Skocz do zawartości

Zdjęcie

klepanie kosy?

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 luty 2009 - 23:56

klepanie kosy? O kurka wodna. Jeżeli tak ma być jak to wyżej opisałeś to amator ma nikłe szanse żeby dobrze wyklepać kosę. No i z drugiej strony napisałeś coś ciekawego. Ja od dłuższego czasu kłócę się z ojcem co zrobić z kosa która jest tempa. Ojciec ostrzy ją boschem uparcie mimo że to nic dobrego nie przynosi. Więc muszę zaprosić dziadka żeby "zaopiekował" się kosą. Sam wykosił wiele ha i trochę się kosy naklepał więc potrafi to robić.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
klepanie kosy? Dzisiaj, 23:33
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2009 - 00:25

klepanie kosy? Jeżeli się wie to nie jest trudne. Chodzi o to aby klepać sam brzeg ostrza, a na to jedyna rada to klepać babkę a przypadkowe niecelne uderzenia trafiają w kosę. Moj wynik to dwa razy w babkę a raz w kosę. Spokojnie sobie poradzisz. Druga sprawa to ustawienie kosy w kosisku. Najlepiej wyklepana kosa nie będzie dobrze kosić jak nie będzie dobrze ustawiona dla każdego kosiarza inaczej (zależy od wzrostu). Jeżeli weźmiesz kosę od ojca a różnicie się wzrostem to raczej ręce pozrywasz niż skosisz.

#23 Share alo

alo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 luty 2009 - 09:23

klepanie kosy? jak widać trzeba mieć spokojną rękę do klepania, a jaki młotek do tego i którą stroną?

#24 Share Terror

Terror

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 luty 2009 - 13:51

klepanie kosy? kose udeżasz najdalej 4mm od brzegu i delikatne ale to naprawde DELIKATNIE ją "wyciągasz". Wprew pozorom waląc mocno wcale nie zrobisz szybko tylko zmasakrujesz ostrze. Młotek leciutki jak masz płaską babkę to walisz tym ostrzejszym końcem młotka. Potem dość dobrze trzeba osełką naostrzyć. Najlepiej jak by ci ktoś pokazał bo tak z opisu to na 100% żle zrobisz. Ostrzenie kosy bez klepania nie daje takiego efektu jak powinno i mija sie z celem.

#25 Share alo

alo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 luty 2009 - 15:25

klepanie kosy? Dziękuje teraz to przynajmniej teorie znam

#26 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 27 luty 2009 - 16:05

klepanie kosy? młotek do klepania kosy musi być z dobrej stali żeby się nie zbijał tylko klepał, i nie może byś zbyt ostry . powinien być możliwie najgrubszy ale bez przesady . co do samego klepania to klepie się normalnie nie ma znaczenia czy uderzysz 4mm czy 0,5mm czy walniesz przy samym rancie kosy ważne jest tylko żeby w momencie uderzenia w kosę była ona z drugiej strony podparta babką bo jak się uderzy w kosę mijając babkę to tworz się jakby "belka dwustronnie podparta " i wtedy kosa się krzywi- rybi- aa i ważne jest jeszcze to aby nie klepać kosy kolejno bijąc młotkiem rzędem raz za razem bo wtedy na bank kosa pokrzywiona trzeba uderzać tak falowo posuwając sie do przodu i do tyłu tak jakby kilka kroków w przód i o jeden mniej w tył nie jest to wcale trudne u nas dużo kosi się taką kosą i klepiemy je ja i dziadek na zmianę :)

#27 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2009 - 16:32

klepanie kosy? przenoszę. tu chyba lepiej pasuje niż do kombajnów

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#28 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 27 luty 2009 - 21:32

klepanie kosy? zapomnieliście o najważniejszym! kosy NIE KLEPIE SIĘ zwykłym ślusarskim młotkiem. do tego musi młotek całkiem prosty dołem a ścięty tylko z góry. (niedługo dam foto). pozatym nie da sie kosy szlifować. kosa przez klepanie sie utwardza i wtedy można kosić. ale bez dobrego młotka choćbyś jak klepał to nie wyklepiesz. wiem co mówie, dziadek klepał, tata klepie , ja klepie więc sie znam.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#29 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 28 luty 2009 - 09:45

klepanie kosy? zwykłym młotkiem ślusarskim tylko odpowiednio twardym też się da. jednorazowe klepanie da się wykonać każdym młotkiem ale na dłuższą metę trzeba znaleźć jakś dobry żeby się na zbijał :)

#30 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 28 luty 2009 - 13:02

klepanie kosy? nie da sie, ludzie nie od dziś kose klepią i jakby sie dało zwykłym to nikt by nie wymyślił młotka prostego dołem.

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 28 luty 2009 - 13:29

klepanie kosy? to chyba wiem jakim młotkiem klepię :) i da się

#32 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 28 luty 2009 - 20:55

klepanie kosy? każdy ma swoje zdanie, nigdy nie widziałem żeby zwykłym młotkiem klepać kose.

A-Mount Alpha user

#33 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 28 luty 2009 - 22:21

klepanie kosy? A ja ostatnio w garażu Znalazlem orginalną babke do klepania kosy ;) i jak czytam ten temat to wnioskuje że chyba naklepie nasza kosizne na wiosnę żeby ładnie cieła, do tej pory traktowana była szlifierką tnie po tym nieźle ale szybko się tepi i szybko zużywa, wezmę sie za nią niestety niemam specjalnego młotka
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#34 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 28 luty 2009 - 23:03

klepanie kosy? http://www.agrofoto....mage118732.html tak jak obiecałem daje fotki naszej babki i młotka. ten sprzęt ma już kilka razy więcej lat ode mnie ale ciągle pracuje ;)

A-Mount Alpha user

#35 Share Zidane90

Zidane90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:47

klepanie kosy? Ja mam specjalne urządzenie do klepania kosy :D Jak znajdę chwilkę wolnego czasu to wrzucę foto. Co prawda lepiej niż dziadek, czy ojciec na babce to kosy nie wyklepie, ale na tym urządzeniu jest to o wiele prostsze ;)

#36 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 11:12

klepanie kosy? Zidane90 niech zgadnę babka wbijana w pniak z taką szczeliną w którą wkłada się kosę a u góry uderza się w taki bijak wyprofilowany żeby klepał tylko sam brzeg kosy ? jak to to co myślę to straszna lipa na tym to najszybciej się kosę pokrzywi.

#37 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 14:59

klepanie kosy? albo jest takie coś gdzie wkłada sie kose między rolki które ściskają kose i ją "klepią". nie ma to jak tradycyjne klepanie.

A-Mount Alpha user

#38 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 17:45

klepanie kosy? Dobra teoria teoria ale może ktoś ma wyklepaną kosę i mógłby wstawić foto??? ;) Byłbym bardzo wdzięczny ;[

#39 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 20:20

klepanie kosy? jeszcze troche niech sie sezon zacznie to mogę wstawić bo teraz to nie gotowe do pracy jeszcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 20:22

klepanie kosy? To tak ile z miesiąc jakbyś mógł to bardzo bym prosił chodzi mi głównie o zdjęcie ostrza ;)