Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

UWAGA OSZUST !

190 odpowiedzi na ten temat

#121 Share apaczek

apaczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 21 luty 2017 - 14:45

UWAGA OSZUST !

ja i takiego oszusta złapią to później sąd wypuści takie mamy sądownictwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UWAGA OSZUST ! Dzisiaj, 12:38
  •  

#122 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 22 luty 2017 - 08:44

UWAGA OSZUST ! No wlasnie najbardziej mnie dziwi ze ludzie ciągle dają sie nabierać i wierzą w "okazje".

#123 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 864 postów

Napisany 23 luty 2017 - 09:41

UWAGA OSZUST !

Witam. Kolego Szymonie dziwi mnie twoja  postawa, bo jeżeli ty nie wierzysz w okazje to nie śmiej się z innych bo uważam że twoje doświadczenie życiowe w tych sprawach jest na "poziomie przedszkola". Ja wbrew twoim poglądom posiadam 70% sprzętów kupionych przez takie okazje za które płaciłem nawet tylko 50% ceny rynkowej (zapewniam że chciałbyś odkupić niejedną moją maszynę po cenie zakupu). Jeżeli ty nie wierzysz w okazje nie śmiej sie z innych, a to forum ma pomagać dla wszystkich. Temat ten założyłem kilka lat temu jak pierwszy raz trafiłem na ten sposób "cwaniactwa" ku przestrodze innych z myślą o tym że inni którzy spotkają sie z próbą oszustwa będą sie wpisywali i przestrzegali przed takimi innych, a dzięki takim jak ty tacy którzy chcieli kupić okazję i próbowano ich oszukać boją sie umieścic tu wpis i przestrzec pozostałych korzystających z forum. Zawsze myślałem, że my rolnicy jako "specyficzna grupa społeczna" powinniśmy sie wspierać, wymieniać swoimi doświadczeniami, przestrzegać innych aby nie popełnili błędów które nas doświadczyły, a okazuje się że tu na forum są ludzie którzy tak jak w życiu codziennym (jak w każdej wiosce) potrafią się śmiać z niepowodzeń innych. Przez takich jak i tobie podobnych wg mojej oceny to forum schodzi "na psy" a moderatorzy ośmieszanie i "opluwanie" innych uznają za normę. Staram się być życzliwy dla innych (w dobrym znaczeniu tego słowa) w swoim otoczeniu i chciałem sie podzielić życzliwością na forum, ale jak sie czyta niektóre posty to przestaje mnie dziwić opinia całej Europy że Polak potrafi być Polakowi wrogiem. PS. Pozostawiam pod ocenę własnego sumienia każdego z was który przeczyta ten wpis swój sposób spostrzegania świata wokół siebie, swoich sąsiadów i innych ludzi w myśl zasady "nie czyń innemu co tobie nie miłe", jak masz sie z kogoś śmiać lepiej mu pomóż a "życzliwość wraca z podwojoną siła".

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share wiesiek63zmc

wiesiek63zmc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 23 luty 2017 - 10:33

UWAGA OSZUST !

Czytamy chyba różne posty bo ja nie widzę oplówania ani wyśmiewania w wypowiedzi kolegi Szymona  i kto się śmieje z niepowodzeń innych Sam kieruję się zasadą"nie rób nikomu tego co tobie nie miłe" ale wiara w ludzi nie może oznaczać naiwności

#125 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3360 postów

Napisany 23 luty 2017 - 10:39

UWAGA OSZUST !

Skoro kupiłeś sprzęt za 50% wartości to właściciel albo był szalony albo na ostrym kacu bez grosza przy duszy, albo licytacja komornicza. Takie zakupy to okazja ale z moralnością nie mają wiele wspólnego

#126 Share wiesiek63zmc

wiesiek63zmc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 23 luty 2017 - 11:41

UWAGA OSZUST !

Uprzedziłeś mnie bo gdyby się kolega" uczciwy" odezwał miałem ochote  go zapytać o te zakupy po okazyjnej cenie Okazja dla mnie tj.15-20 % pózniej jest wykorzystanie czyjejś nieświadomości albo dużych kłopotów osobistych i jak to się ma do zwykłej ludzkiej uczciwości Choć prawnie dozwolone to  moralnie ???

#127 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 23 luty 2017 - 13:07

UWAGA OSZUST !

Pokaż mi w którym miejscu wyśmialem go i ucieszyłem się z tego że nalał sobie kleju do skrzyni biegów ? Opisałem tą sytuacje właśnie po to aby uwrażliwić innych na takie okazje i może jak do kogoś tez jakiś przejezdny przyjdzie dajmy na to z olejem to sobie to przypomni i dwa razy sprawdzi zanim kupi lub chociaż użyje. Chwalisz sie tym że wykorzystałeś kogoś sytuacje bo potrzebowal pieniedzy a Ty jak sęp kupiłeś za połowe ceny i według ciebie to jest ok ? A dalej wyjeżdzasz z wyśmiewania sie z nie powodzen innych... 

#128 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4253 postów

Napisany 23 luty 2017 - 13:12

UWAGA OSZUST !

Popieram paweł885 , nikt normalny nie sprzedaje za bezcen , a nawet powiem więcej . Kupno czegoś za bezcen jest nieuczciwe i obrzydliwe . Endriu chyba w ten sposób sam siebie chyba próbuje "wybielić" . B)

ZETOR TEAM

#129 Share wiesiek63zmc

wiesiek63zmc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 23 luty 2017 - 13:58

UWAGA OSZUST !

Ktoś se strzelił w kolano !!! ale dobrze że jest reakcja.

#130 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1771 postów

Napisany 23 luty 2017 - 15:10

UWAGA OSZUST !

no sorry!! ale jakbyście Wy mieli okazje kupic dana maszyne za 50% ceny ponizej rynkowej wątpie że byście sie brzydzili jej kupna!!

Baa zapewne byście sprzedającemu uświadomili ile moze wołać np. chce 50tys a wy z czystej uczciwości dajecie mu 100tys bo tyle jest Według Was warta!!!

załóżmy ze dany sprzęt jest 5letni tj. zakupiony z dotacji unijnej czy to MR czy MGR i chce właściwą cene rynkową czyli de facto więcej aniżeli dał  pięć lat temu!!

Jak można nazwać takiego człowieka?

Czy kupno maszyn od komornika jest czym złym?

Czy moją zasługą jest fakt ze komornik licytuje daną osobe?

Bądźmy poważni 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3360 postów

Napisany 23 luty 2017 - 15:22

UWAGA OSZUST !

To nie o to chodzi - kolega endrju umoralniał ludzi , wytykał śmianie się z innych itp, zarzucał brak jedności wśród rolników.... Dlatego ciekawi niektórych co to za moralne okazje mu się trafiały

#132 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1771 postów

Napisany 23 luty 2017 - 15:32

UWAGA OSZUST !

siedząć z boku faktycznie wyskoczył jak Filip z konopi.

Osobiście jak czytam post Szymona nie widze nic złego w jego słowach

#133 Share Piechu

Piechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 23 luty 2017 - 17:04

UWAGA OSZUST ! Ciekawi mnie strasznie taka okazja kupna sprzętu za 50 procent wartości. Chyba nie jest aż tak bardzo ciężko się domyślić źródła pochodzenia takich urządzeń( no chyba ze jest likwidacja sklepu albo jakiś używany sprzęt z zagranicy gdzie ludzie wystawiają niepotrzebne rzeczy przed posesję). Ja sam mam okazję kupić czy pilarki czy to agregat prądotwórczy za śmieszne pieniądze ale odmawiam bo wiem ze.źródło jest na pewno mało legalne. Ostatnio był koleś z zestawem kluczy i w zamian chciał akumulator zużyty

#134 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3360 postów

Napisany 23 luty 2017 - 19:28

UWAGA OSZUST !

To był jakiś cygan, sam z aku z kombajnu i stary alternator  dostałem lewarek 5T  :) użyłem go raz i działa. I to jest marketingowiec a nie złodziej , taki sam lewarek importuje firma xxx i sprzeda Ci za 300zł 

Edytowany przez pawel885, 23 luty 2017 - 19:29.

#135 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1079 postów

Napisany 23 luty 2017 - 21:27

UWAGA OSZUST !

