Skocz do zawartości

Zdjęcie

mtz 80 sprzęgło

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karolllllll

karolllllll

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 27 luty 2009 - 21:48

mtz 80 sprzęgło Witam. Posiadam Mtz 80 i mam z nim problem ze sprzegłem. A mianowicie. Wymieniliśmy łożysko oporowe ponieważ sie zatarło i przy okazji juz wymienilismy tarcze sprzegłową na nową zeby pozniej juz drugi raz nie rozbierac. Po tej wymianie ciągnik zaczął szarpać przy ruszaniu czyli przy włączeniu biegu i puszczaniu powoli sprzęła ciągnik w pewnym momęcie bardzo ostro zrywał do przodu czasami to przod był w górze. a najgorzej jak bylo cos podczepione z tyłu to przy ruszaniu jechal przez 2-3 metry na dwoch kołach. I ten problem nie występuje za kazdym razem co mnie dziwi. Jak mu się coś umysli to tak właśnie szarpie a czasem jest wszystko wporządku. Mysle nad wymianą docisku...... co wy na to?? co to może byc?? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz 80 sprzęgło Dzisiaj, 16:31
  •  

#2 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 27 luty 2009 - 22:08

mtz 80 sprzęgło A jest tam jakaś regulacja sprzęgła ? Może trzeba wyregulowac sprzęgło . Próbowałeś ?
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#3 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 27 luty 2009 - 22:42

mtz 80 sprzęgło Pewnie w Twoim MTZ 80 jest takie samo sprzęgło jak w MTZ 82 odkręcasz od dołu dekielek tylko odpowiedni żebyś oleju nie spuścił i sprawdź czy wszystkie łapki są ustawione równo jak nie to ustaw przez to okienko. Piszę o tym gdyż w 82 też raz szarpało, a raz było wmiarę normalnie i po ustawieniu pomogło.

#4 Share karolllllll

karolllllll

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 luty 2009 - 12:07

mtz 80 sprzęgło łapki są niby dobrze ustawione bo były ustawiane przy wymianie tarczy i łożyska. Łapki były założone nowe poniewaz te stare sie stopiły jak sie łożsko zatarło.... najlepiej byloby go rozpolowic i sprawdzic jesczce raz wszystko i tak trzeba bedzie chyba zdobic bo sie do tego przymierzamy. Albo może docisk sie przegrzał jak to lożysko sie zatarło może gdzies pękł i dlatego.....

#5 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 28 luty 2009 - 13:04

mtz 80 sprzęgło Odkręć dekielek pod spodem to jest mało roboty i sprawdz może którejś dobrze nie zakontrowaliście i się przestawiła. Nie wiem jak tu jest bo jak w
C-360-3P wymieniłem łapki i sprężyny dosiskowe to są tam takie "miseczki" i jedna popękała i sprzęgło raz działało a raz nie. Zapomnieliśmy wtedy kupić nowe i włożyliśmy stare i trzeba było jeszcze raz rozpoławiać ciągnik. Zobacz czy dobrze ci wysprzęgla bo miałem w C-360-3P taki przypadek że na ośce co są widełki puścił spaw i był luz i do kośca nie wysprzęglało, ajak się zachaczył to było wszystko normalnie. Przez to okienko będziesz widział jak współpracuje łożysko z łapkami a może któraś się wykruszyła?

#6 Share karolllllll

karolllllll

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 20:00

mtz 80 sprzęgło Już naprawione. Przyczyna były bardzo równo wyregulowane wszystkie łapki. Odkręciłem dekielek od spodu i przestawiłem tak żeby nie brały wszystkie naraz tylo pokolei. I juz wszystko gra. dzieki i pozdrawiam

#7 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 17 luty 2011 - 21:28

mtz 80 sprzęgło

Witam. Posiadam Mtz 80 i mam z nim problem ze sprzegłem. A mianowicie. Wymieniliśmy łożysko oporowe ponieważ sie zatarło i przy okazji juz wymienilismy tarcze sprzegłową na nową zeby pozniej juz drugi raz nie rozbierac. Po tej wymianie ciągnik zaczął szarpać przy ruszaniu czyli przy włączeniu biegu i puszczaniu powoli sprzęła ciągnik w pewnym momęcie bardzo ostro zrywał do przodu czasami to przod był w górze. a najgorzej jak bylo cos podczepione z tyłu to przy ruszaniu jechal przez 2-3 metry na dwoch kołach. I ten problem nie występuje za kazdym razem co mnie dziwi. Jak mu się coś umysli to tak właśnie szarpie a czasem jest wszystko wporządku. Mysle nad wymianą docisku...... co wy na to?? co to może byc?? pozdrawiam

Witam mam ten sam problem ślizga mi się sprzęgło jak wrzucę 9 na zającu z ładunkiem tarcze, łożysko i łapki wyciskowe kupiłem nowe tarczę tą wzmacnianą sprężyny były dobre nie popękane wiec ich nie wymieniałem regulowałem sprzęgło tą dziurą od spodu i cięgno do regulacji mam wykręcone prawie na maksa i pedał sprzęgła nie odbija regulowałem tą sprężyną i tak to nic nie daje pomóżcie mi proszę

#8 Share adaml61

adaml61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 luty 2011 - 18:29

mtz 80 sprzęgło tarcze założyłeś dobrom stroną ,jak się zjeżdża na skręconym docisku ,zdarza się że skrzywi się tarcz i wtedy albo ślizga sie lub nie wysprzęgla ,tak czy inaczej robota od nowa ,dlatego tak jak pisałem poprzednio skręcam po zjechaniu ,szybciej się zjeżdża i na pewno nie skrzywi się tarczy a zdarzyło się ,nie tylko mi.

#9 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 18 luty 2011 - 19:14

mtz 80 sprzęgło tarcze założyłem dobrze

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 luty 2011 - 19:30

mtz 80 sprzęgło a dobrze wyregulowałeś :huh: zdejmowałeś to cięgło-pręta do regulacji (a bez podłączenia go pedał dobrze odbija)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 18 luty 2011 - 20:31

mtz 80 sprzęgło regulowałem też na tym cięgnie trochę zdejmowałem go ale jak zakładaliśmy docisk to on nie za bardzo docisnął tarcze a może trzeba było wymienić sprężyny w docisku lub cały docisk ustawiłem sprzęgło tak jak w książce pisze 12mm +-0,5 do powierzchni doczołowej tarczy od łapek

#12 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 luty 2011 - 20:53

mtz 80 sprzęgło a łapki od łożyska wyciskowego na ile ustawiłeś :huh:

#13 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 luty 2011 - 18:24

mtz 80 sprzęgło 3-4mm

#14 Share adaml61

adaml61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 luty 2011 - 19:46

mtz 80 sprzęgło w takim razie docisk do wymiany

#15 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 22 luty 2011 - 20:08

mtz 80 sprzęgło 18mateo18 już zrobiłeś :huh: przyszło mi do głowy jeszcze jedno może za mocno łapki masz podciągnięte i one opierają się o koło nie dając docisnąć tarczy

#16 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:16

mtz 80 sprzęgło na razie popuściłem trochę na sprzęgło na łapkach i można tak powiedzieć że jest ok ale jak wrzucę 9 szybką to się trochę ślizga

Edytowany przez 18mateo18, 23 luty 2011 - 20:17.

#17 Share adaml61

adaml61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 luty 2011 - 08:48

mtz 80 sprzęgło regulacje nic nie pomogą ,jak będziesz pracował na ślizgającym się sprzęgle zniszczysz koło zamachowe i będziesz miał kolejne koszty ,zakup koła

#18 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 luty 2011 - 19:55

mtz 80 sprzęgło w takim bądź razie co mam zrobić kupić nowy docisk cały komplet

#19 Share andrzej207

andrzej207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 24 luty 2011 - 23:06

mtz 80 sprzęgło spróbuj wymienić jeszcze sprężynki może są już za słabe one nie koniecznie nadają się do wymiany tylko wtedy jak są popękane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adaml61

adaml61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 luty 2011 - 16:03

mtz 80 sprzęgło nie kombinuj z naprawą docisku ,zaoszczędzisz niewiele a czasu natracisz na rozjezdzanie ,jak padły sprężyny to po wymianie na nowe może być dobrze ale nie musi , założysz nowy to z 3000 mth spokój ,po zjechaniu wyreguluj łapki tak jak poprzednio i zapomnij o sprzęgle ,powodzenia

Dodaj odpowiedź