Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwarcie w trójfazowej instalacji elektrycznej

43 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2009 - 22:59

Zwarcie w trójfazowej instalacji elektrycznej Jeszcze nie poruszyliście tematu prądu powstającego przy różnicy potencjałów ,a temat ciekawy :)A może prądy wirowe w licznikach energii ,lub pola magnetyczne w licznikach wodociągowych zabezpieczonych magnetycznie i wpływ na wyżej wymienione nanodymów :-0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwarcie w trójfazowej instalacji elektrycznej Dzisiaj, 18:11
  •  

#42 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 04 kwiecień 2009 - 13:58

Zwarcie w trójfazowej instalacji elektrycznej Może jeszcze mam napisać o wyższych harmonicznych powstających w przewodach zerowych (powodujących silne grzanie się tych przewodów) powstających przy impulsowm poborze prądu z sieci? ;) Co do liczników energii elektrycznej, to rzeczywiście można spowolnić tarczę takiego licznika magnesem neodymowym. Jednak po usunięciu takiego magnesu licznik będzie naliczał kilka razy więcej niż wynosi rzeczywisty pobór pradu (w niektórych licznikach błąd ten wynosi nawet 700%). Jako ciekawostkę mogę podać fakt, że po reklamacji takiego licznika do zakładu energetycznego (że niby za dużo liczy), reklamacja nie zostanie uznana bo można w prosty sposób stwierdzić, że w pobliżu takiego licznika znajdował się silny magnes. A zakład energetyczny oskarży danego delikwenta o kradzież prądu. Więc taki proceder jest na dłuższą metę nieopłacalny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2009 - 20:52

Zwarcie w trójfazowej instalacji elektrycznej Wiem ,jaja sobie robię wielkanoc się zbliża,czy ktoś na AF pomalował już jajka?;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 05 kwiecień 2009 - 13:04

Zwarcie w trójfazowej instalacji elektrycznej Przepraszam że się wtrącę ale jeśli chodzi o zwarcia to jest to temat tak naprawdę rzeka proponuję książkę mojego profesora z uczelni Pana Prof. Kacejki Zwarcia w sieciach elektroenergetycznych. A tak od siebie to rzecz jest w tym jaka to jest sieć i jak pracuje punkt zerowy transformatora. Licznik energii jak sama nazwa wskazuje mierzy energię elektryczną czyli kWh (kilo wato godziny) a nie prąd, do prądu służy amperomierz choć cewka prądowa jest w liczniku ale to dalszy wywód ;) Dopiero zauważyłem jaki fajny oscyloskop ma kolega elektrotechnik w logo:) Drogi hehe A i coś czytałem że przewodem N nie płynie prąd.. własnie nie przewodem neutralnym płynie prąd elektryczny w czasie normalnej pracy. I zasada różnicówki polega na tym że tyle prądu ile wpływa do urządzenia musi z niego wypłynąć jeśli tyle nie wraca to znaczy że część zamyka się gdzieś np przez obudowę i wtedy następuje off. W 3f sprawa wygląda nieco inaczej :/ pozdrawiam:D