w tarczy piły ,ślusarz zrobi to koszt też byłby ,najwięcej roboty to rozebrać wał i zawieżc do utoczenia i zrobienia gwintu ,czy kupić nowy wał plus tarcza i ok 500 zł wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Jaką tą tarczę chcesz kupić? Zwykła blaszana czy widia? Otwór bez najmniejszego problemu dopasujesz a jeśli nie możesz w okolicy kupić to szukaj zakładu z elektroerozyjną wycinarką drutową lub dobrym laserem ( nie mocnym a precyzyjnym ). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Możesz otwór ręcznie rozszlifować kamieniem lub frezem trzpieniowym. Musisz otwór dobrze wytrasować i zrobisz to z dokładnością do dychy jak się przyłożysz do pięciu setek bez najmniejszego problemu.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Ręcznie to zrobi sobie lub komuś krzywdę. Wiesz ile to 0,05 mm? Przeciętny włos ludzki ma ok 0,1 mm wiec powodzenia w ręcznym szlifowaniu nie wspominając już o współosiowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Opowiadasz głupoty. Pasujemy płaskie powierzchnie i otwory cylindryczne u głębokości do 50mm  z dokładnością do 0,02 mm bez największego problemu ręcznie. 

na pile 05 mm to śmiech po pierwszym ręcznym ostrzeniu różnice w wyważeniu są jeszcze większe. Bez najmniejszego problemu da się to zrobić choć osobiście wolał bym przerobić wałek na fi 30 bo do niego będzie już bez kombinowania pasowała każda piła.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekfarma    2

Dzięki chłopaki za odpowiedzi ,byłem dzisiaj na rynku i kupiłem porządny wałek i tarczę blaszaną grubą średnica 40 cm chciał 300 zł kupiłem za 270 zł ,pozostało z pół dnia dopasować do mojej krajzegi a wałek z niej wystawić za 50 zł na olx jest bardzo masywny nie do zajechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grybek3    31

witam. zrobilem rebak do galezi i chcialem poznac opinie.
zdjecia troche zle wyszly. na tel mam dobre.

post-149849-0-54393600-1506273016_thumb.jpg

post-149849-0-60948100-1506350996_thumb.jpg

post-149849-0-45599200-1506351006_thumb.jpg

post-149849-0-27972400-1506351019_thumb.jpg

Edytowano przez grybek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Trochę dziwaczne rozwiązanie z tym wentylatorem, a reszta to jakie opinie? Po osłonach nikt nic nie oceni, nie wiedząc jak z jakością wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grybek3    31

jutro dodam zdjecia jak beben tnacy zrobiony. firmówka to to nie jest. 


myslalem ze z wentylatorem trochę lepiej będzie wyrzucać. ale on jest nie potrzebny a nie chce mi się go zdjąć.  na bebnie dalem dodatkowe łopaty żeby lepiej wyrzucalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Zrobiłem rębak (kupiłem zespół tnący) reszte zrobiłem sam i słabo wyrzuca , musi ciągnik chodzic na wysokich obrotach wtedy jest ok, jakie masz wymiary kół pasowych? dospawałem  blachy to jest coś lepiej ale i tak słabo.

post-14290-0-60048600-1506315529_thumb.jpg

post-14290-0-25938900-1506315545_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

kolo dolne ma 57cm a gorne ma 15cm.

moje dolne ma 28 a górne 12cm, jakim ciągnikiem go napędzasz i jak sobie radzi ? ten co kupowałem u niego bęben mówił zeby takie przełożenie zastosowac  , ale troche za małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grybek3    31

c-360. najlepiej przez 5 bieg. wtedy ciagnik pracuje na 800 obrotow.
c-360. najlepiej przez 5 bieg. wtedy ciagnik pracuje na 800 obrotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panol    1

No i ja nastepny, w kolejce o doswiadczenia z pierwszej reki. Mam gospodarstwo na ktorym sa hektary samosiewow 10cio-15toletnich drzewa: brzozy, sosny, graby, wierzby - 80% tego jednopienne ale i czesc to rozkrzewiona. Mowimy o tysiacach drzew o srednicy od 5cm do 20cm i wysokosci pewnikiem do 15m. Jak trzeba to moge dodac jeszcze takich pol nastepne grube hektary.  Z jednej strony mam gospodarstwo rolne i tym sie powinienem zajmowac w pierwszej kolejnosci a z drugiej strony ze wzgledu na okolicznosci (w co juz nie bede wnikal) musze sie zajac tym samosiewem samemu.  Chcielismy te wszystkie drzewa wyciagac ladowarka Manitou bo mamy cos takiego ale troche szkoda tego drewna i wokol naszych pol beda gory drzew wyzsze niz wiatraki:) no i moze taki rebak ma sens. Tym bardziej ze grubego drzewa o srednicy 10-20cm jest duzo. Ale plan minimum to powiedzmy 5000 drzew samosiewu....No i pytania: 

- rozwazam zakup takiego rebak RP200 (jest to profesjonalna wersja modelu o jeden stopien wiekszy niz R150. Czy myslicie, ze jest to logiczne rozwiazanie? Nawet jakbym to odpuscil po tych 5000 drzew to wlasciwie wyszedlbym na swoje...moze:) - to taki wariant pesymistyczny bo jestem asekurantem. Ale jakby to mialo rzeczywiscie ekonomiczny sens to mialbym ogromne zapotrzebowanie na uslugi, i sam moglbym dobrac takich pol x5

- samosiewy to drzewa z galeziami, patrzac jak rabie same pienki to fajnie wyglada, ale co z galeziami....moze jednak inny sprzet potrzebny....z drugiej strony na klody 25cm o grubosci 15cm pewnikiem mialbym zbyt. i moze jakas cene...bo ludzie tym chca palic w domu.

Liczylbym na porade wlasciciela tego R150 i kogos kto siedzi w temacie korczowania samosiewow i sprzetu....moze w ogole sobie darowac i robic te gory drzew. wyciagnietych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Jeśli mowa o dużej ilości to zastanów się ile taki rębak wytrzyma. Wg. mnie to większy problem będziesz miał z korzeniami i drobnymi gałęziami które nie będą dawać się tego typu rębakowi. Takie zrębki zajmują dużo miejsca, lepiej grubsze pociąć na metry a drobne w zrębki tylko innego typu. Pogadaj z jakimś pośrednikiem lub firmą która robi płyty do mebli lub osb, może byliby zainteresowani ( wtedy odbiorą sami metry i po sprawie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez sylweks44
      witam chciałbym zrobić rębak do gałęzi przystosowany pod napęd z ciągnika, jednak że nie jestem nadzwyczaj zdolny jak inni (niestety) to mam problem z nożem. moje pytanie jest następujące; czy ktoś mógłby zrobić noże osadzone już na wałku z uchwytami, gotowy do założenia ? oczywiście odpłatnie
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez Marecki2922
      Witam , panowie mam prasę taką jak na zdjęciu i czeka ją już raczej tylko złom może przy odrobinie szczęścia znajdzie się jakiś kupiec ze wschodu , ale do rzeczy mam może trochę szalony pomysł ale może się udać otóż jak by zrobić z tej prasy rębak, drewno mógłby podawać nawet oryginalny podajnik ten poprzeczny a tłok raczej by poradził z drewnem o grubości do 10 cm . Co wy na to?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Chciałbym kupić sprzęgło przeciążeniowe do rębaka. Producent podaje, że zalecana moc ciągnika powinna wynosić 35kM i sprzęgło przeciążeniowe powinno mieć wartość 1000Nm. Na forum znalazłem temat w jaki sposób można wyliczyć wartość w Nm wałka wom w ciągniku. I w moim przypadku wychodzi tak:
      W ciągniku maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 160Nm przy 1500obr/min.
      I teraz 1500:540=2,77
      160x2,77=443Nm Tyle wynosi u mnie w ciągniku moment obrotowy wałka WOM.
      Czyli, żeby nie uszkodzić czegoś w ciągniku powinienem zastosować sprzęgło wom o wartości mniejszej niż 443Nm ? Bo jak wstawię sprzęgło 1000Nm to ciągnik po prostu zdechnie, ponieważ nie będzie miał takiej siły, żeby zadziałało sprzęgło ? 
      Mam zamiar kupić sprzęgło przeciążeniowe cierne, myślę, że to by był najlepszy wybór. Czekam na odpowiedź kogoś kto się w tym orientuje.
      A obliczenia wziąłem z tego tematu:
       
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Niedaleko mnie jest na sprzedaz Same Corsaro 70 chlodzony powietrzem.
      Rok temu mial kompletny remont silnika. Niby ma wsadzone wieksze tloki od 90konego. Jest to mozliwe?
      Pozatym wszystko sprawne z kabina bez przedniego napedu zarejestrowany i oplacony.
      Opony przod 70%, tyl 40%.
      Caly odmalowany.
      Ile orientacyjnie moze byc warty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj