Qtas

3 rodzaje lizawek solnych.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Qtas    1

W katalogu firmy wysyłkowej zauważyłem, że są 3 rodzaje lizawek solnych: zwykła, z mikroelementami i z mikroelementami i selenem. Szczególnie zainteresowała mnie lizawka z selenem. Pamiętam, jak dawniej chowałem owce - zdarzało się, że jagnięta chorowały na tzw. "chorobę białych mięśni". Nagle jagnięta dostawały paraliżu i nie mogły chodzić. Pomocny okazał się preparat w iniekcji domięśniowei (2 ml), o nazwie: "evetsel". Była to wit. E z selenem. Jagnięta odzyskiwały siły i zdrowiały dosłownie nazajutrz. Widocznie w glebie na moim terenie brakuje selenu. Brak tego pierwiastka może powodować "chorobę białych mięśni", także u cieląt, a przede wszystkim, może powodować niepłodność u bydła. Myślę, że taka lizawka może być przydatna na terenach, gdzie występuje brak selenu.

Napiszcie, czy stosujecie lizawki solne i czy należy je stosować, kiedy dodaje się do paszy mieszanki mineralne - czy nie za dużo tej soli?

post-12979-1235753806_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Ja obecnie stosuję lizawkę lisal M ale ojciec musi kupować dla baranów inne bo tych Mek nie można stosować do baranów. Mogę się mylić ale ojciec zawsze mi mówił że jagnięta nie mogą lizać soli bo potem piją wodę i mają biegunkę a czasami kończy się to rozdymaniem bo potem żrą co popadnie a po rozdymaniu czasami i paraliż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Ja stosuję tą z selenem ponoć jest bardzo dobra dla koni i ciężarnych klaczy :) A swoją drogą te ceny są aktualne?? Bo ja płaciłem za tą z selenem 14zł.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qtas    1

To są aktualne ceny w pewnej firmie wysyłkowej. Nie wiem, czy na forum można podawać nazwy i adresy firmy, gdyż byłaby to darmowa reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Lepiej na PW jak już.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj