kml22

Rębak do gałęzi ...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rysss    0

Witam serdecznie ja również samodzielnie zrobiłem rębak z zakupionego projektu zapraszam do obejrzenia zdjęć i komentowania w najbliższym czasie załączę również film pozdrawiam :) Miało być zdjęcie ale nie umiem go wstawić może mi ktoś wytłumaczy jak to zrobić. Pozdrawiam,

Edytowano przez rysss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr3gg    0

Witam pozwole sie dolaczyc to tematu rebak obecnie cos takiego robie piszesz o problemie nie docinania drobnych galazek a masz jakas regulacje nozy bo raczej takiej nie widze ja mysle nad tym zeby jakos to zrobic zeby byly wysowne lekko wczesniej zrobilem dwie sztoki ktore sprzedalem ale o nieco innej budowie mam takie pytanko ja kola zebate mam zeliwne sa masywne beda napedzane trzecim kolem zebatym osadzonym na walku z wyjsciem na podpiecie womu jaj ci sie widzi takie rozwiazanie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysss    0
Napisano (edytowany)

Witam c3aec27668a0092dmc.jpg muj rębak .Tnie gałęzie do 7cm ,koszt budowy koło1500zł Pozdrawiam.c3aec27668a0092dm.jpg

Edytowano przez rysss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Czy z takiej sieczkarni wyjdzie dobry rębak i jakiej średnicy można by było ciąć gałęzie? FD1_9714.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawex9    0

Witam

My zrobilismy rebak ze starej chyba jugosławiańskiej sieczkarnik bębnowej. Gałąki do 7 cm idą bez problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

Witam, jestem zainteresowany rebakiem jak wyżej, mam prośbe do ''czwarty'' daj jakieś fotki albo jakies wymiary i opis wału i noży - mik1@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysss    0

Cześć .Mireek111 myślę że każdy jest iny ten pierwszy robi krótszą zrębkę 2 -5 cm taką jak mój według mnie lepiej wsypać do pieca . Ten drugi robi długie kawałki Wybór należy do ciebie.....Pozdrawiam........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

jak wywiercić a raczej jakim wiertlem otwór w nozu do rębaka ? nóż z resora , nie daje rady podobno był odpuszczony resor jak był robiony nóz ale niemam pewności bo nie daje juz rady , macie jakis sposob? to powiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

jeżeli nie jest odpuszczony należycie to zwykłym wiertłem jest to bardzo ciężkie, ostrzenie co chwila, chłodzenie itp. tych otworów kilka musisz zrobić więc najłatwiej będzie odpuścić, wywiercić , zahartować i na szlifierkę.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hen1ek    0

Rębak dobra rzecz, jednak grubszych gałęzi nie przerobi (przynajmniej wersja z "Młodego Technika" jaka przedstawił kolega ryss)

Dlatego zmajstrowałem stojak do cięcia grubszych kawałków.

Wygodniej i bezpieczniej się tnie, nie trzeba nic nogą przytrzymywać, czy innych akrobacji uskuteczniać ;)

http://www.youtube.com/watch?v=vliokA8cLDQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

Ja do rozdrabniania gałęzi wykorzystuję starą (bodajże 1956 roku) sieczkarnię do kukurydzy,wymieniłem blachy,pomalowałem,tne nia gałęzie o srednicy do 8 cm,chodzi przy niej Massey Ferguson 235.Długość rozdrabniania jest również regulowana.W kompost tne jak najdrobniej (mokra wierzba itp.),lecz na opał jak najdłużej (suche gałęzie jesionowe itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jak wyżej napisałem wykonałem rębak do gałęzi bębnowy średnica bębna 340mm długość noży 250mm długość zrębka ok 6 cm nogi wykonane z profil 50x50 ramka z ceownika 80 blacha na obudowę 4 wykonany bardzo solidnie dodaje kilka fotek jak cos pytać o wszystko i właśnie tu moje pytanko jak sądzicie ile może być wart jak sądzicie ? :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b727065f4dfa5b88.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1057ff6f95e0d90.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0cd17d402a0076ee.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8fce274329eebb49.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/03d107a8d347594b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1d58efbd01a5ddb.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    202

a ile waży ten rębak?


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

to ile jest wart ,to sam powinieneś najlepiej sam wiedzieć,policz ile cie materiał kosztował,ile robota,czy wszystko z nowych podzespołów,oraz najważniejsze jak on sie sprawdza w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem ile dokładnie wazy ale cos koło 200kg jak będzie gotowy to go zwarze wszystko z nowych materiałów koło to małe toczone z możliwością przykręcenia kola zamachowego jeszcze nie używałem go ale na bieżąco będę informował o postępach pracy o wycenę pytam w celu przybliżonego szacunku kosztu po obejrzeniu go może ktoś cos doradzi jak go ukończę powiem ile co kosztowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demien    1

Dokładnie jak kolega wyzej napisal ten wartosci sa cenai rebalki... ja mam w galerii rebalke swojej roboty robi super tak jak chcielismy nie robi przedewszystkim wior tylko klocki po 5-6 cm a czasem nawet troszke krotsze zalezy.... wszystko bylo robione od podstaw po swojemu tak jak noz walek podajacy obudowa itp,,, tylko wpust pod kliny byl robiony na maszynie o i jeszcze lozyska oczywiscie i sprezyny i kola zebate i pasowe i walek do WOM reszta od podstaw wiem ile bym z niego dostal ale nie bede sie tu oglaszal... Ma pare osob org ale nie robia tak ja moj tzn nasz bo to moj i taty .... na mojej galerii jest jeszcze przed modyfikacjami jak cos to pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez sylweks44
      witam chciałbym zrobić rębak do gałęzi przystosowany pod napęd z ciągnika, jednak że nie jestem nadzwyczaj zdolny jak inni (niestety) to mam problem z nożem. moje pytanie jest następujące; czy ktoś mógłby zrobić noże osadzone już na wałku z uchwytami, gotowy do założenia ? oczywiście odpłatnie
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez Marecki2922
      Witam , panowie mam prasę taką jak na zdjęciu i czeka ją już raczej tylko złom może przy odrobinie szczęścia znajdzie się jakiś kupiec ze wschodu , ale do rzeczy mam może trochę szalony pomysł ale może się udać otóż jak by zrobić z tej prasy rębak, drewno mógłby podawać nawet oryginalny podajnik ten poprzeczny a tłok raczej by poradził z drewnem o grubości do 10 cm . Co wy na to?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Chciałbym kupić sprzęgło przeciążeniowe do rębaka. Producent podaje, że zalecana moc ciągnika powinna wynosić 35kM i sprzęgło przeciążeniowe powinno mieć wartość 1000Nm. Na forum znalazłem temat w jaki sposób można wyliczyć wartość w Nm wałka wom w ciągniku. I w moim przypadku wychodzi tak:
      W ciągniku maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 160Nm przy 1500obr/min.
      I teraz 1500:540=2,77
      160x2,77=443Nm Tyle wynosi u mnie w ciągniku moment obrotowy wałka WOM.
      Czyli, żeby nie uszkodzić czegoś w ciągniku powinienem zastosować sprzęgło wom o wartości mniejszej niż 443Nm ? Bo jak wstawię sprzęgło 1000Nm to ciągnik po prostu zdechnie, ponieważ nie będzie miał takiej siły, żeby zadziałało sprzęgło ? 
      Mam zamiar kupić sprzęgło przeciążeniowe cierne, myślę, że to by był najlepszy wybór. Czekam na odpowiedź kogoś kto się w tym orientuje.
      A obliczenia wziąłem z tego tematu:
       
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Niedaleko mnie jest na sprzedaz Same Corsaro 70 chlodzony powietrzem.
      Rok temu mial kompletny remont silnika. Niby ma wsadzone wieksze tloki od 90konego. Jest to mozliwe?
      Pozatym wszystko sprawne z kabina bez przedniego napedu zarejestrowany i oplacony.
      Opony przod 70%, tyl 40%.
      Caly odmalowany.
      Ile orientacyjnie moze byc warty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj