X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie w Mf 255

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol1992

karol1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Samochody ,ciagniki , rolnictwo

Napisany 01 marzec 2009 - 14:14

Wspomaganie w Mf 255 Czesc mój tata ma Massey Fergusona 255 z turem , i wiadomo ze Mf nie ma wspomagania i praca z turem nie nalezy do najlzejszych . Dlatego zwracam sie do was z prosba czy wiecie jak mozna to zrobic i jaki koszt by był tego ? Wiem ze jest duzo tematów odnosnie wspomagania w ciagnikach ,ale zadnego o Mf 255 nie spotkałem . Z góry dziekuje i pozdrawiam Karol ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wspomaganie w Mf 255 Dzisiaj, 11:06
  •  

#2 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 14:19

Wspomaganie w Mf 255 Kiedyś na allegro widziałem wspomaganie do MF 255 :D
MF 255 i Ursus 3512 to to samo nie ? to 5, B http://www.ursus.com...enia/uslugi.pdf ciekawe ile by kosztowało ;)

Edit : Na allegro cena : 1800 zł nr. telefonu do gościa 601347009 aukcja (może jeszcze ma)http://allegro.pl/it...niczego_mf.html

#3 Share karol1992

karol1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 14:22

Wspomaganie w Mf 255 No według mnie to prawie to samo ;)

#4 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 14:25

Wspomaganie w Mf 255 Masz przeciwagę zamontowaną?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#5 Share karol1992

karol1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 14:33

Wspomaganie w Mf 255 Przeciw wage mam zamontowane czesto , ale czasem tez balot na pikolcu wystarczy

#6 Share karol1992

karol1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:08

Wspomaganie w Mf 255 Ursusc385 dzieki za informacje ;)

#7 Share SlawekSi

SlawekSi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 18:35

Wspomaganie w Mf 255 Zobacz wspomaganie do MF3512, stronę ahshidrolik lub zadzwoń: 604141122. Tutaj zdjęcia wspomagania w moim MF255 - Zdjęcia

#8 Share noris2000

noris2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:komputery
    nowe technologie
    elektronika
    filmy
    i oczywiście rolnictwo

Napisany 20 sierpień 2011 - 11:48

Wspomaganie w Mf 255 Witam! Zastanawiam się nad zamontowaniem wspomaganie w mf 255 znalazłem na allegro dwa kompletne zestawy jeden z orbitrolem właśnie takie http://allegro.pl/ws...1779002606.html i serwomechanizm http://allegro.pl/ws...1744298039.html i teraz zastanawiam się które jest lepsze na orbitrol czy serwomechanizm? Wogóle jaka jest różnica między tymi dwoma typami wspomagania, i które bardziej się opłaca, bo jestem kompletnie zielony w tym temacie a nie mogę nic znaleźć w internecie. Przepraszam jeśli piszę nie w tym dziale co trzeba, ale wogóle nie wiedziałem gdzie umieścić ten post, wrazie czego proszę o przeniesienie :rolleyes:

#9 Share uss1002

uss1002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja.Maszyny rolnicze,Technika rolnictwa,Obróbka drewna

Napisany 20 sierpień 2011 - 12:34

Wspomaganie w Mf 255 noris2000 witaj kolega ma zamontowane to orbitrol i nie narzeka bardzo lekko się kręci jednym palcem polecam ci to na orbitrol choć sam nie mam pojęcia czym się różni to od tego drugiego ale to szczerze polecam

#10 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 20 sierpień 2011 - 14:12

Wspomaganie w Mf 255 Strasznie drogie te nowe wspomagania.. Ale jak masz pieniądze to mozesz kupować..
Serwo a orbitrol to chyba różnica tego ze serwo ma większy siłownik, dłuższy, ale na serwomechanizmie mozesz ciągnik holować i skręcać zawsze, cieżej ale zawsze, a na niektórych orbitrolach nie mozesz skręcać gdy jest zgaszony. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 00:09

Wspomaganie w Mf 255 Orbitol jest to w pełni hydrostatyczne wspomaganie. To znaczy że koła nie przekazują żadnych ruchów na kierownicę. Natomiast serwomechanizm jest to połączenie układu mechanicznego i hydrostatycznego. Kieruję się tak jak na zwykłym układnie, tylko lżej się kręci, bo wspomaga to siłownik. Jeżeli nie masz na tym ciągniku tura, to według mnie wystarczy serwomechanizm. Cena mniejsza, i lepiej się prowadzi ciągnik. Na orbitolu da się skręcać przy zgaszonym ciągniku bo jest tam pompka od której wzięła się nazwa tego układu.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#12 Share noris2000

noris2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
    nowe technologie
    elektronika
    filmy
    i oczywiście rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2011 - 09:22

Wspomaganie w Mf 255 Właśnie mam tura na mf 255 czyli przy turze serwomechanizm nic mi nie da rozumiem trzeba nabyć te na orbitrol <_< ???

#13 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 12:36

Wspomaganie w Mf 255 Zdecydowanie te droższe jest lepsze.

I tu mam dla Ciebie dobry w razie czego myk :)

Tu kosztuje ponad 3100

http://farmexpert.pl...rodukt8248.aspx

ale jeżeli wykorzystasz działający kod promocyjny na 10%, ktory zamiescił jeden z uzytkowników w tym wątku (działa jeszcze - robiłem dzis kolejny raz na ten kod zakupy)

http://www.agrofoto....__1#entry767150

to wyjdzie Ci ponad 100 taniej niz na allegro :)

jeżeli jestes zdecydowany to polecam korzystać, jest oszczędność :)
W rolnictwie siła!!! :)

#14 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 12:43

Wspomaganie w Mf 255 Skoro masz tura to lepszy jest orbitol, bo lżej się kręci niż na serwomechanizmie, i to tyle ode mnie. ;)

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#15 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 sierpień 2011 - 13:55

Wspomaganie w Mf 255 a jak ciągnik nie odpali i przyjdzie go holować to co?
Ja starą C385 z serwem dałem radę kierować przy zgaszonym silniku, w MTZcie gdzie mam serwo nie wiem czy to przejdzie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#16 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 14:28

Wspomaganie w Mf 255 Bez przesady, w takim małym ciągniku da radę skręcać na orbitolu przy zgaszonym silniku. Jeździłem czasem ursusem 4512 i na zgaszonym dawało się skręcać, więc bez obawy.
Poza tym trzeba dbać o ciągnik, jego układ paliwowy i elektryczny i nie będzie problemu z odpaleniem silnika :D

Więcej info na PW.

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 sierpień 2011 - 14:40

Wspomaganie w Mf 255 mówię o awarii w stylu coś sie urwie a nie o niedbalstwie ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share noris2000

noris2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
    nowe technologie
    elektronika
    filmy
    i oczywiście rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2011 - 16:10

Wspomaganie w Mf 255 Ale czy wogóle montowanie wspomagania w mf 255 jest opłacalne???

#19 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 sierpień 2011 - 17:02

Wspomaganie w Mf 255 Jak cenisz sobie komfort i zdrowie to tak, szczególnie jak masz ładowacz i ciasne miejsca manewru...

Edytowany przez kris14, 21 sierpień 2011 - 17:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share noris2000

noris2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
    nowe technologie
    elektronika
    filmy
    i oczywiście rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2011 - 17:29

Wspomaganie w Mf 255 no właśnie ciasno jest ale cena tych wspomagań odstrasza silnie, jeszcze może na te z serwo bym sobie pozwolił ale te na orbitrol 3 tysie to troche za bogato jak na mnie... więc chyba przeciwwaga i gałka na kierownice i będzie musiało wystarczyć narazie mam jeszcze zetora 5211 ze wspomaganiem ale za duży jest na tura bo nie mieści mi się w nie wysokie budynki a zwłaszcza do zrywania parkietu u byków, a to jak pewnie sami wiecie niezbyt przyjemna praca z ładowaczem ręcznym :lol:

Edytowany przez noris2000, 21 sierpień 2011 - 17:32.