Skocz do zawartości

Zdjęcie

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort

82 odpowiedzi na ten temat

#41 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 01 marzec 2009 - 17:38

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort jesli szukasz ciagnika 6 cylindrowego to tu jest ciekawa propozycja Valterka niczego sobie i najnowszy model a i cena bardzo dobra
http://www.otomoto.p...how&id=C7850687

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Dzisiaj, 23:39
  •  

#42 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:29

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort swoją drogą to bardzo ciekawa ta valtra, cena wegług mnie nawet bym powiedział że b.dobra i jeszcze można ztargować...
co do tematu, to franko@ zależy czy kupujesz za gotówke, czy na prow czy jeszcze jak... bo każdy grosz się liczy, a np różnica między valtrą (180 tyś brutto) a innym, (pisałeś 220netto, czyli 270 tyś) to już dla mnie porządna kasa, więc weź też pod uwage tą valtre lub jakiś używany jeśli wchodzi w gre... ;)

#43 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:31

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Koledzy co do wyboru ilości cylindrów to już postanowione że pozostaję przy 4-ro cylindrowym. Dostrzegłem że kilku kolegów z forum pięknie sobie radzą np. forterrą 11441 z pługiem obracanym kverneladna (4), to tym bardziej i ja nie będę miał problemów jedynie decyzja co do marki i wyposażenia (o ile warto brać te dodatki).
http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

#44 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:37

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort w takim razie jeśli chcesz 4-cylindrowy (doradzam wg. tego co ty chcesz, wg. twojego gustu i potrzeb) to mój post powyżej jest raczje zbędny :D

jeśli czwórka, to ja bym Ci polecał nowego NH t6020 (wersje wybierzesz w zależności od tego ile bedziesz miał $$)
dlaczego NH:
-nowy to zawsze nowy, wiesz co masz i jesteś pierwszym właścicielem, jak zadbasz to tak bedzie Ci chodził
-masz gwarancje i jak sie coś zepsuje na początku to sie zabardzo nie martwisz
-jeśli bedzie to NH to bedziesz mógł sobie pozwolić na np. lepsze wyposażenie

pozdrawiam ;)

#45 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:11

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Mowicie ze JD nie jest awaryjny i wiecej wytrzyma od NH to tu sie z wami napewno nie zgodze!!!

#46 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:19

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort zależy to min. od paru czynników:
-kto i jak obsługuje ten ciagnik ( czy oszczędza, czy "dobija")
-jaki egzemplarz nam sie trafi
-jakie części zamienne, oleje itp. bedziemy stosować do niego...

ogólne twierdzenie że "ten" lub "ten" jest lepszy jest błędne, chyba że występuje jakaś wada fabryczna, która jest potwierdzona faktami, wtedy możemy takie coś wymienić np. w porównaniu ciągników...

Grzesiek0090@ co twoja wypowiedź wniosła do tematu??? pisz sensowniej, lub rozwijaj swoje zdanie ;)

#47 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:22

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort to podaj przykłady awarii w JD bo akurat też sie przymierzam i nie wiem co wybrać czy decydować na podstawie ceny, jakości czy też samego wyposażenia.

#48 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:28

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort nibynikt@ czy ja napisałem że JD ma jakieś awarie, czytaj uważnie, bo takie "prowokacje" typu takiego jak ty napisałeś: "to podaj przykład" są troche denerwujące... ale bede uprzejmy :D prosze przykład awarii jaka może wystąpić w JD lub też innym ciągniku:
np.złapanie tzw. gumy :D wszystko sie moze zdażyć :D

jeśli też sie przymierzasz do zakupu to opisz troche swoją sytuacje, może pomożemy ;) ja z chęcią :)

#49 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 01 marzec 2009 - 21:47

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort dla mnie sprawa jest prosta nie ma ciagnika idealnego kazdy sie psuje i kazdy ma awarie i tyle bez roznicy czy to JD czy NH czy tez inna marka
nie rozumiem gloryfikowania np JD jakie sie tu widzi stale widze wszystko majacy i nigdy sie nie psujacy to co niby w nich jest takiego poza ramowa konstrukcja bo znam kilka osob ktore maja JD i jakos na nich tego kosmicznego entuzjazmu nie widze dla mnie marka jak kazda inna nie mowie oczywiscie ze JD sa zle bron boze

#50 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 21:52

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort popieram słowa timasz@ jestem tego samego zdania... ;) też to opisałem w poprzednim poście, ty ujełeś to innymi słowami, ale morał ten sam :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 22:05

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Hmmmm do serwisu NH mam 15km jak by co, jutro zadzwonię albo i może przejadę się do sprzedawcy i dowiem się co mogę otrzymać za 220. W moim przypadku w co warto doposażyć ciągnik? A może obejdzie się bez dodatków i brać T6020Plus za 170 netto.

#52 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 22:40

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort ciagnik bierzesz raz i kilka/kilkanascie lat ma posluzyc, pozniej raczej nie bedziesz go doposazal, a mozesz codziennie sie wkurzac ze czegos nie masz co bywa bardzo praktyczne.
- opcje amortyzacji, zalezne od tego jak daleko i jakimi drogami sie musisz poruszac, w polu oczywiscie tez sie przydaje,
- sterowanie elektrohydrauliczne zaworow hydrauliki zewnetrznej (o ile w plusie sa dostepne) super precyzja i komfort obslugi,
- hydraulika, tu tez zalezy z jakimi maszynami bedziesz pracowal,
- os supersteer, uklad kierowniczy fast steer,
- itd. generalnie wiekszosc rzeczy musisz sam ocenic, ale jak bedziesz mial cennik przed soba to latwiej to przychodzi ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#53 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 23:00

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Tak jak mówiłem jutro dowiem się i napiszę, tylko męczy mnie jeszcze ten używany JD w wersji premium, 400mth to ciągnik prawie nowy, ściągnięty jest z serwisu z Anglii, jest po przeglądzie, wygląd zewnętrzny idealny, w środku też extra, no i wszystko co potrzeba ma. Jestem też ciekawy czy aby nie będzie z taką maszyną problemów z serwisowaniem w Polsce, do serwisu JD mam jakieś 70km.

#54 Share nibynikt

nibynikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 23:02

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort no troche żle wyraziłem sie w poprzednim poście... a więc tak mam 40 ha ziemi oraz hodowlę trzody ciągnik będzie pracował na pewno z ładowaczem oraz w polu jako głowny koń pociągowy, czyli ciągnik uniwersalny. I jakie wasze spostrzeżenia ? ;)

#55 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 19:31

Hmmmm do serwisu NH mam 15km jak by co, jutro zadzwonię albo i może przejadę się do sprzedawcy i dowiem się co mogę otrzymać za 220. W moim przypadku w co warto doposażyć ciągnik? A może obejdzie się bez dodatków i brać T6020Plus za 170 netto.

Ja bym wybrał NH T 6020 Plus i do niego dokupił jakieś maszyny jak by mi zostawało kasy. Taki ciągniczek kosztował 205 tyś brutto do końca lutego a od marca 4 % w góre ale i tak pewnie jest tańszy od JD. Mój ojciec tez wybrał NH tylko model T 6030 Plus silnik 6 cylindrów, 117 KM i będzie kosztował 215 tyś brutto.

#56 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 19:39

aha chyba ze tak, sorry istotnie interesowalem sie tylko elita ;)

@brzozak może się już zdążyłeś zorientować czy elita np.T6050 może posiadać bezstopniówke oraz jaką ma moc :D z góry dziękuje za odpowiedź

@EDIT
aha i która seria jest najbardziej udana Plus Elite czy Delta ??
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#57 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 19:40

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort no to wiec tak troche tych JD u mnie w okolicy jest i jeszcze nie slyszalem zeby nikt kto posiada JD nie mial awarii a jakie to awarie to ja dokladnie nie wiem bo nikt ci prawdy nie powie co sie stalo u niego w ciagniku ale napewno nie jest to zlapanie gumy jak to pisze kolega oczywiscie nie bede mowil ze NH jest bez awaryjny bo u mnie tez awarie mialem nie bede ukrywac ale napewno jak teraz mial bym kupowac ciagnik i mialbym wybierac pomiedzy JD a NH w tej samej mocy to napewno bylby to NH ;) roznica cenowa jest ogromna no i o spalaniu to juz w ogóle nie bede mowic

#58 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:01

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort To znaczy według Ciebie jakie jest spalanie w jednym i w drugim ciągniku?

#59 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:07

NH T6020 Plus czy JD 6430 Comfort Grzesiu no ja jestem z tych samych okolic co ty , ale mam nieco odmienne zdanie co do awaryjności JD chociażby z tego względu ,że w mojej wiosce jest ich 6 wraz z moim i narazie wszystkie chodzą bez awaryjnie <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 20:23

To znaczy według Ciebie jakie jest spalanie w jednym i w drugim ciągniku?

Tak się Robert pytasz jak byś nie wiedział że NH pali w ciężkich pracach połowę tego co JD a w lekkich to tylko jedną trzecią -a moderator niby <_<

Dodaj odpowiedź