zbig

Kubota M7040N- Opinie

Polecane posty

Widzę że hin jesteś dilerem Kuboty bo sporo wiesz ale jest faktem że przedni wom jest za słaby skoro się sypie i nie ważne czy jest markowy ale nie jest dostosowany do mocy silnika (mocniejszy =droższy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hin    6

Diluję tylko narkotyki ;), a z K na razie nie mam nic wspólnego. Po prostu trochę siedzę w temacie, dość prawdopodobne że w najbliższych miesiącach nabędę 5040. W rozmowie n/t rzeczonej 50-tki przedstawiciel informował mnie że przedni wom (też zuidberg) może nie dawać rady z rozdrabniaczem, że bywają problemy z jakimś gumowym sprzęgiełkiem. Ale sprawa dotyczyła 5040, o 70 nie rozmawiałem.

 

Nie mniej zgodzę się że -jeżeli faktycznie są z tym jakieś problemy- sprawa jest niedopuszczalna. Do sadu ludzie płacą te 5 czy 8 tys za ten przedni wom w zasadzie tylko po to żeby pracować nim z rozdrabniaczem. Jeżeli okaże się że nie spełnia on takiej roli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Więc rozumiem, że to że sporo 7040 n trafi w tym roku do sadownictwa to są twoje domysły lub pobozne rzyczenia dealerów. Programy ue się raczej pokończyły więc nie wiem czy będzie taki szał zakupów jakiej kolwiek marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przednim wom podobno sprzęgło wielotarczowe które pracuje w oleju się psuje a skoro to co ma 1000 obr. jest mocniejsze to prawdopodobnie to sprzęgło powinno znajdować się na wale napędzanym w przekładni i wniosek taki że większe obroty to większa moc przekazana na frez wom. a mniejsza siła na sprzęgło-to są tylko moje domysły więc mogą się mijać z prawdą. A co do przedniego TUZ to wygląda dość masywnie i dysponuje sporym udźwigiem tylko żeby przednia oś wytrzymała nasze polskie drogi.

W obecnym sezonie jabłka było rekordowo dużo i cena niezła więc zapotrzebowanie na sprzęt też będzie chyba że przyszłe plony nie będą się dodrze zapowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hin    6

Więc malo wiesz hubertuss. Życzenia nie pisze się przez "rz".

 

czterdziestolatek:

Z tą ceną jabłek mógłbym polemizować, ale nie o tym temat. W moim rejonie było b silne gradobicie na b dużym obszarze więc ruszyły dofinansowania z "odbudowy potencjału". Większość to ciągniki, nie wyłączając mnie. W samych tylko kilku wioskach dookoła w tym roku będą zakupione co najmniej 22 Kuboty (o tylu wiem), ogromna większość to 7040N. Poza tym sporo ludzi "zamyka" ostatnie inwestycje z modernizacji- wszystko trzeba rozliczyć najdalej do wiosny przyszłego roku.

Z tym WOMem 1000 sprawa jest taka że przy wyższych obrotach można przenieść tą samą moc lecz przy niższym momencie obrotowym (czyli mniejsza siła przenoszona na podzespoły a większe obroty). Nie było by problemu gdyby można takimi wysokimi obrotami "zasilać" rozdrabniacz. Ale ja rozdrabniacza na 1000 obrotów WOM nie widziałem. Są takie?

Bo praca rozdrabniaczem z przełożeniem WOM 1000 ale zmniejszonymi obrotami silnika aby uzyskać 540 to raczej jakaś pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten rozdrabniacz co kupił do Kuboty to nie jest taki standardowy jak kiedyś były tylko coś jak do mulczowania tylko że idzie nad ziemią i ma trzypunktowy układ zawieszenia z obydwu stron maszyny i wyjścia na wałek z dwóch stron. Więc można zakładać z przodu i z tyłu traktora lecz obroty wymagane ma 540(na pewno są i na 1000 ale kto przewidział że na 540 nie da rady) tak żeby można podpiąć do każdego ciągnika a z przodu do Kuboty jak będzie 1000 to się nie założy do rozdrabniania gałęzi dlatego że na zmniejszonych obrotach silnik nie poradzi.

 

 

U nas w rejonie jabłka w zeszłym roku bardzo obrodziły i plony były rekordowe a w tym roku niektóre odmiany podobno nie mają pąków kwiatowych a śliwka Lepotika na starych drzewach słabo puszczają oczka chyba zima się dała we znaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

@hin mi może zdaży się jakaś tam literówka. Ale przynajmniej nie snuje jakiejś propagandy. Całej polski nie nawiedziło gradobicie więc to, że sporo kubot trafi do sadownictwa to jakas wydumana propaganda. Trzeba było dodać w mojej okolicy. Bo danych ze sprzedaży za 2013 rok narazie nikt nie opublikował. I nie wiadomo co kto finalnie kupi. Sprzęt deklarowany we wniosku i kupiony marką np może się różnić.

Co do samej rozdrabniarki może to być coś typu mulczer vicon roadmaster lub podobne. W takich urządzeniach czasami da się dostosować prędkość obrotową narzedzia zamieniając miejscami koła pasowe. Wtedy możemy korzystać w womu 540 lub 1000. Poprzez zmiane kół pasowych finalnie i tak mamy tą samą prędkość obrotową narzędzia. Faktycznie praca w tym przypadku na womie 1000 tak, aby uzyskać obroty 540 to pomyłka. Silnik nie da rady kręcić. Jedyne wyjście to sprawdzić czy koła pasowe można zamienić. Jeśli to się nie uda to wom z przodu będzie nie potrzebny, ale przynajmniej się już nie popsuje.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hin    6

Znaczy się chodzi o rozdrabniacz bijakowy. Ja tylko o takim.

 

Niech to będzie propaganda. Łorewer. Ciekawy temat z tymi kołami pasowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

miałem taki ciągnik 200h na zamianke spala mało jak jeździ na pusto albo w lekkich pracach jak grabienie roztrzasanie trawy w ładowaczu miała problemy z belami po prasie mchale bym ją kilka razy wyłożył w mieszadle od gnojowicy spalanie makabra to samo w orce tylko 3.5ha nią zaorałem bo była zbyt słaba do pługa kverneland złożonego do minimum na 90cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez kubaguzik
      co myslicie o marce kubota wasze wrazenia plusy i minusy tych ciagników
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj