marian20

Rozsiewacz nawozów JAN POL - GRASS POL

Polecane posty

marian20    29

Witam. Ostatnio w internecie odnalazłem rozsiewacz nawozu sprzedawany przez firme JAN POL jednak jest to rozsiewacz produkowany przez GRASS POL ( JAN POL ma wyłacznośc sprzedaży) . Kosztuje 4100 brutto, dwu tarczowy, ocynk skrzynia, kwasówka łopatki i tarcze, wysiew 10-24 m. Co o nim sądzicie? Czy ktoś ma moze taki sprzet? Szukałem Amazona 600 l ale wszystkie które widziałem owszem wygladały niezle ale miały wyrobiona tulejke pod mieszadłem ( na co wielu nie zwraca uwagi) czyli beda nieszczelne. Prosze o wasze zdanie na ten temat. pozdrawiam

 

http://www.allegro.pl/item516090121_rozsie...ocynk_nowe.html to jest link do aukcji z tym rozsiewaczem.

 

Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDIT!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mycy    0

- dolanczam sie do pytania, poszukuje uzytkownikow rozsiewacza GRASS-POL dwu tarczowego w ocynku na hydraulice

Za wszelkie opinie bede wdzieczny

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mycy    0

sorry za cytat

- poonawiam pytanie czy ktoś na tym forum jest posiadaczem rozsiewacza grass-pol ?

i mógłby podzielić sie swoimi wrazeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Oglądałem kilka rozsiewaczy i wyrobiłem sobie ogolnie zdanie, że jedyna opcja na tą chwilę to rauch/kuhn używany. Ja kupiłem taki http://www.allegro.pl/item589670507_rozsie...uch_1500kg.html za 2,3 k w zeszłym roku. Według mnie ma same zalety. Dno kosza, ekran i tarcze z łopatkami wykonane z prawdziwej stali nierdzewnej, a nie tak jak to sie zdarza w polskich, że nierdzewka na składnicy ma już oznaki korozji. W moim na zime zostało troche mocznika, wczoraj go wymyłem i najmniejszego śladu korozji. Niesamowicie solidna rama. Niesamowicie solidna skrzynia. Dziecinnie prosty demontaż. Pięknie sieje. I to co według mnie jest zaletą czyli niedzielony kosz Jedyna wada to wyrabiające sie przegóby kólowe do otwierania zbiornika. Nie wiem po co sie pchać w nową niskobudzetówkę skoro za te same pieniądze można mieć używany ale wysokiej jakości i renomy produkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Kupcie sobie używany zachodni, a naprawde będziecie zadowoleni, nie kupujcie polskich nowych, bo to tandeta totalna, niby nowy, a gorszy od 15 letniego zachodniego. Przekonałem się o tym sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Może Ja nie jestem użytkownikiem ale jeśli chodzi wam o TAKI rozsiewacz to ma go Mój Wujek.

I większego g...na na świecie nie widziałem. Wymienię tylko te elementy które wiem że jego bardzo denerwują.

Mocowanie siatki w skrzyni - jest bardzo rzadka i tak przymocowana że po bokach nawóz się na niej zawiesza.

Wielkość dolnego denka - jest ogromne zostaje bardzo dużo nawozu na nim.

Dolne mieszadło - noże - są tak przyspawane że nie zgarniają nawozu z dołu tylko robią z niego mączkę w powietrzu. W tym roku jak siał saletrę z dodatkiem wapnia to ta mączka zapychała jemu wylot nawozu i kończył siać poczciwym lejkiem.

Powłoki malarskie - już widać ogniska rdzy ciekawe co będzie za rok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

Witam. Ja jestem (nie)??szczęśliwym posiadaczem rozsiewacza z jarmetu tego na zdjeciach powyzej. Kupilem go miesiac temu 800 kg ładowności ale wchodza 2 big-bagi rozsiew do 18 m jak sie ustawi blaszki wysiewajace do tego hydrauliczne otw/zamykanie. ogólnie jest dobrze tylko tak jak w poscie powyzej strasznie robi maczke z nawozu granulowanego(siałem saletre) no i w srodku troche zostaje ale to jest z kilka kg wiec nie jast zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Posiadałem taki rozsiewacz, tylko jeszcze z skrzynią pcv.Kto wydaje certyfikaty za takie dno.Takie g...no mozna zrobić sobie samemu /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

U nas we wsi kolega zamówił J właśnie ten rozsiewacz ,jak przywieźli na plac to kolega podjechał c-360 , próbuje założyć a on w błotniki wchodzi , co za szmelc ;) My mamy Brzega RNZ 2 big-bagi wchodzą i jak w zeszły piątek siałem nawóz po pszenicy to ani deka nie zostało :)


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

Co to za maszyna?! Gów*o jakich mało....wczoraj rozsiewaliśmy właśnie takim 500L i na prawa stronę ładnie sypie z 6-7 metrów ale w lewo prawie nic ;////

Żenada! Czy można to jakoś przerobić? Może jakoś łopatki przerobić? Robił ktoś coś takiego?

Pozdrawiam!


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Szkoda ze wczesniej nie zajrzałem na ten temat. Kupiłem sam ten rozsiewacz... i żałuje strasznie, żenujące jak można sprzedawac taki złom ludziom. Nierówno wysiewa, zostaje dużo nawozu. tarcze wysiewajace jak z papieru. Rdzewieje gdzie tylko się da ( a napisane że ocynk) siatke już wywaliłem.mieszadło tak jak piszecie...robie mąke z nawozu. Ludzie wystrzegajcie się tego złomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz912    0

Jak byliś na Bednarach i pytaliśmy się ich jak się ustawia szerokość rozsiewu to powiedzieli że przez obroty ciągnika.. wyśmialiśmy ich i od razu odeszliśmy ... Nie wiem czy są dobre ale kuzyn zamówić miał takiego ->Link i też kumpel w klasie ma to mówi że za te pieniądze to miodzio tylko troszkę zostaje w kaście taka łopatka ze sano może w jednej komorze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

też kipiłem ten rozsiewacz nowy w 2008 roku ale po jednym roku użytkowania stwierdziłem że nie warto go dłużej trzymać więcej strat w uprawach niż cena używanego amazona uważam że do rozsiewania azotu pogłownie to sie wogóle nie nadaje zamienilem na amazona chyba i tak by nie strzymał więcej niż z 4 sezony bo po wysiani 20ton nawozu nie wyglądał za ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz99813    24

a jak mógłby się sprawować taki rozsiewacz 600 litrów z ursusem 360??? bo planujemy coś kupić tak do 4500zł do ursus 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca    0

Jak byliś na Bednarach i pytaliśmy się ich jak się ustawia szerokość rozsiewu to powiedzieli że przez obroty ciągnika.. wyśmialiśmy ich i od razu odeszliśmy ... Nie wiem czy są dobre ale kuzyn zamówić miał takiego ->Link i też kumpel w klasie ma to mówi że za te pieniądze to miodzio tylko troszkę zostaje w kaście taka łopatka ze sano może w jednej komorze ;)

Ten Rozsiewacz to nie Grassrol. To może jest i g...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Grass-rol też wyrabia sobie opinię niepoważnej firmy - wysłałem 10 maili z zapytaniem, w jaki sposób ustawić dźwignie sterujące, żeby siał równo na lewo i prawo (już nie mówię o tym, że w instrukcji nie ma tabeli wysiewu), to nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Na stoisku w Bednarach ich przedstawiciel uznał, że to jest tak tani sprzęt, że nie ma sensu wysilać się i robić porządną instrukcję ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

stasiex trzeba bylo do mnie napisac :D co maja dzwignie sterujace do tego,wystarczy lapki przestawic o jeden otwor i nawet 18 m sieje-mierzylem.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

może ktoś wie jak ustawić dźwignie żeby wysiać 200 kg mocznika na ha? Przed wczoraj zakupiłem grass-rola dwutarczowego. Wczoraj ochrzczony na 8 ha. Na polifoskę4 musiałem dać na 9 żeby wysiać 570 kg/ha więc ich tabela trochę się nie zgadza. No i gość jak zadzwoniłem to powiedział żeby trochę skrócić te łopatki co za traktorem mają siać. Tak zrobiłem i sieje dobrze na 14 m + trochę zakładu. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaz    0

Na 6 wychodzi 200 kg saletry zależy też jaki ciągnik i na jakim biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwutalerzowy 600 firmy grassrol i szczerze mówiąc jestem zadowolony . Mój sąsiad ma starszy model , kupił w 2005 roku i miał trochę zabawy i nerwów z nim. Reasumując ten który kupiłem bardzo różni się od starszego modelu tarcze kręcą się w drugą stronę i jest to ogromna zaleta bo sieje równo i dokładnie , podobno tylko oni i Duńczycy mają ten patent. Tabela wysiewu jak byk naklejona jest na rozsiewaczu , nie trzeba latać i zaglądać do książki i co ważne jest zgodna w praktyce . Tarcze , osłony itp. montują z kwasówki , nawet głupie śrubki są z nierdzewki a i tu dla nich plus następny. Sporo można by pisać na ten temat i brawo dla producenta bo dba o unowocześnianie swoich produktów . Na rozsiewacz czekałem w kolejce 4 tygodnie mimo tego że produkują podobno ok. 5000 sztuk rocznie, samo to świadczy o popycie na maszyny tej firmy. Ja daję 10 w skali 1:10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Kupiłeś go w tym roku i już go tak chwalisz? Powagi troche... Mam ten rozsiewacz i nie mogę się wypowiedzieć pozytywnie o równomierności rozsiewu i o faktycznej szerokości roboczej tej maszyny. Może z nowymi łopatkami będzie lepiej ale to się okaże chociąż narazie troche lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidzi    6

Grass-rol też wyrabia sobie opinię niepoważnej firmy - wysłałem 10 maili z zapytaniem, w jaki sposób ustawić dźwignie sterujące, żeby siał równo na lewo i prawo (już nie mówię o tym, że w instrukcji nie ma tabeli wysiewu), to nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Na stoisku w Bednarach ich przedstawiciel uznał, że to jest tak tani sprzęt, że nie ma sensu wysilać się i robić porządną instrukcję angry.gif

Kolego znajomy zakupił taki sam rozsiewacz w tym roku i teraz już ma tabele wysiewu na rozsiewaczu a dodatkowo sprzedawca zachęcał do zakupu tego rozsiewacz z tego względu że producent zmienił kierunek obrotu tarcz i teraz nie ma problemu z ustawieniem tarcz i wysiewu dodatkowo ma takie sprzęgiełka na wałkach od przekładni głównej i że teraz jest już dopracowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piters182
      Cześć. Zakupiłem rozsiewacz do nawozów najbardziej prestiżowej i najdroższej marki. Po upływie około 2 lat zaczęły pojawiać się oznaki korozji, a po 2 następnych latach niesamowicie zaczęła farba schodzić sama a pod farbą głębokie wżery korozji. Zacząłem to reklamować firmie która mi sprzedała, powiedzieli że to normalne, bo rozsiewacz jest pomalowany ekologicznymi farbami, powiedzieli żeby podesłać im zdjęcia,  kilkakrotnie zgłaszałem, wysyłałem zdjęcia ale zawsze było bez żadnej odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy mało już co zostało farby na tym rozsiewaczu, nie długo będą dziury się robić, palcami można płaty farby ściągać. Jeśli by był to polskiej firmy rozsiewacz za 5 tyś zł to bym jakoś to przeżył, ale jak się kupuje MERCEDESA  w rozsiewaczach i płaci się grube pieniądze to już coś człowiek chce wymagać, ale jak nawet 5 lat taka maszyna nie może wytrzymać to coś jest nie tak. Mam w planach napisać jakieś im pismo w którym będzie zawarta przymusowa odpowiedz od firmy co z tym dalej robić. Czy komuś się zdarzył podobny w tym stylu problem z maszyną i doradzi co zrobić w tej sytuacji ?
    • Przez Fortis160
      Witam dostałem ofertę na Bogballe L1 plus hydraulicznie otwierane zasuwy,plandeka,nadstawki na 1200l za 22tyś netto co myślicie o tym rozsiewaczu mówią że to "mercedes" wśród rozsiewaczy,może są jacyś użytkownicy takiego i się wypowiedzą na jego temat
    • Przez artur1295
      Witam
      Ostatnio kupilem rozsiewacz nawozu firmy amazone za-s o pojemności 400l i czy ma moze ktos tabele wysiewu do tego rozsiewacza i jak ustawic łapki żeby wysiewały 12m o ile sie da 
      z gory dzięki
    • Przez kamil255
      Witam, posiadam ten rozsiewacz i jest ustawiony na 12m bo takiej szerokości mam ścieżki. Chciałbym dowiedzieć sie od osób uzytkujacych ten sprzet jak ustawić łopatki na 15m do nawozów przedsiewnych NPK typu polifoska,zawsze to jakaś oszczędność czasu przy większej szerokosci rozsiewu.
    • Przez karol210589
      Szanowni koledzy. Post na prośbę kolegi ale bardzo proszę o pomoc. Kolega kupił rozsiewacz Kvernelanda ale nie ma do niego instrukcji. Rozsiewacz nie posiada nalepek żadnych jedynie tabliczkę znamionowa która wysyłam pod postem. Rozsiewacz posiada wagę i sterownik. Proszę o pomoc...
      Dodam że na stronie internetowej nie znalazłem instrukcji, również dealer nie wykazał się odpowiednią kompetencją. Gdy np potrzebowałem instrukcji w języku polskim od Hardiego wystarczył jeden telefon do serwisu głównego i dostałem na email w formie pdf.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj