Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezpieczenie rozrzutnika ???

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 12:26

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Witam :D . Ja myslicie czy rozrzutnik obornika jeżdżący po drogach publicznych powinien być ubezpieczony ? (ubezpieczenie OC) W moich okolicach często na drodze można spotkac policję i wolałbym z nimi na ten temat nie dyskutować ;) . Mam trochę ziemi oddalonej od gospodarstwa o ok 2 km ( duże natężenie ruchu ) i trochę strach jechać z rozrzutnikiem żeby póżniej nie mieć kłopotów. Jak to jest naprawdę z tym ubezpieczeniem ?
Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Dzisiaj, 18:56
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 12:39

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Nie napisałeś co wozisz tym gównomiotem, jeśli tylko i wyłącznie obornik to nie ubespieczaj, bo rozrzutnik obornika jest narzędziem rolniczym i wszystkie narzędzia agregowane z ciągnikiem tak samo jak pługi prasy brony itp są objęte OC z ciągnika, tutaj przepisy nie są dokładnie określone co jest narzędziem rolniczym a co przyczepą bo tylko ciągniki i przyczepy podlegają rejestracji i obowiązku OC, tak więc jeśli masz zdemontowany adapter i wozisz na rozrzutniku worki ze zbożem węgiel czy drzewo to już różnie policja może to interpretować i zależnie od humoru może się czepić, ale jeśli tylko wozisz gnuj lub jakieś zielonki słome czy inne płody rolne to moim zdaniem nie ubespieczaj ;)
ps. czy ktoś wie jak to w końcu jest z lawetami do wożenia bel, bo teoretycznie też mogą byc potraktowane jako maszyny rolnicze

U nas w okolicy jest taka zasada że nawet na przyczepy nie koniecznie wymagają OC pod warunkiem że wiezie się bele, czy słome czy siano luzem i w żniwa traktują z przymróżeniem oka, ale pozatym koniecznie wymagają sprawnego oświetlenia :D ale jak ktoś wiezie inne materiały to juz niewesoło w czasie kontroli

#3 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 12:43

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Oczywiście wożę obornik na to pole. No czsami się przywiezie trochę zielonki dla bydła jak nie ma wolnej przyczepy ;) .

#4 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 17:13

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? za rozrzutnik nie trzeba płacić OC bo tego pojazdu nie ma jak zarejestrować , ja jak kupoowałem w zeszłym roku rozrzutnik który był jednocześnie zabezpieczeniem kredytu to musiałem ubezpieczyć go od zdarzeń losowych tj ; ognia , gradobicia , itp rozrzutnika z tego co wiem nie można standardowo ubezpieczyć na AC bo nie podlega on rejestracji.

#5 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 17:28

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? A jednoosiowa przyczepa do bel słomy ? Czy traktować ją jako maszynę rolniczą czy jak normalną przyczepę ?

#6 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 17:39

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? ja mam jednoosiową samozbierającą przyczepe do beli kupowałem ją nową i nie musiałem jej rejestrowac ani opłacać jest traktowana jako maszyna rolmicza

#7 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 18:51

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? jak kiedyś wieczorem woziłem obornik (rozrzutnik nie oświetlony) to policja jechała za mną aż do domu - ja skręciłem a oni pojechali dalej - ciekawe czemu mnie nie zatrzymali?!?!?
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#8 Share marcin1212

marcin1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Reveny

Napisany 02 marzec 2009 - 20:59

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? A masz hamulce w rozrzutniku bo inaczej tego nie zarejestrujesz??
Cuda sie zdarzają, i to jakie!!!

#9 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:15

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Przecież rozrzutnik jako maszyna rolnicza nie podlega rejestracji. Mnie interesuje co sie stanie gdyby doszło do kolizji z winy kierowcy ciągnika do którego był przyczepiony ten rozrzutnik to odszkodowanie dla poszkodowanego w kolizji będzie liczone z OC ciągnika ? A nawet zakładając że nigdy nie dojdzie do kolizji bądź wypadku , to co w przypadku zwykłej kontroli drogowej ? Przecież kary za brak OC są bardzo wysokie.

#10 Share marcin1212

marcin1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:22

Ubezpieczenie rozrzutnika ???

Przecież rozrzutnik jako maszyna rolnicza nie podlega rejestracji.

Przecież kary za brak OC są bardzo wysokie.

??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mechas

mechas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 22:30

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Ok spróbójmy uporządkować <_< . Mówiąc krótko : czy policjant może ukarać rolnika za brak OC maszyny ZACZEPIANEJ do ciągnika ?

#12 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 03 marzec 2009 - 08:21

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? za brak OC do maszyny agregowanej niemożna ukarać bo jest chroniona przez OC ciągnika, a za takie uważa sie także rozrzutnik wykorzystywany do przewozu obornika, za brak OC dla przyczepy czy dwukółki jest przy spotkaniu z policją laweta, a co do oświetlenia i hamulcy to większość rozrzutnikow miała je montowane seryjnie wiec proponuje przynajmniej światła mieć sprawne
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 09:09

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? za brak oc laweta, ale zabierają na lawetę ciągnik z przyczepą czy samą przyczepę?
Przyczepy do przewozu bel chyba można traktować jako narzedzia rolnicze, ale pod warunkiem że wozi się bele a nie worki z nawozem <_< z tym że konstrikcje made in stodoła z ogromnymi przeróbkami konstrukcyjnymi przyczepy zbierającej itp podobno maszyna taka traci homologację,

#14 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 03 marzec 2009 - 13:16

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? laweta jest tylko dla pojazdu bez OC wiec jeśli ciągnik będzie je miał a przyczepa nie to tylko przyczepa odjedzie na innych czterech kołach a co do przyczep do bel to myślę ze jeśli są zrobione na bazie przyczepy i są zgodne z przepisami tz. długość szerokość ładowność, to można by ją zarejestrować jako przyczepe konstrukcji własnej czyli SAM i na podstawie zarejestrowania opłacić OC
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 13:46

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Jak to właściwie jest z poruszaniem się pod drogach polnych ( nie po szosie) ciągników i przyczep bez oc, bo miałem niedawno niemiłe spotkanie z niebieskimi i sugerowali żebym tym jakto określili "tym czymś" tzn lawetą do bel, po polnych drogach jeździł ale i słyszałem o przypadkach że i na polnych drogach za oc karali więc jak to precyzuje?

#16 Share bili

bili

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 15:46

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? ostatnio w szczerym lesie jadąc z ryb natknełem sie na policje :) (szukali jakiegoś niedoszłego samobójcy) jechałem starym oplem który sie ledwo kupy trzyma <_< oczywiście zatrzymali mnie niewiem czy dlatego ze o tego samobójce chcieli zapytać czy może wygląd samochodu im sie nie spodobał :) od razu chcieli papiery OC było ale przeglądu niestety brak i nie pomogły prośby i tłumaczenia że ja tym samochodem tylko po lesie i na pole jeżdze policjant powiedział że na drogach czy to polnych czy leśnych czy też asfaltowych obowiązują te same przepisy ruchu drogowego i zabrał mi dowód rejestracyjny :angry:

#17 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 16:27

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? rozróżnia sie dwa rodzaje jak to mówicie dróg polnych, publiczne czyli leśne i takie którymi może poruszać sie każdy, i na nich obowiązują Ogolnie przyjęte zasady i przepisy ruchu drogowego, a także drogi polne prywatne po których można jechać czym mi się tylko podoba pod warunkiem że nie zagrażam to życiu i zdrowiu swojemu lub innych osób, a wiec na tych drugich bez OC można jechać

#18 Share bili

bili

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 17:22

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? no to chyba jasne jak masz droge na swoiim terenie to ci mogą naskoczyć lub też gdy jeżdisz po drodze sąsiada jeśli on na to pozwala ale gdy on sie na to nie godzi i dzwoni po policje to wtedy masz juz cieplutko ostatnio był u nas taki przypadek facet woził drewno na swoje podwórze miał nie zarejestrowaną przyczepe jego taściowa która go nienawidzi zadzwoniła na policje z donosem na niego przyjechała policja i na jego własnym podwórku dostał mandat okazało sie ze tylko przeglądu nie było i świateł widzieli go jak jechał po ulicy ale zatrzymali go dopiero na podwórku

#19 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 03 marzec 2009 - 21:06

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? Paskudna teściowa, no nie? bili najlepiej zapłacić OC od złej teściowej. Poważnie, to nie słyszałem, aby w mojej okolicy policjant chciał OC od maszyny doczepionej do ciągnika, a taką jest przecież rozrzutnik obornika. Oczywiście światła muszą być sprawne i to dla własnego bezpieczeństwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marcin1212

marcin1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 21:22

Ubezpieczenie rozrzutnika ??? A jak ktoś ciagnie z tyłu wózek reczny, albo przewozi piłe tarczową (stołową) na tylnej belce to obowiązuje takze oc traktora w przypadku kolizji drogowej??