Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 15 kwiecień 2011 - 08:28

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL może ktoś wie jak ustawić dźwignie żeby wysiać 200 kg mocznika na ha? Przed wczoraj zakupiłem grass-rola dwutarczowego. Wczoraj ochrzczony na 8 ha. Na polifoskę4 musiałem dać na 9 żeby wysiać 570 kg/ha więc ich tabela trochę się nie zgadza. No i gość jak zadzwoniłem to powiedział żeby trochę skrócić te łopatki co za traktorem mają siać. Tak zrobiłem i sieje dobrze na 14 m + trochę zakładu. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu

Edytowany przez saszeta, 15 kwiecień 2011 - 08:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Dzisiaj, 22:01
  •  

#22 Share kaz

kaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 21:11

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Na 6 wychodzi 200 kg saletry zależy też jaki ciągnik i na jakim biegu.

#23 Share mlodyrolnik2012

mlodyrolnik2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 13:00

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Kupiłem dwutalerzowy 600 firmy grassrol i szczerze mówiąc jestem zadowolony . Mój sąsiad ma starszy model , kupił w 2005 roku i miał trochę zabawy i nerwów z nim. Reasumując ten który kupiłem bardzo różni się od starszego modelu tarcze kręcą się w drugą stronę i jest to ogromna zaleta bo sieje równo i dokładnie , podobno tylko oni i Duńczycy mają ten patent. Tabela wysiewu jak byk naklejona jest na rozsiewaczu , nie trzeba latać i zaglądać do książki i co ważne jest zgodna w praktyce . Tarcze , osłony itp. montują z kwasówki , nawet głupie śrubki są z nierdzewki a i tu dla nich plus następny. Sporo można by pisać na ten temat i brawo dla producenta bo dba o unowocześnianie swoich produktów . Na rozsiewacz czekałem w kolejce 4 tygodnie mimo tego że produkują podobno ok. 5000 sztuk rocznie, samo to świadczy o popycie na maszyny tej firmy. Ja daję 10 w skali 1:10

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 19 marzec 2012 - 18:40

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Kupiłeś go w tym roku i już go tak chwalisz? Powagi troche... Mam ten rozsiewacz i nie mogę się wypowiedzieć pozytywnie o równomierności rozsiewu i o faktycznej szerokości roboczej tej maszyny. Może z nowymi łopatkami będzie lepiej ale to się okaże chociąż narazie troche lepiej.

#25 Share fidzi

fidzi

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 08:35

Grass-rol też wyrabia sobie opinię niepoważnej firmy - wysłałem 10 maili z zapytaniem, w jaki sposób ustawić dźwignie sterujące, żeby siał równo na lewo i prawo (już nie mówię o tym, że w instrukcji nie ma tabeli wysiewu), to nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Na stoisku w Bednarach ich przedstawiciel uznał, że to jest tak tani sprzęt, że nie ma sensu wysilać się i robić porządną instrukcję Dodany obrazek

Kolego znajomy zakupił taki sam rozsiewacz w tym roku i teraz już ma tabele wysiewu na rozsiewaczu a dodatkowo sprzedawca zachęcał do zakupu tego rozsiewacz z tego względu że producent zmienił kierunek obrotu tarcz i teraz nie ma problemu z ustawieniem tarcz i wysiewu dodatkowo ma takie sprzęgiełka na wałkach od przekładni głównej i że teraz jest już dopracowany.

#26 Share wojcik1207

wojcik1207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 09:24

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL właśnie zostalem szcześliwym posiadaczem takiego rozsiewacza :) Tabele wysiewu oraz instrukcje ustawiania szerokosci roboczej ma na skrzyni. Pytanie tylko jak jest dokladna jesli chodzi o wysiew jak i szerokosc wysiewu?

#27 Share mnowaczek

mnowaczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 13:23

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL A gdzie kupiłeś?

#28 Share asso2

asso2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 21:35

Kupiłem dwutalerzowy 600 firmy grassrol i szczerze mówiąc jestem zadowolony . Mój sąsiad ma starszy model , kupił w 2005 roku i miał trochę zabawy i nerwów z nim. Reasumując ten który kupiłem bardzo różni się od starszego modelu tarcze kręcą się w drugą stronę i jest to ogromna zaleta bo sieje równo i dokładnie , podobno tylko oni i Duńczycy mają ten patent. Tabela wysiewu jak byk naklejona jest na rozsiewaczu , nie trzeba latać i zaglądać do książki i co ważne jest zgodna w praktyce . Tarcze , osłony itp. montują z kwasówki , nawet głupie śrubki są z nierdzewki a i tu dla nich plus następny. Sporo można by pisać na ten temat i brawo dla producenta bo dba o unowocześnianie swoich produktów . Na rozsiewacz czekałem w kolejce 4 tygodnie mimo tego że produkują podobno ok. 5000 sztuk rocznie, samo to świadczy o popycie na maszyny tej firmy. Ja daję 10 w skali 1:10

Zastanawiam sie nad takim z plastikowym koszem- ale po przeczytaniu opini mam wątpliwości, z drugiej strony jak patrze po używanych zachodnich to cena też oscyluje około 3 tys i do końca nie wiadomo w jakim jest stanie. Twój kosz jest plastikowy czy metalowy i dlaczego taki?
Jesteś zadowolony w dalszym ciągu po sezonie?

Edytowany przez asso2, 19 grudzień 2012 - 21:44.

#29 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 grudzień 2012 - 05:12

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL jego nie pytaj bo na forum znalazł się tylko po to żeby zachwalić ten i to pewnie swojej produkcji wyrób.
Tu lepiej zapytać choć pewnie w praktyce jeszcze nie sprawdzony
http://www.agrofoto....9044-grass-rol/

#30 Share asso2

asso2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 07:28

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL A Ty saszeta po dwóch zezonach jesteś zadowolony z zakupu, równo sieje, jaki masz plastikowy czy metalowy?
Rozmawiałem już ze sprzedawcą - minusem plastokowego jest to że trudno sie wsypuje big-bagi bo dwa otwory do zasypu , anie otwartą przestrzen jak metalowe. Nie wali ci nawozu do traktora?

Edytowany przez asso2, 21 grudzień 2012 - 07:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mateusz9645

mateusz9645

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 luty 2013 - 21:49

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Witam zamierzam kupić nowy rozsiewacz do nawozów , co myślicie na temat GRASS-ROL 1000 kilogramów? Proszę o wasze opinie na temat tego rozsiewacza. Z góry dzięki.

Połączone

Edytowany przez razor275, 28 luty 2013 - 09:13.

#32 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 27 luty 2013 - 22:30

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Oglądałeś już ten rozsiewacz? ja kiedys też byłem na kupnie i oglądałem ten sprzęt, ogólnie wykonanie nie najgorsze tylko wszystko trochę cienkie nej większą zaleta to chyba to ze skrzynia w ocynku, sprzedawca mówił mi że bardzo często szwankuje zamykanie - otwieranie wyciera się coś tam i nawóz siejesz drogą albo tak sie zapiecze że nie otworzysz chyba że wezmiesz z hydrauliką, i podobno mało dokładnie wysiewa nawóz ale cena nie tak mała jak na taki sprzęt lepiej chyba trochę dołożyc i kupić cos lepszego albo używkę z exportu

:) :)

#33 Share mateusz9645

mateusz9645

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 luty 2013 - 22:56

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Rozsiewacza jeszcze nie oglądałem ale jak bym kupował to tylko z hydrauliką. Cena jak się dowiadywałem to około 5 tyś. Co byście mi polecili innego w podobnych pieniądzach?

#34 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 28 luty 2013 - 07:41

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL W tych pieniądzach, nie znajdziesz raczej innego, nowego rozsiewacza z kwasówki czy tam w ocynku. Popytaj kolegów z forum-kilka osób ma już takie rozsiewacza, w starszych wersjach były problemy z zamykaniem, ale teraz podobno to poprawili :P

#35 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 28 luty 2013 - 08:36

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Niedawno był temat o tych rozsiewaczach i duże grono właścicieli było nie zadowolonych ,ewentualnie Ci ,którzy je sprzedali.Za takie pieniądze to szukaj Rauch MDS,bardzo precyzyjne jednokomorowe rozsiewacze.Pomimo kilkunastu lat na ich karku i tak są czołówką w dokładności i nienaganności stanu technicznego.Nie radziłbym się bawić w jakieś polskie podróbki rozsiewaczy szkoda pieniędzy,dopóki nowe to ładne ,później tragedia....
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#36 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 17:58

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL panowie jak ustawić łopatki w rozsiewaczu grass-rol żeby siał na 15 m i dokładnie???

#37 Share wojcik1207

wojcik1207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 06:42

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL ustaw dluzsze lopatki na ostatnia dziurke a krotsze na pierwsza i powinno byc ok. podczas rozsiewania bedziesz widzial jak sieje

#38 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 06:56

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL ostatnia a pierwsza od której strony liczysz???

#39 Share wojcik1207

wojcik1207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 18:59

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL względem kierunku obrotu tarcz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share asso2

asso2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 09:00

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Jestem po pierwszych próbach i jestem niestety zawiedziony. Czasem nie otiera mi sie do końca i nierówno wysiewa na obie strony. większym problemem jest to że nie sieje za ciągnikiem. Jeżeli chciałbym siać na 12m to jak musze ustawić łopatki, a jeszcze lepiej jakbym ktoś wytłumaczył jak wpływa przesunięcie łopatki zgodnie z obrotem tarcz lub odwrotnie i jaki wpływ ma długość łopatki. Ja mam u siebie 2 długie i 2 krótkie - obie ustawione na środkowe otwory.
Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź