Skocz do zawartości

Zdjęcie

UWAGA OSZUST !

113 odpowiedzi na ten temat

#1 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 27 luty 2009 - 19:25

UWAGA OSZUST ! Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji :) (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery :)
Dokładnie to ta oferta :
http://www.otomoto.p...=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH :) "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś :)

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka :) Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy :) ale nam przeszło na szczęście :)

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy :)

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH :)

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja :) )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UWAGA OSZUST ! Dzisiaj, 04:02
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 luty 2009 - 19:36

UWAGA OSZUST ! Kolego wiem że chcesz nas ostrzec ale ktoś może Cię oskarżyć za pomówienie. Sąd nie udowodnił mu przestępstwa popełnionego na Twoją niekorzyć więc jest niewinny a Ty go oskarżasz o oszustwo na podstawie tego co ludzie gadają. Idea dobra tylko ubierz to w jakieś ładogniejsze sformułowania. Pozdrawiam

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 27 luty 2009 - 20:00

UWAGA OSZUST ! O nie, jest oszustem, podał adres do kontaktu gdzie mamy przyjechać, to było Dębno, województwo zachodnio-pomorskie ulica Chojeńska 94a a tu niespodzianka, numeracja kończy się na 59. Byłem tam dziś o 14:45 i ani widu ani słychu, nikt o takim handlarzu nie słyszał, chyba że z tego że takie kanty ktoś robi. Ojciec się pofatygował podjechał na komende policji w Dębnie, zgłosił sprawe o próbę wyłudzeniai okazało się, że przed nami był gość z synem z pod Zambrowa który przyjechał ponad 700 km http://www.otomoto.p...=show&id=B99097 Oto dowód który policjant pokazał dla ojca, bo ten pan był po ten ciągnik, dlatego nie jestem pierwszym i nie ostatnim który skorzystał z okazji tego krętacza. A na pomówienie czekam, bo chętnie byśmy się z nim spotkali :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2009 - 20:07

UWAGA OSZUST ! A wiec robimy tak. Przy ewentualnych roszczeniach odnośnie pomówienia, zniesławienia tego pana przez AF wszystkie konsekwencje ponosisz ty andrju00711.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 luty 2009 - 20:22

UWAGA OSZUST ! ja bym dodał do tego co napisał twórca posta - żadnej kasy do czasu az obejrzy się sprzęt, sprawdzi czy dane z dowodu pojazdu zgadzają sie z danymi na ciągniku (najlepiej na stacji diagnostycznej-my tak robiliśmy z przyczepą) a później trochę kasy jako zadatek (max 200-300PLN) wraz z umową w której są dane spisane z dowodów osobistych obu stron.

jeśli w którymś etapie coś nie gra - odpuszczamy (np typek chce podać NIP gdzie powinien podać PESEL, lub sciemnia że ma stary dowód).

podobna sytuacja była kilka lat temu - kilkadziesiąt tysięcy wyciągnął gość i co lepsze w państwie prawa jakim jest PL nic mu nie zrobiono a postępowanie najpierw umorzyli a później wzywali świadków na przesłuchania.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 luty 2009 - 20:26

UWAGA OSZUST ! Co wam tak sie nogi trzesa (chcecie ie pozbyc czegos z nogawki)? Chlopak chce ostrzec ludzi przed strata kasy (co najmniej na paliwo) a wy mu tu sadem grozicie. Policja przedstawila dowod wiec sprawa jest jasna.

Jaja wam pourywalo?

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2009 - 20:34

UWAGA OSZUST ! Vektorrr niedawno była nieprzyjemna sytuacja na af odnośnie pewnej firmy.

endrju masz z policji jakiś świstek ze złożyłeś doniesienie??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 27 luty 2009 - 20:45

UWAGA OSZUST ! Był u mnie jeden człowiek , który kupił ode mnie prasę. Pierwsze o co zapytał kiedy dzwonił do mnie po raz pierwszy to czy jestem handlarzem (nie jestem i nie planuję) i czy ta prasa co była na zdjęciach na Allegro to ta która jest na sprzedaż. Przyznam się szczerze , że zdziwiły mnie te pytania bo zazwyczaj ludzie pytają o takie rzeczy lecz w innej kolejności. Kiedy zapytałem się czemu pyta o to zanim zapyta o konkretną cenę lub o jej stan techniczny to opowiedział mi historie jak wcześniej pojechali z synem oglądać inną prasę (przez telefon wszystko było oki) okazało się , że to nie była Sipma Z-224 tylko jakiś stary John Deere. A jechali też kawał drogi (nie wiem dokładnie ile km) do mnie przejechali ponad 300.
Więc chamstwo oszustów nie zna granic. Jak mi to facet opowiadał to normalnie nie wiedziałem co powiedzieć.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#9 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 27 luty 2009 - 20:59

UWAGA OSZUST ! Uwazam ze temacik taki jest potrzebny i pomocny tylko kwestia pisania spraw tak aby pozniej Yacenty nie mial problemow:)

#10 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 27 luty 2009 - 21:20

UWAGA OSZUST ! OK, ojciec sam kazał mi ten temat założyć, i bierze pełną odpowiedzialnośc za to co napisaliśmy, bo to co tam napisaliśmy nie wyssałem z palca, lecz sami się przekonaliśmy, a był z nami sąsiad, który może jak co wszystko poświadczyć, na policji ojciec złożył doniesienie o próbie wyłudzenia, spisali jego dane, i poinformowali, że dopóki nie zgłosi się ktoś kto wpłacił zaliczkę nie mogą wszcząć postępowanie bo nie mają dowodu przestępstwa. Zdążyli ustalić, że numer konta bankowego pochodzi z jednego z banków w Poznaniu i jeżeli sprawa będzie rozwojowa poinformują o jej wynikach. A tak pozatym ojciec mówi, że spróbuje nawiązać kontakt z rolnikiem, który był pierwszy na komendzie :)

Edit:

Jak sie chce kogoś w polsce znaleść i sie ma troche pomyślunku to wszystko jest możliwe.
Jesteśmy po rozmowie z rolnikiem wyżej opisywanym i obiecał ten pan, że sie wypowie na temat tej wycieczki spod Zambrowa, więc czekam na jego wsparcie i szukam następnych którzy zostali oszukani przez użytkownika telefonu o numerze: 728126326
Piszcie co wiecie o ludziach którzy wybrali się do Dębna po wirtualne maszyny.
http://www.otomoto.p...=show&id=B98445
To kolejne ogłoszenie tego typa zastanówcie sie czy ta cena nie jest zbyt piękna by była prawdziwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 luty 2009 - 10:19

UWAGA OSZUST ! heh nom zgadzam sie jest wielu oszustów na necie tez sie z jednym spotkałem a jesli chodzi o ten plug to gosc nie ma zielonego pojecia o tym pisze ze bruzda ma 50 cm szerokosci czyli jedna skiba orze na szer. 50 cm a napisał ze szerokosc robocza 150 do 180 cm zero pojecia !!

#12 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 28 luty 2009 - 11:08

UWAGA OSZUST ! ale to nie zawsze jest tak ze nie ogladając maszyny nie płac... ja jak kupowalem swój traktor to przelałem pieniądze wysłałem transport i przywieźli.. a ostatnio wójek kupował koparke dał 69 tys funtów za nią nawet jej nie widząc przelał kase i prosto z angli pojechala na budowe do krakowa;p to zależy jak sie trafi...
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#13 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 28 luty 2009 - 11:21

UWAGA OSZUST ! co do tego goscia z Debna to mial tez na "sprzedarz'' DF agrotrona rok 99 za okolo 50 tysi i Nh tl 100 z turem rocznik chyba 2002 za 60 tysi te ceny wydaly mi sie smieszne i nawet tam nie dzwonilem ale coz czlowiek chce kupic jak najtaniej a taki ktos chce wyciagnac kase oj co za czasy
A ja tez mialem podobna sytuacje chcialem kupic samochod super furka byla w super cene tylko cos mi sie nie zgadzalo i poszukalem troszke w necie i znalazlem te same auto te same zdjecia tylko ze cena wyzsza o cale 15 tysi a koles przez telefon zapewnial mnie ze moge w kazdej chwili przyjechac i odbierac autko pewnie pojechal bym z kasa a wrocil bez niej i bez auta hehehe poprostu uwazajcie i wszystko sprawdzajcie

#14 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 28 luty 2009 - 11:33

UWAGA OSZUST ! Dobrze wiedzieć,
Policja powinna znaleźć adres oszusta przez internet, agres ip indywidualnego użytkownika mogą tylko oni otrzymać, i pewnie jeszcze CBA i jakaś agencja jeszcze...

#15 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 28 luty 2009 - 15:08

UWAGA OSZUST ! @Apista - ja bym nie uderzał przez neta bo szukanie po IP to trochę roboty ale wałnął w deseń szukania po komórce a dokładniej skąd dzwonił. Ostatnio poruszana była kwestia numeru 112 - ratownictwo. I coś się kroi że będą tam mieli karty umożliwiające określenie pobytu komorki z której dzwoni poszkodowany (na niektorych stronach w tym temacie mundurowi pytali jakie czytniki do tych kart kupić - karty niby pochodzą od opów czy jak - tematu nie mialem czasu obadać). Jak sprawy są zaawansowane to nie wiem ale jeśli ktoś ma znajomych w MSK/PSK to może podpytać. Na pomoc pracownika który pracuje u operatora bym nie liczył - bardzo cenią swoją posadę, wiem bo pytałem a jak jest na PSK to nie wiem dokładnie bo jakoś podczas ostatniej wizyty u nich nie było czasu pogadać.

Co do takich ogłoszeń - jeśli widzicie błędy czy na otomoto czy na allegro to zgłaszajcie to że gość sprzedaje coś lewego - uchroni się kilka osób bo admin zdejmie ogłoszenie.

A teraz najlepsze. Polacy to ponoć złodzieje - pamiętam jak swego czasu kasowałem posty w stylu - "kupię papiery do HLki". Prawdy trochę w tym jest że jakby nie było popytu na krojony sprzęt to byłoby mniej cwaniaczków. Mniej cwaniaczków - mniej takich sytuacji.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#16 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 28 luty 2009 - 16:16

UWAGA OSZUST ! Ja znalazłem w autogiełdzie oszusta który "sprzedaje" JD 85 konnego za...53tys na dodatek to 2003 rocznik.Podany jest tylko adres e-mail i to ,że "ciągnik do sprowadzenia"
Przestrzegam przed tym gościem!!!
Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

#17 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 28 luty 2009 - 16:54

UWAGA OSZUST ! @Ursus355i912
Przepraszam, ale co w tym dziwnego? Kupiłeś u niego i Cię oszukał? Jeśli nie to nie pisz takich bzdur...

@endrju00711
Bardzo dobrze że założyłeś ten temat, tak się zastanawiam czy zadzwonić do tego kolesia i się z nim umówić. Jestem ciekaw co by powiedział jak bym powiedział o policji i AF ;]
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#18 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 28 luty 2009 - 17:09

UWAGA OSZUST ! miałem podobną sytuację już miałem jechać a tu się okazało że oszust, też chciał zaliczkę, nawet powiedział że ciągnik do nas przywiezie bo bedzie "przypadkiem" w tych okolicach jechał, z kazdą minutą rozmowy wydawało się to coraz bardziej podejżane, dobra ja mam kilka rad dla kupujących wiem poniekąd z doswiadczenia trochę,
- po pierwsze dobra firma daje nr stacjonarny komórkowy możesz mieć i po chwili inny, pełen adres, nazwa firmy itp.
- jak ktoś chce przy pierwszej rozmowie zaliczkę to powinno byc ostrzezeniem ze cos nie tak
- niech się przedstawi i poda możliwie wszystkie informacje, znam agenta, który cały czas podawał wymyślone nazwisko kolegi
- śmieszna cena,

@endrju00711 odpowiadasz za swojego posta jesli piszes prawdę, którą mozesz udowodnic zadnych nieprzyjemnosci z tego tytulu nie powinienes miec, jesli to prawda to temat dobrze ze zostal zalozny

#19 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 28 luty 2009 - 17:20

UWAGA OSZUST ! Dobry wątek!
Ostatnio w lokalnej gazecie opisywali podobny przypadek grupy oszustów którzy robili zdjęcia ale samochodów które stały jeszcze za granicą, wystawiali na aukcje i oczywiście żądali "przedpłaty" na konto jeszcze nie ukazując w realu sprzętu, po wpłacie oczywiście znikały kontakty konta itp.
Na szczęście złapali ich namierzając tak jak wyżej opisujecie telefon jednego sprzedawcy.
A co do ip to oszuści zazwyczaj korzystają z niezabezpieczonych sieci Wifi więc to już cięższa sprawa.

Sytuacja jest prosta, nie wpłacać kasy pochopnie...szczególnie jeżeli nie widzieliśmy jeszcze maszyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 28 luty 2009 - 18:03

UWAGA OSZUST ! Dzwoniłem ostatnio o opony bieżnikowane - gość przywiezie mi je i zapłata przy odbiorze bez żadnych przedpłat itp - jedynie mam mu dać dane do faktury jeśli ją chcę.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Dodaj odpowiedź