Skocz do zawartości

Zdjęcie

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort

82 odpowiedzi na ten temat

#61 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:23

@brzozak może się już zdążyłeś zorientować czy elita np.T6050 może posiadać bezstopniówke oraz jaką ma moc <_< z góry dziękuje za odpowiedź

@EDIT
aha i która seria jest najbardziej udana Plus Elite czy Delta ??

na razie glucho na ten temat, ale pytalem sie jakies 2 tygodnie temu wiec moglo sie cos zmienic

co do wersji:
to delta nawet nie wiem na czym polega,
plus od elity glownie rozni sie silnikiem, ja tam wole nowoczesniejszy silnik CR 4V, ale to dlatego ze jesli moge mniej truc srodowisko to takie cus wybieram :)
osiagi 4V porownywalne, tzn jest sprawniejsza, ale tez moze lyknac z 1% paliwa wiecej :) generalnie w ciagnikach rolniczych nie ma jakis bardzo odczuwalnych roznic.
no i tyle ze w elicie sa mocne 4 cylindrowki, a w plusie tylko do 6020.
opcje wyposazenia zdaje sie moga miec takie same, ale nie dam sobie -niech kazdy wstawi co mu pasuje- w talary pociachac :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Dzisiaj, 07:54
  •  

#62 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:34

Tak się Robert pytasz jak byś nie wiedział że NH pali w ciężkich pracach połowę tego co JD a w lekkich to tylko jedną trzecią -a moderator niby <_<

ooo jaki cwaniak

#63 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:36

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort a czy czasem pomiędzy NH a JD moce nie są podawane w innych normach ? A ta pełna rama mocno odciąza podzespoły podczas pracy z ładowaczem ? Czy też lepiej do ładowacza miekką oś wybrać ?

#64 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:37

na razie glucho na ten temat, ale pytalem sie jakies 2 tygodnie temu wiec moglo sie cos zmienic

co do wersji:
to delta nawet nie wiem na czym polega,
plus od elity glownie rozni sie silnikiem, ja tam wole nowoczesniejszy silnik CR 4V, ale to dlatego ze jesli moge mniej truc srodowisko to takie cus wybieram :)
osiagi 4V porownywalne, tzn jest sprawniejsza, ale tez moze lyknac z 1% paliwa wiecej <_< generalnie w ciagnikach rolniczych nie ma jakis bardzo odczuwalnych roznic.
no i tyle ze w elicie sa mocne 4 cylindrowki, a w plusie tylko do 6020.
opcje wyposazenia zdaje sie moga miec takie same, ale nie dam sobie -niech kazdy wstawi co mu pasuje- w talary pociachac :)

aha dzięki za info muszę odwiedzić lokalnych dilerów i popytać co i za ile :)
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:46

ooo jaki cwaniak

No-i jeszcze jaki <_<-naprawdę uważasz że jeżeli masz NH to masz monopol na wiedzę ?

#66 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:49

A ta pełna rama mocno odciąza podzespoły podczas pracy z ładowaczem ? Czy też lepiej do ładowacza miekką oś wybrać ?

jedno z drugim nie ma wiele wspolnego <_< tzn miekka os z rama, jak masz dodatkowe $$$ to bierz z miekka osia, jak nie to bez.
rama nic nie odciaza tylko usztywnia polaczenia calego ukladu napedowego, na wskutek czego masz pewnosc, ze bledy polozenia nie zepsuja kostrukcji
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:57

No-i jeszcze jaki <_<-naprawdę uważasz że jeżeli masz NH to masz monopol na wiedzę ?

W monopol to kiedys tam gralem^^
Chlopaku sluchaj to nie chodzi o to ze ja mam jakiegos NH mi chodzi o to ze roznica w spalaniu jest bardzo duza np w wozie paszowym Zetor 5320 pali mi niecale 5l a znajomy miesza JD 5720 i pali mu 7l na jedno mieszanie wiec tu jest juz spora roznica w kasie. a jeszcze ci powiem ze NH pali mniej niz zetor wiec ty tu podsmiechujek nie strugaj

#68 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:00

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort zaraz dostaniesz % jak nie porownasz konkretnie tego o czym pisales na poczatku, ma to byc porownanie nh i jd, a nie jd i duzo slabszego zetora!!!!!!!!
pomysl czlowieku co piszesz nastepnym razem, teraz masz sie wykazac i przejzec testy, porownac silniki ich parametry oraz technologie, jak nie dostajesz % za posty bez uzasadnienia!!!!!!! zrozumiales??

#69 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:01

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Aż 5 litrów, to mi w paszowozie C-360 pali 4 litry i to w jakim -12 m3.
@Grzesiek0090 -A jak to wygląda np. w pługu na ha?

#70 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:31

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort @Grzesiek0090-zacznijmy od tego chłopaka-jeżeli jesteś w moim wieku lub nieco starszy tzn.jeżeli masz ok. 40 lat to spoko-niech będzie owe "chłopaku"-jak rozumiem w Twoim przypadku to taka forma grzecznościowa jest ?<_<.Druga sprawa-u Ciebie Zetor 5320 a u kolegi JD 5720 tak ?-no to super się składa-akurat wyobraź sobie że mam JD 5720 i Zetora-tyle że 7211(było nie było podobne co nie ?)-ten przykład który podałeś świadczy jedynie o tym że-o ile są to takie same wozy paszowe-wóz ten ma zapotrzebowanie mocy o wiele mniejsze niż JD może dać na wałku-stąd przepał-podczep tego Zetora do bron trójek w których chodzi C-330 i zrób zdziwioną minę że Zetor tyle pali...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:38

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Witam, no no widzę ostra rozmowa na łamach forum, ale to zawsze wpłynie na rozwój tematu aby tylko nie tracić wątku jaki napisałem na początku (ups ot i do rymu). Pytałem się kolegów co do problemów z serwisowaniem JD z Anglii, to może ja odpowiem bo dzwoniłem do serwisu. Podczas rozmowy spotkałem się z bardzo miłą obsługą, co do gwarancji która przysługuje na ten ciągnik to nadal jest ważna tylko trzeba w serwisie wcześniej podać numer seryjny maszyny po to aby oni stwierdzili rok produkcji. Gdyby ciągnik nie posiadał sprężarki również mogą ją założyć oczywiście już za dopłatą.
Myślę że problem z wyborem marki chyba mam zakończony, jedynie teraz nasuwa się pytanie który?, hmmm ten używany ciągnik ma atrakcyjną cenę z pełnym prawie wyposażeniem (bez nawigacji i skrzyni AP), nowy Premium to już inna kasa bo na dzień dzisiejszy jakieś 60tyś więcej, a w wersji Comfort cena taka jak używanego lecz za to nowy golas.
http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

#72 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:40

Aż 5 litrów, to mi w paszowozie C-360 pali 4 litry i to w jakim -12 m3.
@Grzesiek0090 -A jak to wygląda np. w pługu na ha?

Robetr ale ty robisz sianokiszonkie w baloty czy na pryzme?? ja robie w bele i polska sipma to wiesz zeby dobrze pociac bele to musi troche pochodzic no a to wiaze sie z wiekszym spalaniem. a co do orki to jeszcze nie sprawdzalem ale wkoncu kiedys sie zbiore i to sprawdze <_<

Ps. brzozak2 Terroryzowac %% to ty mozesz Swoich Starych =d
i juz daj mi te %% niech ci ulzy bo narescie kisiel w porach bedziesz mial hehe joke^^ Turlaj Babci Beret !!!

edit @brzozak2:
kurna jeszcze zapomnialem wlepic % i nie moge uzytkownika teraz zbanowac, musi poczekac do jutra :)

Edytowany przez brzozak2, 02 marzec 2009 - 22:01.
daje nawet 2, jeden za niedostosowanie sie do zalecen, a 2 za obrazliwe teksty, moze 3 miechy odpoczynku ci cos uswiadomi

#73 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:46

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort @Grzesiek to Cię zaskoczę bo robię prasą zmiennokomorową i wóz paszowy musi jednak jeszcze dłużej pochodzić żeby ją rozciąć, dodatkowo prasa nie ma noży. Ale wróćmy do tematu bo zboczyliśmy z wątku <_<

@Grzesiek0090 nie rzucaj tekstami bo będziesz miał z tego tytułu nieprzyjemności!!

#74 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 22:03

Robetr ale ty robisz sianokiszonkie w baloty czy na pryzme?? ja robie w bele i polska sipma to wiesz zeby dobrze pociac bele to musi troche pochodzic no a to wiaze sie z wiekszym spalaniem. a co do orki to jeszcze nie sprawdzalem ale wkoncu kiedys sie zbiore i to sprawdze :)

Ps. brzozak2 Terroryzowac %% to ty mozesz Swoich Starych =d
i juz daj mi te %% niech ci ulzy bo narescie kisiel w porach bedziesz mial hehe joke^^ Turlaj Babci Beret !!!

edit @brzozak2:
kurna jeszcze zapomnialem wlepic % i nie moge uzytkownika teraz zbanowac, musi poczekac do jutra <_<

A ty (ZAPUŚCIE) jeden mozesz mi po siusiaku zrobic jak chcesz

#75 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 22:13

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort napisz jeszcze cos to bede mogl cie wywalic na zawsze :) w zasadzie to juz poruszylem ta sprawe na forum modow, ale niestety moze to nastapic dopiero jutro przez moja pomylke <_<

#76 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 22:19

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort To co franko jednak Johny ? <_<

#77 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 22:25

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Nareszcie ktoś (nibynikt) powrócił do tematu i za to plusik. Tak a jednak.

#78 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 22:34

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort czyli decyzje już podjełeś???
jak byś znał cene już, to podaj nam na forum, napewno nie jednemu gospodarzowi sie przyda, który jest w podobnej sytuacji.. <_<
i jeszcze jakie wyposażenie bedziesz brał... :)

#79 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 23:44

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Nareszcie się zdecydowałem, jak wszystko dojdzie do skutku to na pewno odezwę się i może jakiś filmiki znajdą się. Jeszcze tak dla informacji miałem też na myśli 6530 moc ta sama ale za to moment obrotowy ma mniejszy od 6430, 6530-504Nm a 6430-512Nm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 25 kwiecień 2009 - 11:19

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort U mnie w okolicy jest więcej NH, znajomy ma 3 JD i kupił teraz NH bo powiedział że JD już nie są warte swojej ceny. Moim zdaniem za bardzo się cenię, ja tam nie widziałem żeby wykonanie NH było gorsze od JD. Z tym spalaniem JD to jest różnie każdy mówi inaczej.
Pijany balet: tyle wad co zalet....

Dodaj odpowiedź