kml22

Rębak do gałęzi ...

Polecane posty

kml22    0

Witam ! !

 

 

Z racji tego iż posiadam dużo drzewa typu jakieś gałązki. Myślałem właśnie nad tym urządzeniem.

 

Koszty nowego badz w miare fajnego uzywanego sa spore, więc nie bardzo mi sie to oplaca.

 

Stad pytanie czy ktos kiedys konstruowal samodzielnie takego rębaka pod WOM lub ma pomysl jak to zrobic ? Wszystkie pomylsy i sugestie mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Mój wujek na takiego rębaka zrobionego z sieczkarni do kukurydzy.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że z "orkanu" można zrobić Rębak do gałęzi sąsiad kopił robionego do ciągnika na WOM za 3,5tyś jak ktoś ma dużo gałęzi to warto <_<.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

mój kumpel robi takie rzeczy. A inny mówi że z sieczkarni można tez zrobić tylko trzeba mocniejszy ciągnik i gotowe <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Mój wujek do tego z sieczkarni zapina t-25 i tnie gałęzie o średnicy do 8 cm


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

ja ciąłem sieczkarnią Kemper sprinter. szło całkiem nieźle ale gałęzie niegrubsze jak 5-8cm maksymalnie. i 2 osoby musiały sobie nieźle pomaczać zeby nadążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Można również to wykonac ze starej sieczkarni to trawy i sieczki dla koni. Będę takową przerabiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My kiedyś mieliśmy przerobione dwie sieczkarnie bodajże Z-305. Dość dobrze nimi szło.

 

A tak poza tematem to takie coś by było dobre <_< . Tylko cena odstrasza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he takim sprzętem to bym wszystko pociął miałem okazje pracować rębakiem z silnikiem Lamborghini ładowałem grube gałęzie i szło dobrze był to rębak ciągany za samochodem taki jakie posiada drogówka na tamte czasy taka zabawka kosztowała 55tyś.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ten rębak co jest na filmiku znalazłem w necie. Nowy przy obecnym kursie kosztuje 700tyś zł + Vat <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

No fajnie 700tys+vat + jakiś lepszy ciągnik do tego też jakieś 700tys+vat, nawet nie drogo wyjdzie <_<


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

to ci się może przydać rębak


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

widzialem rebak zrobiony z sieczkarni z-305. sam posiadam taka maszyne i widze ze bede musial sie pobawic i sprawdzicz czy zadziala


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

To za wczasu wyrzuć ten łańcuch z przenośnika pochyłego. Na ten pierwszy wciągający bęben z grubego płaskownika wytnij porządne zęby i je zamontuj. No i skompletuj sobie kilka zapasowych kos bo lubiły pękać <_< .

 

Te nasze to chyba były 305 bo farba i tabliczki to odpadły z nich kupę lat temu :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Witam - co do rozdrobnienia gałęzi ja używam starej sieczkarni do zielonki. Na rezie jej nie przerabiałem - napęd ma przez pas transmisyjny a napędzana jest przez ciągnik (c328 miały przystawkę z kołem pasowym co napędzało np młocarnie) - przez ciągnik bo mogę regulować sobie obrotami dodając gazu. Ciągnik pracyje na 600 obr.

Mam 35a wierzby energetycznej, więc czymś to muszę pociąć

Na przyszły sezon chcę ją zmodernizować tzn. założyć mocniejsze noże, zawiesić ją na ciągniku i napędzać przez przekaźnik, ale muszę zamontować jakeś sprzęgło przeciążeniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

na tym filmiku

jest nieduży rębak, najlepsze jest to że robi długie zrębki

Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

ja zrobiłem rębaka co tnie gałęzie o średnicy 12 cm a długość zrębków to 8 cm , pocięte gałęzie ładuje na przyczepę za pomocą wirnika. napęd z ciągnika, zapotrzebowanie na moc to około 50 km . koszt to około 2000 zł .lej którym wylatują zrębki z odzysku reszta nowa , może nie wygląda zbyt ciekawie ale działa dobrze nie było czasu na kosmetykę . a teraz jestem w trakcie budowy drugiego robię go dla znajomego zdjęcia dam później

dodaje zdjęcia

zdjcie006s.jpg

zdjcie008k.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Witam wezcie pomozcie mi jka dobrze i tanio z czego zrobic taki rebaczek ???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

Można również to wykonac ze starej sieczkarni to trawy i sieczki dla koni. Będę takową przerabiac...

właśnie ja też tak chce zrobić bo mam sieczkarnie stacjonarną do kuku i tylko stoi ale nie wiem z czego noże założyć bo te mogą być za słabe


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

To jest fenomenalny pomysł!, mam kupę gałęzi w lesie i niepotrzebna sieczkarnie trochę pracy przy tym i opał jest:D


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

ciekawe jakiej grubości gałęzie da się pociąć na tej sieczkarni?? tez mam taką sieczkarnię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

ja zrobiłem rębaka co tnie gałęzie o średnicy 12 cm a długość zrębków to 8 cm , pocięte gałęzie ładuje na przyczepę za pomocą wirnika. napęd z ciągnika, zapotrzebowanie na moc to około 50 km . koszt to około 2000 zł .lej którym wylatują zrębki z odzysku reszta nowa , może nie wygląda zbyt ciekawie ale działa dobrze nie było czasu na kosmetykę . a teraz jestem w trakcie budowy drugiego robię go dla znajomego zdjęcia dam później

dodaje zdjęcia

zdjcie006s.jpg

zdjcie008k.jpg

Mógłbyś napisać coś więcej o tej konstrukcji? Wyglada ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

zrobiłem sobie taki rębak do gałęzi właśnie z starej sieczkarki do sieczki dla koni napęd za pomocą paska klinowego od silnika elektrycznego na razie wystarcza :)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

Mógłbyś napisać coś więcej o tej konstrukcji? Wyglada ciekawie.

co dokładnie cię interesuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez sylweks44
      witam chciałbym zrobić rębak do gałęzi przystosowany pod napęd z ciągnika, jednak że nie jestem nadzwyczaj zdolny jak inni (niestety) to mam problem z nożem. moje pytanie jest następujące; czy ktoś mógłby zrobić noże osadzone już na wałku z uchwytami, gotowy do założenia ? oczywiście odpłatnie
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez Marecki2922
      Witam , panowie mam prasę taką jak na zdjęciu i czeka ją już raczej tylko złom może przy odrobinie szczęścia znajdzie się jakiś kupiec ze wschodu , ale do rzeczy mam może trochę szalony pomysł ale może się udać otóż jak by zrobić z tej prasy rębak, drewno mógłby podawać nawet oryginalny podajnik ten poprzeczny a tłok raczej by poradził z drewnem o grubości do 10 cm . Co wy na to?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Chciałbym kupić sprzęgło przeciążeniowe do rębaka. Producent podaje, że zalecana moc ciągnika powinna wynosić 35kM i sprzęgło przeciążeniowe powinno mieć wartość 1000Nm. Na forum znalazłem temat w jaki sposób można wyliczyć wartość w Nm wałka wom w ciągniku. I w moim przypadku wychodzi tak:
      W ciągniku maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 160Nm przy 1500obr/min.
      I teraz 1500:540=2,77
      160x2,77=443Nm Tyle wynosi u mnie w ciągniku moment obrotowy wałka WOM.
      Czyli, żeby nie uszkodzić czegoś w ciągniku powinienem zastosować sprzęgło wom o wartości mniejszej niż 443Nm ? Bo jak wstawię sprzęgło 1000Nm to ciągnik po prostu zdechnie, ponieważ nie będzie miał takiej siły, żeby zadziałało sprzęgło ? 
      Mam zamiar kupić sprzęgło przeciążeniowe cierne, myślę, że to by był najlepszy wybór. Czekam na odpowiedź kogoś kto się w tym orientuje.
      A obliczenia wziąłem z tego tematu:
       
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Niedaleko mnie jest na sprzedaz Same Corsaro 70 chlodzony powietrzem.
      Rok temu mial kompletny remont silnika. Niby ma wsadzone wieksze tloki od 90konego. Jest to mozliwe?
      Pozatym wszystko sprawne z kabina bez przedniego napedu zarejestrowany i oplacony.
      Opony przod 70%, tyl 40%.
      Caly odmalowany.
      Ile orientacyjnie moze byc warty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj