dudi834

Numer Lakieru Zetora

Polecane posty

dudi834    18

Witam wszystkich forumowiczów potrzebuje numery lakierów orginalnych do Zetora z 89r bo chce go troche podmalowac i niewiem jakie są numery orginalnych lakierów czarnego, czerwonego i kości słoniowej na kołach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manius    0

zetor niema czarnego lakieru tylko lakier czarno-zielony lakiery można nabyć na allegro.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej + piszemy w górnym oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ale numery tych lakierów faktycznie by się przydały.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

To chyba te:

czerwona RALL 3020, połysk ISO 80-90%

czarna RALL9005 (używana chyba od modeli92), połysk ISO 20-35%

kość słoniowa RAL 1015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy ktoś próbował lakierów Wickens Nopolux ? Niby są dedykowane do każdej marki ?

W granice też są dedykowane farby do zetorów ale są to farby ftalowe i boje się, że mogą wyblaknąć ale na felgi chyba mogą być ? Bo są blisko połowę tańsze niż wickens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

a może ktoś wie jaką inną farbą można by pomalować silnik i podwozie zetora,(czarna zieleń) oprócz Wickens, tej co można na allegro kupić. prosiłbym podać nazwę i nr farby!! i podłączam się jeszcze do pytania @Arek malował już ktoś Wickens Nopolux (czarno-zielony) zetora? jest idealna jak oryginał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Autorenolak ma kość słoniową RAL 1015, jutro zapytam czy z autorenolaku są czerwone i czarnozielone.

Nopolux kupowałem do innych maszyn i odcień mają idealny jak oryginał ale to taki sam lakier jak autorenolak czyli emalia ftalowa i niestety nie będzie trzymać połysku tak długo jak akryl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

no na pewno tak połysku nie będzie trzymał! ale na jakiś czas będzie ok. ale kolor RALL9005 jest to czarny tak? a jaki wg tej normy to jest czarno-zielony taki jak na zetorze? jeżeli wiesz @Arek to ile kosztuje 1l autorenolak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Autorenolak kosztuje ok 33zł/1L.

Tak właśnie patrzę na paletę ral i 9005 to zwykły czarny a do zetora wydaje mi się, że lepszy by był 6005 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

czyli wynika z tego ze pewnie na allegro kupię Nupolux czarna-zieleń i będzie po kłopocie! 2 litry mam nadzieje ze wystarczy!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam dołaczam si do tematu mam zetora 5320w ostatnie żniwa miałem małą wpadke mianowicie zetorek z przyczepą stał na uwraciu a kombajnista cofajac niezauwazył go gdy podjezdzał i udezył letko w niego sieczkarnia do klepania a u zetorka kierunkowskaz nowy i osłone silnika tetko poczaskał i chciał bym to omalowac tylko jaka farba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam dołaczam si do tematu mam zetora 5320w ostatnie żniwa miałem małą wpadke mianowicie zetorek z przyczepą stał na uwraciu a kombajnista cofajac niezauwazył go gdy podjezdzał i udezył letko w niego sieczkarnia do klepania a u zetorka kierunkowskaz nowy i osłone silnika tetko poczaskał i chciał bym to omalowac tylko jaka farba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Meksykańska... Kupiłem 2 puszki z nopoluxa i mają praktycznie identyczny odcień jak czerwień meksykańska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano604    0

Witam, ja mam z kolei zetora z lat 80 i wtedy miały one inny kolor silnika a mianowicie taki złoty, i własnie robie generalke zetora 6711 i chce pomalować jak orginał ale cięzko znalęść taką farbę, hemarite robi dosyć podobny ale drogo wychodzi. Podopowiedzcie jaki dopasować jeśli macie jakies inforamacje. Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

jak szukałem lakieru do felg ( chodzi o kość słoniową )  to serwis w Kaliszu polecił mi autorenolak kość  słoniową SENGAL ,że niby sami dobierali w ramach naprawy gwarancyjnej

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

nie Wiesz jak z jakością tych lakierów ? Jak tanie to pewnie i szybko stracą "blask " ?


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matik5
      Witam mam problem z zetorem majorem cl 80. Na zaświeca się mu na czerwono stóp i błąd DTC   111/01 
      Ktoś się oriętuje co może być przyczyną ? Dodam że żadnych objawów nie ma 
    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj