Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 26 luty 2009 - 22:36

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Witam. Ostatnio w internecie odnalazłem rozsiewacz nawozu sprzedawany przez firme JAN POL jednak jest to rozsiewacz produkowany przez GRASS POL ( JAN POL ma wyłacznośc sprzedaży) . Kosztuje 4100 brutto, dwu tarczowy, ocynk skrzynia, kwasówka łopatki i tarcze, wysiew 10-24 m. Co o nim sądzicie? Czy ktoś ma moze taki sprzet? Szukałem Amazona 600 l ale wszystkie które widziałem owszem wygladały niezle ale miały wyrobiona tulejke pod mieszadłem ( na co wielu nie zwraca uwagi) czyli beda nieszczelne. Prosze o wasze zdanie na ten temat. pozdrawiam

http://www.allegro.p...ocynk_nowe.html to jest link do aukcji z tym rozsiewaczem.

Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDIT!

Edytowany przez krolikNH, 26 luty 2009 - 22:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Dzisiaj, 03:30
  •  

#2 Share mycy

mycy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 12:15

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL - dolanczam sie do pytania, poszukuje uzytkownikow rozsiewacza GRASS-POL dwu tarczowego w ocynku na hydraulice
Za wszelkie opinie bede wdzieczny

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 31 marzec 2009 - 15:01.

#3 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 31 marzec 2009 - 12:18

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL @mycy nie cytuj posta wyzej ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mycy

mycy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 16:22

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL sorry za cytat
- poonawiam pytanie czy ktoś na tym forum jest posiadaczem rozsiewacza grass-pol ?
i mógłby podzielić sie swoimi wrazeniami

#5 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 09:21

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Oglądałem kilka rozsiewaczy i wyrobiłem sobie ogolnie zdanie, że jedyna opcja na tą chwilę to rauch/kuhn używany. Ja kupiłem taki http://www.allegro.p...uch_1500kg.html za 2,3 k w zeszłym roku. Według mnie ma same zalety. Dno kosza, ekran i tarcze z łopatkami wykonane z prawdziwej stali nierdzewnej, a nie tak jak to sie zdarza w polskich, że nierdzewka na składnicy ma już oznaki korozji. W moim na zime zostało troche mocznika, wczoraj go wymyłem i najmniejszego śladu korozji. Niesamowicie solidna rama. Niesamowicie solidna skrzynia. Dziecinnie prosty demontaż. Pięknie sieje. I to co według mnie jest zaletą czyli niedzielony kosz Jedyna wada to wyrabiające sie przegóby kólowe do otwierania zbiornika. Nie wiem po co sie pchać w nową niskobudzetówkę skoro za te same pieniądze można mieć używany ale wysokiej jakości i renomy produkt

#6 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 18:51

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Kupcie sobie używany zachodni, a naprawde będziecie zadowoleni, nie kupujcie polskich nowych, bo to tandeta totalna, niby nowy, a gorszy od 15 letniego zachodniego. Przekonałem się o tym sam.

#7 Share Peters

Peters

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 15:41

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Posiadacze takiego sprzętu proszę o opinie!!

#8 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 07:35

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Może Ja nie jestem użytkownikiem ale jeśli chodzi wam o TAKI rozsiewacz to ma go Mój Wujek.
I większego g...na na świecie nie widziałem. Wymienię tylko te elementy które wiem że jego bardzo denerwują.
Mocowanie siatki w skrzyni - jest bardzo rzadka i tak przymocowana że po bokach nawóz się na niej zawiesza.
Wielkość dolnego denka - jest ogromne zostaje bardzo dużo nawozu na nim.
Dolne mieszadło - noże - są tak przyspawane że nie zgarniają nawozu z dołu tylko robią z niego mączkę w powietrzu. W tym roku jak siał saletrę z dodatkiem wapnia to ta mączka zapychała jemu wylot nawozu i kończył siać poczciwym lejkiem.
Powłoki malarskie - już widać ogniska rdzy ciekawe co będzie za rok....

#9 Share Bombay

Bombay

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Lokalizacja:woj.zachodniopomorskie, powiat Myślibórz, gmina Debno

Napisany 08 kwiecień 2009 - 08:46

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Witam. Ja jestem (nie)??szczęśliwym posiadaczem rozsiewacza z jarmetu tego na zdjeciach powyzej. Kupilem go miesiac temu 800 kg ładowności ale wchodza 2 big-bagi rozsiew do 18 m jak sie ustawi blaszki wysiewajace do tego hydrauliczne otw/zamykanie. ogólnie jest dobrze tylko tak jak w poscie powyzej strasznie robi maczke z nawozu granulowanego(siałem saletre) no i w srodku troche zostaje ale to jest z kilka kg wiec nie jast zle.

