marian20

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL

Polecane posty

wojcik1207    16

właśnie zostalem szcześliwym posiadaczem takiego rozsiewacza :) Tabele wysiewu oraz instrukcje ustawiania szerokosci roboczej ma na skrzyni. Pytanie tylko jak jest dokladna jesli chodzi o wysiew jak i szerokosc wysiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Kupiłem dwutalerzowy 600 firmy grassrol i szczerze mówiąc jestem zadowolony . Mój sąsiad ma starszy model , kupił w 2005 roku i miał trochę zabawy i nerwów z nim. Reasumując ten który kupiłem bardzo różni się od starszego modelu tarcze kręcą się w drugą stronę i jest to ogromna zaleta bo sieje równo i dokładnie , podobno tylko oni i Duńczycy mają ten patent. Tabela wysiewu jak byk naklejona jest na rozsiewaczu , nie trzeba latać i zaglądać do książki i co ważne jest zgodna w praktyce . Tarcze , osłony itp. montują z kwasówki , nawet głupie śrubki są z nierdzewki a i tu dla nich plus następny. Sporo można by pisać na ten temat i brawo dla producenta bo dba o unowocześnianie swoich produktów . Na rozsiewacz czekałem w kolejce 4 tygodnie mimo tego że produkują podobno ok. 5000 sztuk rocznie, samo to świadczy o popycie na maszyny tej firmy. Ja daję 10 w skali 1:10

 

 

 

 

Zastanawiam sie nad takim z plastikowym koszem- ale po przeczytaniu opini mam wątpliwości, z drugiej strony jak patrze po używanych zachodnich to cena też oscyluje około 3 tys i do końca nie wiadomo w jakim jest stanie. Twój kosz jest plastikowy czy metalowy i dlaczego taki?

Jesteś zadowolony w dalszym ciągu po sezonie?

Edytowano przez asso2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

A Ty saszeta po dwóch zezonach jesteś zadowolony z zakupu, równo sieje, jaki masz plastikowy czy metalowy?

Rozmawiałem już ze sprzedawcą - minusem plastokowego jest to że trudno sie wsypuje big-bagi bo dwa otwory do zasypu , anie otwartą przestrzen jak metalowe. Nie wali ci nawozu do traktora?

Edytowano przez asso2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz9645    2

Witam zamierzam kupić nowy rozsiewacz do nawozów , co myślicie na temat GRASS-ROL 1000 kilogramów? Proszę o wasze opinie na temat tego rozsiewacza. Z góry dzięki.

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Oglądałeś już ten rozsiewacz? ja kiedys też byłem na kupnie i oglądałem ten sprzęt, ogólnie wykonanie nie najgorsze tylko wszystko trochę cienkie nej większą zaleta to chyba to ze skrzynia w ocynku, sprzedawca mówił mi że bardzo często szwankuje zamykanie - otwieranie wyciera się coś tam i nawóz siejesz drogą albo tak sie zapiecze że nie otworzysz chyba że wezmiesz z hydrauliką, i podobno mało dokładnie wysiewa nawóz ale cena nie tak mała jak na taki sprzęt lepiej chyba trochę dołożyc i kupić cos lepszego albo używkę z exportu


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz9645    2

Rozsiewacza jeszcze nie oglądałem ale jak bym kupował to tylko z hydrauliką. Cena jak się dowiadywałem to około 5 tyś. Co byście mi polecili innego w podobnych pieniądzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

W tych pieniądzach, nie znajdziesz raczej innego, nowego rozsiewacza z kwasówki czy tam w ocynku. Popytaj kolegów z forum-kilka osób ma już takie rozsiewacza, w starszych wersjach były problemy z zamykaniem, ale teraz podobno to poprawili :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Niedawno był temat o tych rozsiewaczach i duże grono właścicieli było nie zadowolonych ,ewentualnie Ci ,którzy je sprzedali.Za takie pieniądze to szukaj Rauch MDS,bardzo precyzyjne jednokomorowe rozsiewacze.Pomimo kilkunastu lat na ich karku i tak są czołówką w dokładności i nienaganności stanu technicznego.Nie radziłbym się bawić w jakieś polskie podróbki rozsiewaczy szkoda pieniędzy,dopóki nowe to ładne ,później tragedia....


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

ustaw dluzsze lopatki na ostatnia dziurke a krotsze na pierwsza i powinno byc ok. podczas rozsiewania bedziesz widzial jak sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Jestem po pierwszych próbach i jestem niestety zawiedziony. Czasem nie otiera mi sie do końca i nierówno wysiewa na obie strony. większym problemem jest to że nie sieje za ciągnikiem. Jeżeli chciałbym siać na 12m to jak musze ustawić łopatki, a jeszcze lepiej jakbym ktoś wytłumaczył jak wpływa przesunięcie łopatki zgodnie z obrotem tarcz lub odwrotnie i jaki wpływ ma długość łopatki. Ja mam u siebie 2 długie i 2 krótkie - obie ustawione na środkowe otwory.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

Krotsze lopatki odpowiadaja za wysiewanie za ciagnikiem. Ustaw je na pierwszy otwor i bedzie ok sam to przerabialem i teraz jest wporzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

mam pytanie odnośnie rozsiewaczy gras rol ,jak się sprawują zamierzam kupić o pojemności 600 kg , dają rade rozrzucić np . saletrę na 12 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

nawet na 18 rozsieje. Ale rówomierność... . Chociaż nie wiem jak te teraz co łopatki kręcą się do środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

objechałem dziś punkty gdzie maja sprzęt z zachodu używany , a konkretnie rozsiewacze albo totalny złom zgnity za parę groszy , a jak coś lepszego ceny z kosmosu , no jak dla mnie trochę za drogo niektórzy cenią , więc ten z grass- rolu ma rozsiew nierównomierny , ale za 4 tysi to tylko ta opcja wydaje się najrozsądniejsza , jeśli rzuci na 15 m , a co do równomierności robił ktoś próby , ja np mam taki stary rozsiewacz z zachodu niby na 10- 12 m rzuci tyle że następnym przejazdem trzeba do rzucać prawie do śladu bo inaczej były by pasy niedosiane

witam jeszcze raz , dziś byłem jeszcze na składnicy oglądałem taki z gras- rolu z kwasówki 4800 kosztuje , ocynk tańszy , gosć mówił że teraz dobrze sieja bo tarcze kręcą się do środka i że teraz równomierność jest dobrze , wcześniej siał nie równo jak kręciły się od środka to nie dosiewał , jeśli ma ktoś po tej modyfikacji prosił bym o opinie ,

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Właśnie ja też jestem nim zainteresowany, czy równomiernie rozsiewa i czy ustawienie dawki wysiewu zgadza się z tabelą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo266    2

witam wszystkich, mam ten sam problem co wszyscy chyba:
 
rozsiewacz za ciągnikiem sieje za grubo. widać później ciemniejszy pas. ustawienie łopatek jest nastepujace :
krótkie i długie były na 3 otworze-bardziej do przodu zgodnie z kierunkiem obrotu.
 
z tego co widze na forum to krótkie odpowiadają za wysiew krotki za ciągnikiem wiem wg mnie powinny być ustawione tak jak mowie. jeśli dam je
bardziej do tylu to nawoz będzie wcześniej wylatywal z talerzy i opadal bliżej, a chce żeby leciał dalej. dobrze rozumiem?
 w linku mój profesjonalny rysunek ;p
<a href=https://zapodaj.net/dd66dc1d2a4b3.jpg.html>1.jpg</a>

 

niech ktoś pomoze bo cierpliwości brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piters182
      Cześć. Zakupiłem rozsiewacz do nawozów najbardziej prestiżowej i najdroższej marki. Po upływie około 2 lat zaczęły pojawiać się oznaki korozji, a po 2 następnych latach niesamowicie zaczęła farba schodzić sama a pod farbą głębokie wżery korozji. Zacząłem to reklamować firmie która mi sprzedała, powiedzieli że to normalne, bo rozsiewacz jest pomalowany ekologicznymi farbami, powiedzieli żeby podesłać im zdjęcia,  kilkakrotnie zgłaszałem, wysyłałem zdjęcia ale zawsze było bez żadnej odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy mało już co zostało farby na tym rozsiewaczu, nie długo będą dziury się robić, palcami można płaty farby ściągać. Jeśli by był to polskiej firmy rozsiewacz za 5 tyś zł to bym jakoś to przeżył, ale jak się kupuje MERCEDESA  w rozsiewaczach i płaci się grube pieniądze to już coś człowiek chce wymagać, ale jak nawet 5 lat taka maszyna nie może wytrzymać to coś jest nie tak. Mam w planach napisać jakieś im pismo w którym będzie zawarta przymusowa odpowiedz od firmy co z tym dalej robić. Czy komuś się zdarzył podobny w tym stylu problem z maszyną i doradzi co zrobić w tej sytuacji ?
    • Przez Fortis160
      Witam dostałem ofertę na Bogballe L1 plus hydraulicznie otwierane zasuwy,plandeka,nadstawki na 1200l za 22tyś netto co myślicie o tym rozsiewaczu mówią że to "mercedes" wśród rozsiewaczy,może są jacyś użytkownicy takiego i się wypowiedzą na jego temat
    • Przez artur1295
      Witam
      Ostatnio kupilem rozsiewacz nawozu firmy amazone za-s o pojemności 400l i czy ma moze ktos tabele wysiewu do tego rozsiewacza i jak ustawic łapki żeby wysiewały 12m o ile sie da 
      z gory dzięki
    • Przez kamil255
      Witam, posiadam ten rozsiewacz i jest ustawiony na 12m bo takiej szerokości mam ścieżki. Chciałbym dowiedzieć sie od osób uzytkujacych ten sprzet jak ustawić łopatki na 15m do nawozów przedsiewnych NPK typu polifoska,zawsze to jakaś oszczędność czasu przy większej szerokosci rozsiewu.
    • Przez karol210589
      Szanowni koledzy. Post na prośbę kolegi ale bardzo proszę o pomoc. Kolega kupił rozsiewacz Kvernelanda ale nie ma do niego instrukcji. Rozsiewacz nie posiada nalepek żadnych jedynie tabliczkę znamionowa która wysyłam pod postem. Rozsiewacz posiada wagę i sterownik. Proszę o pomoc...
      Dodam że na stronie internetowej nie znalazłem instrukcji, również dealer nie wykazał się odpowiednią kompetencją. Gdy np potrzebowałem instrukcji w języku polskim od Hardiego wystarczył jeden telefon do serwisu głównego i dostałem na email w formie pdf.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj