Skocz do zawartości

Zdjęcie

plukanie rurociagu powietrznego

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 luty 2009 - 12:24

plukanie rurociagu powietrznego witam ja mam taki maly problem posiadam dojarnie przewodowa i doiłem jalowke kana i na moje nieszczescie jalowka przewrocila kane i mleko poszlo do rurociagu powietrznego i teraz chcialbym to wyplukac,czy pompa wytwarzajaca podcisnienie nie zaciagnie wody z rurociagu i nie zaleje jej?? dojarnia jest firmy SAC

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
plukanie rurociagu powietrznego Dzisiaj, 03:52
  •  

#2 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 27 luty 2009 - 13:18

plukanie rurociagu powietrznego Nawet w instrukcji obsługi pisze ze co jakis czas rurociąg nalezy płukac, wiec nie ma obawy zalania

#3 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 28 luty 2009 - 12:24

plukanie rurociagu powietrznego Miałem podobny przypadek w pracy... W dojarce przewodowej de lavala. To było podczas rannego doju... Musieliśmy płukać wszystkie rury... Tak było zatkane...

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:50

plukanie rurociagu powietrznego U mnie było kiedyś tak ze tak zaszła rura powietrzna mlekiem że trzeba było odkręcić i przepchnąć najpierw drutem 12mm a potem wodo umyć.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 09:43

plukanie rurociagu powietrznego No tak wszystko ładnie pięknie jak posiada się owa instrukcje @skoczek, a co do zapchanych rur mlekiem ta dojarnie kopiliśmy od pierwszego użytkownika on założył nowa ale chyba od nowości nie płukał rur powietrznych bo w środku to myjka ciśnieniowa myliśmy tak były zasyfiałe. A wracając do instrukcji to ten gość co montował dojarnia powiedział ze weźmie sobie zrobi kserokopie instrukcji i do dziś dnia przysyła ja z powrotem;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 18:30

plukanie rurociagu powietrznego Ja przewodówki jeszcze nie płukałem, ale kiedyś, gdy doiliśmy jeszcze dojarką konwiową płukałem rury powietrzne roztworem sody kaustycznej, w czasie pracy dojarki, a później przemywałem czystą wodą pod ciśnieniem. Tyle, że w konwiowej raczej ciężko było zalać kompresor, bo był u góry, nad zbiornikiem, a w przewodówce... sam nie wiem, czy całą wodę wyłapałby zbiornik i nie zalałoby kompresora. Może ktoś napisze do ogólnej wiadomości jak się płucze rury przewodówki?

#7 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 02 marzec 2009 - 11:21

plukanie rurociagu powietrznego Poprzez płukanie rurociągu powietrza nie zalejesz pompy podciśnienia, gdyż w zbiorniku pod pompą ( De LAVAL) jest zawór pływakowy, który zamknie wlot do pompy w chwili podniesienia się poziomu wody napływającej z rurociągu. Jednorazowo można wessać do rurociągu przez kolejne kurki stan. 10-15 l wody,i
każdorazowe opróżnienie zbiornika.

#8 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 02 marzec 2009 - 11:51

plukanie rurociagu powietrznego Dokładnie robię w ten sam sposób ten zbiornik przed po pmą ma około 15 litrów pojemności zasysam przez kurki wiadro wody i wyłączam pompę wylewam tą wodę która się zebrała w zbiorniku i od nowa.
Ostatnio słyszałem że inni rolnicy używają octu - niby lepiej oczyszcza rury ale jeszcze nie praktykowałem tego

#9 Share dawid4x4

dawid4x4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 22:59

plukanie rurociagu powietrznego A do mnie przyjeżdża facet aby dać atest na dojarkę to on czyści i płucze rury powietrzne i wogóle cały przegląd dojarki robi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 21:30

plukanie rurociagu powietrznego @dawiad4x4 no to masz porządnego gościa ze takie coś ci robi bo u mnie jest tak że przyjedzie zbada kasę weźmie i jedzie i tyle po nim mam zysku...