#10 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 10 maj 2009 - 11:51

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Posiadałem taki rozsiewacz, tylko jeszcze z skrzynią pcv.Kto wydaje certyfikaty za takie dno.Takie g...no mozna zrobić sobie samemu /

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 20 maj 2009 - 18:18

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL U nas we wsi kolega zamówił J właśnie ten rozsiewacz ,jak przywieźli na plac to kolega podjechał c-360 , próbuje założyć a on w błotniki wchodzi , co za szmelc ;) My mamy Brzega RNZ 2 big-bagi wchodzą i jak w zeszły piątek siałem nawóz po pszenicy to ani deka nie zostało :)
Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

#12 Share pawlikk18

pawlikk18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 27 maj 2009 - 07:34

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Co to za maszyna?! Gów*o jakich mało....wczoraj rozsiewaliśmy właśnie takim 500L i na prawa stronę ładnie sypie z 6-7 metrów ale w lewo prawie nic ;////
Żenada! Czy można to jakoś przerobić? Może jakoś łopatki przerobić? Robił ktoś coś takiego?
Pozdrawiam!

Bydło Mięsne

#13 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:24

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Szkoda ze wczesniej nie zajrzałem na ten temat. Kupiłem sam ten rozsiewacz... i żałuje strasznie, żenujące jak można sprzedawac taki złom ludziom. Nierówno wysiewa, zostaje dużo nawozu. tarcze wysiewajace jak z papieru. Rdzewieje gdzie tylko się da ( a napisane że ocynk) siatke już wywaliłem.mieszadło tak jak piszecie...robie mąke z nawozu. Ludzie wystrzegajcie się tego złomu.

#14 Share lukasz912

lukasz912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 19:50

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Jak byliś na Bednarach i pytaliśmy się ich jak się ustawia szerokość rozsiewu to powiedzieli że przez obroty ciągnika.. wyśmialiśmy ich i od razu odeszliśmy ... Nie wiem czy są dobre ale kuzyn zamówić miał takiego ->Link i też kumpel w klasie ma to mówi że za te pieniądze to miodzio tylko troszkę zostaje w kaście taka łopatka ze sano może w jednej komorze ;)

#15 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 24 styczeń 2010 - 21:38

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL ja już nigdy nie kupie taniego złomu...za bardzo przejechałem się na tym..

#16 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:58

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL też kipiłem ten rozsiewacz nowy w 2008 roku ale po jednym roku użytkowania stwierdziłem że nie warto go dłużej trzymać więcej strat w uprawach niż cena używanego amazona uważam że do rozsiewania azotu pogłownie to sie wogóle nie nadaje zamienilem na amazona chyba i tak by nie strzymał więcej niż z 4 sezony bo po wysiani 20ton nawozu nie wyglądał za ciekawie

#17 Share Mateusz99813

Mateusz99813

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 23:01

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL a jak mógłby się sprawować taki rozsiewacz 600 litrów z ursusem 360??? bo planujemy coś kupić tak do 4500zł do ursus 360

#18 Share Sprzedawca

Sprzedawca

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 luty 2011 - 11:05

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL

Jak byliś na Bednarach i pytaliśmy się ich jak się ustawia szerokość rozsiewu to powiedzieli że przez obroty ciągnika.. wyśmialiśmy ich i od razu odeszliśmy ... Nie wiem czy są dobre ale kuzyn zamówić miał takiego ->Link i też kumpel w klasie ma to mówi że za te pieniądze to miodzio tylko troszkę zostaje w kaście taka łopatka ze sano może w jednej komorze ;)

Ten Rozsiewacz to nie Grassrol. To może jest i g...

#19 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 08 luty 2011 - 12:17

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL Grass-rol też wyrabia sobie opinię niepoważnej firmy - wysłałem 10 maili z zapytaniem, w jaki sposób ustawić dźwignie sterujące, żeby siał równo na lewo i prawo (już nie mówię o tym, że w instrukcji nie ma tabeli wysiewu), to nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Na stoisku w Bednarach ich przedstawiciel uznał, że to jest tak tani sprzęt, że nie ma sensu wysilać się i robić porządną instrukcję ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 13 luty 2011 - 21:32

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL stasiex trzeba bylo do mnie napisac :D co maja dzwignie sterujace do tego,wystarczy lapki przestawic o jeden otwor i nawet 18 m sieje-mierzylem.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Dodaj odpowiedź