semos

Czy ciągnik powienien mieć trójkąt ??

Polecane posty

semos    77

tak jak w temacie czy ciągnik rolniczy powinien posiadać trójkąt pełny przymocowany z tyłu ciągnika (nie chodzi mi o trójkąt ostrzegawczy, który oczywiste, że powinien być na wyposażeniu)

 

 

Wiem, że kilka lat temu był taki obowiązek, bo u mnie w okolicy każdy taki trójkąt miał zamocowany na ciągniku, ale czy nadal jeszcze obowiązuje ten przepis???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

według mnie to tak nawet jak czytałem instrukcję obsługi nowego ciągnika i tam nawet pisało że trzeba używać trójkąta ostrzegawczego


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tak musi byc trójkąt zamontonamy na ciągniku i w ciągniku musi byc taki rozkładany, a jezeli jedziesz z przyczepą to powinieneś miec jeszcze jeden składany a jak z dwoma przyczepami to drugi tak ze w sumie 3. Niestety ale taki wymóg jest, policjia sie doczepila do tego jak zatrzymali tatę...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ciekaw jestem tylko dlaczego żaden nowy ciągnik nie ma takiego trójkątu (ma tylko ten rozkładany w środku), ani żaden z ciągników sprzedawanych np. na allegro a większość z nich pisze, że posiada badanie techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a gdzei kupić takie trójkąty wsuwane? kiedys dawno temu były? ostatnio widziałem tylko takie blaszki które mozna przykrecic na 2-3 srubki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

jak sie uprzesz to sobie sam zrobisz takei trojkat z balchy pomalujesz go do okola dasz odblask i bedzie elegancko .. no to bys musial kupujac nowy im powiedziec ze chcesz trojkac do niego pewnie dadza ci firmowy w takeij cenie ze bys normalnie z 5 takich kupil ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

do przyczep gotowe kupowałem po 10 czy 15zł wiec nie oplaca sie robic samemu.

na kazdej przyczepie mam przykrecony taki wlasnie cieniutki ale przydałoby mi sie kilka takich przekładanych, wlasnie do ciagnika, do opryskiwacza, uprawowo siewnego czy tez do rozsiewacza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

z tym kogutem to chyba zalezy co masz z tylu .. chociasz raz bym sie nadzial na pług prawie koles mial koguta i nawet halogienami oswitał plug ale nie myslalem ze to az takei długie jest haha ..

 

ale mi sie zdaje ze teraz trzeba miec i jesli maszyna jest jakas duza to trzeba go wlaczyc jako sygnal ostrzegawczy dla innych uzytkownikow drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kolego umiesz uzyc przycisku szukaj? jest temat o kogucie, kiedy na co po co i dlaczego


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Obiło mi się o uszy że powinien być włączony kogut jeśli mamy maszynę szerszą niż 3,20 czy 3 M(np: Siewnik)... :D

 

Ja przy żadnym ciągniku nie mam Trójkąta... jedynie przy MF mam, żeby OT nie było ;)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Trójkąt zawsze poprawia widoczność ciągnika (najbardziej w nocy) a co za tym idzie i bezpieczeństwo. My staramy się mieć przy każdym ciągniku trójkąt a przy przyczepach mamy odblaski ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Trojkat ten musza miec pojazdy wolno poruszajace sie ciagniki kombajny. U mnie wszyscy zakładaja zreszta trzeba przepisow przestrzegac bo mieszkam przy krajowej 2. Trojkat ten musi byc po srodku lub po lewej stronie z tylu pojazdu lub zespolu pojazdow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No właśnie ta lewa strona jest ważna :D bo z prawej to mało co da ten trójkąt ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

ja przy zakupie traktora dostałem takowy trójkąt wsuwany w uchwyt ale go użyłem do przyczepki do zwierząt!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ciekaw jestem tylko dlaczego żaden nowy ciągnik nie ma takiego trójkątu (ma tylko ten rozkładany w środku), ani żaden z ciągników sprzedawanych np. na allegro a większość z nich pisze, że posiada badanie techniczne.

jak to nie ma? u mnie normalnie na błotniku był wsunięty ten normalny i w traktorze na wyposażeniu ten składany...

 

jak sie uprzesz to sobie sam zrobisz takei trojkat z balchy pomalujesz go do okola dasz odblask i bedzie elegancko .. no to bys musial kupujac nowy im powiedziec ze chcesz trojkac do niego pewnie dadza ci firmowy w takeij cenie ze bys normalnie z 5 takich kupil ..

 

Taa a certyfikat? wole dac te 13-15zł i miec jak Bóg przykazał...

 

 

Jak jest trójką założony to potrzeba zakładać koguta? :D

A po to by "ostrzec" innych kierowców ze Twoja maszyna wystaje po za obrysy traktora by kierowcy zachowali szczególną ostrożność mijąc sie z Tobą lub wyprzedzając Cię ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
ciekaw jestem tylko dlaczego żaden nowy ciągnik nie ma takiego trójkątu (ma tylko ten rozkładany w środku), ani żaden z ciągników sprzedawanych np. na allegro a większość z nich pisze, że posiada badanie techniczne.

 

 

u mnie na podworku od kilkunastu dni stoi nowy NH i od kupna mial dwa trójkaty... jeden rozkladany a drugi zwykły. musze sobie tylko go ladnie zamocowac bo na poczatku byl przymocowany w kabinie do tylnej szyby ale ograniczal mi widocznosc na koncowki ciegien ciagnika. Takze nieprawda jest ze ciagniki sprzedawane sa bez trojkatow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

ja też miałem w zetorze taki i taki, łącznik górny i belkę na doł... Pewnie zaoszczedzili na Tobie...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Każdy pojazd wolnobieżny na drodze publicznej taki trójkąt musi mieć. I lepiej go mieć dla bezpieczeństwa jadących za nami, dla własnego bezpieczeństwa, oraz dla świętego spokoju, aby w razie kolizji nie lamentować - a mogłem go zamontować. :angry:


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj