Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezpieczenie rozrzutnika ???

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 03 marzec 2009 - 21:28

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? w przypadku piły czy wózka własnej roboty pewnie chodzi o (tzw. EDIEGO) to już chyba inna historia bo to nie są maszyny rolnicze... piłe proponuje przewieść na przyczepie a wózka nie zapinać...
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Dzisiaj, 22:07
  •  

#22 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 21:34

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Nigdy nie widziałem żeby ktoś wiózł tarczówkę na belce podnośnika <_<
Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

#23 Share marcin1212

marcin1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Reveny

Napisany 04 marzec 2009 - 20:56

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Widocznie mało widziałeś <_<
Zawsze tak transportowaliśmy piłe tyle tylko ze na belke wkładaklimy drewniane kołki jako przedłużenie belki
Cuda sie zdarzają, i to jakie!!!

#24 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 04 marzec 2009 - 21:22

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Zgoda kolega @mechas mało jeszcze widział <_< a tak serio to widziałem takie praktyki ale sam troche bał bym sie tak wozić piłe, co bardziej pomysłowi mają zaczepy pod lagi podnośnika i śrube centralną :)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share marcin1212

marcin1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Reveny

Napisany 05 styczeń 2012 - 23:46

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Czyli to co jest maszyną i samo w sobię tak jakby, bez traktora nie dzziała, to nie podlega rejestracji. oprócz oczywiście przyczep ?? Czyli gnojarkę traktuje się jak pług lub brony ??
Cuda sie zdarzają, i to jakie!!!

#26 Share Levis

Levis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Pure performance

Napisany 06 styczeń 2012 - 00:10

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? W Polsce rejestracji i ubezpieczeniu podlegają tylko ciągniki i przyczepy (z maszyn rolniczych).
Każda maszyna zaczepiona do ciągnika jest zespołem pojazdów, który chroni polisa OC pojazdu ciągnącego.
Co ciekawsze gdy mamy ciągnik z zaczepioną przyczepą, która jest zarejestrowana i ma polisę OC, w przypadku kolizji z winy kierującego ciągnikiem, wszelkie szkody są pokrywane tylko i wyłącznie z polisy OC ciągnika.
Polisa OC przyczep nie służy kompletnie niczemu w przypadku gdy są one zaczepione do ciągnika.
Jedynym zastosowaniem OC przyczepy jest przypadek, kiedy to przyczepa, która stoi np w garażu, z niewyjaśnionych przyczyn potoczy się i uszkodzi np zaparkowany inny pojazd. Wówczas odszkodowanie za wyrządzoną szkodę jest wypłacane z polisy przyczepy.

Edytowany przez Levis, 06 styczeń 2012 - 01:09.

#27 Share stachles

stachles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 11:49

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? A jak to jest , mam przyczepę Warfama 7t jednoosiowa ale na tzw. kołyskach (4 koła) kupiona w 90 latach ale przedtem poruszała się tylko po moim terenie więc rodzice jej nie zarejestrowali. Teraz zaczeła się poruszać po drogach publicznych bez zarejestrowania czy istnieje taka możliwość jak dawniej że w jakimś obrębie od gospodarstwa można tak jeździć czy jak to teraz jest ?? Dodam że przyczepa jest w 100% fabryczna i sprawna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Levis

Levis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Pure performance

Napisany 17 wrzesień 2012 - 16:25

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Nie możesz się nią poruszać po żadnej drodze publicznej, nawet jeśli to tylko przejazd w poprzek drogi publicznej.
Możesz natomiast starać się ją zarejestrować. Ale o szczegóły pytaj w WK.