kml22

Rębak do gałęzi ...

Polecane posty

damjan15    0

Też od kilku lat chciałem jakiś kupić tylko cena trochę odstrasza najtańsze ok 5 tyś co jako tako by zdały egzamin, tylko zawsze się zmobilizuję trochę potne na krajzydze resztę porąbię albo spalę ,do ok 2-3 tyś bym dał ,niestety wszystkie kosiarki ,sieczkarki inne starocie poszły na złom i nie mam nic z czego coś bym mógł wyprodukować w miarę tanio choć mam kilka pomysłów na gałęziarkę bo kilku centymetrowe tnę małą łańcuchową ,podoba mi się ta co zrobił pelcu3 na moje potrzeby by starczyła a ile kw masz silnik przy niej bo idzie jak brzytwa na filmiku

 

Lepiej wymyśl swoją koncepcję albo skopiuj od kogoś i wyjdzie taniej i lepiej i będziesz zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2939    1

a nie lepiej jakąś jednożedówke do kukurydzy kupić do remontu? wywalić dzioby a wstawić rynienkę do podawania gałęzi i rębak gotowy:) ewentualnie noże mocniejsze dorobić... aczkolwiek niekoniecznie:)sporo jest ich na allegro a ceny jednożędówek zaczynają się od 1000zł. wystarczy po kombinowac:)

Edytowano przez adam2939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

co do tych rębaków z chin to proponuje zobaczyć na chińskie strony napisać maila do chińczyka odebrać przesyłkę i rębak wyjdzie połowę taniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

A ja polecam rębak który mam w galerii. Ma dobrą wydajność daleki wyrzut i taśmę która sama wciąga gałęzie. Na allegro kiedyś patrzyłem to był za 3tys z silnikiem. To była okazja nawet się nad nim zastanawiałem tyle że mi nie potrzebny a ten w galerii to pożyczony :rolleyes:


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Do tego z podawaniem ręcznym gałęzie musisz wpychać ;[ , w pozostałych wystarczy popchnięcie gałęzi tak by maszyna sama złapała, dalej sama ciągnie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gejc76    0

Z wyglądu fajny ten rozdrabniacz i pieniądze takie nawet względne ,a ciekawe jak się spisuje w pracy wydajność itd.Posiada ktoś takie cudo ,warto w to inwestować czy szukać coś konkretniejszego (zaznaczam że potrzebuje do własnych potrzeb )pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

Do tego z podawaniem ręcznym gałęzie musisz wpychać ;[ , w pozostałych wystarczy popchnięcie gałęzi tak by maszyna sama złapała, dalej sama ciągnie.

Gorzej jak za rękę :huh:

Oni różnią się tylko podawaniem? Bo jeżeli tak to chyba nie warto płacić 4000zł więcej bo niewiele dołożyć i można kupić drugi rębak. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelcu3    0

Witam

Super sprawa. A z czego masz wykonane noże tnące?

Z resora od samochody dostawczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Witam!

Mam pytanie,ktoś może próbował zrobić rębak podobny do przedstawionego w poście 58 tego tematu.Widziałem coś podobnego lecz nie docinało i ślimak zrobiony "na oko" trochę zapychał się na świeżych gałęziach, suche szły dobrze.Takie rozwiązanie w rębaku nie szkodzi skrzyni traktora,potrzebuje mniej mocy,łatwo zrobić wyrzut zrębki na przyczepę i można dać spore obroty na ślimak to idzie dość szybko.Jest problem z wykonaniem ślimaka,rysunek i pomysł wykonania przez amatora.Może kto z was wie gdzie taki ślimak kupić albo jak wykonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

U producenta rębaków ślimakowych, za 2k z wałem i łożyskami, 2 rodzaje, w firmie nawijającej ślimaki, wstęga z płaskownika 12 długości 80cmm, za ok 800zł, ewentualnie można spróbować nawijać i spawać z prętów 10-12 mm. Możesz też skontaktować sie z kolegą który pisał , że robi taki rębak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Może masz namiary na firmę skoro podajesz ceny (możesz wrzucić),nikt chyba na forum nie pisał że robi taki albo nie doczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Namiarów na firmę obecnie nie mam. Dzwoniłem do nich na wakacje i po usłyszeniu ceny pozbyłem się ochoty na taki rębak i namiarów do nich. Pytaj wujka gogla. Zapytaj kolege Kamis na temat wykonania ślimaka. Żeby nie było nieporozumień dodam, że ślimak o którym mowie ma stałą średnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysss    0

Witam Robimy rębak według projektu ze strony internetowej ................ .Gość przysłał rysunki ale takie ubogie dużo nieścisłości.Rysunki tokarzowi musieliśmy robić od nowa . Jesteśmy w trakcie dorabiania części i poszczególnych elementów .Rębak ma być do ciągnika.Jeszcze nie wiem ile będzie kosztować . . Pozdrawiam.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek56    0

Witam,

 

Bardzo zaciekawiła mnie Pana konstrukcja rębaka.

Sam chciałbym zbudować podobny . Czy jest możliwość skontaktowania się z Panem telefonicznie w celu uzyskania dodatkowych informacji? mój e-mail henrykrossa@wp.pl

 

Dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

 

Witam

 

AD1 kola ciężko powiedzieć od jakiej maszyny ... kupione na zlomie i przetoczone na szerokosc ok 20mm, srednica jakies 200mm . W zasadzie srednica moze byc dowolna o ile bedzie taka sama dla obu kol. Trzeba tylko pamietasz ze im mniejsza srednica tym sily na zebach beda wieksze.

Kola sa ze staliwa ...

 

AD2 T-25 ;-)

 

AD3 Moze w okresie Bozego Narodzenia wybierzemy sie z rebakiem po galezie i wtedy bedzie film. Jak narazie nie ma sensu tego wyciagac tylko dla filmu ...

 

Jedna rzecz tylko zostala skopana w tym rebaku - sama konstrukcja jest za slaba zeby z tylu zapinac do niego np woz czy mala przycze a majac jeden traktor moze byc to nieco uciazliwe.

 

pozdr

 

Witam,

 

Bardzo zaciekawiła mnie Pana konstrukcja rębaka.

Sam chciałbym zbudować podobny . Czy jest możliwość skontaktowania się z Panem telefonicznie w celu uzyskania dodatkowych informacji? mój e-mail henrykrossa@wp.pl

 

Dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chamier77    0

Sam wciąga i pobiera wyrzut na 4strony,zaczep do podczepienia przyczepy ,podczepiany i napęd od traktora ,waga.,około320kg. grubość cięcia do 12cm.zależności od mocy traktora,system ślimakowy ,możliwość zrobienia całego lub samego ślimaka z wałem, interesuje więcej informacji na tel.669950880 http://www.youtube.com/watch?v=O5Oc6PJ8Ncg - praca Rębaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chamier77    0

można tak jak inni pokazują spróchniałe i suche co ???? jeżeli ktoś złe przygotuje gałęzie nie myśli i tnie jak popadnie to czami tak bywa najlepiej jak Ozimek ma tak co najmniej 20-30cm bez gałęzi odrostu żeby załapał. Spróbujcie zobaczyć gdzie tną gałęzie od drzew owocowych np.jabłonie tyle co pamiętam ta są śliwki czerwone dziczki. Co do konstrukcji to są rożne rozwiązania zaleta tego jest tania konstrukcja i nie zawodna ,tania w utrzymaniu niema przekładni i hydrauliki która nie jest tania w naprawach. Co do grubości Prz uziomu ma grubość np.8cm to grubość gałęzi później jest o wiele więcej bo gałązki sumuj to wyjdzie dwa razy więcej jeżeli ktoś miał do czynienia to wie. Co do wydajności zależy od czynników -jakie gałęzie,kto wpuszcza 1cz 2 osoby,czy ktoś podaje gałęzie i zbiera , donosi z dala oraz organizacji pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chamier77    0

jeżeli kogoś taki rębak interesuje to na pewno się dogadamy do ceny wal ślimakowy warzy okolu 45kg plus wirnik 50kg {wirnik zrobiony na wzór dmuchawy do siana grubość blachy 8mm a ślimak , krążki 12mm } nie wiem co ciebie interesuje komplet bo one są ze sobą skręcone śrubami i razem pracują jako jeden wał cena rębaka to około 3500zl , każdy sprawdzony przy kliencie i na pewno się dogadamy tel. kontaktowy 669 950 880 a co do wału to dzwon zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez sylweks44
      witam chciałbym zrobić rębak do gałęzi przystosowany pod napęd z ciągnika, jednak że nie jestem nadzwyczaj zdolny jak inni (niestety) to mam problem z nożem. moje pytanie jest następujące; czy ktoś mógłby zrobić noże osadzone już na wałku z uchwytami, gotowy do założenia ? oczywiście odpłatnie
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez Marecki2922
      Witam , panowie mam prasę taką jak na zdjęciu i czeka ją już raczej tylko złom może przy odrobinie szczęścia znajdzie się jakiś kupiec ze wschodu , ale do rzeczy mam może trochę szalony pomysł ale może się udać otóż jak by zrobić z tej prasy rębak, drewno mógłby podawać nawet oryginalny podajnik ten poprzeczny a tłok raczej by poradził z drewnem o grubości do 10 cm . Co wy na to?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Chciałbym kupić sprzęgło przeciążeniowe do rębaka. Producent podaje, że zalecana moc ciągnika powinna wynosić 35kM i sprzęgło przeciążeniowe powinno mieć wartość 1000Nm. Na forum znalazłem temat w jaki sposób można wyliczyć wartość w Nm wałka wom w ciągniku. I w moim przypadku wychodzi tak:
      W ciągniku maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 160Nm przy 1500obr/min.
      I teraz 1500:540=2,77
      160x2,77=443Nm Tyle wynosi u mnie w ciągniku moment obrotowy wałka WOM.
      Czyli, żeby nie uszkodzić czegoś w ciągniku powinienem zastosować sprzęgło wom o wartości mniejszej niż 443Nm ? Bo jak wstawię sprzęgło 1000Nm to ciągnik po prostu zdechnie, ponieważ nie będzie miał takiej siły, żeby zadziałało sprzęgło ? 
      Mam zamiar kupić sprzęgło przeciążeniowe cierne, myślę, że to by był najlepszy wybór. Czekam na odpowiedź kogoś kto się w tym orientuje.
      A obliczenia wziąłem z tego tematu:
       
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Niedaleko mnie jest na sprzedaz Same Corsaro 70 chlodzony powietrzem.
      Rok temu mial kompletny remont silnika. Niby ma wsadzone wieksze tloki od 90konego. Jest to mozliwe?
      Pozatym wszystko sprawne z kabina bez przedniego napedu zarejestrowany i oplacony.
      Opony przod 70%, tyl 40%.
      Caly odmalowany.
      Ile orientacyjnie moze byc warty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj