Skocz do zawartości

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2009 - 11:29

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Witam wszytkich
Chciałbym sie dowiedziec jak sens ma montowanie bocznej rury wydechowej przy schodkach i czy to nie jest niebezpieczne (iskry itp.)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Dzisiaj, 19:05
  •  

#2 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1481 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 27 luty 2009 - 13:35

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci ja mam same rollera 70 juz 7 lat z rura wydechowa z boku i nic sie nie zapalilo jest to ciagnik ktory pracuje z prasa okolo 150 godzin rocznie wiec jak bylo by to niebezpieczne to juz bym o tym wiedzial a co do sensu montowaniatej rury przy schodkach to odpowiedz jest prosta poprostu jesli byla by ona momtowana przy masce to ograniczala by widocznosc dodatkowo rura wydechowa umieszczona pod kabina zmiejsza chalas

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2009 - 16:07

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Dzieki bo właśnie zamierzamy taki kupić :)

#4 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja, fotografia.

Napisany 27 luty 2009 - 22:10

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Wydech pod kabiną może ma plusy ja podam narazie minusy które zauwarzyłem:
-przy wożeniu paszy do obory pech chce że spaliny wylatują w stronę krów wskutek czego bardzo się odciągają
-przy odkrywaniu pryzmy, otwieraniu drzwi obory ciągnik pracuje a trzeba pare razy wejść i wyjść z ciągnika a spaliny lecą w stronę kierowcy jak wsiada.
Plusy to:
-lepsz widoczność nic nie przeszkadza :) .
U siebie w R2 mam tłumnik pod kabiną, alę teraz dopłacił bym za montowany na słupku kabiny z powodu szalejących krów.
@paatryczek1900 jeśli u ciebie ciągnik nie będzie pracował przy zwierzętach to może być standardowy pod kabiną.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2009 - 22:34

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci To jest ciągnik do wywozenia gnoju z głębokiej sciółki więc i tak są spaliny w środku .Ale głownie chodziło mi o iskry ale już sie dowiedziałem ze nie ma z tym problemu :)

#6 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 27 luty 2009 - 23:08

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Najnepszym sposobem żeby się zabezpieczyś przed iskrami z tłumnika to stosować paliwo dobrej jakości. Powiem ci że jak dwa lata temu we żniwa w
MTZ-cie miałem słaabej jakości paliwo to strach było jeździć po polu bo walił iskrami przy każdym mocnieszym dodaniu gazu od tamtej pory paliwo tylko dobrej jakości i nie ma takich problemów :) .

A może napiszesz jakie wyposażenie chcesz wziąść do Same i jaki ładowacz?

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2009 - 23:12

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Znaczy się same już stoi na placu w iczeka na wpłate piniędzy i się pytali jaki czy może zamontować zwykły wydech i dlatego ten problem :) Z dodatkowego wyposażenia wzieliśmy tylko skrętne błotniki a tur to stoll 8 hdp

#8 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 luty 2009 - 11:49

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Bardzo dobrze, że wzieliście skrętne błotniki nie będą wam ograniczać skrętu a stoll 8 to też dobre rozwiązanie.
Mówię tak gdyż oblądałem R2.66 to ciągnik o takich samych wymiarach co Twój tylko ma dodatkowo turbo i miał ograniczony skręt przez te błotniki (wykręcone ograniczniki) wlaściciel miał zamontować je na ramie ale to będzie niezbyt dobrze wyglądać. A jeśli chodzi o ładowacz to miał stoll 10 i mówi, że ma trochę za długą ramę teraz by wziął stoll 8.
Jeśli byś mógł to napisz ile kosztował ciągnik, a ile ładowacz i po jakim kursie euro ci policzyli i kiedy. Z góry dziękuję i życzę udanej eksploatacji.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2009 - 12:33

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci To wiec tak ciagnik kosztowal 23 tysiace euro a stoll 7 tysiace a policzyli nam po 4.40 netto to wszystko bierzemy z prow i jeszcze beczke i rorzutnik a tata sie tak dobrze potargowal ze dostal jeszcze gratis brony ciezkie za zlotowke

#10 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 luty 2009 - 13:37

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Według mnie cena za ciągnik wynegocjonowana jest dobra tylko szkoda że kurs euro taki wysoki. Ale jak otrzymacie zwrot z Agencji to cena za zestaw wyjdzie bardzo miła. Jak będziesz chciał to napiszę Ci ilu letni za te pieniąszki byś kupił chyba że masz w domu gazetkę RPT to są tam ceny ciągników.
Ja jak u dilera w garwolinie pytałem o cenę lamborghini
R2.56 to powiedział mi około 24500 euro netto
R2.66 jak dobże pamiętam to coś około 26000 euro netto
R2.76 cena 27500euro netto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2009 - 16:11

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci A taka dobra cena jest tyko dlatego że dowiedzieliśmy się (znaczy się napisałem emila:) ) że u zachodnich dilerów ciągnik jest tańsz i to o duże piniądze !
w polsce ciągnik ten kosztuje 23 tys. euro netto a w niemczech nie u jednego lecz u kilku cena średnia wynosi około 26 tys. netto euro z stollem ale i tak duzo z nas zdieraj polscy dilerzy :angry: no ale dali brony cięzkie :) A ilu letni ciągnik bym mógł kupić ??

#12 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 luty 2009 - 19:03

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Podam Ci ceny Lamborghini cena może ciut mniejsza niż Same a może to samo
Ciągnik podobny do waszego 3 cylindry bez turbiny skrzynia 20x10 Są to ceny orientacyjne i myśle że mogły by być teraz wyższe gdyż euro jest drogie, nowe ciągniki drogie to i ceny używanych idą w góre.
2008-100500zł
2007-90100zł
2006-81500zł
2005-74000zł
2004-67500zł
2003-61700zł
2002-56500zł
2001-51800zł
Natomiast za ciągnik z turbiną około 5tyś więcej na starszych rocznikach 4tyś.
A z tym że u nas w kraju dilerzy ściągają z nas jak mogą to masz rację.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2009 - 20:33

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci My tylko dlatego kupiliśmy Same bo jestesmy ograniczeni poniewac ciągnik nie może miec więcej niz 2 m i 45 cm tak jest wysokosc bram na głębokiej sciółce i mogliśmy żadnego znalezś o takich wymiarach :D A używane to trzeba dobrze trafić ;)

#14 Share darek4x4

darek4x4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 luty 2009 - 20:49

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Muślę, że wybur jest słuszny że to same i z takim ładowaczem a za używany w dobrym stanie z ładowaczem to trzeba swoja zapłacić.
Ciągnik który ma mniej niż 2,4 to NH seri T4000 ale jak ten ciągnik by się spisywał z ładowaczem to nie wiem. Ja sam postawiłem na Lamborghini R2 i jestem zadowolony. Tylko przy załadunku obornika załorzę mu obciążenie na tylny TUZ mam balast od tur1 a jak zdążę to zrobię większy.

#15 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:25

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci

Witam wszytkich
Chciałbym sie dowiedziec jak sens ma montowanie bocznej rury wydechowej przy schodkach i czy to nie jest niebezpieczne (iskry itp.)?

sens jest taki że ciągnik jest tańszy o przeszło 1000zł
jednak jest kilka minusów dla których wziąłem montowany w słupku
u mnie głównie to że spaliny leciały by na jagodniki lub ludzi pracujących (podczas prac z warzywami) ciągnik jest także cichszy - na zewnątrz - bynajmniej ja tak myśle

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2009 - 21:52

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Więc głownie chodzi wszytkim o spaliny a nie o iskry a to dobrze :)Ja akurat nie robie takich robót więc mi nie będa przeskadzać tak więc nie mam się o co martwić chyba że mi je wiatr zawieje do kabiny jak będa drzwi otwarte ;)

#17 Share lutek

lutek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 17:40

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Macie może chłopaki gdzieś te wydechy na zdjęciach, bo jakoś nie bardzo to widze... wydech pod kabiną? Sam mam propozyjce zakupu dorado 66 clasic.

pozdr
Pawel;

#18 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 02 marzec 2009 - 18:52

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Na tych fotkach lekko widać.

http://www.agrofoto....mage118602.html
http://www.agrofoto....mage112803.html
http://www.agrofoto....mage102964.html
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2009 - 20:04

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci W tym tygodniu powinśmy jechac po ciągnik to wstawie te zdjęcia dokładne tutaj <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lutek

lutek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 11:18

Boczna rura wydechowa same dorado 56 classci Dzięki widać dobrze. Naocznie jeszcze nigdy czegos takiego nie widziałem, do czego sie to stosuje ? Obnizanie wysokości, praca np w lesie ?

Dodaj odpowiedź