Dobra, a teraz przejdź się po obejściu i zobacz czego jeszcze brakuje.

#136 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 23 luty 2017 - 21:46

UWAGA OSZUST !

Ja przy takich okazjach biorę od gościa dowód osobisty do ręki i piszę umowę kupna/sprzedaży przy świadkach , którzy też sie podpisują. Strzeżonego Pan Bóg strzeże.  Czasem faktycznie ktoś potrzebuje coś opchnąć bo sytuacja zmusza, ale jak zaczyna ściemniac przy umowie, lepiej sobie darować. A cyganie u mnie na wsi mają max 10 minut, bo tyle zajmuje Policji przyjazd z posterunku i muszę przyznać, że w takich przypadkach nie odmawiają, jak się zadzwoni.

#137 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 23 luty 2017 - 22:46

UWAGA OSZUST ! @janczar810 ja nie mowie ze jest to cos zlego bo sam kupilem wiosna zeszlego roku przyczepę d50 fakt ze sztywna ale z dokumentem oplacona stan bdb za 3 tyś tylko :o tyle cenil tyle dalem ale to nie o to chodzilo mi w tym poście tylko o to wlasnie co napisał Paweł :)
Z tymi cyganami to jest tez roznie. Ostatnio byli u mnie z agregatem prawotwórczym ale cenil jak w normalnym sklepie :o

#138 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 864 postów

Napisany 24 luty 2017 - 01:15

UWAGA OSZUST !

Zapewniam żaden sprzedający "nie był pijakiem, nie był szalony i na pewno bez grosza przy duszy" a wręcz przeciwnie byli handlarzami z dużymi placami pełnymi sprzętów. Nie było konieczne "aż tak bardzo ciężko się domyślić źródła pochodzenia" na wszystko były dokumenty a kupno u takiego handlarza który sprzedaje 80 ciągników miesięcznie, ciągnika (claas eres 657atz z 2010r z przednim tuzem i womem) za 71000 brutto na pewno nie jest "nieuczciwe i niemoralne" , ostatni zakup z wtorku u handlarza pod Zgorzelcem to claas volto 1050 za 7400 "nie byłem sępem" a sprzedający był raczej normalny bo przy mnie sprzedał przyczepę samozbierającą krone za 70000 brutto gdzie kupujący był z podlaskiego i mówił że taką u siebie w okolicy oglądał za 125000,  Czasami warto przejechać 800 km aby zaoszczędzić kupę kasy. A tak przy okazji mówicie że jak ktoś sprzedaje tanio to jest nienormalny, to znaczy jak chcę za prasę john deera 550 7000 bo stoi juz dwa lata nie używana to jestem "nieuczciwy". Jakiś czas temu kupowałem u niemca rozrzutnik i powiedział mi takie coś "wy polacy to jesteście jacyś dziwni bo jak wymieniam sprzęt w gospodarstwie na nowy i zależy mi na tym aby się szybko pozbyć starego aby nie przeszkadzał to uważacie to za przekręt, ale jak kupiłem polską kartę sim i ogłosiłem na polskich portalach ogłoszeniowych to wszyscy byli zainteresowani kupnem ale każdemu było za daleko". Po resztę sprzętów przyjechali handlarze i jakiś czas później widziałem je na olx 100% drożej a i tak były tańsze niż w mojej okolicy podobne.

#139 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2590 postów

Napisany 24 luty 2017 - 07:35

UWAGA OSZUST !

Bajki wypisujesz. Handlarz musi zarobić a okazje są dla naiwnych. Nie znam osobiście żadnego handlarza maszyn ( a znam wielu ) który sprzedałby mi coś po kosztach. No chyba że dobry znajomy który też mi wszystkiego nie powie:).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4253 postów

Napisany 24 luty 2017 - 07:55

UWAGA OSZUST !

endrju  w czym ty właściwie widzisz problem ? Są czasami ogłoszenia z bardzo tanimi maszynami , więc wpłacaj zaliczę i nie zawracaj innym d..y , swoimi jakże głębokimi przemyśleniami . W większości przypadków dziwnie tanie rzeczy , to w 95% coś nie tak .

ZETOR TEAM

Dodaj odpowiedź